MO muziejaus mecenatai: remdami MO investuojame į visuomenę

Reklama publikuota: 2021-02-03

MO muziejus nuo pat atidarymo siekia atliepti platų visuomenės poreikį kultūrai, vaizduojamajam menui. Tapti kultūros centru, viešąja erdve, kurioje visi galėtų rasti savo vietą ir išpildyti savo lūkesčius. Tokia buvo muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų idėja. Iš privačios iniciatyvos atsiradęs muziejus dabar puoselėja privačios mecenatystės tradicijas. Kiekvienas MO veiklą remiantis mecenatas savo indėliu prisideda prie pokyčių kūrimo visuomenėje.

Kriziniai ar kūrybingi metai?

Nepaisant pandemijos, 2020 metais MO muziejus nenuleido rankų ir galėdamas veikti tik pusę metų vėl pasiekė įspūdingų rezultatų.

Per pusmetį sulaukta virš 100 000 lankytojų ir beveik 300 000 virtualių lankytojų. Facebook ir Instagram platformose MO yra labiausiai sekama kultūros institucija Lietuvoje.

Vykdant MO muziejaus misiją, kokybiškas kultūrinis turinys ir menas pasiekė įvairias visuomenes grupes. Siekiama būti ne tik Vilniaus, bet ir šalies muziejumi –  MO muziejus su parodomis ir edukacijomis per metus aplankė virš 20 įvairų Lietuvos regionų, miestų ir miestelių.

2020 m. MO muziejus Lietuvoje apdovanotas už aktyvią ir kūrybišką komunikaciją pandemijos metu, prieinamumą ir draugiškumą neįgaliųjų bendruomenei, pripažintas sėkmingiausia turizmo iniciatyva-projektu, garsinančiu Lietuvą už jos ribų. MO skulptūrų sodas išrinktas geriausiu visuomeniniu kraštovaizdžiu.

Tarptautiniu mastu MO muziejus buvo nominuotas tarp trijų geriausių naujų kultūros kelionių krypčių Europoje. Pakviestas kaip vienas iš lyderių organizuoti  tarptautinę muziejų klimato kaitos konferenciją  „Museums Facing Extinction“, inicijavusią pusės metų programą. Praėjusiais metais MO muziejų aplankė Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono žmona Brigitte Macron.

Tai tik papildomi pasiekimai be kokybiškų ir visuomenę sudominusių parodų „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, „Kodėl taip sunku mylėti?“, „Mekas mirksi geriau“, „Iš tos operos“ ir kitų. Mecenatų teigimu, juos tai ir įkvepia remti MO – nes „jis yra daugiau nei muziejus“.    

Muziejaus rėmimas – duoklė visuomenei

Būdamas demokratiškas ir atviras muziejus, MO pasitelkia meną mums, kaip visuomenei, padedantį susikalbėti, reflektuoti, augti, visuomenės gerovei kurti. Ilgalaikę to naudą įžvelgia ir MO muziejaus mecenatai. O galimybę prisidėti prie šių pokyčių mecenatai išskiria kaip itin svarbią.

nuotrauka::1 right

„Per dvejus metus MO muziejus tapo ne tik vienu svarbiausių protingo Vilniaus traukos centrų, bet pagyvino ir šalies meno, kultūros ir intelektualinį gyvenimą. Nors gyvename ne Lietuvoje, mūsų šeimai svarbu prisidėti prie iniciatyvų, kurios transformuoja šalies veidą. Didžiuojamės prisidėję ir toliau palaikysim šią svarbią profesoriaus Butkaus šeimos iniciatyvą“, – teigia Žilvinas Mecelis, bendrovės „Covalis Capital“ investicijų valdymo vadovas, vienas didžiausių kultūros ir kovos su pandemija fondų mecenatų Lietuvoje.

nuotrauka::2 right

Kultūros saugojimas pandemijos akivaizdoje

Ilgametis muziejaus mecenatas Jonas Garbaravičius teigia, kad jam imponuoja tai, jog nepaisant sudėtingų metų, MO muziejus greitai prisitaikė ir rado galimybių toliau veikti.

„Pandeminiai metai buvo išties išskirtiniai: netekome daugelio dalykų. Ir tik jų netekę supratome, kaip brangu ir svarbu mums yra tai, kas atrodė neatimama. Kultūra ir muziejai tapo vienu iš tokių netekimų. Sužinojome, kaip Lietuvos žmonės išsiilgę apsilankymų meno erdvėse, dega troškimu mėgautis menininkų kūryba. Todėl labai svarbu, kad MO muziejus šiuos metus įveikė dar labiau atsigręždamas į savo lankytojus, jų poreikius ir galimybes: parodos keliavo ten, iš kur žmonės negalėjo atkeliauti į patį muziejų. Muziejaus darbuotojai vykdė pačią įvairiausią edukacinę ir ugdomąją veiklas. O dėl pandemijos grėsmės vėl uždarius muziejus – dar aktyviau kvietė žmones neprarasti ryšio su menu ir lankyti muziejų virtualiai. Džiaugiamės ir didžiuojamės galėję būti to dalimi per muziejui skirtą paramą“, – teigia verslininkas Jonas Garbaravičius.

Profesorius Vlada Bumelis antrina J. Garbaravičiui teigdamas, jog remti MO jį skatina meno įtaka žmonių sveikatai.

nuotrauka::3 right

„Galerijų ir muziejų lankymas ilgina žmogaus gyvenimą. Remiu MO, kad žmonės ilgiau gyventų. Hipokratas yra pasakęs: „Gyvenimas yra trumpas, o menas – amžinas“, tad visuomet rėmiau ir remsiu meną. Žmonės gyvens ir bus žmonėmis tol, kol menas jiems bus įdomus“, – sako profesorius, LMA akademikas, „Northway“ įmonių grupės įsteigėjas Vladas Bumelis.

MO muziejaus mecenatai Darius Zubas ir Arūnas Šlenys akcentuoja meno ir visuomenei svarbios kultūros puoselėjimą.

nuotrauka::4 right

„Labai džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie Viktoro ir Danguolės bei viso atsidavusio MO kolektyvo pastangų puoselėti modernų meną Lietuvoje. Jau trečius metus MO sugeba išlikti aktualiu ir įdomiu“ – sako Darius Zubas, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas.

Norą dalyvauti visuomenės aplinkos gerovės kūrime išskiria ir „Naresta“ generalinis direktorius.

nuotrauka::5 right

„MO – yra daugiau nei paprastas muziejus – tai visuomenės puoselėjama kultūros dalis ir visuomenės gerovės dalis. Tokios veiklos rėmimas galėtų būti kiekvieno sėkmingo verslo sau keliamų tikslų dalimi. Mes stengiamės nepamiršti, kad egzistuoja ne tik mūsų įmonės veiklos teigiami ekonominiai rodikliai, bet norime dalyvauti ir visuomenės aplinkos gerovės, kultūros  vystyme“, – sako Arūnas Šlenys, „Naresta“ generalinis direktorius.

 

MO muziejaus vadovės Mildos Ivanauskienės teigimu, pandemijos metais viešosios įstaigos, kurios metinis biudžetas siekia 1,5-2 mln. eurų, pajamos iš bilietų sumažėjo nuo 50% iki 28%. Todėl valstybės – Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės strateginis finansavimas, rėmėjų „Švyturys-Utenos alus“, „Baltisches Haus“, „Kazickų šeimos fondas“ bei privačių mecenatų parama tapo vienintelėmis stabiliomis pajamomis, kurios leido 2020 metais tęsti aktyvią, kūrybišką ir rezultatyvią veiklą.

Kultūrinė edukacija vaikams ir suaugusiesiems kuria pokytį visuomenėje

MO muziejaus komanda didelį dėmesį skiria inovatyvioms ir tarpdisciplininėms edukacijoms bei muziejų mato kaip erdvę, kurioje galima mokytis visą gyvenimą. Įgyvendinamos vaikų ir suaugusiųjų kultūrinės edukacijos programos mažina socialinę atskirtį, buria bendruomenes, skatina kūrybiškumą ir kritinį mąstymą bei prisideda prie pokyčių visuomenėje.

nuotrauka::6 right

Kaip pastebi Eugenija Sutkienė, muziejaus mecenatė, advokatų kontoros „TGS Baltic“ vyresnioji partnerė, „kuo daugiau visuomenėje bus laisvų ir kūrybingų žmonių, tuo geresnė ir brandesnė bus visuomenė“.

Ji taip pat priduria: „Viliuosi, kad MO kokybiškų parodų, renginių bei švietėjiškos veiklos dėka modernus menas taps mūsų visų gyvenimo dalimi kaip kad yra Skandinavijos šalyse. Man labai imponuoja MO darbas su studentais, moksleiviais, jaunimu, įdomių renginių, skirtų šiai auditorijai įvairovė, naujų bendravimo formų paieška. Labai smagu matyti muziejuje vis didėjančius būrelius moksleivių iš įvairių Lietuvos kampelių, pastebėti tai, kad MO pamažu tampa jaunų žmonių mėgstamu lankymo objektu. Per gana trumpą laiką MO kolektyvo pastangos pavertė MO traukos centru daugeliui žmonių, kurie manė nesuprantą modernaus meno ar juo tiesiog nesidomėjo. Tai puikus rezultatas“.

nuotrauka::7 right

Tai, kad MO rėmimas prisideda ir prie asmeninio akiračio plėtimo bei pateikia daugiau galimybių sužinoti apie dailę, patvirtina ir ilgametis kultūros mecenatas Gediminas Kuprevičius: „Anksčiau daugiau mano mecenavimo iniciatyvos buvo muzikoje. Dabar MO man tapo galimybe bendrauti su vaizduojamuoju menu ir dar geriau pažinti dailę“.

Metinė veiklos ataskaita

Siekdamas atvirumo su visomis savo bendruomenėmis MO muziejus kasmet išleidžia viešai skelbiamą „MO metų veiklos ataskaitą“. Joje nuosekliai ir vizualiai apžvelgiamos surengtos parodos, kultūrinės edukacijos projektai bei kitos muziejaus veiklos. Su 2020 m. ataskaita galima susipažinti ČIA.

Prisidėti gali visi

Siekdamas puoselėti privačios mecenatystės tradicijas, MO muziejus kasmet vysto įvairias galimybes palaikyti, remti ir mecenuoti muziejaus veiklą. Kad kiekvienas galėtų prisidėti prie MO palaikymo pagal galimybes ir taip atlieptų svarbius visuomenės raidos poreikius.

Išsamiau apie MO muziejaus palaikymo galimybes galima paskaityti: mo.lt/palaikyk.    

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Žiemos olimpiada Pekine vyks be žiūrovų iš užsienio 1

Kitų metų žiemos olimpiada Pekine dėl COVID-19 pandemijos vyks be žiūrovų iš užsienio, trečiadienį paskelbė...

Laisvalaikis
2021.09.30
Nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su „Hidroterra“ dėl Gedimino kalno tvarkymo 1

Lietuvos nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno ilgalaikių tvarkymo darbų projekto...

Statyba ir NT
2021.09.29
Mirė vienas žinomiausių Lietuvos kompozitorių Bronius Kutavičius

Trečiadienį mirė vienas žinomiausių Lietuvos kompozitorių Bronius Kutavičius, jam buvo 89-eri.

Laisvalaikis
2021.09.29
Barzdos prievolė įprasmino Talibano fundamentalizmą Premium

Šariato įstatymus Afganistane grąžinantis Talibanas pradeda drausti vyrams skusti ar net kirpti barzdas, nes...

Laisvalaikis
2021.09.28
P. Cvirkos skveras įtrauktas į saugomų vertybių sąrašą

Paveldosaugininkai įtraukė sostinės Petro Cvirkos skverą į saugomų vertybių registrą.

Laisvalaikis
2021.09.28
Brodvėjaus teatrų apdovanojimuose triumfavo miuziklas „Moulin Rouge!“

Brodvėjus sekmadienį pagerbė savo didžiausius ir ryškiausius talentus „Tony“ apdovanojimais, kurie dėl...

Laisvalaikis
2021.09.27
„Maserati“ vairavimo akademija – kvapą gniaužianti patirtis Verslo tribūna

Nuo pat „Maserati“ įsikūrimo prieš daugiau nei šimtmetį tikslas buvo toks pat – į rafinuotus ir prabangius...

Havanos sindromas: naujas ginklas hibridiniame kare Premium

Kamala Harris rugpjūtį suabejojo, ar keliauti iš Singapūro į Hanojų – skrydis buvo kelioms valandoms atidėtas...

Laisvalaikis
2021.09.26
Vyksta pasaulinis festivalis, skirtas kovai su klimato kaita, pandemija ir badu

Dešimtys garsiausių atlikėjų dalyvauja šeštadienio vakarą startavusiame 24 val. trunkančiame muzikos...

Laisvalaikis
2021.09.26
Mirė dailininkas ir rašytojas Leonardas Gutauskas

Šeštadienį eidamas 83-iuosius metus mirė tapytojas, iliustratorius, rašytojas, poetas, nacionalinės premijos...

Laisvalaikis
2021.09.26
VŽ bando: tradicijų neišdavusi šeštoji „Outback“ karta Premium 1

Šiemet keliuose pasirodęs šeštosios kartos padidinto pravažumo universalas leidžia prisiminti prieš gerą...

Automobiliai
2021.09.25
Vaizdo žaidimai – nebe vaikų reikalas, kas trečias fanas – vyresnis nei 50 m. Premium 2

Vaizdo žaidimai tapo beveik penktadalio gyventojų pramoga. Kaip rodo „Kantar“ tyrimas, juos žaidžia toli...

Rinkodara
2021.09.25
10 dažniausiai pasaulio žiniasklaidoje minimų verslininkų 1

340.957 paminėjimų internetinėje pasaulio žiniasklaidoje per metus – tokio dėmesio sulaukė dažniausiai...

Vadyba
2021.09.25
T. Karosas apie susireikšminusį ego, bankrotus ir „Pigu“ žvaigždę Premium 13

Nėra lengva kapstytis po savo klaidas, sudėtinga prisiminti didžiausias jų, o beieškodamas pamokų savo...

Prekyba
2021.09.24
NFT manija: brangiausi šįmet parduoti nekeičiamieji žetonai Premium

Šįmet išpopuliarėję nekeičiamieji žetonai (NFT) skaitmeninio turinio kūrėjų kišenes papildė dešimtimis...

Inovacijos
2021.09.23
Istorijų namuose – M. Gimbutienės „Deivės ir kariai“

Vilniuje, Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) padalinyje Istorijų namai (T. Kosčiuškos g. 3),...

Laisvalaikis
2021.09.23
Ar Danija, Švedija ir Nyderlandai pasiekė baigiamąją kovido fazę Premium 16

Šią savaitę Lietuvos ministrų kabinetui siunčiant aiškius signalus apie galimą naują karantiną, Danija,...

Laisvalaikis
2021.09.23
Vilniaus stoties architektūrinio konkurso favoritai – „Zaha Hadid Architects“  26

Aiškėja tarptautinio architektūros konkurso, paskelbto Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties...

Laisvalaikis
2021.09.23
Iš užsienio universitetų sugrįžę lietuviai įkūrė startuolį, kuris taikosi į farmacijos pramonę Premium

Biotechnologijos ilgą laiką buvo viena Lietuvos mokslą garsinusių sričių, o pandemija leido ją sustiprinti ir...

Inovacijos
2021.09.23
VDFF: vietoj kino špinatų – pagrindinis patiekalas

1922-isiais sukurtas filmas „Šiaurės nanokas“ („Nanook of the North“) pasakojo tikro personažo tikrą...

Laisvalaikis
2021.09.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku