Dargis: Lietuvos eksportą į JAV lems pačių verslininkų pastangos

Publikuota: 2016-11-09
Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tolesnę Lietuvos eksporto į JAV plėtrą labiau lems ne naujojo JAV prezidento vykdoma politika, o pačių Lietuvos verslininkų pastangos.

„Jei kalbėsime apie Lietuvos eksporto diversifikavimą ir naujų rinkų paiešką, būtent JAV rinka pastaruosius ketverius metus užima lyderės vietą. Besitęsiančios krizės ir sankcijų NVS regione bei letargiško ES rinkos atsigavimo kontekste JAV rinka Lietuvos verslui išlieka itin patraukli, taip pat ir dėl aiškių „žaidimo taisyklių“, išvystyto vartojimo ir didelės vartotojų perkamosios galios bei pačios rinkos dydžio“, – vertina Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas.

Jis atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu Lietuvos verslas deda daug pastangų, siekiant įsitvirtinti JAV rinkoje. Tai gerai atspindi ir Lietuvos–JAV prekybos statistika: per pastaruosius ketverius metus lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAV išaugo 85 mln. Eur, o eksporto į JAV dalis visoje lietuviškos kilmės prekių eksporto struktūroje padidėjo nuo 2,3% 2013 m. iki 3,7% šiais metais. Vyraujant recesinėms tendencijoms ir protekcionizmui NVS regione ir silpnam augimui Europoje, JAV ir toliau išliks itin svarbia rinka Lietuvos verslui, įsitikinęs LPK vadovas.

„Tačiau tolesnė Lietuvos eksporto į JAV plėtra labiau priklausys ne tiek nuo naujojo prezidento vykdomos politikos, kiek nuo pačių Lietuvos verslininkų pastangų. Todėl galimybių didinti eksportą į JAV pirmiausia turės tos lietuviškos įmonės, kurios apsišarvuos kantrybe ir kryptingai investuos į plėtrą, o tuo pačiu metu šiai rinkai galės pasiūlyti nišinių, išskirtinių, aukštos kokybės produktų“, – pabrėžia p. Dargis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Jo teigimu, Lietuvos ir JAV prekybos ateities perspektyvoms įtakos neabejotinai turės JAV ir Europos Sąjungos laisvos prekybos sutartis, dėl kurios šiuo metu vyksta derybos. Tačiau šiuo metu dar sunku prognozuoti, kuria linkme ateityje gali pakrypti šios derybos ir kokių privalumų laisvosios prekybos sutartis galėtų suteikti Lietuvos eksportuotojams.

„Reikia sulaukti naujojo JAV prezidento nuomonės, tada bus daugiau aiškumo, ar keisis JAV pozicija šiuo klausimu“, – sako p. Dargis.

Kita vertus, derybų dėl JAV ir ES laisvosios prekybos sutarties eiga būtų tik papildomas veiksnys, galintis turėti įtakos Lietuvos eksporto galimybėms JAV rinkoje, įsitikinęs jis - lietuvių verslininkų sėkmė JAV labiausiai priklausys nuo jų įdėtų pastangų, eksportuojamos produkcijos kokybės bei išskirtinumo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku