R. Šimašius iš VSD gavo informacijos apie Maskvos namus – statybos leidimo nebus
Vilniaus miesto meras teigia gavęs informacijos iš Valstybės saugumo departamento (VSD), kad sostinėje planuojami Maskvos namai kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.
Maskvos namus sostinės Juozapavičiaus gatvėje planuojanti įstaiga iš naujo derinimui lapkričio pabaigoje pateikė iš dalies jau pastatyto objekto projektinius pasiūlymus. Savivaldybė teigia sprendinių nederinsianti ir statybos leidimo neišduosianti toks pranešimas išsiųstas statytojui.
Remigijus Šimašius, meras, gruodžio pradžioje kreipėsi į VSD prašydamas atlikti projekto ir jam skirto pastato funkcinės paskirties vertinimo analizę Lietuvos nacionalinio saugumo aspektu.
VSD išvadų trečiosioms šalims atskleisti negaliu, tačiau galiu patvirtinti, kad jos skamba gana aiškiai ir nedviprasmiškai šis objektas yra Kremliaus propagandos įrankis ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Remdamasis šia ir kitų kompetentingų Lietuvos institucijų nuomonėmis, bei laikydamasis pažado, kad kol esu meras Maskvos namų Vilniuje nebus, pavedžiau savivaldybės administracijai nederinti naujų projektinių pasiūlymų ir neišduoti šiam pastatui naujo statybos leidimo, savivaldybės pranešime cituojamas p. Šimašius.
VšĮ Maskvos kultūros ir verslo centras Maskvos namai projektiniuose pasiūlymuose teigiama, kad statinių pagrindinė paskirtis kultūros ir verslo centras.
Tačiau Vilniaus miesto meras teigia, kad po šiuo pavadinimu gali slėptis Lietuvai nedraugiškos valstybės noras manipuliuoti Lietuvos visuomene, siekiant savo siaurų politinių tikslų įgyvendinimo, rašoma savivaldybės pranešime.
2016 m. pabaigoje Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino statybos leidimą, Maskvos namams išduotą dar 2008 m.
Tačiau teismas sprendimo įsiteisėjimą nukėlė 3 metams, sudarydamas galimybę naujam leidimui gauti.
Priežastys, dėl kurios leidimas buvo pripažintas negaliojančiu aukštingumo ir užstatymo tankumo reikalavimų nesilaikymas.
VSD direktorius Darius Jauniškis trečiadienį plačiau šios situacijos nekomentavo. Anot jo, Maskvos namai kaip galintys kelti grėsmę nacionalinam saugumui buvo įvardinti žvalgybos ir grėsmių vertinime.
2017 m. VSD Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime teigiama, kad Maskvos namų projekto perspektyvos Vilniuje turi palyginti didelę simbolinę ir praktinę reikšmę Rusijai kaip potencialus jos įtakos, tėvynainių politikos ir viešosios diplomatijos instrumentas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti