Kas tai? Eksperto įžvalgos

Rasti patikimų partnerių padeda ABALT informacinė sistema 

Publikuota: 2019-05-27
„ABALT sertifikatas yra žinutė rinkai, kad įmonė yra patikimas ir tvarus verslo partneris, vykdantis savo finansinius įsipareigojimus ir turintis geras finansines perspektyvas ateityje“, – vieną iš privalumų įvardija Aleksandras Jackevičius, ABALT produkto vadovas. Bendrovės nuotr.
„ABALT sertifikatas yra žinutė rinkai, kad įmonė yra patikimas ir tvarus verslo partneris, vykdantis savo finansinius įsipareigojimus ir turintis geras finansines perspektyvas ateityje“, – vieną iš privalumų įvardija Aleksandras Jackevičius, ABALT produkto vadovas. Bendrovės nuotr.

Kai konkurencinė kova vyksta žingsnis į žingsnį, norint užsitikrinti pranašumą praverčia visos priemonės. Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms svariais argumentais renkantis partnerius tampa jų stabilumas, patikimumas ir potencialas augti. Patikrintos ir koncentruotos informacijos apie rinkos dalyvius pravartu ieškoti nuolat atnaujinamoje naujos kartos ABALT informacinėje sistemoje.

Aleksandras Jackevičius, ABALT produkto vadovas, sako, kad vienas svarbiausių sėkmingo, greitai augančio verslo ingredientų yra operatyviai gaunama, patikima verslo informacija.

„Naujos kartos ABALT informacinė sistema suteikia galimybę rasti pagrindinius įmonių duomenis bei rekvizitus, taip pat nemokamai gauti ekspertinę informaciją ir išvestinius finansinius rodiklius, kurie atspindi aktualią įmonės finansų būklę. Ši informacija pasitelkiama, pavyzdžiui, tuomet, kai nepakanka pagrindinių bendrųjų rodiklių – apyvartos ir t.t. Tokie duomenys dažniausiai tampa lemiamu argumentu, renkantis naujus verslo partnerius ar vertinant jau esamus, – vertina p. Jackevičius. – ABALT sistemoje pateikiami ir itin svarbūs kredito rodikliai, kredito istorijos būklė bei kreditavimo rizika; finansiniai duomenys iš finansinių ataskaitų už trejus pastaruosius metus bei kredito limitas. Turėdamos galimybę šiuos duomenis rasti vienoje vietoje, įmonės gali sklandžiau valdyti kredito riziką, planuoti piniginius srautus, išvengti neigiamų bendradarbiavimo padarinių“.

Anot specialisto, sistema naudinga ir darbuotojams:

„Potencialus darbdavį besirenkantis darbuotojas, ABALT sistemoje turi galimybę susipažinti su objektyviu įmonės įvertinimu ir sprendimą galim priimti remdamasis sukaupta informacija“.

Bus dar išsamiau

Pasak p. Jackevičiaus, tokių informacinių sistemų teigiama įtaka verslo aplinkai – akivaizdi; kuo daugiau viešinama objektyvių finansinių duomenų apie šalies įmones, tuo spėriau auga Lietuvos įmonių tarpusavio pasitikėjimas ir didėja verslo aplinkos skaidrumas. Ekspertas pasakoja, kad šiuo metu ABALT bazėje yra 420.000 Lietuvos įmonių duomenys, o tai – visos šalies bendrovės.

„Ši sistema neturėtų būti lyginama su tradiciniu įmonių katalogu, toks požiūris – kiek atgyvenęs. Šiuo metu verslui tenka suvaldyti didžiulius informacijos srautus, skirti resursų duomenims rinkti, apdoroti ir analizuoti. ABALT sistemoje įmonių informacija jau yra atrinkta, pateikta vizualiai aiškiai, todėl analizės procesai gali vykti sklandžiau ir greičiau, taupant laiką, išteklius ir išlaidas. Sistemoje pateikiama informacija yra atnaujinama kasdien, tokią galimybę ABALT suteikia partnerystė su „Creditinfo“. Be to, ateityje ABALT informacijos bazė bus plečiama ir papildyta mokama paslauga, kuri suteiks galimybę gauti dar gilesnės ekspertinės informacijos“, – apžvelgia p. Jackevičius.

Suteikia sertifikatą

ABALT ne tik pateikia išsamios informacijos apie įmonės; remdamasi ja, finansiškai patikimas įmones ji ir sertifikuoja. Produkto vadovas pasakoja, kad šis sertifikatas suteikiamas tik sėkmingiausioms įmonėms savo dydžio kategorijose ir veiklos sektoriuose.

„ABALT sertifikatas rodo aukštą kreditingumo lygį savo dydžio kategorijoje ir verslo sektoriuje.

Tai ženklas partneriams, tiekėjams ir klientams, kad įmonė gali būti saugiai kredituojama, jai gali būti suteikiamas didesnis nei vidutinis kredito limitas, lankstesnės atsiskaitymo sąlygos. Šios, vadinamosios A klasės bendrovės, savo sektoriuje išsiskiria finansine galia, galimybe plėsti verslą gaudamos kreditų ir taip įgyja konkurencinį pranašumą“, – pasakoja specialistas.

Sertifikatą norinčios gauti įmonės atrenkamos pagal jų apskaičiuotą individualų kredito limitą – tik savo kategorijos medianą viršijančios bendrovės gali pretenduoti į šį įvertinimą.
„Įvertinimas išskirtinis tuo, kad tarpusavyje lyginamos ne visos, o tik tam tikro verslo sektoriaus įmonės keturiose verslo dydžio kategorijose. Tokiu būdu, pirmą kartą bus suteikta galimybė būti įvertintoms ir labai smulkioms įmonėms, kurias dažnai užgožia didieji jų konkurentai. Kadangi įmonės bus reitinguojamos tarp analogiškų įmonių tam tikruose pajamų rėžiuose, ABALT vertinimas yra itin tikslus ir objektyvus“, – teigia p. Jackevičius.

[infogram id="93a5b482-0188-45bb-8e3a-262ab18b435f" prefix="IUw" format="interactive" title="TR:credital_05.24"]

Kaip garbės lenta

Vilius Geidrichis, keliones organizuojančios UAB „Baltic Tours Group“ korporatyvinės strategijos komandos narys, pasakoja, kad itin konkurencingame turizmo sektoriuje sertifikatas tampa patikimumo ir pranašumo ženklu.

„Turizmo sektorius Lietuvoje yra ypatingai konkurencingas, o didėjant keliautojų poreikiams, pagrindiniais veiksniais, pagal kuriuos klientai renkasi kelionių partnerį, tampa profesionalumas, operatyvus ir kokybiškas aptarnavimas. „ Baltic Tours“ veikia nuo 1991 m., ir pagal užtarnautus sertifikatus ir patikimumo reitingus patenka į nacionalinę garbės lentą, kurią sudaro vos 4% šalies įmonių. Esame pastebėti ir įvertinti už savo reputaciją ir įdirbį“, — komentuoja p. Geidrichis.

[infogram id="1ba7eea2-8383-4925-9f62-8941b27072a2" prefix="fi6" format="interactive" title="TR:Snioka3"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Šiaulių banko patirtis: prekės ženklo sėkmė priklauso nuo suvokimo Verslo tribūna 1

Norint keisti prekės ženklo įvaizdį, svarbiausia įsivertinti, kokius vidinius ir išorinius procesus tai...

2019.12.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau