MO muziejaus mecenatai: remdami MO investuojame į visuomenę

Publikuota: 2021-02-03

MO muziejus nuo pat atidarymo siekia atliepti platų visuomenės poreikį kultūrai, vaizduojamajam menui. Tapti kultūros centru, viešąja erdve, kurioje visi galėtų rasti savo vietą ir išpildyti savo lūkesčius. Tokia buvo muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų idėja. Iš privačios iniciatyvos atsiradęs muziejus dabar puoselėja privačios mecenatystės tradicijas. Kiekvienas MO veiklą remiantis mecenatas savo indėliu prisideda prie pokyčių kūrimo visuomenėje.

Kriziniai ar kūrybingi metai?

Nepaisant pandemijos, 2020 metais MO muziejus nenuleido rankų ir galėdamas veikti tik pusę metų vėl pasiekė įspūdingų rezultatų.

Per pusmetį sulaukta virš 100 000 lankytojų ir beveik 300 000 virtualių lankytojų. Facebook ir Instagram platformose MO yra labiausiai sekama kultūros institucija Lietuvoje.

Vykdant MO muziejaus misiją, kokybiškas kultūrinis turinys ir menas pasiekė įvairias visuomenes grupes. Siekiama būti ne tik Vilniaus, bet ir šalies muziejumi –  MO muziejus su parodomis ir edukacijomis per metus aplankė virš 20 įvairų Lietuvos regionų, miestų ir miestelių.

2020 m. MO muziejus Lietuvoje apdovanotas už aktyvią ir kūrybišką komunikaciją pandemijos metu, prieinamumą ir draugiškumą neįgaliųjų bendruomenei, pripažintas sėkmingiausia turizmo iniciatyva-projektu, garsinančiu Lietuvą už jos ribų. MO skulptūrų sodas išrinktas geriausiu visuomeniniu kraštovaizdžiu.

Tarptautiniu mastu MO muziejus buvo nominuotas tarp trijų geriausių naujų kultūros kelionių krypčių Europoje. Pakviestas kaip vienas iš lyderių organizuoti  tarptautinę muziejų klimato kaitos konferenciją  „Museums Facing Extinction“, inicijavusią pusės metų programą. Praėjusiais metais MO muziejų aplankė Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono žmona Brigitte Macron.

Tai tik papildomi pasiekimai be kokybiškų ir visuomenę sudominusių parodų „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, „Kodėl taip sunku mylėti?“, „Mekas mirksi geriau“, „Iš tos operos“ ir kitų. Mecenatų teigimu, juos tai ir įkvepia remti MO – nes „jis yra daugiau nei muziejus“.    

Muziejaus rėmimas – duoklė visuomenei

Būdamas demokratiškas ir atviras muziejus, MO pasitelkia meną mums, kaip visuomenei, padedantį susikalbėti, reflektuoti, augti, visuomenės gerovei kurti. Ilgalaikę to naudą įžvelgia ir MO muziejaus mecenatai. O galimybę prisidėti prie šių pokyčių mecenatai išskiria kaip itin svarbią.

nuotrauka::1 right

„Per dvejus metus MO muziejus tapo ne tik vienu svarbiausių protingo Vilniaus traukos centrų, bet pagyvino ir šalies meno, kultūros ir intelektualinį gyvenimą. Nors gyvename ne Lietuvoje, mūsų šeimai svarbu prisidėti prie iniciatyvų, kurios transformuoja šalies veidą. Didžiuojamės prisidėję ir toliau palaikysim šią svarbią profesoriaus Butkaus šeimos iniciatyvą“, – teigia Žilvinas Mecelis, bendrovės „Covalis Capital“ investicijų valdymo vadovas, vienas didžiausių kultūros ir kovos su pandemija fondų mecenatų Lietuvoje.

nuotrauka::2 right

Kultūros saugojimas pandemijos akivaizdoje

Ilgametis muziejaus mecenatas Jonas Garbaravičius teigia, kad jam imponuoja tai, jog nepaisant sudėtingų metų, MO muziejus greitai prisitaikė ir rado galimybių toliau veikti.

„Pandeminiai metai buvo išties išskirtiniai: netekome daugelio dalykų. Ir tik jų netekę supratome, kaip brangu ir svarbu mums yra tai, kas atrodė neatimama. Kultūra ir muziejai tapo vienu iš tokių netekimų. Sužinojome, kaip Lietuvos žmonės išsiilgę apsilankymų meno erdvėse, dega troškimu mėgautis menininkų kūryba. Todėl labai svarbu, kad MO muziejus šiuos metus įveikė dar labiau atsigręždamas į savo lankytojus, jų poreikius ir galimybes: parodos keliavo ten, iš kur žmonės negalėjo atkeliauti į patį muziejų. Muziejaus darbuotojai vykdė pačią įvairiausią edukacinę ir ugdomąją veiklas. O dėl pandemijos grėsmės vėl uždarius muziejus – dar aktyviau kvietė žmones neprarasti ryšio su menu ir lankyti muziejų virtualiai. Džiaugiamės ir didžiuojamės galėję būti to dalimi per muziejui skirtą paramą“, – teigia verslininkas Jonas Garbaravičius.

Profesorius Vlada Bumelis antrina J. Garbaravičiui teigdamas, jog remti MO jį skatina meno įtaka žmonių sveikatai.

nuotrauka::3 right

„Galerijų ir muziejų lankymas ilgina žmogaus gyvenimą. Remiu MO, kad žmonės ilgiau gyventų. Hipokratas yra pasakęs: „Gyvenimas yra trumpas, o menas – amžinas“, tad visuomet rėmiau ir remsiu meną. Žmonės gyvens ir bus žmonėmis tol, kol menas jiems bus įdomus“, – sako profesorius, LMA akademikas, „Northway“ įmonių grupės įsteigėjas Vladas Bumelis.

MO muziejaus mecenatai Darius Zubas ir Arūnas Šlenys akcentuoja meno ir visuomenei svarbios kultūros puoselėjimą.

nuotrauka::4 right

„Labai džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie Viktoro ir Danguolės bei viso atsidavusio MO kolektyvo pastangų puoselėti modernų meną Lietuvoje. Jau trečius metus MO sugeba išlikti aktualiu ir įdomiu“ – sako Darius Zubas, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas.

Norą dalyvauti visuomenės aplinkos gerovės kūrime išskiria ir „Naresta“ generalinis direktorius.

nuotrauka::5 right

„MO – yra daugiau nei paprastas muziejus – tai visuomenės puoselėjama kultūros dalis ir visuomenės gerovės dalis. Tokios veiklos rėmimas galėtų būti kiekvieno sėkmingo verslo sau keliamų tikslų dalimi. Mes stengiamės nepamiršti, kad egzistuoja ne tik mūsų įmonės veiklos teigiami ekonominiai rodikliai, bet norime dalyvauti ir visuomenės aplinkos gerovės, kultūros  vystyme“, – sako Arūnas Šlenys, „Naresta“ generalinis direktorius.

 

MO muziejaus vadovės Mildos Ivanauskienės teigimu, pandemijos metais viešosios įstaigos, kurios metinis biudžetas siekia 1,5-2 mln. eurų, pajamos iš bilietų sumažėjo nuo 50% iki 28%. Todėl valstybės – Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės strateginis finansavimas, rėmėjų „Švyturys-Utenos alus“, „Baltisches Haus“, „Kazickų šeimos fondas“ bei privačių mecenatų parama tapo vienintelėmis stabiliomis pajamomis, kurios leido 2020 metais tęsti aktyvią, kūrybišką ir rezultatyvią veiklą.

Kultūrinė edukacija vaikams ir suaugusiesiems kuria pokytį visuomenėje

MO muziejaus komanda didelį dėmesį skiria inovatyvioms ir tarpdisciplininėms edukacijoms bei muziejų mato kaip erdvę, kurioje galima mokytis visą gyvenimą. Įgyvendinamos vaikų ir suaugusiųjų kultūrinės edukacijos programos mažina socialinę atskirtį, buria bendruomenes, skatina kūrybiškumą ir kritinį mąstymą bei prisideda prie pokyčių visuomenėje.

nuotrauka::6 right

Kaip pastebi Eugenija Sutkienė, muziejaus mecenatė, advokatų kontoros „TGS Baltic“ vyresnioji partnerė, „kuo daugiau visuomenėje bus laisvų ir kūrybingų žmonių, tuo geresnė ir brandesnė bus visuomenė“.

Ji taip pat priduria: „Viliuosi, kad MO kokybiškų parodų, renginių bei švietėjiškos veiklos dėka modernus menas taps mūsų visų gyvenimo dalimi kaip kad yra Skandinavijos šalyse. Man labai imponuoja MO darbas su studentais, moksleiviais, jaunimu, įdomių renginių, skirtų šiai auditorijai įvairovė, naujų bendravimo formų paieška. Labai smagu matyti muziejuje vis didėjančius būrelius moksleivių iš įvairių Lietuvos kampelių, pastebėti tai, kad MO pamažu tampa jaunų žmonių mėgstamu lankymo objektu. Per gana trumpą laiką MO kolektyvo pastangos pavertė MO traukos centru daugeliui žmonių, kurie manė nesuprantą modernaus meno ar juo tiesiog nesidomėjo. Tai puikus rezultatas“.

nuotrauka::7 right

Tai, kad MO rėmimas prisideda ir prie asmeninio akiračio plėtimo bei pateikia daugiau galimybių sužinoti apie dailę, patvirtina ir ilgametis kultūros mecenatas Gediminas Kuprevičius: „Anksčiau daugiau mano mecenavimo iniciatyvos buvo muzikoje. Dabar MO man tapo galimybe bendrauti su vaizduojamuoju menu ir dar geriau pažinti dailę“.

Metinė veiklos ataskaita

Siekdamas atvirumo su visomis savo bendruomenėmis MO muziejus kasmet išleidžia viešai skelbiamą „MO metų veiklos ataskaitą“. Joje nuosekliai ir vizualiai apžvelgiamos surengtos parodos, kultūrinės edukacijos projektai bei kitos muziejaus veiklos. Su 2020 m. ataskaita galima susipažinti ČIA.

Prisidėti gali visi

Siekdamas puoselėti privačios mecenatystės tradicijas, MO muziejus kasmet vysto įvairias galimybes palaikyti, remti ir mecenuoti muziejaus veiklą. Kad kiekvienas galėtų prisidėti prie MO palaikymo pagal galimybes ir taip atlieptų svarbius visuomenės raidos poreikius.

Išsamiau apie MO muziejaus palaikymo galimybes galima paskaityti: mo.lt/palaikyk.    

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„McDonald’s“ išgyvenimo strategijos Premium

Pravažiuoju naftos perdirbimo gamyklas ir Naujojo Džersio skyrybų advokatų lauko reklamas, kamuojamas vis...

Laisvalaikis
2021.02.07
Knygos, kurias verta. Olgos Tokarczuk laikas ir praamžiai Premium

Telefone saugau iš pirmo žvilgsnio paprastą nuotrauką – dailus art deco stiliaus žalsvo porceliano auksuotais...

Laisvalaikis
2021.02.07
Lietuvos matomumą augino ir „Laisvės kelias“, ir „kelionių burbulas“ 

Praėjusiais metais užfiksuota daugiau nei 116.000 pranešimų užsienio žiniasklaidoje, kuriuose buvo minima...

Rinkodara
2021.02.07
Mokslininko žvilgsniu: 10 brangiausių metalų pasaulyje Premium

Paklausus, koks metalas yra brangiausias, atsakymas dažniausiai labai tipinis: auksas, platina, sidabras, ir...

Laisvalaikis
2021.02.07
VŽ bando: BMW 440i – radikalus stilius ir švelnus charakteris Premium 1

Gamintojo siekį naujam kupė suteikti išskirtinių bruožų vainikavo didžiausios gamoje radiatoriaus grotelės,...

Automobiliai
2021.02.06
Šį vakarą paaiškės, kas Lietuvai atstovaus „Eurovizijoje“

Šį vakarą LRT eteryje vyks nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ finalas, kuriame varžysis...

Rinkodara
2021.02.06
Paskelbti 2020-ųjų Lietuvos mokslo premijos laureatai

Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) paskelbti Mokslo premijos laureatai, šiemet jais tapo šeši mokslininkai ar...

Laisvalaikis
2021.02.04
Lietuvai Europos atminimo ir solidarumo tinkle atstovaus Kauno IX forto muziejus

Lietuva priimta į Europos atminimo ir solidarumo tinklo (angl. European Network Remembrance and Solidarity,...

Laisvalaikis
2021.02.03
O. Koršunovas: spektaklių-lavonų teatre nebus

Fiziškai atsinaujinantis Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) atsinaujina ir kūrybiškai – sausį į...

Laisvalaikis
2021.02.03
MO muziejaus mecenatai: remdami MO investuojame į visuomenę Verslo tribūna

MO muziejus nuo pat atidarymo siekia atliepti platų visuomenės poreikį kultūrai, vaizduojamajam menui. Tapti...

Laisvalaikis
2021.02.03
 E. Muskas „kuriam laikui“ susilaikys nuo „Twitter“

JAV milijardierius Elonas Muskas pareiškė „kuriam laikui“ padarysiantis pertrauką nuo socialinio tinklo...

Laisvalaikis
2021.02.02
Rektoriai pritaria didesnėms studijų kainoms, studentai pasigenda aiškumo

Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) pritaria studijų kainų didinimui, studentai sako...

Laisvalaikis
2021.02.02
L. Messio kontraktas kursto kunkuliuojantį futbolo gandų katilą Premium

Argentinos futbolo superžvaigždės Leonelio Messio neregėto dydžio kontrakto paskelbimas ne juokais sunervino...

Laisvalaikis
2021.02.01
Mirė kino operatorius maestro J. Gricius

Mirė kino operatorius Jonas Gricius (1928–2021), kino kritikos ir specialistų vadinamas garsiausiu Lietuvos...

Laisvalaikis
2021.02.01
Nacionalinė koncertų salė: ko reikia Lietuvai ir suinteresuotoms stovykloms Premium 1

Nacionalinei koncertų salei „Tautos namai“ įžengus į techninio projektavimo etapą, viešojoje (ir ne tik)...

Laisvalaikis
2021.01.31
Išradėjų pavardės nemiršta – gali tapti prekių ženklais Premium

Prekių ženklais registruoti žmonių vardus bei pavardes nėra labai dažna praktika, be to, keblumų gali kilti...

Rinkodara
2021.01.31
Vyčio autoriai Lukiškių memorialo konkursą apskundė Aukščiausiajam Teismui

Vyčio memorialo autoriai pateikė skundą dėl  memorialo Lukiškių aikštėje konkurso Aukščiausiajam Teismui.

Laisvalaikis
2021.01.30
Investuotojas V. Kavaliauskas: atsakyčiau labai lengvai – taip arba ne Premium

„Jeigu manęs klientas paklaustų, ar šiandien verta pirkti vieno ar kito lietuvių menininko darbą, atsakyčiau...

Laisvalaikis
2021.01.29
Kanų kino festivalis dėl COVID-19 pandemijos atidėtas iki liepos

„Kaip buvo paskelbta praėjusį rudenį, Kanų festivalis pasiliko teisę keisti savo datas, atsižvelgdamas į...

Laisvalaikis
2021.01.27
B. Gateso strategija rengiantis kitai pandemijai – dešimtys milijardų USD kasmet 2

Tuo metu, kai Johnso Hopkinso universitetas sausio 26 d. paskelbė, jog pasaulyje patvirtintų COVID-19 atvejų...

Laisvalaikis
2021.01.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku