Šių dienų biurų interjero dizaino tendencijos: pirmenybė – darbuotojams ir ekologiškumui

Publikuota: 2019-06-11

Kintančios vertybės ir požiūris į darbuotoją keičia ir pasaulio biurų erdves. Kaip pastebi interjero dizaineriai, biuro įrengimą šiandien stipriausiai lemia ekologiškumo kriterijus ir siekis užtikrinti darbuotojų komfortą. Bene geriausiai šias tendencijas atspindi „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ sertifikatais įvertintas Vilniaus verslo centras „3BURĖS“, kuriame šiandien kuriasi inovatyviausi šalies biurai.  

Kaip teigia „3BURIŲ“ verslo centro direktorė Rūta Narutavičė, individualūs interjero dizaino sprendimai biuruose yra bendros biurų atnaujinimo politikos „3BURĖSE“ dalis.

„Prieš atsikraustant nuomininkams, pagal pasirinktą spalvų gamą atnaujinamos sienos, lubos, keičiamos grindys, parengiamas techninis projektas, kuriame numatomas biuro išplanavimas, darbo vietos. Individualiems sumanymams įgyvendinti sudaromos palankiausios sąlygos, o rezultatas neretai tiesiog stulbina“, – sako R. Narutavičė.   

Atviros ir uždaros erdvės – skirtingų darbuotojų poreikiams   

Vienas iš unikalių biurų pavyzdžių – 19-ame verslo centro „3BURĖS“ aukšte įsikūrusios nekilnojamojo turto bendrovės „CITUS“ interjeras. Jo projektą kūrusi dizainerė Rūta Montrimaitė pasakoja, kad pasirinktas industrinis stilius dažnai asocijuojasi su erdviomis patalpomis, aukštomis lubomis ir dideliais langais, tačiau pabrėžia, kad ir čia detalių vaidmuo yra esminis. 

„Tik užėję pas mus į svečius pamatysite recepciją, pastatytą iš tikrų sumūrytų plytų. Juk „CITUS“ – nekilnojamojo turto rinkos įmonė. Susitikimų kambariuose vietoje paveikslų rėmeliuose kabo statybiniai įrankiai: plaktukai, šalmai, durų rankenos. Nusprendėme palikti atviras, grubiai natūralias lubas, kuriose atvirai eksponuojami techniniai įrenginiai ir vamzdynai. Siekdami lubas šiek tiek pagyvinti, nudažėme jas baltai, o gaisrinius vamzdžius – geltonai, firmine įmonės spalva. Geltona ir juoda – „CITUS“ spalvos, simbolizuojančios mūsų energiją ir drąsą, ryškumą. Balta – tai estetika, švara, nepriekaištingumas, pilka – modernumo spalva“, – analizuoja R.  Montrimaitė.

Ji sako, kad „CITUS“ patalpos – tai atvirų erdvių (ang. „open spaces“) ir uždarų didesnių bei mažesnių kabinetų derinys, garantuojantis skirtingų sričių specialistų poreikių išpildymą. Tuo tarpu kita „CITUS“ interjero dizainerė Lina Urban pastebi, kad atvirų erdvių išpopuliarėjimą stipriai lemia pasikeitęs technologijų ir žmogaus santykis. 

„Atsiradus kompiuteriams įsivyravo klaidinga nuomonė, kad vertę kuria būtent jie, o pats žmogus buvo pamirštas. To pasekoje, pirmieji biurai buvo suskirstyti į mažus „narvelius“, tačiau tai nedidino darbo našumo. Supratus klaidą biurai ėmė atsiverti, pradėta apjungti erdves, pertvaros imtos kurti, panaudojant augalus. Natūralu, kad vietoj kabinetinės sistemos išpopuliarėjo atviro plano biurai, kuriuose darbuotojams paprasčiau dalintis idėjomis, bendrauti tarpusavyje“, – sako L. Urban. 

Mažesnei komandai – atviros darbo vietos ir bendros poilsio zonos 

Verslo centre „3BURĖS“ įsikūrusios sporto prekių, aprangos bei avalynės gamintojos „Pumos“ biure pasirinktas kitas sprendimas – numatytas atvirų darbo vietų ir bendrų zonų poilsiui bei susitikimams išdėstymas, o uždarų kabinetų visai atsisakyta. Pasak interjerą kūrusios architektės Aušros Urbonės, tokį sprendimą nulėmė nedidelė „Pumos“ komanda ir tai, kad darbas, pertraukėlės ar svečių priėmimas dažniausiai vyksta drauge.  

„Kuriant šį interjerą, panaudotos šiuolaikiškos medžiagos, apšvietimas, paliktos atviros betono lubos bei inžineriniai prietaisai – visa tai tarsi neįkyrus fonas įspūdingai šiuolaikinio miesto panoramai už didelių langų. Palikta atvira siena, kurią šiuo metu dengia ryškus sporto tematikos vaizdas, ateityje gali būti naudojama naujų batelių ar aksesuarų ekspozicijai. Monochrominė aplinka, veržlus kiliminės dangos raštas atkreipia dėmesį į save, o kartu ir į spalvingą biuro darbuotojų dėvimą „Pumos“ avalynę“, – įgyvendintus sumanymus komentuoja A. Urbonė. 

Anot architektės, atviras planavimas yra patogus besikeičiantiems kompanijų poreikiams, o ten, kur reikia privačios erdvės, naudojamasi mobiliomis pertvaromis, kurios savo medžiagiškumu, permatomumu jau sunkiai apibūdinamos įprastos sienos sąvoka.

„Šiandien darbas, namai ir socialinis gyvenimas vis dažniau persipina, todėl darbuotojams stengiamasi sukurti kuo komfortiškesnę, dažnai gyvenamąją vietą primenančią aplinką. Biuruose vis daugiau reikšmės įgyja numatyta galimybė ne tik atlikti reikiamus užduotis, bet ir bendrauti, ilsėtis, žaisti, sportuoti ar net nusnūsti. Visa tai tampa papildoma argumentacija „jauniems protams“ pritraukti ir išlaikyti“, – įžvalgomis dalinasi A. Urbonė. 

Uždaro tipo kabinetai – koncentracijai užtikrinti    

Kitos verslo centre „3BURĖS“ esančios kompanijos „Sanoswiss“, užsiimančios farmacine veikla, biure įgyvendintas priešingas „Pumos“ biurui variantas – čia nėra atviro tipo erdvių, vienoje numatyta ne daugiau 4 darbo vietų. Anot biurą kūrusio dizainerio Mykolo Vėgėlės, toks sprendimas užsakovų pageidavimu pasirinktas, siekiant didesnės koncentracijos darbe.   

„Sanoswiss“ biuro interjero sprendimą padiktavo pati biuro vieta ir vaizdas pro penkiolikto aukšto langus. Kadangi iš čia atsiveria įstabi Senamiesčio ir miesto centro panorama, dauguma darbo vietų suplanuotos kuo arčiau langų. Patalpos atskirtos ne pilnai aklinomis sienomis, o dalinai stiklinėmis, kad iš kuo daugiau biuro taškų matytųsi gražiausi Vilniaus pastatai. Parinkti „lengvo“ stiliaus baldai, dominuojanti spalva – balta, kitos spalvos naudotos tik kaip akcentai. Jaukumą kuria dekoruoti gyvų gėlių paveikslai“, – pasakoja M. Vėgėlė. 

Kalbėdamas apie dabartines biurų interjero dizaino tendencijas, M. Vėgėlė sutinka, kad aukštesnės klasės biuruose vis didesnis dėmesys skiriamas darbuotojui.

„Siekiant didesnio specialistų produktyvumo, fiksuoto aukščio darbo stalus keičia reguliuojamo aukščio stalai. Šalia standartinių susirinkimų kambarių atsiranda ir jaukesnės, ne tokios formalios erdvės su minkštais baldais. Vis dažniau eksperimentuojama su spalvomis, baldų dizainu, klasikiniams biurams nebūdingais apšvietimo ir populiarėjančiais ekologiškais sprendimais. Tuo tarpu betoninės sienos ar lubos nebūtinai slepiamos po gipsu. Bendrai kalbant, solidų ir formalų stilių keičia žaismingesnis, skatinantis kūrybiškumą“, – reziumuoja M. Vėgėlė.

„CITUS“, „Puma“, „Sanoswiss“ – tik keli šiuolaikiško interjero dizaino pavyzdžiai verslo centre „3BURĖS“. Čia taip pat įsikūręs ne vienas modernus advokatų biuras, finansinės ir draudimo kontoros, informacinių technologijų kompanijos, sporto klubas „In Balance“, klinika „Grožio chirurgija“, restoranai „Munch“, „ilunch“, neseniai duris atvėrė žaliųjų kokteilių baras „Fresh Post“.  

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Kitąmet Seimas planuoja 5,2 mln. Eur didesnį biudžetą

Seimo kanceliarija skaičiuoja, kad kitų metų parlamento biudžetas turėtų būti apie 5,2 mln. Eur didesnis nei...

Lietuvoje prasidėjo „Astravo pratybos“ 

Lietuvoje antradienį prasidėjus civilinės saugos pratyboms, tikrinama gyventojų perspėjimo sistema – pradėjo...

Lietuvoje darbą tvarių finansų srityje pradeda EK ir ERPB ekspertai 2

Antradienį Lietuvoje darbą pradeda Europos Komisijos (EK) bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB)...

Jungia naują pavarą viešuosiuose pirkimuose 4

Planuojama sugrąžinti instituciją, kuri turėtų suteikti naują pagreitį viešiesiems pirkimams (VP), –...

Centrinės valdžios perviršis per aštuonis mėnesius – 533,7 mln. Eur 8

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, 2019 metų sausio–rugpjūčio mėnesių centrinės valdžios...

Verslo aplinka
2019.09.30
G. Nausėda: L. Linkevičius tinkamai atstovauja Lietuvos nacionaliniams interesams 2

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, siekdamas platesnio dialogo su Minsku, tinkamai atstovauja...

Verslo aplinka
2019.09.30
S. Kurzas po rinkimų vėl matuojasi kanclerio kėdę Premium

Buvęs Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas arti­miau­siu metu vėl turėtų užimti šį postą. Po sekmadienį...

Verslo aplinka
2019.09.30
G. Nausėda atleido teisėjų korupcijos byloje įtariamą V. Bavėjaną

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį atleido politinės korupcijos byloje įtariamą Lietuvos apeliacinio...

Verslo aplinka
2019.09.30
Makroekonominės prognozės 2019–2021 m.  Premium

„Verslo žinios“ skaitytojams pateikia apibendrintas Lietuvos, pasaulio ir pagrindinės eksporto rinkos – euro...

Verslo aplinka
2019.09.30
Teisme K. Daukšys beveik nieko nebeprisiminė apie Pelno mokesčio įstatymo keitimą

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme buvęs Darbo partijos...

Verslo aplinka
2019.09.30
Saudo Arabijos princas perspėja dėl Irano grėsmės naftos kainai 4

Saudo Arabijos princas Mohamedas bin Salmanas pirmadienį įspėjo, kad naftos kainos gali drastiškai išaugti,...

Verslo aplinka
2019.09.30
„Google“ steigia debesų kompiuterijos centrą Lenkijoje 1

„Google“ paskelbė, kad Lenkijoje steigiamas naujas jos debesų kompiuterijos centras. Anot JAV milžinės, ši...

Paslaugos
2019.09.30
Statybininkų, prekybininkų ir pramonininkų optimizmas prigeso

Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5, prekybos ir vartotojų – 3,...

Verslo aplinka
2019.09.30
Kada galima naudoti asmens kodą? Verslo tribūna

Iki Bendrojo duomenų apsaugos reglamento įsigaliojimo nekilo klausimų, ar galima sutartyje nurodyti pirkėjo...

Verslo aplinka
2019.09.30
Dedikuotos IT komandos samdymas – mažiau galvos skausmo verslui Verslo tribūna

Lietuvoje vis sparčiau populiarėja dedikuotų IT specialistų komandų nuomos paslaugos. Ši paslauga, skirtingai...

Technologijos
2019.09.30
Turtingiausi Lietuvos verslininkai – N. Numavičius, M. Raila ir D. Mockus 24

Turtingiausi Lietuvos verslininkai yra „Vilniaus prekybos“ akcininkas Nerijus Numavičius, „Girteka logistics“...

Verslo aplinka
2019.09.30
Reikėtų atsargiau švaistytis sankcijų vėzdu 2

Įmonės, patekusios į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašus, gali ne tik prarasti galimybę dalyvauti...

Finansai
2019.09.30
VMI: nepatikimoms įmonėms brangsta kreditai Premium 4

„Nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašai turi atitraukti nesąžiningus mokesčių mokėtojus nuo viešųjų finansų ir...

Finansai
2019.09.30
3 karinių miestelių plėtros konkurse dalyvauti panoro 7 bendrovės Premium 2

Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) tipo konkursu Lietuvoje plėtoti tris karinius miestelius...

Statyba ir NT
2019.09.30
E. Musko vizija: gigantė raketa, apgyvendinsianti Marsą 26

Elonas Muskas pristatė naują kosmoso technologijų bendrovės „SpaceX“ kūrinį – raketą „Starship“, skirtą...

Technologijos
2019.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau