Seimo rinkimai: džiaugsmas, atsistatydinimai, kaltinimai klastojimu

Publikuota: 2016-10-09
Atnaujinta 2016-10-10 13:08

Milda Tarcijonaitė, Gintautas Degutis, Darius Verseckas, Rasa Dževeckytė, Stasys Gudavičius, Naglis Navakas

Sekmadienį įvykusiuose Seimo rinkimuose daugiausiai balsų gauna Ramūno Karbauskio vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Gabrieliaus Landsbergio konservatoriai. Darbo partija ir Tvarka ir teisingumas, savo ruožtu, liko be vadų.

13:00 Pirmojo porininkiminio pusdienio pabaiga

Porinkiminio ryto atnešto džiaugsmo ir skaudulių reporažą šia žinia baigiame. Rinkimų atomazga tarp Valstiečių - žaliųjų ir TS-LKD bei partijų vadų pasitraukimo aidai persikelia į antrąją dienos pusę.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

12:34 Tomaševskis įtaria: rinkimų rezultatai galėjo būti klastojami

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis, nors ir džiaugiasi, jog ši partija Seimo rinkimuose peržengė 5% balsų barjerą, bet įtaria balsavimo rezultatų galimą klastojimą.

„Nereikėtų atmesti tokios galimybės, kad kažkas bando šituos rinkimus falsifikuoti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė p. Tomaševskis.

Anot jo, tokius įtarimus pagrindžia smarkiai vėluojantis rinkimų galutinių rezultatų paskelbimas, „nesutampanti balsų aritmetika“, vis „keistai informacinėse sistemose kintantys rezultatai“, taip pat tai, kad balsavimo dieną Lietuvoje nebuvo surengtas „exit poll“, t.y. balsavusiųjų reprezentatyvi apklausa.

Bet p. Tomaševskis neketina pradėti teisminių procesų dėl rinkimų rezultatų, nes pareiškė netikįs, kad „būtų įmanoma tokius procesus laimėti dabartinėje Lietuvoje“.

LLRA Seimo rinkimų daugiamandatėje dalyje surenka apie 5,5% balsų, kas jai garantuotų 5 mandatus. Be to, dar du šios partijos kandidatai – Leonardas Talmontas ir Česlovas Olševskis – tradiciškai jau pirmajame rinkimų ture laimėjo rytinėje Lietuvos dalyje esančiose apygardose.

Ponas Tomaševkis įsitikinęs, kad dar bent vienoje apygardoje tikrai laimės LLRA atstovas: „Rita Tamašunienė Nemenčinės apygardoje beveik laimėjo jau pirmame rinkimų rate, jai pritrūko vos poros procentų iki pergalės, tad neabejoju, kad ji laimės antrajame ture ir mes turėsime tikrai ne mažiau kaip 8 vietas Seime, t.y. tiek pat, kiek turime ir dabar, ar net dar daugiau.”

12:10 Rolandas Paksas traukiasi iš „Tvarkos ir teisingumo“

Apie tai pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė TTP kandidatų sąraše pirmuoju įrašytas Remigijus Žemaitaitis. Pats p. Paksas į spaudos konferenciją neatvyko, nes, anot p. Žemaitaičio, „ruošiasi išvykti į Briuselį“. Ponas Paksas yra Europos Parlamento narys.

Paprašytas paaiškinti, kodėl TTP lyderis žengė tokį žingsnį, p. Žemaitaitis atsakė:

„Turbūt jis jaučia šiokią tokią nuoskaudą dėl politikų, kurie per 12 metų negeba pakeisti nereikšmingo straipsnio Konstitucijoje pakeisti, kad patiems rinkėjams būtų leista demokratiškai pasirinkti, ką jie nori matyti parlamente.“

Plačiau skaitykite ČIA.

11:57 Valentinas Mazuronis prisiėmė atsakomybę už Darbo partijos nesėkmę

„Neabejotinai, DP rezultatai yra prasti. Tikėjomės daug geresnių rezultatų. Tokiais atvejais kyla du klausimai – kas kaltas ir ką daryt? Manau, kad čia daug įvairių aplinkybių susidėstė į vieną krūvą, todėl ir yra tie mūsų rezultatai prasti. Bet kuriuo atveju, partijos vadovas visuomet turi prisiimti atsakomybę už savo partijos darbus ir galutinius rezultatus. Todėl šiandien ryte parašiau pareiškimą, kad atsistatydinu iš DP pirmininko pareigų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį pareiškė p. Mazuronis.

Plačiau skaitykite ČIA.

11:31 Rinkėjai perrikiavo partijų kandidatus

Daugiamandatėje apygardoje balsuodami rinkėjai drąsiai naudojosi partijų kandidatų reitingavimo galimybe. Pavyzdžiui, Egidijus Vareikis TS-LKD sąraše partijos sprendimu buvo 141, tačiau rinkėjai jį kilstelėjo į 23-iąją sąrašo poziciją.

Visus reitingavimo rezultatus galite rasti ČIA.

11:25 Laimingas Šimašius svarsto apie Valstiečių žaliųjų vertybes

Remigijus Šimašius, Liberalų sąjūdžio pirmininkas džiaugiasi pasiektais rezultatais. Jis neneigė, kad bene realiausia atrodo koalicija su konservatoriais ir valstiečiais-žaliaisiais, nepaisant „kai kurių ideologinių neaiškumų su pastarąją partija“, pavyzdžiui, nesutarimų dėl naujojo Darbo kodekso.

„Mums kol kas sunku suprasti, už ką yra Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir prieš ką jie. Sudėtinga tai suprasti, bet tikimės rasti kompromisus“, – pastebėjo LS vadovas.

Plačiau skaitykite ČIA.

10:47 Lyderius skiria 0,11%

Daugiamandatėje apygardoje suskaičiavus balsus iš 1.970 apylinkių (viso jų yra 1.996) skirtumas tarp pirmaujančios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei TS-LKD tėra 0,11% arba 1.140 rinkėjų.

10:43 Laukia 47 dvikovos vienmandatėse

Daugumoje vienmandačių apygardų prireiks antrojo turo – per pirmąjį į Seimą išrinkti 3 kandidatai. Likusieji bus išrinkti spalio 23 d.

Daugiau nei 50% balsų savo apygardoje surinko ir vietą parlamente užsitikrino Ingrida Šimonytė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ), Leonard Talmont (Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga) ir Česlav Olševski (LRA-KŠS).

Į antrąjį turą daugiausai pateko politikų, kandidatuojančių po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, TS-LKD, socioaldemokratų ir Lietuvos liberalų sąjūdžio vėliavomis.

Su visais pirmojo turo rezultatais vienmandatėse apyinkėse galite susipažinti ČIA.

10:34 Valstiečiai-žalieji apie koaliciją dar nešneka

Pirmadienį spaudos konferencijoje Ramūnas Karbauskis, VŽS pirmininkas, kalbėjo, kad sekmadienį per Seimo rinkimus žmonės, gausiai balsavę už valstiečius-žaliuosius, „įrodė, kad jie pilni tikėjimo, jog kažkas keisis – suteiktas pasitikėjimo limitas ir atsakomybė didžiulė“.

„Daug mūsų atstovų pateko į antrąjį turą. Tikimės, kad pavyks gerai jame pasirodyti, suformuoti pakankamai didelę frakciją Seime ir prisidėti formuojant profesionalų Vyriausybę. Kalbos apie Vyriausybės formavimą prasidės tik po antrojo turo, nes kol kas visiškai neaiškūs būsimi rinkimų nugalėtojai. Todėl nei apie premjero, nei apie ministrų kandidatūras dabar tikrai nekalbame“, – sakė p. Karbauskis.

Jis nekonkretizavo, su kuo galėtų būti formuojama nauja Vyriausybė, bet nepaneigė, kad tai gali būti konservatoriai bei liberalai. „Tik galiu pakartoti, kad tarp mūsų potencialių partnerių tikrai nebus į Seimą patekusios Tvarkos ir teisingumo partijos. Kita partija, su kuria mes iš anksto deklaravome nebendradarbiausiantys, t.y. Darbo partija, išvis nepateko į Seimą“, – kalbėjo VŽS vadovas.

Plačiau skaitykite ČIA.

10:04 Landsbergis tikisi daugiau nei 40 mandatų po antrojo turo

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) atstovai viliasi, kad po antrojo Seimo rinkimų turo ši partija naujame parlamente turės daugiau kaip 40 mandatų ir taps naujos valdžios ašimi.

Bet TS–LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis dar nedrįsta spėti, kokia konkrečiai valdančioji koalicija gali būti suformuota. Tiesa, leido suprasti, kad tai gali būti koalicija su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, taip pat su Liberalų sąjūdžiu.

Plačiau skaitykite ČIA.

09:32 Butkevičius užsiminė apie naujo vado rinkimus

Trečiąją vietą Seimo rinkimuose užėmusių socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad balsavimo rezultatai nei jo, nei partijos netenkina. Jis neatmetė, kad netrukus po rinkimų gali įvykti neeilinis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimas, kuriame bus kritiškai įvertinta partijos vadovybės veikla ir galbūt pakeistas partijos vadovas.

Pirmadienio rytą įvykusioje spaudos konferencijoje p. Butkevičius, apibendrindamas Seimo rinkimų rezultatus, pareiškė: „Turėsime daryti išvadas. Neslėpsiu, kad socialdemokratai tikėjosi didesnio rinkėjų palaikymo, bet galiu suprasti ir tuos, kurie už mus nebalsavo – matyt, po krizės žmonės tikėjosi greitesnių teigiamų permainų.“

Plačiau skaitykite ČIA.

09:00 Gali prireikti fotofinišo

VRK suskaičiavus balsavimo rezultatus iš 1.952 apylinkių (viso jų yra 1.996) skirtumas tarp pirmaujančios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei TS-LKD tėra 0,19% arba 2.245 rinkėjai.

08:47 Grybauskaitė: rinkėjai balsavo už permainas

„Akivaizdu, kad žmonės balsavo už permainas ir prieš skandaluose paskendusią koaliciją. Bet rinkimai dar nesibaigė - kam patikėti šalį rinkėjai galutinai nuspręs antrajame rinkimų ture“, – apie rinkimus išplatintame garso įraše atsiliepia Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

08:33 Baltosios pirštinės: didžiausia rinkimų problema – nekokybiškas organizavimas

Per pagrindinę rinkimų dieną „Baltosios pirštinės“ gavo daugiau nei 270 susirūpinusių rinkėjų pranešimų. Ypač daug pranešimų – daugiau nei trečdalis – buvo gauta dėl nekokybiško rinkimų komisijų narių darbo.

Tradiciškai, kaip ir kiekvienų rinkimų metu, kartojasi tos pačios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), apygardų bei apylinkių rinkimų komisijų klaidos. Dažniausiai „Baltąsias pirštines“ pasiekė pranešimai apie neantspauduotas ar blogai plombuotas balsadėžes, neantspauduotus biuletenius, pažymėtus kandidatų sąrašus balsavimo kabinose, skirtingus atvejus dėl kompiuterinės sistemos trukdžių.

„Žiūrint į bendrą šių rinkimų paveikslą, kur matomas aiškus teigiamas pokytis rinkėjų papirkimo atvejų mažėjime, išryškėja kita labai svarbi rinkimų sistemos spraga – nekokybiškas rinkimų komisijų darbas. Šios spragos turi būti išanalizuotos ir inicijuojami atitinkami pokyčiai“, - išplatintame pranešime cituojama Marija Šaraitė, visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė.

Apskaičiavus bendrą pranešimų apie galimus pažeidimus statistiką, daugiausia skundų pagrindinę rinkimų dieną „Baltosios pirštinės“ sulaukė dėl galimų rinkiminės agitacijos pažeidimų – tokie skundai vyravo kiekvieną rinkimų dieną.

„Baltosios pirštinės“ gavo informacijos apie 18 galimų rinkėjų papirkimo ir pavėžėjimo atvejų. Daugeliu iš jų, ieškant informacijos, įrodymų, tiriant situaciją, savanoriai sėkmingai bendradarbiavo su Lietuvos policija.

07:11 Antrajam turui daugiausiai lieka konservatorių ir valstiečių-žaliųjų

Daugumoje vienmandačių apygardų po poros savaičių, t.y. spalio 23 d., įvyks antrasis turas.

Preliminariais duomenimis, jau po pirmojo turo, surinkę daugiau kaip 50% balsų, į naująjį Seimą išrinkti 3 vienmandačių apygardų atstovai: Antakalnio apygardoje – Ingrida Šimonytė (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai), Vilniaus-Šalčininkų apygardoje – Leonardas Talmontas, Medininkų apygardoje – Česlovas Olševskis (abu Lietuvos lenkų rinkimų akcija).

Likusiose 68 apygardose bus surengtas antrasis turas. Į jį pateko daugiausiai konservatorių ir valstiečių-žaliųjų atstovų: 42 Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai, 41 – Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų), taip pat 21 socialdemokratas, 11 liberalų, 3 Tvarkos ir teisingumo partijos atstovai, 2 priklausantys Darbo partijai, 4 save išsikėlę kandidatai bei po vieną „Lietuvos sąrašo“, Antikorupcinės koalicijos, Laisvės sąjungos, Centro partijos, dar kelių politinių jėgų atstovą.

Vilniuje ir Kaune visose apygardose yra bent vienas konservatorių atstovas, daugelyje apygardų jie antrajame ture kovos su valstiečiais-žaliaisiais.

6:36 Vienmandatėse išrinkti trys kandidatai

Preliminariais duomenimis, jau po pirmojo turo, surinkę daugiau kaip 50% balsų, į naująjį Seimą išrinkti 3 vienmandačių apygardų atstovai: Antakalnio apygardoje – Ingrida Šimonytė (TS-LKD), Vilniaus-Šalčininkų apygardoje – Leonardas Talmontas, Medininkų apygardoje Česlovas Olševskis (LLRA).

Likusiose 68 apygardose įvyks antrasis turas.

6:32 Valstiečių ir žaliųjų, konservatorių triumfas

Iki pirmadienio 6 val. ryto paskelbti balsavimo rezultatai iš 1.900 apylinkių (jų iš viso yra 1.996) rodo, kad daugiamandatėje apygardoje daugiausiai balsų surenka Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) – 21,91%. Tai užtikrina jai 20 mandatų.

Antroje vietoje su 21,32% gautų balsų lieka Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Konservatoriams tai leidžia gauti 19 mandatų.

Ligšiolinė valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), gavusi 14,56% balsų, kas suteikia teisę į 13 mandatų, lieka tik trečioje vietoje.

5% balsų barjerą dar tvirtai peržengia Liberalų sąjūdis (LS), surinkęs 8,84% balsų – 8 mandatai. Taip pat – Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) (5,38%) bei Tvarkos ir teisingumo partija (TTP) (5,41%). Tai leis joms gauti po 5 mandatus.

Likusios partijos neperžengia nustatytųjų balsų slenksčių. Antikorupcinė Naglio Puteikio koalicija (AK), kuriai reikia pasiekti 7% rezultatą, surenka 6,09% balsų, o Darbo partijai tik šiek tiek pritrūksta iki 5% – ji gauna 4,78%.

Bet situaciją su mandatų paskirstymu naujajame Seime gali gerokai pakeisti spalio 23 d. įvyksiantis antrasis turas.

02:15 Liberalai – kavos pas TS-LKD

Eugenijus Gentvilas, Remigijus Šimačius ir dar keli Liberalų sąjūdžio atstovai atvyko pas konservatorius aptarti rinkimų rezultatų.

„Natūralu, kad norime pasveikinti Tėvynės sąjungą su geru pasirodymu, nors dar ir yra neaiškumų, nes priešakyje antras turas. Džiugu, kad ir jie mus sveikina. Rezultatas, kurį turime iš balandžio mėnesio perspektyvos atrodo nelabai gerai, bet iš šios vasaros perspektyvos tikrai atrodo geras. Tai mes visą laiką turime apie ką pasišnekėti ­– sako p. Šimašius. – kituose štabuose nebuvome, bet ne paslaptis, kad kalbėsimės ir su kitomis partijomis.“

Antro štabo, kurį liberalai aplankys, jis neatskleidė ir paminėjo, kad kiti galbūt bus aplankyti kitą dieną.

Gabrielius Landsbergis, TS-LKD vadovas, taip pat sako, kad kol kas buvo tik pasidžiaugta rezultatais.

„Kol kas jokių konkrečių pokalbių nėra, nes rezultatai dar nėra aiškūs. Tačiau gerdami kavą mes konsultuojamės. Ne paslaptis, kad žiūrime, kas mūsų laukia toliau, galbūt yra vienmandatės, kuriose galima svarstyti apie pagalbą vieni kitiems. Bet kol kas tai vadinu tik lengvomis konsultacijomis,“ – komentuoja p. Landsbergis.

„Manau, kad tai būtų racionali dešiniojo centro koalicija. Aš bijau, kad kitoje pusėje suformuoti koaliciją gali tapti labai sudėtinga, nes jeigu valstiečiai su socialdemokratais bandytų, tai dar reiktų jiems prisijungti Lenkų rinkimų akciją. Socdemai su jais jau dirbo ir turėjo visokių nemalonumų“, – mano p. Gentvilas.

Paklaustas apie tai, kaip vertintų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos mintis apie vaivorykštinę koaliciją, kurioje būtų jie, konservatoriai ir socialdemokratai, jis sako, kad tai išspręstų nebent pačios VŽS problemas, nes ji yra susikaldžiusi ir tokiu atveju vieni jos nariai galėtų palaikyti vieną pusę, kiti – kitą.

02:11 Skaičiuojami balsai

Suskaičiuoti balsai iš 1.452 apylinkių, jų iš viso yra 1.996.

VRK duomenimis, VŽS gavo 20 mandatų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 16, Lietuvos socialdemokratų partija – 13, Liberalų sąjūdis – 6, Tvarkos ir teisingumo partija – 5, Lenkų rinkimų akcija – 5, Darbo partija – 5.

Pasak p. Vaigausko, dalis balsų jau suskaičuota, tačiau dėl el. sistemos trukdžių jų iki maždaug 23.30 val. nebuvo galima paskelbti.

„Mūsų paslaugos teikėjas „iTree“ nekorektiškai pateikė duomenis, todėl mes negalime jų skelbti. (...) Jie paskaičiavo nekorektiškai“, – LRT eteryje aiškino p. Vaigauskas.

00:38 Nori vaivorykštės

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė esąs tikras, kad jo vadovaujama partija labai gerai pasirodė per sekmadienį vykusius Seimo rinkimus ir turės nemenką frakciją būsimame parlamente, dalyvaus formuojant naująją valdančiąją koaliciją.

Tačiau su kuo ji galėtų būti, dar nedrįstama spėti. Esą dėl to bus, matyt, kalbama po antrojo turo, kuris įvyks spalio 23 d. Bet užsimenama ir apie plačiąją, vadinamąją „vaivorykštės“ koaliciją.

„Stengsimės neapvilti žmonių“, – LRT televizijai sakė p. Karbauskis, vertindamas naktį į pirmadienį pradėjusius plaukti Seimo rinkimų pirminius rezultatus. „Norisi padėkoti žmonėms, kurie atėjo tokią lietingą dieną balsuoti“, – pridūrė jis.

VŽS štabe susirinkusieji plojimais sutiko savo pirmininko kalbą televizijoje.

Pasak valstiečių-žaliųjų lyderio, jis būtų linkęs sudaryti „vaivorykštės“ koaliciją, kurioje dalyvautų ir socialdemokratai, ir konservatoriai, kurie, preliminariais duomenimis, dalijasi antrąją trečiąją vietas daugiamandatėje apygardoje. Tačiau esą bet kokios derybos bus galimos tik po antrojo rinkimų turo.

Ponas Karbauskis pakartojo, kad valdančiojoje koalicijoje nepageidautų Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijų, kurios irgi pretenduoja patekti į naująjį Seimą.

Gabrielius Landsbergis, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, skeptiškai įvertino VŽS lyderio idėją apie „vaivorykštės“ koaliciją.

Gediminas Kirkilas, Lietuvos socialdemokratų partijos vienas vadovų, kol kas nedrįsta spėti, kokia galima valdančioji koalicija. Bet jis irgi neabejoja, kad konkrečios kalbos tarp partijų prasidės tik po antrojo Seimo rinkimų turo.

„Bus daug antrų turų, niekas iš partijų nenorės parodyti savo tikrųjų ketinimų, nes tai galės pakenkti. Greičiausiai, jeigu ir bus kažkas kalbamasi jau dabar, bus kalbamasi konkrečiai tik dėl paramos apygardose dėl paramos“, – VŽ naktį į pirmadienį sakė p. Kirkilas.

Jis neatmetė, kad netgi jeigu dabar socialdemokratai būtų išstumti iš naujos valdančiosios daugumos, po kurio laiko į ją vis tiek sugrįš: „2000 m. mes laimėjome rinkimus, bet koalicija laikinai buvo sudaryta prieš mus. Tai visko gali būti ir dabar, kad nebus sudaryta stabili Vyriausybė. Yra daug įvairių nuomonių, kaip elgsis VŽS, jie parlamente dar nėra patikrinti.“

„Taip dažnai atsitinka, kad premjero partija stengiasi turėti Finansų ministeriją ir toliau dėliojasi pagal ideologijas, po to paaiškėja, kad ne visi turi pakankamai tinkamų asmenybių“, – pridūrė p. Kirkilas.

VŽ paklausė vieno socialdemokratų lyderio, ar jie pasikviestų Lenkų rinkimų akciją į koaliciją, jeigu tektų formuoti naują Vyriausybę. „Manau, kad taip. Turėti lenkų tautinę mažumą Vyriausybėje yra pozityvus veiksnys, nepaisant visų problemų, kurios kyla su jais. Tai tenka tik apgailestauti, kad jie išėjo iš Vyriausybės“, – sakė p. Kirkilas.

Valentinas Mazuronis, Darbo partijos pirmininkas, VŽ teigė: „Šių rinkimų vienintelis privalumas – po tokių balsavimo skaičiavimo strigimų aišku viena, kad rinkimų internetu niekada Lietuvoje nebus.“

„Jei lygintume su praėjusiais rinkimais, mūsų partijos rezultatai, jei tokie išliks, kaip kad yra išankstiniai, jie bus dvigubai prastesni nei praėjusių rinkimų“, – apgailestavo politikas.

Į VŽ klausimą, kodėl taip nutiko, p. Mazuronis nurodė, kad pastarieji metai partijai buvo ypač sunkūs. „Nuo partijos vadovavimo nusišalino jos įkūrėjas ir lyderis, be to, nedidelės duobelės ir klaidos, tarp jų ir gramatinės, konkurentų buvo paverčiamos smegduobėmis. Galbūt ir mes patys nepakankamai reagavome ar sugebėjome keisti tą įvaizdį, kuris apie mus buvo intensyviai sudarinėjamas. Bet pripažįstu, kad gerokai mažesnis mandatų skaičius pirmiausiai skatins mus priežasčių ieškoti pas save viduje. Vadinasi, mes kažko nepadarėme, ir tai reikia taisyti“, - sakė p. Mazuronis.

Jo teigimu, Darbo partija koaliciją gali įsivaizduoti su visomis į Seimą patekusiomis partijomis.

„Vis dėlto, matydamas į priekį įsiveržusius konservatorius, valstiečius-žaliuosius ir socialdemokratus, neabejoju, kad jiems koaliciją bus formuoti be galo sunku, nes jie visi ganėtinai kietai pretenduos į premjero postą“, – atkreipė dėmesį p. Mazuronis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku