Konservatoriai vis tiek nori dešiniojo centro koalicijos

Publikuota: 2016-10-24

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) kartoja savo dar prieš Seimo rinkimus išsakytą poziciją, kad geriausia būtų dešiniojo centro valdančioji koalicija, sudaryta iš konservatorių, liberalų ir valstiečių-žaliųjų. Tačiau bent kol kas bendrasis dešinysis TS–LKD ir Liberalų sąjūdžio (LS) blokas nėra suformuotas. Negauti ir Seimo rinkimus laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) pasiūlymai dėl daugumos lipdymo galimybių.

Pirmadienio rytą spaudos konferencijoje Gabrielius Landsbergis, antrąją vietą su 31 mandatu naujajame Seime laimėjusios TS–LKD pirmininkas, pripažino, kad rinkimų rezultatai nėra tokie, kokių konservatoriai tikėjosi. „Atsiprašau, jeigu tikėjomės geresnių rezultatų. Bet, esu tikras, kitą kartą bus geriau“, – kalbėjo jis.

„Sveikinam VŽS su stulbinamais rinkimų rezultatais – pirma vieta su daugiau kaip pusšimčių vietų Seime. Dabar daugumos žmonių viltys sudėtos į tą partiją. Esame per pastaruosius daugelį metų matę ne vieną atvejį, kai viltys nepasiteisindavo, tad linkėtume, kad taip neatsitiktų ir dabar“, – pridūrė p. Landsbergis.

Partijos rinkimų štabo vadovas Dainius Kreivys spėja, kad „VŽS sugebėjo apimti didžiąją dalį balsų kairiajame flange, įskaitant ir protesto balsus“. „Mes triuškinančio pralaimėjimo nematome, nes skaičiuojant I ir II turą, surinktas balsų skaičius yra bene didžiausias mūsų partijos istorijoje. Mums liūdniausia, kad smarkiai pralaimėjome Kaune, kur turėjome stiprią koaliciją prieš mus, panaudojant ir administracinį resursą“, – kalbėjo p. Kreivys.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ponas Landsbergis tvirtino, kad dabar konservatoriai laukia VŽS pasiūlymų dėl galimų derybų formuojant naują valdančiąją koaliciją. „Esame atviri pasiūlymams ir pokalbiams. Mūsų pozicija išlieka ta pati – matome trijų partijų koaliciją: konservatorių, liberalų ir valstiečių. Vyriausybei reikalingas stiprus dešinysis pradas“, – įsitikinęs TS–LKD vadovas.

Kita vertus, jis pripažino, kad nemažai VŽS programinių nuostatų neatrodo realistinės: „Neįsivaizduoju, kaip galima įgyvendinti visus tuos pažadus, kurie buvo duoti. Mums nepriimtinos visos tos monopolijos vaistų ir alkoholių. Be to, man nepriimtina valstiečių-žaliųjų lyderių paviešinta derybų dviem frontais – ir su mumis, ir su socialdemokratais – pozicija. Man tai nėra suprantama ir tokio varianto tiesiog nematau. Apskritai užtruks kurį laiką, kol išsiaiškinsim, kurioje politinio spektro pusėje yra VŽS.“

Paklaustas, ar laukdamas derybų su VŽS bandytų formuoti dešiniųjų jėgų bloką, sudarytą iš konservatorių ir liberalų, p. Landsbergis atsakė, kad jie kol kas neina su liberalais kaip vienas darinys. „Mes tarpusavyje palaikome ryšį, bendraujame. Tikrai matau juos kaip artimiausius partnerius arba Vyriausybėje, arba opozicijoje“, – sakė p. Landsbergis.

Jis neigiamai atsakė į klausimą, ar trauksis iš TS–LKD pirmininkų, prisiimdamas atsakomybę už pralaimėtą antrąjį Seimo rinkimų turą. „Negalvoju, kad jau dabar reikėtų prisiimti atsakomybę už tokius rinkimų rezultatus. Pirmiausia, daugiamandatėje apygardoje rezultatai mums buvo tikrai labai geri – jie laimėti. Be to, labai daug mūsų kandidatų visoje Lietuvoje pateko į antrąjį turą. Bet, reikia sutikti, kad antrasis turas yra pralaimėtas. Čia dar reikia išanalizuoti visą situaciją, bet akivaizdu, kad šįkart kaip niekad suveikė „antrojo pasirinkimo partijos“, kuria tapo VŽS, sindromas. Aš tikrai labai pasitikiu mūsų partijoje vyraujančia demokratine pirmininko rinkimų procedūra. Ateis kitų metų gegužė, kai bus renkamas TS-LKD pirmininkas ir aš turėsiu progos pasitikrinti partijos narių pasitikėjimą“, – kalbėjo p. Landsbergis.

VŽ žiniomis, konservatorių gretose beveik neslepiama, kad jeigu partija po šių rinkimų išliks opozicijoje ir negaus valdžios, p. Landsbergiui teks trauktis iš partijos lyderio pareigų, kurias jis užėmė 2015 m. pavasarį.

infogr.am::a3704337-496c-4013-85e8-42e6286f57ab

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku