Seimas nepritarė Dambrauskienės paskyrimui generaline prokurore

Publikuota: 2015-09-29
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seimas nesutiko, kad naująja generaline prokurore būtų paskirta prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlyta teisėja Edita Dambrauskienė.

Už šią kandidatūrą antradienį iš 118-os dalyvavusių balsavime Seimo narių slapta balsavo tik 50 parlamentarų, prieš buvo 49, susilaikė 19.

Tai jau antra prezidentės pasiūlytoji kandidatė, atmesta Seimo per pastaruosius tris mėnesius. Birželį buvo atmesta teisėjo Nerijaus Meilučio kandidatūra.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas po trumpos diskusijos apie pateiktąją kandidatę metu pranešė ją vieningai remianti, nes vertina kaip profesionalę, turinčią aiškią prokuratūros reformos viziją. Parlamentinių frakcijų nuomonės išsiskyrė – valdantieji socialdemokratai ir opoziciniai konservatoriai bei liberalai viešai pareiškė pritariantys kandidatūrai, bet likusių frakcijų atstovai neišsakė aiškaus pritarimo jai, tikindamos, kad balsuos laisvai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Prieš savaitę pristatydama kandidatę Rasa Svetikaitė, prezidentės patarėja teisės klausimais, atkreipė dėmesį, kad p. Dambrauskienė yra įgijusi teisės magistro laipsnį Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir turi 17 metų įvairiapusės teisinio ir vadovaujančio darbo patirties. Ji yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate. 2008 m. ji buvo paskirta Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja. Nuo 2011 m. vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

Pati kandidatė parlamentarams yra sakiusi, kad jai „gerai žinomos prokuratūros sistemos problemos – baudžiamojo persekiojimo stiprinimo būtinybė, siekiant efektyvesnio darbo ir kokybiškesnių bylų parengimo, tampresnis bendradarbiavimas su visų lygių teismais, kriminalinės žvalgybos sistemos peržiūra, užkertant kelią neteisėtam ar pertekliniam pasiklausymui bei elektroninėmis ryšių priemonėmis perduodamos informacijos kontrolei, taip pat viešojo intereso gynimo stiprinimas“.

Seimo pirmininkė, valdančiosios Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė buvo susitikusi su p. Dambrauskiene ir po šio pokalbio pareiškė palaikysianti pasiūlytąją kandidatę.

Šiemet birželio mėnesį prezidentė į generalinio prokuroro pareigas teikė Kauno apygardos teismo vadovo Nerijaus Meilučio kandidatūrą, tačiau Seimas jo nepatvirtino. Tuomet p. Grybauskaitė pasipiktino Seimo sprendimu ir pagrasino ilgai neteikti naujo kandidato į generalinius prokurorus, bet iki vasaros pabaigos atlyžo ir pasiūlė p. Dambrauskienės kandidatūrą.

Nuo 2010-ųjų iki 2015 m. birželio Generalinei prokuratūrai vadovavo Darius Valys, tačiau dar šių metų pradžioje prezidentė pareiškė neketinanti jo siūlyti kitai kadencijai.

Šiuo metu laikinai generalinio prokuroro pareigas eina Darius Raulušaitis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku