Kas tai? Eksperto įžvalgos

Patobulintą ABALT renkasi vis daugiau šalies įmonių

Publikuota: 2019-08-30
Aleksandras Jackevičius, UAB „Informacijos registras“, valdančios išmanios informacijos portalą „Abalt.lt“ produkto vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Aleksandras Jackevičius, UAB „Informacijos registras“, valdančios išmanios informacijos portalą „Abalt.lt“ produkto vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Verslo konsultantas Jimas Champy yra sakęs, kad dirbti sumaniau už konkurentus gali tik tokios įmonės, kurios į verslą žvelgia inovatyviai. Smulkiojo ir vidutinio verslo bendrovėms toks sumanumas – būtinas. Aleksandras Jackevičius, ABALT produkto vadovas, pasakoja, kad įrankių būti pranašesniems už konkurentus suteikia atsinaujinusi ABALT informacinė sistema ir sertifikatas, kurį renkasi vis daugiau Lietuvos įmonių, o verslo bendruomenė vertina kaip patikimą kokybės standartą.

Anot A. Jackevičiaus, vienas svarbiausių sėkmingo, greitai augančio verslo ingredientų yra operatyviai gaunama, patikima verslo informacija. Rugsėjo 5 d. startuojantis naujasis ABALT įmonių sertifikavimo sezonas klientams leis atrasti dar daugiau naudos.

Patikimumo sertifikatas

Remdamasi išsamia informacija apie įmones, finansiškai patikimus verslus ABALT sertifikuoja. Produkto vadovas pasakoja, kad šis sertifikatas suteikiamas tik sėkmingiausioms įmonėms savo dydžio kategorijose ir veiklos sektoriuose.

„ABALT sertifikatas rodo aukštą kreditingumo lygį savo dydžio kategorijoje ir verslo sektoriuje. Tai ženklas partneriams, tiekėjams ir klientams, kad įmonė gali būti saugiai kredituojama, jai gali būti suteikiamas didesnis nei vidutinis kredito limitas, lankstesnės atsiskaitymo sąlygos. Šios, vadinamosios A klasės bendrovės, savo sektoriuje išsiskiria finansine galia, galimybe plėsti verslą gaudamos kreditų ir taip įgyja konkurencinį pranašumą“, – pasakoja specialistas.

Šiuo metu daugiausia ABALT sertifikatą turinčių įmonių dirba paslaugų sektoriuje – iš visų sertifikavimosi paslauga pasinaudojusių bendrovių pernai ketvirtadalį sudarė šio sektoriaus įmonės,  šiek tiek atsilieka didmeninės ir mažmeninės prekybos (23%) bei statybų (18%) sektorių bendrovės.

„ABALT sertifikatas išskirtinis tuo, kad įmonės finansiniai rodikliai įvertinami ne visos Lietuvos bendrovių, o būtent jos konkurentų – to paties sektoriaus įmonių – kontekste. Be to, galimybę būti įvertintoms ir pastebėtoms ABALT suteikia ir mažesnėms bendrovėms, kurios neretai per įvairius verslo apdovanojimus būna užgožtos didžiųjų konkurentų. Tą leidžia padaryti unikali sistema: įmonės vertinamos savo kategorijose, suskirstytos į tam tikrus rėžius pagal pajamas. Todėl maža įmonė, kurios metinė apyvarta sudaro 10.000-30.000 Eur, yra vertinama tarp tokių pat mažų įmonių, o didžiausios šalies bendrovės, kurių apyvarta viršija 1 mln. Eur per metus – tarp didžiausių“, – kalba A. Jackevičius.

[infogram id="fc6ffa15-c2ec-4e56-9bec-0432fad3a097" prefix="JLx" format="interactive" title="Copy: TR:Abalt nauda (VS)"]

Perspektyvos ženklas

Arvydas Jackūnas, UAB „Melvista“, gen. direktorius, pasakoja, kad bendrovė buvo įvertinta ABALT+++ sertifikatu, kuris suteikiamas didžiausioms (apyvarta virš 1 mln. Eur) sektoriaus įmonėms. 

„Pokario laikais įkurta „Melvista“ per dešimtmečius evoliucionavo, veiklos spektras nuolat plėtėsi — melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos. Visi šie darbai atliekami su atidumu žmogaus gerovei ir žemės tausojimui. Įmonės rezultatai priklauso tik nuo darnaus kvalifikuotų specialistų kolektyvo patirties, šiuolaikiškų darbų technologijų ir medžiagų, aukštos darbo kultūros ir atsakomybės. Pridėtinės vertės teikia ir ilgametės įmonės istorijos tradicijos, sėkmingai realizuojama vizija, misija ir aukšti įmonės tikslai. Mūsų įmonė deda daug pastangų, kad galėtų užtikrinti maksimalią naudą ir pridėtinę vertę savo klientams. Įvertinimas ABALT sertifikatu tik įrodo, kad veikiame teisinga linkme. Tai dar vienas svarus ženklas mūsų klientams, partneriams, kad esame patikimas ir tvarus verslo partneris, sąžiningai vykdantis savo finansinius įsipareigojimus ir turintis geras finansines perspektyvas“, – komentuoja A. Jackūnas.

Paulius Jauga, sąskaitų finansavimo paslaugas Lietuvoje, Latvijoje ir Nyderlanduose teikiančios UAB „Factris“ gen. direktorius, antrina, kad sertifikatas – verslo skaidrumo ženklas.

„Mūsų įmonė daug investuoja, kad galėtų užtikrinti maksimalią naudą ir pridėtinę vertę savo klientams. Patys veikdami finansų rinkoje suprantame, kaip reikšminga būti patikimiems ir veiklą vykdyti skaidriai. Įvertinimas ABALT sertifikatu tik dar kartą įrodo, kad veikiame teisinga linkme. Tai dar vienas svarus ženklas mūsų klientams, partneriams, investuotojams, kad esame patikimas ir tvarus verslo partneris, sąžiningai vykdantis savo finansinius įsipareigojimus ir turintis geras finansines perspektyvas”, – sako vadovas.

Kredito reitingas – iškart

Anot A. Jackevičiaus, per 2018 m. į viršų stiebėsi ne tik ABALT sertifikuotų įmonių rodikliai, bet ir pati ABALT informacinė platforma – joje atsirado dar daugiau verslui aktualios informacijos. Šiuo metu ABALT bazėje yra 420.000 Lietuvos įmonių duomenys, o tai – visos šalies bendrovės, įskaitant istorines.

„Naujos kartos ABALT informacinė sistema suteikia galimybę rasti pagrindinius įmonių duomenis bei rekvizitus, taip pat nemokamai gauti ekspertinę informaciją ir išvestinius finansinius rodiklius, kurie atspindi aktualią įmonės finansų būklę. Ši informacija pasitelkiama, pavyzdžiui, tuomet, kai nepakanka pagrindinių bendrųjų rodiklių – apyvartos ir t.t. Tokie duomenys dažniausiai tampa lemiamu argumentu, renkantis naujus verslo partnerius ar vertinant jau esamus, – pasakoja A. Jackevičius. – ABALT sistemoje pateikiami ir itin svarbūs kredito rodikliai, kredito istorijos būklė bei kreditavimo rizika; finansiniai duomenys iš finansinių ataskaitų už trejus pastaruosius metus bei kredito limitas. Turėdamos galimybę šiuos duomenis rasti vienoje vietoje, įmonės gali sklandžiau valdyti kredito riziką, planuoti piniginius srautus, išvengti neigiamų bendradarbiavimo padarinių“.

[infogram id="8e7dcbec-3e46-48d1-a4f1-8ba256f2a522" prefix="UYM" format="interactive" title="TR:ABALT"]

Didžiausia platformos naujovė – atsiradusi galimybė nemokamai pasitikrinti ne tik kiekvienos įmonės finansinius rodiklius, kredito istorijos duomenis, bet ir iškart matyti jos suskaičiuotą „GOscore“ – įmonės kreditingumo įvertinimą.

„GOscore" — tai duomenų analizės ir prognozavimo technologijų kompanijos „Scorify" nuomonė apie įmonės kreditingumą. Apskaičiuojant juridinio asmens bankroto tikimybę vertinama istorinė informacija apie įmonę, įsipareigojimų vykdymas, turto areštai, įmonės finansiniai rodikliai, domėjimasis įmone ir kiti rodikliai", – tikslina A. Jackevičius.

[infogram id="1ba7eea2-8383-4925-9f62-8941b27072a2" prefix="9Bu" format="interactive" title="TR:Abalt nauda (VS)"]

[infogram id="93a5b482-0188-45bb-8e3a-262ab18b435f" prefix="1Jy" format="interactive" title="TR:credital_05.24"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Planas A“ – gelbėjimo ratas Lietuvos smulkiajam verslui Verslo tribūna 2

Smulkusis verslas dažnai vadinamas Europos stuburu, žemyno konkurenciniu pranašumu, šalies ekonomikos...

2020.09.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus