„Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina – 90% efektyvi, beliko sulaukti licencijos

Trečiosios fazės klinikiniai tyrimai parodė, kad kompanijų Pfizer ir BioNTech kuriama vakcina nuo COVID-19 yra efektyvi daugiau kaip 90%. Ši žinia reiškia, kad, sulaukus atitinkamų institucijų leidimo, pirmosios dozės rinką pasiekti galėtų dar šiemet.
Kaip praneša Financial Times, vakcinos efektyvumą patvirtino trečiosios fazės klinikiniai tyrimai, kurių metu vakcina buvo išbandoma su 43.000 savanorių. Jiems suleidus po dvi dozes 28 dienų intervalu, nedidelis užsikrėtusiųjų virusu skaičius leido nepriklausomiems vertintojams apskaičiuoti vakcinos efektyvumą.
Tokie tyrimai paskutinė stadija prieš gaunant licenciją vakciną platinti. Iš daugiau kaip dešimtiems bendrovių, šiuo metu dirbančių su vakcina, Pfizer ir BioNTech buvo pirmosios, užbaigusios trečiosios fazės klinikinius tyrimus.
Tam, kad vakcina būtų patvirtinta JAV Maisto ir vaistų administracijos, jos efektyvumas trečiosios klasės klinikiniuose tyrimuose turi siekti bent 50%.
Jeigu duomenys bus teigiami, Pfizer kreipsis dėl leidimo skubos tvarka naudoti preparatą JAV jau trečią lapkričio savaitę iš karto, kai tik bus užtikrinti saugumo reikalavimai, spalį buvo rašoma Pfizer generalinio direktoriaus Alberto Bourlos atvirame laiške.
Man tai yra geriausias įmanomas rezultatas. Rizikos ir naudų analizė aiškiai palanki, vakcina atitinka visus kriterijus, kad ją būtų galima greitai vystyti, sulaukus tyrimų rezultatų Financial Times teigė Uguras Sahinas, BioNTech įkūrėjas ir vadovas.
Vakciną kuriančios bendrovės teigia, kad gavus leidimus dar iki šių metų pabaigos galėtų būti pagaminta 50 mln. dozių, o kitąmet iš viso jų patiekti būtų galima 1,3 mlrd. vnt.
Su Pfizer ir BioNTech sutartis dėl 100 mln. dozių ir galimybės papildomai įsigyti jų dar 500 mln. jau pasirašiusios JAV. Jungtinė Karalystė iš bendrovių susitarusi įsigyti 30 mln. dozių, o Europos Sąjunga (ES) šiuo metu derasi dėl 200 mln. vakcinų pirkimo.
U. Sahinas tikina, kad skirstant vakcinas bus siekiama sąžiningų dalybų, tačiau pridėjo, kad prioritetas bus skiriamas toms rinkoms, kuriose vakcina bus palaiminta atsakingų institucijų.
VŽ jau rašė, kad, kol mokslininkai kuria ir testuoja vakcinas, visas pasaulis ruošiasi jos platinimui ruošia žaliavas vakcinos gamybai, tiekimo grandines jos platinimui ir logistiką sandėliavimui.
VŽ žiniomis, vakcinų gamintojams dirbs ir naujas Thermo Fisher Scientific Baltics korpusas, leisiantis padidinti reagentų gamybą ir jų tiekimą.
Be vykstančių derybų su Pfizer ir BioNTech, EK spalį taip pat patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos su viena iš Johnson & Johnson priklausančių farmacijos grupės Janssen Pharmaceutical bendrove Janssen Pharmaceutica NV, taip pat EK jau yra pasirašiusi sutartis su AstraZeneca ir Sanofi-GSK bei sėkmingai užbaigė parengiamąsias derybas su CureVac ir Moderna.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti