Ukraina: Rytuose vykstantys mūšiai gali nulemti šalies likimą, rusai prognozuoja ilgą karą

Publikuota: 2022-05-24
Atnaujinta 2022-05-24 22:01
  • Rusai telkia savo pajėgas rytinio Donbaso regiono miestuose, tokiuose kaip Bachmutas, Popasna, Severodoneckas.
  • JK palaiko Lietuvos planą grūdų išgabenimui.
  • Charkive po mėnesių pertraukos vėl veiks metro.

Pirmadienio įvykių juostą galima rasti čia.

22:01 Baigiame pildyti antradienio įvykių juostą

Naujausias žinias kviečiame sekti trečiadienį 6:30 val. 

21:50 Sugriautos „Azovstal“ gamyklos vaizdai

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų strateginės komunikacijos centras pasidalino vaizdo įrašu, kaip šiuo metu atrodo „Azovstal“ gamykla.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Deja, taip dabar atrodo kadaise didžiulė ir galinga „Azovstal“. Štai jis, tikrasis ir iškankintas Rusijos pasaulio veidas“, – rašoma pranešime.

21:33 Kanada parengė naują karinės pagalbos paketą

Kanada ruošiasi siųsti Ukrainai dar vieną karinės pagalbos paketą, kurį sudarys 20.000 sviedinių, skirtų amerikiečių gamybos haubicoms M777.

„Šiandien skelbiu dar vieną Kanados karinės pagalbos Ukrainai paketą. Galiu patvirtinti, kad Kanada perduos daugiau kaip 20.000 155 mm sviedinių“, – paskelbė Anita Anand, kanadiečių gynybos ministrė, kurią citavo „Unian“.

Haubica M777. Mayur Bargaje („Imago“ / „Scanpix“) nuotr.
Haubica M777. Mayur Bargaje („Imago“ / „Scanpix“) nuotr.

21:23 V. Zelenskis: derybos su Rusija įmanomos, kai ji grąžins po vasario 24 d. užgrobtas žemes

Ukraina grįš prie derybų su Rusija tik tada, kai ji grąžins visas po vasario 24 d. užgrobtas šalies teritorijas, sako Volodymyras Zelenskis, prezidentas.

V. Zelenskis pažymėjo, kad Ukrainai priklauso Krymas ir Donbasas, tačiau dabar pagrindine užduotimi jis laiko per 3 mėnesius užgrobtų regionų išlaisvinimą.

„Pasaulis davė Ukrainai tris dienas dėl Rusijos Federacijos įvykdytos visos šalies teritorijos okupacijos. Bet matote, praėjo ne trys dienos, ne 30 dienų, o jau trys mėnesiai. Mes suvienijome pasaulį aplink Ukrainą... Nemanau, kad Rusijos bandymas bus sėkmingas, nes pasaulis susivienijo aplink Ukrainą“, – teigia Ukrainos prezidentas, kurį citavo „Unian“.

21:18 82% ukrainiečių nepritaria žemių dėl taikos su Rusija atidavimui

Apie 82% ukrainiečių mano, kad jų šalis neturėtų atiduoti jokios teritorijos dėl taikos susitarimo su Rusija, rodo nauja vienos iš svarbiausių šalies apklausų bendrovių atlikta apklausa.

Didžioji dauguma teigė nepritariantys teritorinėms nuolaidoms, net jei tai pratęstų karą ir padidintų grėsmę Ukrainos nepriklausomybei, rodo Kyjivo tarptautinio sociologijos instituto atlikta apklausa.

Kaip skelbia BBC, vos 10% iš 2.000 apklaustų žmonių manė, kad Kyjivui reikia nusileisti dėl žemių, jog būtų pasiekta taika, o 8% buvo neapsisprendę.

Apklausos duomenimis, 77% ukrainiečių, gyvenančių Rusijos okupuotoje teritorijoje, nepritarė bet kokioms teritorinėms nuolaidoms.

21:11 Vengrija įveda nepaprastąją padėtį dėl karo Ukrainoje

Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras, antradienį paskelbė, kad šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, leisianti operatyviai reaguoti į įvykius Ukrainoje, kovojančioje su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.

Apie šį žingsnį buvo pranešta vos suformavus naują vyriausybę po praeito mėnesio pradžioje įvykusių parlamento rinkimų, suteikusių V. Orbanui ketvirtą kadenciją iš eilės. 

Nepaprastosios padėties režimas įsigalios nuo trečiadienio vidurnakčio, nurodė premjeras. Pasak V. Orbano, šis sprendimas suteiks vyriausybei „erdvės manevruoti ir galimybę nedelsiant reaguoti į karo Ukrainoje padarinius“.

V. Orbanas pridūrė, kad pirmosios nepaprastosios padėties priemonės bus paskelbtos trečiadienį.

„Šis karas kelia nuolatinį pavojų Vengrijai, kelia grėsmę mūsų fiziniam saugumui, taip pat energijos tiekimui ir ekonomikos bei šeimų finansiniam saugumui, – kalbėjo jis. – Matome, kad karas ir Briuselio sankcijos Rusijai atvedė prie didžiulių ekonominių sukrėtimų ir staigaus kainų augimo.“

21:07 Lenkija ir Vokietija derasi dėl tankų perdavimo

Andrzejus Duda, Lenkijos prezidentas, antradienį išreiškė „gilų nusivylimą“, kad Vokietija neparūpino jo šaliai tankų, turinčių pakeisti šarvuotąsias mašinas, kurias Varšuva perdavė Kyjivui, besistengiančiam atremti Rusijos pajėgų puolimą.

Lenkija balandį pranešė išsiuntusi Ukrainai sovietinės gamybos tankų T-72. Jų skaičius nebuvo paminėtas, bet žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad Ukraina jų gavo daugiau kaip 200.

„Pasiuntėme tankų Ukrainai, ir didelį skaičių“, – kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Šveicarijos kalnų kurorte Davose sakė A. Duda.

Prezidentas nurodė, kad Vokietija žadėjo kompensuoti šią netektį, bet pridūrė: „Girdime, kad Vokietija šio pažado nenori tesėti. Esame dėl to giliai nusivylę.“

Antradienį Annalena Baerbock, Vokietijos užsienio reikalų ministrė, sakė, kad abi šalys tęsia derybas, „kaip galėtume pašalinti galbūt šiuo metu esančius neaiškumus“.

„Kalbant apie techniką, kuri turėtų būti perduota mums kaip apsikeitimo dalis, turime įsitikinti, kad ji prieinama, kad ji yra remontuojama arba buvo iš naujo užsakyta. Štai kodėl svarbu mums nuolat kalbėtis, kad nekiltų jokių nesusipratimų“, – pridūrė A. Baerbock.

20:40 Ukraina: Rytuose vykstantys mūšiai gali nulemti šalies likimą

Oleksandras Motuzianyko, Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai, sako, kad dabar Rytų Ukrainoje vykstantys mūšiai gali nulemti šalies likimą.

„Dabar stebime aktyviausią Rusijos vykdomos plataus masto agresijos prieš mūsų šalį etapą. Padėtis rytiniame fronte yra nepaprastai sudėtinga, nes galbūt ten dabar sprendžiamas šios šalies likimas“, – žurnalistams sakė O. Motuzianykas.

20:12 V. Putino sąjungininkai prognozuoja ilgą karą Ukrainoje

Keletas svarbių Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, sąjungininkų antradienį pareiškė, kad Maskva pasiruošusi ilgam konfliktui Ukrainoje, kol bus pasiekti Kremliaus iškelti tikslai šios provakarietiškos kaimynės atžvilgiu.

„Tęsime specialiąją karinę operaciją, kol bus įvykdyti visi uždaviniai, nepaisant didžiulės Vakarų pagalbos Kyjivo režimui ir sankcijų Rusijai“, – sakė Sergejus Šoigu, gynybos ministras, kolegoms iš Rusijos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO).

Jis pridūrė, kad Maskvos pastangos išvengti aukų tarp civilių „be abejo, lėtina puolimo tempą, bet tai daroma sąmoningai“.

Kaip rašėme 19:17 val., Nikolajus Patruševas, Rusijos saugumo tarybos vadovas, savo ruožtu pareiškė, kad Maskvos puolimas truks „kiek bus būtina“.

„Visi Rusijos prezidento iškelti tikslai bus išpildyti, – pažadėjo jis. – Kitaip būti negali, nes tiesa, įskaitant istorinę tiesą, yra mūsų pusėje“, – kalbėjo jis.

20:00 Vilniuje pagerbti žuvusieji per karą Ukrainoje

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, antradienio vakarą apie šimtas žmonių surengė pirmąją Ukrainoje žuvusių karių ir civilių pagerbimo ceremoniją – Lydėtuves.

„Nuolatinės grėsmės akivaizdoje dauguma ukrainiečių niekada negavo progos atsisveikinti su tais, kuriuos mylėjo, kurie iki paskutinio savo atodūsio juos gynė“, – sakė Elena Patamsė, viena iš renginio organizatorių, viešosios įstaigos „Laimingas žmogus“ atstovė.

Per atsisveikinimo ceremoniją žuvusieji pagerbti tylos minute, skaityta ukrainiečių poezija, skambėjo ukrainietiškos ir lietuviškos dainos, uždegta atminimo ugnis. Taip pat akcijos dalyviai pradėjo kurti simbolinę kapavietę „Atminimo akmenų sodas“.

„Laikydami rankose akmenėlius sutelkime į visas matytas ir girdėtas karo istorijas. Istorijas visų karo aukų, kurios palietė ir pakeitė mūsų suvokimą. Visą savo skausmą, kurį išgyvename kartu. Tegul šis sodas auga tol, kol augs karo Ukrainoje aukų skaičius. Tegul šie nebylūs bokštai kalba ir primena mums: karas nesibaigė“, – teigė renginio organizatoriai.

19:58 Rusijos įstatymų leidėjai siekia palengvinti užsienio žiniasklaidos priemonių blokavimą

Rusijos įstatymų leidėjai antradienį pritarė teisės aktui, leidžiančiam prokurorams stabdyti užsienio žiniasklaidos priemonių darbą be teismo sprendimo, su Ukraina kariaujančiai Maskvai toliau didinant spaudimą žiniasklaidai.

Valstybės Dūma, parlamento žemieji rūmai, pirmuoju skaitymu priėmė įstatymo pataisas, leidžiančias institucijoms „greitai reaguoti ir pateikti veidrodinį atsaką nedraugiškiems veiksmams prieš mūsų žiniasklaidą užsienyje“.

Žiniasklaidos priemonės taip pat galėtų būti uždarytos, jeigu skleidžia informaciją, diskredituojančią Rusijos kariuomenę ar susijusią „užsienio valstybių politinių ir ekonominių sankcijų įvedimu Rusijai“.

Užsienio korespondentų akreditacija galėtų būti atimta už „nedraugiškus veiksmus“ arba dėl suvaržymų, įvestų Rusijos žiniasklaidai jų šalyse, pavyzdžiui, RT ar „Sputnik“ draudimo

19:17 Rusijos saugumo tarybos vadovas: Rusija „neturi terminų“ Ukrainoje

Nikolajus Patruševas, Rusijos saugumo tarybos vadovas, sakė, kad jo šalies pajėgos Ukrainoje „neturi galutinių terminų“, ir užsiminė, kad Rusijos invazijos laikas gali būti neterminuotas. 

N. Patruševas Rusijos valstybinei žiniasklaidai sakė, kad „nacizmas turi būti išnaikintas visu 100%, antraip po kelerių metų jis vėl iškils daug bjauresne forma“, skelbia CNN.

19:00 Ukraina: mūšis dėl Donbaso tęsiasi

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo vakaro suvestinėje informacijoje praneša apie Rusijos karių bandymą surengti masinį puolimą Donbase.

Pažymima, kad Donecko kryptimi rusai ir toliau vykdo aktyvius puolamuosius veiksmus, bandydamas pralaužti Ukrainos karių gynybą ir pasiekti Luhansko srities administracines ribas.

„Priešas ir toliau puola Severodonecko gyvenvietės kryptimi, kovos tęsiasi. Bachmuto kryptimi priešas žengia Lipovos ir Belogorovkos gyvenviečių rajonais“, – pažymėjo Generalinis štabas.

Rusų kariai iš oro apšaudė civilinės infrastruktūros objektus Kramatorsko, Lymano ir Slaviansko gyvenvietėse. Be to, Generalinio štabo teigimu, Lymane pradedamas aktyvus puolimas, naudojantis tiek artilerija, tiek aviacija.

18:54 G. Nausėda: Lietuva pasirengusi imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasirengusios imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos, tačiau svarbu išspręsti logistikos, pirmiausia, tiekimo geležinkeliu, problemas, sako prezidentas Gitanas Nausėda. 

„Esame pasirengę imtis šios lyderystės, nes tiek Baltijos šalių uostai – Lietuvos, Lenkijos uostai – yra pasirengę priimti Ukrainos grūdus. Tik labai svarbu išspręsti logistikos problemas, kurių yra tikrai nemažai. Tai yra pirmiausia tiekimas geležinkeliu“, – Prezidentūros atsiųstame vaizdo įraše sakė Davose vykstančiame pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis šalies vadovas. 

Daugiau apie tai galite skaityti čia.

18:45 Ukraina planuoja tiesti europinę vėžę

Ukraina pradės palaipsniui tiesti siaurąją europinę vėžę, kad sujungtų savo geležinkelį su Europos geležinkeliu, pranešė Denysas Šmyhalis, šalies premjeras.

Pasak jo, iš pradžių europine vėže bus sujungti pagrindiniai transporto mazgai ir didieji miestai, o paskui ji bus išplečiama per visą šalį.

Išsamiau skaitykite čia.

17:56 NATO: įsiverždamas į Ukrainą V. Putinas padarė strateginę klaidą

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, padarė didelę strateginę klaidą pradėdamas plataus masto invaziją į Ukrainą, o ten jis nepasiekia savo tikslų, pareiškė Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sektorius, sakydamas kalbą Pasaulio ekonomikos forume Davose.

„Nenoriu spėlioti apie V. Putino jausmus, bet jis padarė didelę strateginę klaidą. Esu įsitikinęs, kad vienas iš deklaruojamų šios invazijos į Ukrainą tikslų buvo sumažinti NATO buvimą prie Rusijos sienų. Įpareigojančiame susitarime, kurį Rusijos prezidentas V. Putinas gruodį nusiuntė NATO ir kurį jis norėjo, kad mes pasirašytume, buvo aiškiai pasakyta: daugiau jokios NATO plėtros. O dabar jis gauna išplėstą NATO buvimą. Jis nepasiekė savo strateginių tikslų Ukrainoje“, – NATO generalinį sekretorių citavo „Ukrinform“.

Pasak jo, šiuo metu niekas negali prognozuoti, kaip baigsis karas.

17:37 Rusija ir Baltarusija žada suvienyti jėgas puslaidininkių srityje

Rusijos gynybos ministerija paneigė anksčiau pasirodžiusius gandus, kad jos jūreiviai Kaspijos jūroje esančiuose Rusijos laivuose verčiami išmontuoti buitinę techniką ir panaudoti ją atsarginėms dalims. Be to, Maskva pareiškė, kad su Baltarusija planuoja suvienyti jėgas puslaidininkių srityje.

„Kalbant apie puslaidininkių gamintojus, Rusijos Federacijoje yra pakankamai išteklių. Be to, Rusija ketina suvienyti pastangas puslaidininkių gamyboje su Baltarusija, kad galėtų visiškai aprūpinti kariuomenę“, –ministerijos pranešimą cituoja „The Guardian“.

VŽ primena, kad Rusijos įmonės gali pagaminti tik labai ribotų pajėgumų puslaidininkius, o šalies bendrovėms kaip „Baikal“, MCTS ar „Yadro“ iki šiol komponentus tiekė Taivano TSMC. Išsamiau apie Rusijos puslaidininkių pramonę galite skaityti čia.

17:20 Maskva uždraudė atvykti į Rusiją 154 JK Lordų Rūmų nariams

Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį paskelbė uždrausianti atvykti į šalį Jungtinės Karalystės (JK) parlamento aukštųjų Lordų Rūmų 154 nariams, atsakydama į sankcijas, įvestas Rusijos senatoriams dėl Maskvos karo Ukrainoje.

„Atsakant į kovo mėnesį JK vyriausybės priimtą sprendimą įtraukti į sankcijų sąrašą beveik visus Rusijos Federacijos Tarybos narius, asmeninės sankcijos įvedamos Lordų Rūmų 154 nariams“, – sakoma URM pranešime.

17:08 Rusijos Dūma pradeda svarstymus dėl vyresnių asmenų įtraukimo į karo tarnybą

Rusijos parlamentas svarstys galimybę panaikinti norinčių tarnauti kariuomenėje asmenų didžiausio amžiaus ribą. Dabar galiojantys įstatymai numato, kad savo pirmąjį karinės tarnybos kontraktą gali pasirašyti 18–40 metų Rusijos piliečiai arba 18–30 metų užsienio piliečiai.

Trečiadienį Valstybės Dūma, Rusijos parlamento žemieji rūmai, svarstys teisės akto projektą, kuriuo siūloma didžiausios amžiaus ribos visiškai atsisakyti.

„Tiksliai nutaikomiems ginklams naudoti ir valdyti ginkluotei bei karinei technikai reikalingi itin profesionalūs specialistai“, – sakoma teisės akto aiškinamajame rašte.

Pranešime nurodoma, kad tokie specialistai reikiamų įgūdžių paprastai įgyja tik sulaukę 40–45 metų.

16:31 ES vieneriems metams atšaukia muitus visam Ukrainos eksportui

Europos Sąjungos (ES) Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina liberalizavimo ir lengvatų papildymo, vieneriems metams atšaukiant muitus visam Ukrainos eksportui į ES.

ES Tarybos pranešime spaudai pažymima, kad šiomis priemonėmis ES siekia iš esmės paremti Ukrainos ekonomiką.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

16:18 Užimtas Donecko srities miestas

Rusijos kariai užėmė Donecko srities Svitlodarsko miestą, patvirtino Serhijus Goško, miesto karinės administracijos vadovas.

„Šiuo metu jie savo skudurą (Rusijos vėliavą – VŽ) kabina ant administracinio pastato“, – S. Goško citavo „Unian“.

Pasak jo, ginkluoti rusų kariai jau vaikšto gatvėmis, tikrina vietos gyventojų dokumentus.

15:58 Apšaudyta gamykla Sevedoronecke

Rusijos kariai apšaudė „Azot“ amoniako gamyklą Severodonecke, po kurios žuvo keturi civiliai gyventojai, praneša Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius.

„Šį rytą rusai vėl apšaudė asociacijos „Azot“ teritoriją, kurioje įrengtos kelios slėptuvės nuo bombų. Dėl to žuvo keturi žmonės“, – sakė S. Haidajus.

15:42 Mariupolyje rasta 200 kūnų

Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje darbininkai rado griuvėsiuose apie 200 kūnų, antradienį pranešė Ukrainos valdžia.

Sugriuvusio daugiabučio namo rūsyje aptikti palaikai buvo suirę, o netoliese tvyrojo dvokas, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

15:21 Po sprogimo Chersono gyventojai liko be ryšio

Rusijos užimtame Chersone po sprogimo dingo mobilusis ryšys ir internetas, praneša srities administracija.

Kada bus atkurtas ryšys ir internetas kol kas neskelbiama.

15:10 Rusija sušvelnino valiutos konvertavimo į rublius reikalavimus eksportuotojams

Pirmadienį Rusijos finansų ministerija, remdamasi vyriausybinės komisijos rekomendacijomis, pareiškė, kad eksportu besiverčiančios įmonės nuo šiol turės 50% užsienio valiuta gautų pajamų iškeisti į rublius, o ne 80%, kaip anksčiau.

„[Sprendimą] lėmė rublio kurso stabilizavimas ir pakankamo užsienio valiutos likvidumo lygio pasiekimas vidaus valiutų rinkoje“, – nurodė Finansų ministerija.

15:05 Rusija ir Kinija surengė bendras karines pratybas

Rusija ir Kinija surengė bendras karinių lėktuvų pratybas, kurių metu patruliavo Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, antradienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Bendras patruliavimas virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų truko 13 valandų, jame dalyvavo Rusijos strateginiai bombonešiai „Tu-95“ ir Kinijos lėktuvai „Xian H-6“, sakoma ministerijos pranešime, kuriuo rėmėsi „Reuters“.

15:03 Vokietijos kancleris: nepriimtina dėl karo Ukrainoje palaikyti Rusiją

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, antradienį lankydamasis Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) pareiškė, kad nepriimtina, jog kai kurios šalys dėl karo Ukrainoje palaiko Rusiją.

„Kai kurios šalys balsavo Rusijos pusėje. Su tuo negaliu sutikti ir tai nepriimtina“, – sakė O. Scholzas.

PAR kovą susilaikė balsuojant dėl JT rezoliucijos, kuria Rusija pasmerkiama dėl invazijos į Ukrainą.

„Vis dar svarbu aptarti karo Ukrainoje padarinius, kad būtų užtikrinta jo pabaiga“, – teigė Vokietijos kancleris, kurį citavo „Reuters“.

14:49 ES skiria dar 500 mln. Eur Ukrainos ginkluotei

Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino naują paramos Ukrainai priemonę, kuria skiriama 500 mln. Eur šalies ginkluotosioms pajėgoms.

„Taryba priėmė dvi paramos priemones pagal Europos taikos priemonę, kurios leis ES toliau remti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pajėgumus ir atsparumą siekiant apginti šalies teritorinį vientisumą ir suverenitetą bei apsaugoti civilius gyventojus nuo besitęsiančios Rusijos karinės agresijos“, – rašoma Tarybos pranešime.

Su naujuoju paramos paketu iš viso ES skirta parama Kyjivui pasieks 2 mlrd. Eur.

14:21 D. Kuleba įspėja dėl vogtų grūdų pardavinėjimo

Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, teigia, kad rusai vagia ukrainietiškus grūdus, o vėliau juos parduoda užsienyje. Anot jo, grūdai kraunami į laivus, kurie vėliau išplukdomi per Bosforo sąsiaurį.

„Raginu visas valstybes išlikti budrioms ir atmesti bet kokius tokius pasiūlymus. Nepirkite vogto. Netapkite Rusijos nusikaltimų bendrininkais“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė D. Kuleba.

Užsienio reikalų ministras vėliau pranešė, kad kalbėjosi su Antony Blinkenu, JAV valstybės sekretoriumi, ir aptarė, kaip atblokuoti Ukrainos eksportą.

„Daugiau ginklų, įskaitant sunkiuosius, keliauja į Ukrainą, nes Rusija tęsia savo niokojančias atakas Donbase“, – rašė D. Kuleba.

14:08 D. Peskovas: atsistatydinęs diplomatas yra išdavikas

Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, mano, kad Borisas Bondarevas, dėl karo su Ukraina atsistatydinęs Rusijos diplomatas prie Jungtinių Tautų (JT), yra išdavikas.

„B. Bondarevas nebėra su mumis, jis veikiau yra prieš mus. Jis smerkia Rusijos vadovybės įvykius, o Rusijos vadovybės įvykius palaiko beveik visi mūsų šalies gyventojai. Taigi, šis ponas prieštarauja bendrai konsoliduotai mūsų šalies nuomonei“, – sakė D. Peskovas Rusijos valstybinei žiniasklaidai „RIA Novosti“.

VŽ primena, kad gegužės 23 d. B. Bondarevas pasmerkė Rusijos karą prieš Ukrainą, kritikavo Vladimiro Putino, Kremliaus vadovo, sprendimus. Jis yra pirmasis diplomatas, kuris išsakė kritiką savo šalies invazijai.

13:39 EK vadovė Davose pažadėjo daugiau pagalbos Ukrainai

Europos Komisijos vadovė antradienį pareiškė, kad Rusijos karas Ukrainoje turėtų baigtis „strategine nesėkme“ įsiveržimą surengusiai šaliai, ir pažadėjo, jog Bendrija ir toliau daug investuos teikdama paramą karo draskomai Ukrainai.

Europos Sąjunga jau taiko ekonomines sankcijas Rusijai ir teikia karinę pagalbą Ukrainai, o EK vadovė Ursula von der Leyen pranešė, kad 27 ES valstybės dar pasiūlė daugiau nei 10 mlrd. Eur makrofinansinės pagalbos Kyjivui. Tai būtų didžiausia kada nors Bendrijos suteikta parama trečiajai šaliai.

Kalbėdama kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forume Davose U. von der Leyen sakė, kad ES „mobilizuoja visą savo ekonominę galią“, ir „mes ranka rankon padėsime Ukrainai pakilti iš pelenų“.

12:53 Vokietija mano, kad ES rusiškos naftos embargas – ranka pasiekiamas

Europos Sąjungos susitarimas dėl bendro rusiškos naftos embargo gali būti pasiektas „per kelias dienas“, vėlai pirmadienį pareiškė Vokietijos ekonomikos ministras, bloko narėms sunkiai sekantis pasiekti konsensusą dėl tokio boikoto.

„Liko tik kelios valstybės, kurios turi problemų, visų pirma Vengrija“, – visuomeniniam transliuotojui ZDF sakė Robertas Habeckas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

12:36 G. Landsbergis Vakarų raginimus derėtis dėl taikos laiko spaudimu Ukrainai sudėti ginklus

Ukraina nustatys karo ir taikos savo šalyje sąlygas, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Vakaruose pasigirstant raginimų Kyjivui sėsti prie derybų stalo su šalį užpuolusia Rusija.

„Man atrodo, kad tai – spaudimas Ukrainai sudėti ginklus arba nebetęsti puolimo prieš okupacines pajėgas ne jų terminais“, – antradienį teigė šalies diplomatijos vadovas.

G. Landsbergis pabrėžė taip reaguojantis „į kai kurių Vakarų lyderių pasigirstančias formuluotes, kad galbūt reikia nutraukti ugnį, sėsti derėtis“. Pasak jo, karo pabaigos sąlygos „turi būti sudarytos Ukrainoje“.

„Jie pasakys, kada karas jiems baigiasi, kiek jie ketina kariauti toliau, kokius rezultatus reikia pasiekti, kokius tikslus sau kelia“, – sakė G. Landsbergis. „Tai neturi ateiti iš Vakarų sostinių“, – pridūrė jis.

12:03 Lietuva buria šalių koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako buriantis šalių koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti iš Odesos uosto, kurį blokuoja Rusijos pajėgos.

Odesa yra didžiausias Ukrainos uostas, ypač svarbus grūdų eksportui. Jo blokada kelia pavojų pasauliniam maisto tiekimui.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

11:39 J. Bidenas: dėl Rusijos karo prieš Ukrainą pasaulis išgyvena „tamsų laikotarpį“

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį kreipdamasis į keturių valstybių viršūnių susitikimą susirinkusius Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalių vadovus sakė, kad dėl brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą jie išgyvena „tamsų mūsų bendros istorijos laikotarpį“.

Prezidentas taip pat paragino juos dėti daugiau pastangų Vladimiro Putino agresijai sustabdyti.

„Tai ne tik Europos klausimas. Tai pasaulinė problema“, – sakė J. Bidenas Ketverto (angl. The Quad) aljanso, kuriam priklauso  Australija, Indija, Japonija ir JAV, viršūnių susitikime.

11:23 A. Anušauskas: Lietuva pasirengusi priimti Ukrainos karius reabilitacijai

Lietuva pasirengusi priimti Ukrainos karius reabilitacijai ir gydymui, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Artimiausiomis savaitėmis Lietuva priims Ukrainos karius reabilitacijai. Lietuvos sveikatos sistema yra pasirengusi priimti ir sužeistus karius gydymui“, – antradienį paskelbtame ministerijos pranešime sakė jos vadovas.

Apie tai jis pranešė po su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai teikiančių paramą šalių gynybos ministrų susitikimo, vykusio nuotoliniu būdu pirmadienį.

Pasak A. Anušausko, Ukrainos karius pasirengusi priimti Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba.

Ministras taip pat patikino, kad Lietuva pasirengusi organizuoti įvairius mokymus ir kursus Ukrainos kariams bei toliau teiks karinę techniką.

11:03 Ukrainos kariuomenė apšaudo Rusijos pozicijas iš vakarietiškos artilerijos

Ukrainos karinės pajėgos apšaudo Rusijos pozicijas iš neseniai pristatytų vakarietiškų artilerijos sistemų, pareiškė ukrainiečių kariuomenės atstovas, besidžiaugdamas Maskvos karius „liūdinančios“ ginkluotės efektyvumu.

Daugelyje pietinių ir rytinių Ukrainos rajonų tebeverda mūšiai, o dauguma jų virsta didelio nuotolio artilerijos susirėmimais tarp rusų ir ukrainiečių pajėgų.

Prasidėjus karui Ukraina daugiausia rėmėsi savo pačios sovietmečio laikų haubicomis, tačiau pastarosiomis savaitėmis frontą pasiekia moderniausios draugiškų valstybių artilerijos sistemos, įskaitant amerikietiškas haubicas M777.

Vašingtonas ir Europos šalys Kyjivui perdavė ginkluotės už milijardus eurų, kad padėtų Ukrainos pajėgoms atremti geriau ginkluotus įsibrovėlius.

Ukrainiečių kariuomenė, prašiusi sunkesnių, tolimojo nuotolio pabūklų, teigia, kad neseniai perduoti artilerijos kompleksai jau įrodo savo naudą mūšio lauke.

10:35 V. Zelenskis: Ukraina yra pasiruošusi karo belaisvių mainams

Ukrainos prezidentas Voplodymyras Zelenskis teigia, kad šalis yra pasiruošusi atlikti apsikeitimą karo belaisviais „kad ir rytoj“, prezidentą cituoja CNN.

„Apsikeitimas žmonėmis yra humanitarinis klausimas, tuo pačiu ir politinis sprendimas, kuris priklausys nuo palaikymo skirtingose valstybėse“, – pirmadienį kreipdamasis į Davosą sakė V. Zelenskis.

„Labai svarbu, kad pasaulis nieko nemaldautų Rusijos, nepaisant jokių aplinkybių, ir nenuolaidžiautų Rusijai“, - kalbėjo Ukrainos lyderis. Anot jo – būtina išlaikyti maksimalų spaudimą Rusijai.

10:12 Ukrainos Luhansko srities vadas: Severodonecko gynyba laikosi

Serhijus Haidai, Ukrainos Luhansko srities karinės administracijos vadas, savo „Telegram“ paskyroje antradienio rytą skelbia, kad Ukrainos pajėgos toliau pilnai kontroliuoja Severodonecko miestą, esantį maždaug 110km atstumu nuo Luhansko.

„Severodonecko gynyba laikosi – miestą pilnai kontroliuoja Ukrainos pajėgos. Rusija koncentruoja beveik visus savo pajėgumus – 25 taktines batalionų grupes (apie 20.000 karių) – miesto paėmimui. Apšaudymo mastas smarkiai padidėjo. Aplinkiniuose kaimuose verda mūšiai. Labai sunku evakuoti žmones“, – rašė S. Gaidai.

09:52 Rusija intensyvina puolimą Donbase

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos platinamoje karo Ukrainoje apžvalgoje skelbiama, kad Rusija bando intensyvinti puolimą Donbaso regione, o rusų pajėgos bando apsupti Sevrodonecką, Lysyčianską ir Rubižnę.

Ataskaitoje vertinama, kad Ukrainos pajėgos aršiai priešinasi ir ginasi labai gerai įtvirtintose pozicijose, rašo „The Guardian“. 

„Nepaisant to, Rusijai pavyko pasiekti keletą vietinės reikšmės sėkmių, daugiausia dėl smarkiai sukoncentruotų artilerijos dalinių“, – rašoma ataskaitoje.

09:03 20 šalių siūlo Ukrainai naujos ginkluotės

Maždaug 20 valstybių pirmadienį sąjungininkių susitikime pasiūlė naujus karinės pagalbos paketus su Rusijos pajėgomis kovojančiai Ukrainai, pranešė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Beveik pusšimtis valstybių ir organizacijų, sudarančių Ukrainos gynybos kontaktinę grupę, antrame susitikime vaizdo ryšiu aptarė pagalbos Ukrainai klausimus, ir 20 šalių pažadėjo padėti Kijevui ginklais, šaudmenimis ir kitomis priemonėmis.

Plačiau apie tai rašoma čia.

08:41 Rusija gali mėginti įkurti karinę bazę okupuotame Chersone

Rusijos paskirta okupuoto Chersono regiono administracija prašys Maskvos įkurti karinę bazę regione, skelbia Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Rusijos pajėgos Chersono kontrolę perėmė pačioje invazijos pradžioje, kai dėl lygios teritorijos galėjo išnaudoti greitai pasistūmėti į priekį. Kremliaus paskirta valdžia jau ėmėsi rublio įvedimo, manoma, kad regionas gali bandyti prisijungti prie Rusijos.

„Regione turėtų būti įkurta Rusijos karinė bazė“, - sakė Kirilas Stremusovas, Chersono regiono „karinės-civilinės“ administracijos vadovo pavaduotojas.

„Pasiklausime, ar to nori visi regiono gyventojai. Tai yra ypatingai svarbu ir tai užtikrins regiono ir gyventojų saugumą“, - teigė jis.

„Mes neplanuojame būti atskira, nepriklausoma respublika. Mūsų pagrindinė užduotis yra būti Rusijos Federacijos dalimi“, - kalbėjo K. Stremusovas.

08:21 G. Skaistė: įšaldytą rusišką turtą reikia panaudoti Ukrainos atstatymui

Dėl tarptautinių sankcijų Rusijai įšaldytas lėšas reikia panaudoti kaip vieną iš pagrindinių šaltinių Ukrainos atstatymui po karo, sako Lietuvos finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Kartu su bendramintėmis šalims raginame Europos Komisiją artimiausiu metu pateikti tam reikalingus teisinius pasiūlymus, telkti tarptautinius partnerius ir bendromis pastangomis rasti tinkamus sprendimus“, – sakė Euro grupės ir Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje Briuselyje dalyvaujanti G. Skaistė.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, ji inicijavo bendrą Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Slovakijos finansų ministrų pareiškimą, kuriame raginama įšaldytą rusišką turtą panaudoti Ukrainos atstatymui.

08:01 Luhansko gubernatorius: Ukrainos policija kasdien tęsia žmonių evakuaciją iš regiono

Luhansko gubernatorius Serhijus Haidai sako, kad Ukrainos policija kasdien tęsia žmonių evakuaciją iš regiono dėl Rusijos sukelto karo, o norinčiųjų išvykti vis daugėja.

S. Haidai pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė vaizdo įrašą, padarytą iš automobilio, kuris, pasak jo, važiavo greitkeliu netoli Severodonecko.

Automobilis lekia keliu, apvažiuodamas nuolaužas, žemės pylimus, barikadas ir suniokotas transporto priemones, kol vos už kelių metrų laukuose sproginėja sviediniai.

S. Haidai taip pat pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti keliolika automobilio gale susiglaudusių civilių su bagažu. Jis parašė, kad žmonės „sutinka rizikuoti, nes tai, kas vyksta miestuose, yra daug blogiau“.

07:52 Nustatytos 105 prokremlišką informaciją Lietuvoje skleidžiančios socialinių tinklų grupės

Lietuvoje veikia prokremlišką dezinformaciją skleidžiančių asmenų tinklas, valdantis 105 „Facebook“ grupių, „Youtube“ kanalų ir portalų, antradienį pranešė nacionalinis transliuotojas LRT.

Ryšių analizė parodė, kad visos grupės, per kurias plito dezinformacija apie Rusijos karą Ukrainoje, sudaro keturis blokus. Jie skiriasi prorusiškos retorikos lygiu. 

Išsamiau apie tai skaitykite čia.

07:48 V. Zelenskis: Rusija vykdo prieš Ukrainą „totalinį karą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis naktį į antradienį pareiškė, kad Rusija vykdo „totalinį karą“ prieš jo šalį – siekia sukelti kuo didesnius žmogiškuosius ir infrastruktūros nuostolius.

V. Zelenskis nurodė, kad nuo invazijos pradžios vasario 24-ąją Maskvos kariuomenė sudavė 1.474 raketinius smūgius, panaudodama 2.275 skirtingas raketas. Pasak jo, dauguma sviedinių pataikė į civilinius taikinius. Per tą patį laikotarpį Rusija surengė daugiau nei 3.000 antskrydžių, pridūrė prezidentas.

„Iš tiesų tokio karo Europos žemyne nebuvo jau 77 metus“, – sakė jis. Anot V. Zelenskio, per neseniai surengtą ataką prieš Desnos miestą, esantį už 55 km į šiaurę nuo Kyjivo, žuvo 87 žmonės.

Dabar rusai telkia savo pajėgas rytinio Donbaso regiono miestuose, tokiuose kaip Bachmutas, Popasna, Severodoneckas, nurodė valstybės vadovas.

07:27 JK palaiko Lietuvos planą grūdų išgabenimui

Jungtinė Karalystė išreiškė principinį palaikymą Lietuvos siūlymui suburti „norinčiųjų koaliciją“, kad būtų pakelta Ukrainos Juodosios jūros uostų blokada grūdams išgabenti, rašo „The Guardian“.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasiūlymą pateikė susitikimo su JK Užsienio reikalų sekretore Liz Truss metu pirmadienį.

„Laiko yra labai nedaug. Artėja naujas derlius, o praktiškai nėra jokio kito būdo eksportui, kaip tik per jūrą, per Odesos uostą“, - sakė G. Landsbergis. Grūdus saugoti ilgiau nėra galimybių, kaip ir išvežti juos kitu maršrutu.

G. Landsbergis pasiūlė, kad grūdų eksportą gabenančius laivus lydėtų kitų šalių laivai, kurie veiktų ne NATO gairėmis. Ministro teigimu, tokios šalys kaip Egiptas, ar kitos nuo grūdų importo priklausomos valstybės galėtų prisidėti prie palydos organizavimo.

L. Truss išreiškė palaikymą šiai iniciatyvai bei pareiškė, jog norėtų, kad prie jos prisidėtų ir britų laivai. „Mums reikia rasti sprendimą šiai pasaulinei maisto saugumo krizei ir JK dirba ties skubaus sprendimo paieška, kaip išgabenti grūdus iš Ukrainos“, - pareiškė L. Truss.

07:15 Į Seimą kreipsis Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja  

Seimo posėdyje antradienį į parlamentarus kreipsis Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Baltarusijos opozicijos atstovės kreipimasis numatytas praėjus metams, kai pernai gegužės 23 dieną Aliaksandro Lukašenkos režimas privertė Minske leistis iš Atėnų į Vilnių skridusį „Ryanair“ lėktuvą su 126 keleiviais.

Minske buvo sulaikytas tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega. Gegužės pradžioje Vilniuje studijavusi Rusijos pilietė S. Sapega buvo Baltarusijos teismo nuteista šešerių metų laisvės atėmimo bausme.

07:10 Charkive po mėnesių pertraukos vėl veiks metro

Ihoris Terechovas, Charkivo meras, pareiškė, kad antradienį vėl pradės veikti miesto metro linijos.

„Tvarkaraštis nebebus toks, kaip anksčiau. Bombardavimas apgadino stotį, todėl traukiniai važiuos ilgiau“, – I. Terechovą cituoja CNN.

Charkivo metro tapo prieglauda nuo bombų besislėpusiems žmonėms nuo pačios invazijos vasario 24-ają pradžios.

07:02 G. Nausėda: Baltijos šalys, Lenkija galėtų būti alternatyviu keliu Ukrainos grūdams

Baltijos valstybės ir Lenkija galėtų būti alternatyviu keliu ukrainietiškiems grūdams, Rusijai sutrikdžius grūdų eksportą iš Odesos, sako į Davoso pasaulio ekonomikos forumo susitikimą atvykęs prezidentas Gitanas Nausėda.

„Manau, kad mes privalome surasti alternatyvius tranzito kelius ir Baltijos valstybės, Lietuva, Lenkija, galėtų būti alternatyviu keliu, kada ukrainietiški grūdai keliauja ir randa savo tiekimo grandines“, – sako prezidentas komentare, kurį pirmadienį išplatino Prezidentūros komunikacijos grupė.

Pasak Lietuvos vadovo, susidariusi problema „yra dviašmenė“, nes tiek Ukraina negali išvežti savo grūdų pertekliaus, tiek grūdams nepasiekus Šiaurės Afrikos tai gali tapti pasaulinės maisto krizės dalimi.

Odesa yra didžiausias Ukrainos uostas, svarbus grūdų eksportui, tačiau Rusijos laivų blokuojamas. Tai kelia pavojų pasauliniam maisto tiekimui. 

Kalbėdamas apie Davoso ekonomikos forumo darbotvarkę G. Nausėda teigė, kad pagrindinė jo tema yra Rusijos karas prieš Ukrainą ir kitoms šalims bus svarbi Lietuvos patirtis atsisakant energetikos importo iš Rusijos.

„Mums labai svarbu išsiųsti žinutę, kad tas pavyzdys, kurį Lietuva pademonstravo, yra tikrai siektinas ir jį galima panaudoti kitose valstybėse, turiu omenyje mūsų atsisakymą pirkti rusiškas gamtines dujas, naftą, o dabar ir elektrą. Taip, reikia tam tikrų persitvarkymų, bet Lietuvos sprendimai šitose srityse šiandien yra įgyvendinami kitose valstybėse ir tikiuosi, kad mes turime, ką naudingo pasakyti mūsų kolegoms“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Turkija užblokavo dviejų tarptautinės žiniasklaidos priemonių puslapius

Turkija uždraudė prieigą prie dviejų tarptautinės žiniasklaidos priemonių, suduodama smūgį žodžio laisvei...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Airbnb“ būstuose – jokių vakarėlių

Tarptautinė būsto nuomos paslaugos teikėja „Airbnb“ savo platformoje esančiuose būstuose visam laikui...

Verslo aplinka
2022.07.02
G. Nausėda viešėdamas JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti Lietuvoje

Filadelfijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti...

Verslo aplinka
2022.07.02
Uzbekistane protestuotojai šturmavo vyriausybinių pastatų

Uzbekistano tarnybos šeštadienį pranešė sulaikiusios „masinių riaušių organizatorius“, bandžiusius užimti...

Verslo aplinka
2022.07.02
Penktadienį nustatyti 477 nauji COVID-19 atvejai 2

Per praėjusią parą nustatyta 477 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Super Mario“ efektas blėsta: Italijos ekonomikai teks atlaikyti audrą Premium

Italijos ekonomika šiemet turėjo gerokai ūgtelėti. Šalies ūkis, vairuojamas premjero Mario Draghi, turėjo...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Der Spiegel“: EK leis Maskvai į Kaliningradą vežti visas prekes, bet ribotais kiekiais 5

Europos Komisija (EK) planuoja paskelbti išaiškinimą, kuris panaikins tranzito iš Rusijos per Lietuvą į...

Logistika
2022.07.01
PSO ragina imtis skubių veiksmų Europoje dėl beždžionių raupų 1

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paragino imtis skubių veiksmų siekiant užkirsti kelią...

Verslo aplinka
2022.07.01
Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių

Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių, penktadienį pranešė Asmens...

Verslo aplinka
2022.07.01
EK siūloma pirmoji makrofinansinės pagalbos Ukrainai dalis – 1 mlrd. Eur

Europos Komisija penktadienį Ukrainai pasiūlė pirmąją 1 mlrd. Eur vertės dalį iš išskirtinio beveik 9 mlrd.

Verslo aplinka
2022.07.01
EK vadovė ragina Ukrainą paspartinti kovos su korupcija reformas

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos (EK) pirmininkė, penktadienį Ukrainos parlamentui sakė, kad šalies...

Verslo aplinka
2022.07.01
Rusija grasina uždaryti Bulgarijos ambasadą 3

Rusija penktadienį pagrasino uždaryti savo ambasadą Bulgarijoje ir bulgarų misiją Maskvoje, tvyrant įtampai...

Verslo aplinka
2022.07.01
„Bloomberg“: naujame ES sankcijų pakete turėtų atsirasti patikslinimai dėl tranzito į Kaliningradą 3

Europos Sąjunga pradėjo rengti naują sankcijų Rusijai paketą, kuris turėtų apimti embargą jos aukso pasiūlai,...

Verslo aplinka
2022.07.01
„Deutsche Bank“: Vokietijai gresia recesija

Didžiausio Vokietijos komercinio banko „Deutsche Bank“ ekspertai įspėja, kad Europa susiduria su nauju...

Verslo aplinka
2022.07.01
EK leido netaikyti muitų ir PVM ukrainiečiams gyvybes gelbstinčioms prekėms

Europos Komisija (EK) priėmė sprendimą, kuriuo Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms leidžiama laikinai...

Verslo aplinka
2022.07.01
Maskvos karo kišenes pildo Kinijos ir Indijos tandemas Premium

Rusijai stringant sankcijų gniaužtuose, Kinija ir Indija pamažu tampa svarbiausiomis Maskvos finansuotojomis.

Verslo aplinka
2022.07.01
A. Januška. Akis, kuri nemato toliau blakstienų 6

„Nekenčiu nežinojimo, menkos vaizduotės, akies, kuri nemato toliau už savo blakstienas. Viskas yra įmanoma.

Nuomonės
2022.07.01
A. Bilotaitė: migrantų srautas sumažėjęs, bet provokacijų gali būti

Neteisėtos migracijos srautai atrodo nuslūgę, bet atsipalaiduoti negalima, nes provokacijų galimybė išlieka,...

Verslo aplinka
2022.07.01
V. Landsbergis: išmokime gyventi be Rusijos Premium

Vytautas Landsbergis, atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, VŽ podkaste apgailestauja, kad mes...

Laisvalaikis
2022.07.01
O. Scholzas: neturėtų būti ribojamas susisiekimas tarp dviejų Rusijos teritorijos dalių 16

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, ketvirtadienio vakarą paragino deeskaluoti situaciją, kilusią dėl...

Verslo aplinka
2022.07.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku