MO muziejaus mecenatai: remdami MO investuojame į visuomenę

Reklama publikuota: 2021-02-03

MO muziejus nuo pat atidarymo siekia atliepti platų visuomenės poreikį kultūrai, vaizduojamajam menui. Tapti kultūros centru, viešąja erdve, kurioje visi galėtų rasti savo vietą ir išpildyti savo lūkesčius. Tokia buvo muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų idėja. Iš privačios iniciatyvos atsiradęs muziejus dabar puoselėja privačios mecenatystės tradicijas. Kiekvienas MO veiklą remiantis mecenatas savo indėliu prisideda prie pokyčių kūrimo visuomenėje.

Kriziniai ar kūrybingi metai?

Nepaisant pandemijos, 2020 metais MO muziejus nenuleido rankų ir galėdamas veikti tik pusę metų vėl pasiekė įspūdingų rezultatų.

Per pusmetį sulaukta virš 100 000 lankytojų ir beveik 300 000 virtualių lankytojų. Facebook ir Instagram platformose MO yra labiausiai sekama kultūros institucija Lietuvoje.

Vykdant MO muziejaus misiją, kokybiškas kultūrinis turinys ir menas pasiekė įvairias visuomenes grupes. Siekiama būti ne tik Vilniaus, bet ir šalies muziejumi –  MO muziejus su parodomis ir edukacijomis per metus aplankė virš 20 įvairų Lietuvos regionų, miestų ir miestelių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

2020 m. MO muziejus Lietuvoje apdovanotas už aktyvią ir kūrybišką komunikaciją pandemijos metu, prieinamumą ir draugiškumą neįgaliųjų bendruomenei, pripažintas sėkmingiausia turizmo iniciatyva-projektu, garsinančiu Lietuvą už jos ribų. MO skulptūrų sodas išrinktas geriausiu visuomeniniu kraštovaizdžiu.

Tarptautiniu mastu MO muziejus buvo nominuotas tarp trijų geriausių naujų kultūros kelionių krypčių Europoje. Pakviestas kaip vienas iš lyderių organizuoti  tarptautinę muziejų klimato kaitos konferenciją  „Museums Facing Extinction“, inicijavusią pusės metų programą. Praėjusiais metais MO muziejų aplankė Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono žmona Brigitte Macron.

Tai tik papildomi pasiekimai be kokybiškų ir visuomenę sudominusių parodų „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, „Kodėl taip sunku mylėti?“, „Mekas mirksi geriau“, „Iš tos operos“ ir kitų. Mecenatų teigimu, juos tai ir įkvepia remti MO – nes „jis yra daugiau nei muziejus“.    

Muziejaus rėmimas – duoklė visuomenei

Būdamas demokratiškas ir atviras muziejus, MO pasitelkia meną mums, kaip visuomenei, padedantį susikalbėti, reflektuoti, augti, visuomenės gerovei kurti. Ilgalaikę to naudą įžvelgia ir MO muziejaus mecenatai. O galimybę prisidėti prie šių pokyčių mecenatai išskiria kaip itin svarbią.

nuotrauka::1 right

„Per dvejus metus MO muziejus tapo ne tik vienu svarbiausių protingo Vilniaus traukos centrų, bet pagyvino ir šalies meno, kultūros ir intelektualinį gyvenimą. Nors gyvename ne Lietuvoje, mūsų šeimai svarbu prisidėti prie iniciatyvų, kurios transformuoja šalies veidą. Didžiuojamės prisidėję ir toliau palaikysim šią svarbią profesoriaus Butkaus šeimos iniciatyvą“, – teigia Žilvinas Mecelis, bendrovės „Covalis Capital“ investicijų valdymo vadovas, vienas didžiausių kultūros ir kovos su pandemija fondų mecenatų Lietuvoje.

nuotrauka::2 right

Kultūros saugojimas pandemijos akivaizdoje

Ilgametis muziejaus mecenatas Jonas Garbaravičius teigia, kad jam imponuoja tai, jog nepaisant sudėtingų metų, MO muziejus greitai prisitaikė ir rado galimybių toliau veikti.

„Pandeminiai metai buvo išties išskirtiniai: netekome daugelio dalykų. Ir tik jų netekę supratome, kaip brangu ir svarbu mums yra tai, kas atrodė neatimama. Kultūra ir muziejai tapo vienu iš tokių netekimų. Sužinojome, kaip Lietuvos žmonės išsiilgę apsilankymų meno erdvėse, dega troškimu mėgautis menininkų kūryba. Todėl labai svarbu, kad MO muziejus šiuos metus įveikė dar labiau atsigręždamas į savo lankytojus, jų poreikius ir galimybes: parodos keliavo ten, iš kur žmonės negalėjo atkeliauti į patį muziejų. Muziejaus darbuotojai vykdė pačią įvairiausią edukacinę ir ugdomąją veiklas. O dėl pandemijos grėsmės vėl uždarius muziejus – dar aktyviau kvietė žmones neprarasti ryšio su menu ir lankyti muziejų virtualiai. Džiaugiamės ir didžiuojamės galėję būti to dalimi per muziejui skirtą paramą“, – teigia verslininkas Jonas Garbaravičius.

Profesorius Vlada Bumelis antrina J. Garbaravičiui teigdamas, jog remti MO jį skatina meno įtaka žmonių sveikatai.

nuotrauka::3 right

„Galerijų ir muziejų lankymas ilgina žmogaus gyvenimą. Remiu MO, kad žmonės ilgiau gyventų. Hipokratas yra pasakęs: „Gyvenimas yra trumpas, o menas – amžinas“, tad visuomet rėmiau ir remsiu meną. Žmonės gyvens ir bus žmonėmis tol, kol menas jiems bus įdomus“, – sako profesorius, LMA akademikas, „Northway“ įmonių grupės įsteigėjas Vladas Bumelis.

MO muziejaus mecenatai Darius Zubas ir Arūnas Šlenys akcentuoja meno ir visuomenei svarbios kultūros puoselėjimą.

nuotrauka::4 right

„Labai džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie Viktoro ir Danguolės bei viso atsidavusio MO kolektyvo pastangų puoselėti modernų meną Lietuvoje. Jau trečius metus MO sugeba išlikti aktualiu ir įdomiu“ – sako Darius Zubas, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas.

Norą dalyvauti visuomenės aplinkos gerovės kūrime išskiria ir „Naresta“ generalinis direktorius.

nuotrauka::5 right

„MO – yra daugiau nei paprastas muziejus – tai visuomenės puoselėjama kultūros dalis ir visuomenės gerovės dalis. Tokios veiklos rėmimas galėtų būti kiekvieno sėkmingo verslo sau keliamų tikslų dalimi. Mes stengiamės nepamiršti, kad egzistuoja ne tik mūsų įmonės veiklos teigiami ekonominiai rodikliai, bet norime dalyvauti ir visuomenės aplinkos gerovės, kultūros  vystyme“, – sako Arūnas Šlenys, „Naresta“ generalinis direktorius.

  MO muziejaus vadovės Mildos Ivanauskienės teigimu, pandemijos metais viešosios įstaigos, kurios metinis biudžetas siekia 1,5-2 mln. eurų, pajamos iš bilietų sumažėjo nuo 50% iki 28%. Todėl valstybės – Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės strateginis finansavimas, rėmėjų „Švyturys-Utenos alus“, „Baltisches Haus“, „Kazickų šeimos fondas“ bei privačių mecenatų parama tapo vienintelėmis stabiliomis pajamomis, kurios leido 2020 metais tęsti aktyvią, kūrybišką ir rezultatyvią veiklą.

Kultūrinė edukacija vaikams ir suaugusiesiems kuria pokytį visuomenėje

MO muziejaus komanda didelį dėmesį skiria inovatyvioms ir tarpdisciplininėms edukacijoms bei muziejų mato kaip erdvę, kurioje galima mokytis visą gyvenimą. Įgyvendinamos vaikų ir suaugusiųjų kultūrinės edukacijos programos mažina socialinę atskirtį, buria bendruomenes, skatina kūrybiškumą ir kritinį mąstymą bei prisideda prie pokyčių visuomenėje.

nuotrauka::6 right

Kaip pastebi Eugenija Sutkienė, muziejaus mecenatė, advokatų kontoros „TGS Baltic“ vyresnioji partnerė, „kuo daugiau visuomenėje bus laisvų ir kūrybingų žmonių, tuo geresnė ir brandesnė bus visuomenė“.

Ji taip pat priduria: „Viliuosi, kad MO kokybiškų parodų, renginių bei švietėjiškos veiklos dėka modernus menas taps mūsų visų gyvenimo dalimi kaip kad yra Skandinavijos šalyse. Man labai imponuoja MO darbas su studentais, moksleiviais, jaunimu, įdomių renginių, skirtų šiai auditorijai įvairovė, naujų bendravimo formų paieška. Labai smagu matyti muziejuje vis didėjančius būrelius moksleivių iš įvairių Lietuvos kampelių, pastebėti tai, kad MO pamažu tampa jaunų žmonių mėgstamu lankymo objektu. Per gana trumpą laiką MO kolektyvo pastangos pavertė MO traukos centru daugeliui žmonių, kurie manė nesuprantą modernaus meno ar juo tiesiog nesidomėjo. Tai puikus rezultatas“.

nuotrauka::7 right

Tai, kad MO rėmimas prisideda ir prie asmeninio akiračio plėtimo bei pateikia daugiau galimybių sužinoti apie dailę, patvirtina ir ilgametis kultūros mecenatas Gediminas Kuprevičius: „Anksčiau daugiau mano mecenavimo iniciatyvos buvo muzikoje. Dabar MO man tapo galimybe bendrauti su vaizduojamuoju menu ir dar geriau pažinti dailę“.

Metinė veiklos ataskaita

Siekdamas atvirumo su visomis savo bendruomenėmis MO muziejus kasmet išleidžia viešai skelbiamą „MO metų veiklos ataskaitą“. Joje nuosekliai ir vizualiai apžvelgiamos surengtos parodos, kultūrinės edukacijos projektai bei kitos muziejaus veiklos. Su 2020 m. ataskaita galima susipažinti ČIA.

Prisidėti gali visi

Siekdamas puoselėti privačios mecenatystės tradicijas, MO muziejus kasmet vysto įvairias galimybes palaikyti, remti ir mecenuoti muziejaus veiklą. Kad kiekvienas galėtų prisidėti prie MO palaikymo pagal galimybes ir taip atlieptų svarbius visuomenės raidos poreikius.

Išsamiau apie MO muziejaus palaikymo galimybes galima paskaityti: mo.lt/palaikyk.    

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
„Zaha Hadid“ darbas Vilniaus architektūros ekspertų iškart neįtikino Premium 2

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovei „Hanner“ pasitelkus pasaulyje gerai žinomą architektų biurą „Zaha...

Privatūs lėktuvai: godumo simbolis ar nauda verslui Premium

Ekspertai teigia, kad privatūs lėktuvai leidžia greitai įvertinti konkretaus asmens vidinius instinktus...

Vadyba
2022.06.30
LKT tyrimas: garsiai apie tai, apie ką nutylima – kiek gauna Lietuvos meno kūrėjai Premium

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) duomenimis, Lietuvoje skaičiuojama per 10.000 kūrėjų. Jų atlygis už kūrybą...

Laisvalaikis
2022.06.30
Į ką investuoja Z karta: nuo metaverslo iki vyno Premium

Įvairūs tyrimai rodo, kad maždaug trečdalis Z kartos žmonių, užuot investavę į tradicinius investicinius...

Laisvalaikis
2022.06.29
Kultūros ir kūrybinėms industrijoms – beveik 15 mln. Eur

Netrukus Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) sektorių pasieks beveik 15 mln. Eur, skirtų...

Laisvalaikis
2022.06.29
Pilkos biuro juokelių, komplimentų ir replikų zonos: gali padėti vienas puslapis Premium

Savaime suprantamų taisyklių, kaip bendrauti komandoje, nėra – taip sutartinai sako organizacijų, kurios turi...

Vadyba
2022.06.29
A. Avulis pasisamdė garsų biurą „Zaha Hadid Architects“ Premium 14

Šiemet sostinėje patvirtinta išimtis dėl privalomų architektūros konkursų atvėrė kelią nekilnojamojo turto...

Statyba ir NT
2022.06.29
Naujoji nuošliauža Gedimino kalnui grėsmės nekelia

Naujausia Gedimino kalno nuošliauža, susidariusi dėl itin smarkios liūties birželio 21-ąją, vėl sujudino...

Laisvalaikis
2022.06.29
E.Stankevičius: Esame vienintelė sporto šaka, kuri tiesiogiai investuoja į infrastruktūrą Verslo tribūna

Lietuvos futbolas patiria sukrėtimus, skaudžias akimirkas ir kuria kitokios ateities planus.„Esame...

Finansai
2022.06.29
Istorijos prof. A. Novakas: tai yra imperinės Rusijos politikos schema

„Šiandien sprendžiame ne Vladimiro Putino ar šiuolaikinės Rusijos elito problemą. Turime reikalą su...

Laisvalaikis
2022.06.28
Kaunas apšvietė dar daugiau architektūros objektų

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą pretenduojantis Kaunas tamsiuoju paros metu apšvies dar keletą sakralinių...

Laisvalaikis
2022.06.28
Poilsio ir pramogų tandemas „NoriuNoriuNoriu“ bei „Laisvalaikio dovanos“ – jau ir „Ozo“ prekybos centre Verslo tribūna

Poilsio ir pramogų elektroninė parduotuvė „NoriuNoriuNoriu“ žengia į didžiuosius prekybos centrus. Nuo šiol...

Prekyba
2022.06.28
Robotai, „atimsiantys jūsų darbą“ – ne toks jau ir baubas Premium

Robotizacija ir, kalbant plačiau, DI, tebėra daugybės mitų gaubiamos technologijos ir tendencijos. Galima...

Inovacijos
2022.06.26
„Amazon“ planas: „Alexa“ galės atkartoti bet kieno balsą

Technologijų bendrovė „Amazon“ teigia, kad jos kuriamas balsu valdomas skaitmeninis asistentas „Alexa“ galės...

Inovacijos
2022.06.25
„Avivos“ vadovė A. Blanc: einant aukštesnes pareigas, atsiranda atsakomybė pasisakyti dėl svarbių dalykų Premium

Britų draudimo bendrovės vadovė – apie kovą su seksizmu per visuotinį metinį susirinkimą, vaikystę...

Laisvalaikis
2022.06.25
Ukraina pranešė atgavusi vertingą senienų kolekciją, pavogtą iš Krymo muziejų

Ukraina penktadienį pranešė, kad, surengus virtinę policijos reidų, Kyjive konfiskuota didžiulė kelių...

Laisvalaikis
2022.06.24
Tyrimas: kas būsto turi daugiausiai, kur jis brangiausias ir kur pigiausia nuoma 1

Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių...

Finansai
2022.06.24
Misija – prikelti miegantį futbolo milžiną Premium 2

Žiūrint istoriškai, „AC Milan“ yra tikrų tikriausia Europos futbolo grietinėlė, pagal UEFA Čempionų lygos...

Laisvalaikis
2022.06.23
Per karą Ukrainoje sunaikinta per 150 kultūros ir istorijos paveldo objektų

Jungtinių Tautų ekspertai patvirtino, kad nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, šioje šalyje buvo visiškai...

Laisvalaikis
2022.06.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku