Skola „Sodrai“ viešuosiuose pirkimuose – yra išeičių

Publikuota: 2016-11-24
Dėl vienos apmaudžios klaidos galima netekti galimybės dalyvauti konkurse, tačiau yra išeitis. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Dėl vienos apmaudžios klaidos galima netekti galimybės dalyvauti konkurse, tačiau yra išeitis. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
 

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) patvirtino, kad tiekėjas gali būti pašalinamas iš viešojo pirkimo konkurso, jeigu turėjo socialinio draudimo įmokų skolą galutinę pasiūlymų pateikimo dieną, nors vėliau, pavyzdžiui, kvalifikacijos tikslinimo procedūros metu, šias įmokas sumokėjo.

Dėl vienos apmaudžios klaidos galima netekti galimybės dalyvauti konkurse. Tačiau Dainius Kenstavičius, advokatų kontoros „Cobalt“ vyresnysis teisininkas, atkreipia dėmesį, kad yra išeičių.

„Žinoma, kad tiekėjams, dalyvaujantiems viešuosiuose pirkimuose, privaloma laiku mokėti mokesčius ir socialinio draudimo įmokas. Duomenys apie socialinio draudimo įmokų nesumokėjimą yra viešai skelbiami, tad perkančiosios organizacijos tokią informaciją tikrina galutinę tiekėjų pasiūlymų pateikimo termino dieną. Tačiau gali būti, kad tiekėjas būtent tą dieną turėjo skolą socialinio draudimo fondui, bet iki tol įsiskolinimo nėra turėjęs ir iš karto po to skolą padengė. Lietuvos Respublikos teismai yra suformavę praktiką, kad tiekėjo kvalifikacija turi atitikti keliamus reikalavimus būtent galutinę pasiūlymų pateikimo dieną, todėl tokio tiekėjo pasiūlymas turėtų būti atmestas“, – dėsto p. Kenstavičius.

Tokiu pačiu klausimu sprendimą priėmė ESTT ir pabrėžė, kad tikslinti kvalifikaciją yra leidžiama, bet pataisymai ir papildymai gali apimti tik duomenis, egzistavusius iki pasiūlymų pateikimo momento.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Tai reiškia, kad laiku nesumokėta „Sodros“ įmoka ir skola, matoma galutinę pasiūlymo teikimo dieną, yra tinkama priežastis šalinti tiekėją iš konkurso. Vis dėlto verta pabrėžti, kad ESTT sprendimą priėmė vertindamas iki 2016 m. balandžio galiojusias viešųjų pirkimų direktyvas. Po šios datos įsigaliojo naujosios viešųjų pirkimų direktyvos, kurios suteikia tiekėjams daugiau galimybių apginti savo teises. Pavyzdžiui, naujosios direktyvos įtvirtina galimybę tiekėjams ir po pasiūlymų pateikimo momento įvykdyti socialinio draudimo įmokų sumokėjimo prievolę, dėl to perkančiosios organizacijos neturės teisės atmesti tokių tiekėjų pasiūlymų“, – atkreipia dėmesį teisininkas.

Lietuvoje kol kas nėra priimto Viešųjų pirkimų įstatymo, įgyvendinančio naująsias direktyvas.

„Tačiau iš esmės tiekėjai ir šiuo metu galėtų remtis jau galiojančiomis naujosiomis direktyvomis viešuosiuose pirkimuose, kurie buvo pradėti vykdyti po 2016 m. balandžio. Taip pat verta pabrėžti, kad artimiausiu metu turėtų būti priimtas ir naujasis Viešųjų pirkimų įstatymas, kurio projekte taip pat numatyta galimybė tiekėjams kvalifikacijos tikslinimo procedūros metu sumokėti susidariusias mokesčių ir socialinio draudimo įmokų skolas. Taigi galima kliautis tuo, kad griežta ESTT pozicija skolų klausimu dar nėra galutinis nuosprendis“, – tvirtina p. Kenstavičius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pardavimai“
Vilniuje prasideda Tautų mugė

Penktadienį tryliktą kartą Vilniaus senamiestyje rengiama „Tautų mugė“.

Verslo aplinka
2021.09.17
Įvardijo geriausiai aptarnaujančius draudikus – kai darbuotojo išvaizda nebesvarbi Premium 1

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovėse apsilankę slaptieji pirkėjai konstatavo, kad šiame sektoriuje...

Paslaugos
2021.07.04
L. Gerrits-Gedvilė. Kaip sudėtingų paslaugų teikėjams išvengti konflikto su klientu? 

Gaminant unifikuotus produktus ar teikiant nesudėtingas paslaugas pirmas kontaktas su klientu gali būti gana...

Nuomonės
2021.05.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku