2022-02-24 21:38

V. Putinas: nenorime, kad Rusija būtų pašalinta iš tarptautinės ekonominės bendruomenės

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas. „Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas. „Reuters“ / „Scanpix“ nuotr.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis nori išlikti pasaulio ekonomikos dalimi ir neketina jai kenkti, kalbėdamas praėjus kelioms valandoms po to, kai rusų kariuomenė kirto Ukrainos sienas.

„Rusija lieka pasaulio ekonomikos dalis, – sakė V. Putinas per susitikimą su stambių įmonių atstovais, anksčiau įsakęs kariuomenei veržtis į kaimyninę valstybę. – Neketiname kenkti pasaulio ekonomikos sistemai, kurios dalimi jaučiamės.“

Prezidentas pridūrė nenorįs, kad jo šalis būtų pašalinta iš tarptautinės ekonominės bendruomenės.

„Man atrodo, kad mūsų partneriai turėtų tai suprasti ir nekelti sau užduoties išstumti mus iš šios sistemos“, – pareiškė jis.

V. Putinas taip pat teigė, kad Maskva neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik įsiveržti į Ukrainą, kad „užtikrintų Rusijos saugumą“.

„Buvo aišku, kad tai, kas vyksta Ukrainoje – yra priverstinė priemonė. Mums paprasčiausiai nebuvo palikta jokių galimybių pasielgti kitaip“, – kalbėjo jis.

„Dėl saugumo srityje kylančių pavojų susiklostė tokia padėtis, kad buvo neįmanoma reaguoti kitomis priemonėmis“, – sakė V. Putinas.

Jis pridūrė: „Tiesą sakant, esu nustebęs, kad jokiu klausimu nepajudėjome nė per žingsnį. Kartoju: tai buvo priverstinė priemonė, nes galėjo būti sukeltos tokios rizikos, kad būtų neaišku, kaip mūsų šalis egzistuotų.“

Kremliui pradėjus karą Ukrainoje, o Rusijos akcijų biržai patyrus didžiausią krytį istorijoje, V. Putinas ketvirtadienį susitiko su šalies didelių įmonių atstovais. Maždaug tuo metu Europos šalys pradėjo skelbti apie pasirinktas sankcijas. ES dėl jų spręs vėliau vakare.

Aleksandras Šochinas, Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovas, susitikime su V. Putinu kalbėjo, kad šalies verslui teks dirbti sudėtingomis sąlygomis.

„Suprantame, kad naujosios sankcijos bus daug griežtesnės nei visi ankstesni apribojimai ir turės įtakos daugeliui sektorių – gali sutrikti tiek finansų sektorius, tiek gavybos pramonė, tiek technologinės įrangos, tam tikrų rūšių žaliavų ir komponentų tiekimas, logistikos grandinės“, – jį cituoja „Ria Novosti“.

Jis kalbėjo, jog reikės įgyvendinti importo pakeitimo strategiją, ieškoti naujų partnerių „tose šalyse, kurios pasirengusios tęsti bendradarbiavimą“.

[infogram id="e8f46106-7e22-4170-86a9-5d6cecf21283" prefix="FEN" format="interactive" title="Sankcijos Rusijai ir atsakomieji Kremliaus veiksmai"]

52795
130817
52791