2021-09-08 08:45

Laukiama svarbių Vokietijos rinkimų – ant kortos ne tik šalies, bet ir gilesnės ES integracijos klausimai

Angelos Merkel pasitraukimas iš politikos žymi pokyčius Vokietijos ir visos ES politinėje padangėje. Francisco Seco (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Angelos Merkel pasitraukimas iš politikos žymi pokyčius Vokietijos ir visos ES politinėje padangėje. Francisco Seco (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Likus mažiau nei trims savaitėmis iki Vokietijos parlamento rinkimų ir trims pagrindinėms partijoms minant viena kitai ant kulnų, akivaizdu, kad suburti valdančiąją koaliciją lengva nebus. Jau dabar prognozuojama, kad susitarimo gali tekti laukti ne vieną mėnesį. Koalicijos dėlionės bus akylai stebimos ne tik Vokietijoje, bet ir gerokai už jos ribų.

Prieš kelias savaites vienas sudėtingiausių klausimų buvo, ar centro dešinioji dabartinės Vokietijos kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų partijos (CDU) ir jos mažesniosios Bavarijos partnerės Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) blokas formuos koaliciją su žaliaisiais, ar jiems teks į koalicijos partnerius įsileisti liberalią „Laisvųjų demokratų“ (FDP) partiją.

Dar liepos viduryje apklausos rodė, kad CDU/CSU bloką palaiko 29% rinkėjų. Tačiau po Vokietiją užliejusių pražūtingų potvynių bangų ir Armino Lascheto, CDU/CSU kandidato į kanclerius, rinkėjų netaktišku palaikyto elgesio, kai jis užfiksuotas juokaujantis Vokietijos prezidentui kalbant apie potvynio aukas, padėtis ėmė keistis.

52795
130817
52791