Kaip rinkėjai išreitingavo partijų kandidatus

Publikuota: 2016-10-10
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seimo rinkimuose balsavę rinkėjai turėjo galimybę žemiau partijų sąrašuose buvusius politikus išreitinguoti aukščiau ir atvirkščiai. Kai kurie daugiamandandatėje apygardoje pakilo tiek, kad jau patenka į Seimą, tačiau po antrojo rinkimų turo partijų sąrašas gali pasipildyti ir vardais, likusiais po brūkšniu. VŽ pateikia partijų, peržengusių 5% ribą, sąrašų reitingavimo rezultatus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše didžiausią šuolį rinkėjai suteikė Egidijui Vareikiui – jis iš 141 vietos pakilo į 23. Kol kas pagal balsavimą daugiamandatėje politikas į Seimą nepatenka. Tačiau jei bent 3 jau patekę partiečiai pergalę iškovos ir vienmandatėje, p. Vareikis gaus mandatą.

Per 99 pocijas į viršų (iš 141 į 42 vietą) pakilo Martynas Šiurkus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas. Tačiau net ir toks šuolis jam mandato nesuteikia. Politikas vienmandatėje apygardoje nekandidatuoja.

Iš paskutinių socialdemokratų sąrašo pozicijų (141) į 20 vietą pakilo Antanas Sireika. Jis mandatą gautų, jei jau išreitinguoti kolegos vietą parlamente laimėtų ir vienmandatėje. Tačiau tai mažai tikėtina, kadangi dabar socialdemokratai gavo 13 mandatų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Liberalų sąjūdyje taip pat atsirado kandidatas, pašokęs per 108 pozicijas. Egidijus Papečkys pakilo iš 141 vietos į 33. Tai jam vietos Seime negarantuoja, politikas vienmandatėje nekandidatuoja.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos rinkėjai Leonardą Talmont į viršų pastūmė per 129 pozicijas, į 9 vietą. Nors pagal daugiamandatę jis į Seimą nepatenka, tačiau jau pirmojo rinkimų turo metu buvo išrinktas Šalčininkų–Vilniaus apygardoje.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše labiausiai pakilo Egidijus Vilimas (iš 140 į 30 vietą). Kadangi partija pirmame ture gavo tik 5 mandatus, p. Vilimas į mandatą nepretenduoja. Vienmandatės antrame ture jo pavardės nėra.

infogr.am::4d436232-21ac-486d-a428-2eee48303904

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku