Šių dienų biurų interjero dizaino tendencijos: pirmenybė – darbuotojams ir ekologiškumui

Publikuota: 2019-06-11

Kintančios vertybės ir požiūris į darbuotoją keičia ir pasaulio biurų erdves. Kaip pastebi interjero dizaineriai, biuro įrengimą šiandien stipriausiai lemia ekologiškumo kriterijus ir siekis užtikrinti darbuotojų komfortą. Bene geriausiai šias tendencijas atspindi „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ sertifikatais įvertintas Vilniaus verslo centras „3BURĖS“, kuriame šiandien kuriasi inovatyviausi šalies biurai.  

Kaip teigia „3BURIŲ“ verslo centro direktorė Rūta Narutavičė, individualūs interjero dizaino sprendimai biuruose yra bendros biurų atnaujinimo politikos „3BURĖSE“ dalis.

„Prieš atsikraustant nuomininkams, pagal pasirinktą spalvų gamą atnaujinamos sienos, lubos, keičiamos grindys, parengiamas techninis projektas, kuriame numatomas biuro išplanavimas, darbo vietos. Individualiems sumanymams įgyvendinti sudaromos palankiausios sąlygos, o rezultatas neretai tiesiog stulbina“, – sako R. Narutavičė.   

Atviros ir uždaros erdvės – skirtingų darbuotojų poreikiams   

Vienas iš unikalių biurų pavyzdžių – 19-ame verslo centro „3BURĖS“ aukšte įsikūrusios nekilnojamojo turto bendrovės „CITUS“ interjeras. Jo projektą kūrusi dizainerė Rūta Montrimaitė pasakoja, kad pasirinktas industrinis stilius dažnai asocijuojasi su erdviomis patalpomis, aukštomis lubomis ir dideliais langais, tačiau pabrėžia, kad ir čia detalių vaidmuo yra esminis. 

„Tik užėję pas mus į svečius pamatysite recepciją, pastatytą iš tikrų sumūrytų plytų. Juk „CITUS“ – nekilnojamojo turto rinkos įmonė. Susitikimų kambariuose vietoje paveikslų rėmeliuose kabo statybiniai įrankiai: plaktukai, šalmai, durų rankenos. Nusprendėme palikti atviras, grubiai natūralias lubas, kuriose atvirai eksponuojami techniniai įrenginiai ir vamzdynai. Siekdami lubas šiek tiek pagyvinti, nudažėme jas baltai, o gaisrinius vamzdžius – geltonai, firmine įmonės spalva. Geltona ir juoda – „CITUS“ spalvos, simbolizuojančios mūsų energiją ir drąsą, ryškumą. Balta – tai estetika, švara, nepriekaištingumas, pilka – modernumo spalva“, – analizuoja R.  Montrimaitė.

Ji sako, kad „CITUS“ patalpos – tai atvirų erdvių (ang. „open spaces“) ir uždarų didesnių bei mažesnių kabinetų derinys, garantuojantis skirtingų sričių specialistų poreikių išpildymą. Tuo tarpu kita „CITUS“ interjero dizainerė Lina Urban pastebi, kad atvirų erdvių išpopuliarėjimą stipriai lemia pasikeitęs technologijų ir žmogaus santykis. 

„Atsiradus kompiuteriams įsivyravo klaidinga nuomonė, kad vertę kuria būtent jie, o pats žmogus buvo pamirštas. To pasekoje, pirmieji biurai buvo suskirstyti į mažus „narvelius“, tačiau tai nedidino darbo našumo. Supratus klaidą biurai ėmė atsiverti, pradėta apjungti erdves, pertvaros imtos kurti, panaudojant augalus. Natūralu, kad vietoj kabinetinės sistemos išpopuliarėjo atviro plano biurai, kuriuose darbuotojams paprasčiau dalintis idėjomis, bendrauti tarpusavyje“, – sako L. Urban. 

Mažesnei komandai – atviros darbo vietos ir bendros poilsio zonos 

Verslo centre „3BURĖS“ įsikūrusios sporto prekių, aprangos bei avalynės gamintojos „Pumos“ biure pasirinktas kitas sprendimas – numatytas atvirų darbo vietų ir bendrų zonų poilsiui bei susitikimams išdėstymas, o uždarų kabinetų visai atsisakyta. Pasak interjerą kūrusios architektės Aušros Urbonės, tokį sprendimą nulėmė nedidelė „Pumos“ komanda ir tai, kad darbas, pertraukėlės ar svečių priėmimas dažniausiai vyksta drauge.  

„Kuriant šį interjerą, panaudotos šiuolaikiškos medžiagos, apšvietimas, paliktos atviros betono lubos bei inžineriniai prietaisai – visa tai tarsi neįkyrus fonas įspūdingai šiuolaikinio miesto panoramai už didelių langų. Palikta atvira siena, kurią šiuo metu dengia ryškus sporto tematikos vaizdas, ateityje gali būti naudojama naujų batelių ar aksesuarų ekspozicijai. Monochrominė aplinka, veržlus kiliminės dangos raštas atkreipia dėmesį į save, o kartu ir į spalvingą biuro darbuotojų dėvimą „Pumos“ avalynę“, – įgyvendintus sumanymus komentuoja A. Urbonė. 

Anot architektės, atviras planavimas yra patogus besikeičiantiems kompanijų poreikiams, o ten, kur reikia privačios erdvės, naudojamasi mobiliomis pertvaromis, kurios savo medžiagiškumu, permatomumu jau sunkiai apibūdinamos įprastos sienos sąvoka.

„Šiandien darbas, namai ir socialinis gyvenimas vis dažniau persipina, todėl darbuotojams stengiamasi sukurti kuo komfortiškesnę, dažnai gyvenamąją vietą primenančią aplinką. Biuruose vis daugiau reikšmės įgyja numatyta galimybė ne tik atlikti reikiamus užduotis, bet ir bendrauti, ilsėtis, žaisti, sportuoti ar net nusnūsti. Visa tai tampa papildoma argumentacija „jauniems protams“ pritraukti ir išlaikyti“, – įžvalgomis dalinasi A. Urbonė. 

Uždaro tipo kabinetai – koncentracijai užtikrinti    

Kitos verslo centre „3BURĖS“ esančios kompanijos „Sanoswiss“, užsiimančios farmacine veikla, biure įgyvendintas priešingas „Pumos“ biurui variantas – čia nėra atviro tipo erdvių, vienoje numatyta ne daugiau 4 darbo vietų. Anot biurą kūrusio dizainerio Mykolo Vėgėlės, toks sprendimas užsakovų pageidavimu pasirinktas, siekiant didesnės koncentracijos darbe.   

„Sanoswiss“ biuro interjero sprendimą padiktavo pati biuro vieta ir vaizdas pro penkiolikto aukšto langus. Kadangi iš čia atsiveria įstabi Senamiesčio ir miesto centro panorama, dauguma darbo vietų suplanuotos kuo arčiau langų. Patalpos atskirtos ne pilnai aklinomis sienomis, o dalinai stiklinėmis, kad iš kuo daugiau biuro taškų matytųsi gražiausi Vilniaus pastatai. Parinkti „lengvo“ stiliaus baldai, dominuojanti spalva – balta, kitos spalvos naudotos tik kaip akcentai. Jaukumą kuria dekoruoti gyvų gėlių paveikslai“, – pasakoja M. Vėgėlė. 

Kalbėdamas apie dabartines biurų interjero dizaino tendencijas, M. Vėgėlė sutinka, kad aukštesnės klasės biuruose vis didesnis dėmesys skiriamas darbuotojui.

„Siekiant didesnio specialistų produktyvumo, fiksuoto aukščio darbo stalus keičia reguliuojamo aukščio stalai. Šalia standartinių susirinkimų kambarių atsiranda ir jaukesnės, ne tokios formalios erdvės su minkštais baldais. Vis dažniau eksperimentuojama su spalvomis, baldų dizainu, klasikiniams biurams nebūdingais apšvietimo ir populiarėjančiais ekologiškais sprendimais. Tuo tarpu betoninės sienos ar lubos nebūtinai slepiamos po gipsu. Bendrai kalbant, solidų ir formalų stilių keičia žaismingesnis, skatinantis kūrybiškumą“, – reziumuoja M. Vėgėlė.

„CITUS“, „Puma“, „Sanoswiss“ – tik keli šiuolaikiško interjero dizaino pavyzdžiai verslo centre „3BURĖS“. Čia taip pat įsikūręs ne vienas modernus advokatų biuras, finansinės ir draudimo kontoros, informacinių technologijų kompanijos, sporto klubas „In Balance“, klinika „Grožio chirurgija“, restoranai „Munch“, „ilunch“, neseniai duris atvėrė žaliųjų kokteilių baras „Fresh Post“.  

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Honkonge įsismarkuoja protestai

Trečiadienį Honkonge nuo savaitgalio vykę protestai įsisiūbavo. Prieš protestuotojus panaudotos ašarinės...

A. Abromavičius dirbs Ukrainos gynybos sektoriuje

Trečiadienį Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, paskyrė Aivarą Abromavičių, buvusį šalies ekonomikos...

RC sistemų sutrikimai: vartotojai vis dar negali prisijungti 5

Trečiadienį apie vidurdienį buvo sutrikęs Registrų centro informacinių sistemų darbas. Įstaigos atstovai...

Paslaugos
12:48
VRK: rinkimų rezultatams suvesti naudojami asmeniniai kompiuteriai

Rinkimų komisijų nariai balsavimo rezultatus suveda į asmeninius kompiuterius, jų saugumo neįmanoma...

G. Nausėda neatmeta, kad NPD kėlimas gali lėtėti 25

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia, kad nemažėjanti ekonominė nelygybė Lietuvoje, į kurią...

RRT sumažino tarptinklinio ryšio paslaugų priemokas 1

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) praneša, kad nuo 2019 m. birželio 15 d. Lietuvos vartotojai, keliaudami po ES...

Paslaugos
11:10
„Švyturio – Utenos alaus“ tikslas – nulinė anglies dvideginio emisija Verslo tribūna 5

„Švyturys-Utenos alus“ iki 2030 m. siekia sumažinti į aplinką išmetamą anglies dvideginį iki nulio ir tapti...

Pramonė
06:00
TVF ekspertai pateiks Lietuvos ekonominės būklės ir reformų vertinimą

Lietuvoje darbą pradėjo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija, kuri dvi savaites analizuos bendrą šalies...

Finansai
10:26
Pasaulyje taikos daugiau nei prieš 5 m., bet vis dar mažiau nei prieš 10 m.

Ekonomikos ir taikos institutas paskelbė 13-ąjį kasmetinį Pasaulio taikos indeksą (PTI) – jis rodo, kad...

Klausė, bet „neišgirdo“?

Klausantis politikų vertinimų, kurie nuskambėjo po prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo,...

Šeimos kortelės vienus domina dėl srauto, kitus – kaip socialinis projektas Premium 6

Gausios ir neįgalių vaikų auginančios šeimos šį rugsėjį gaus šeimos korteles, su kuriomis įgis galimybę...

Prekyba
05:45
Laukiama svarbaus JAV ir Lenkijos susitarimo Premium 4

Trečiadienį į Baltuosius rūmus susitikti su Donaldu Trumpu, JAV prezidentu, atvyksta Andrzejus Duda, Lenkijos...

Lietuva užima 14-ą vietą ES skaitmeninės rinkos indekse

Europos Komisija antradienį paskelbė 2019 m. skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekso (DESI) rezultatus.

Verslo aplinka
2019.06.11
Verslininkai vertina prezidentės metinį pranešimą: net ir neeilinės asmenybės padaro klaidų Premium 4

Vertindami prezidentės metinį pranešimą verslininkai pirmiausia minėjo išskirtinę Dalios Grybauskaitės...

Verslo aplinka
2019.06.11
D. Trumpas pareiškė įvesiantis dar muitų kinams, jeigu Xi Jinpingas su juo nesusitiks 5

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, grasina įvesti muitus dar 300 mlrd. USD vertės kiniškoms prekėms,...

Verslo aplinka
2019.06.11
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo įmonės „D-Link“ tyrimą 13

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, reaguodama į Nacionalinio kibernetinio saugumo centro paskelbtą...

Verslo aplinka
2019.06.11
Prokuratūra: P. Gražulis „Judex“ gelbėjo ir Lietuvoje, ir Rusijoje 8

Seimo narys Petras Gražulis ilgai ir sistemingai piktnaudžiavo savo politiko statusu, kad nebūtų uždraustas...

Verslo aplinka
2019.06.11
Šių dienų biurų interjero dizaino tendencijos: pirmenybė – darbuotojams ir ekologiškumui Verslo tribūna 2

Kintančios vertybės ir požiūris į darbuotoją keičia ir pasaulio biurų erdves. Kaip pastebi interjero...

Verslo aplinka
2019.06.11
Šiauliai - top penketuko miestas, kuriame stinga komunikacijos ir naujovių Verslo tribūna

Šiauliai – ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas, ketvirtas jis ir skaičiuojant pagal veikiančių verslo...

Verslo aplinka
2019.06.11
Metinėje kalboje išgirdo visko – kritikos, savikritikos, susitaikymo

Skirtingi politikai įvairiai įvertino prezidentės Dalios Grybauskaitės antradienį Seime perskaitytą paskutinį...

Verslo aplinka
2019.06.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau