Startuoliai iš užsienio Lietuvoje galės įsitvirtinti paprasčiau

Lietuvos darbdaviai galės lengviau įdarbinti jiems reikalingus specialistus iš užsienio. Tokie užsieniečiai galės paprasčiau gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje. Tai numato Vyriausybės trečiadienį patvirtintos ir Seimui priimti perduotos Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisos.
Tikimasi, kad parlamentarai jas priims dar iki vasaros.
Įstatymo pakeitimai parengti, siekiant nustatyti palankesnes sąlygas atvykti užsieniečiams, kurie prisidėtų prie socialinės ir ekonominės valstybės gerovės kūrimo bei šalies konkurencingumo didinimo, rašoma Vidaus reikalų ministerijos (VRM), kuri pateikė projektą, aiškinamajame rašte.
Elvinas Jankevičius, vidaus reikalų viceministras, Vyriausybės posėdyje sakė, kad naujuoju įstatymu bus siekiama pritraukti į Lietuvą inovatyvų verslą diegiančius užsieniečius: Norime būti inovatyvūs ir šiuolaikiški. Šio projekto idėja gimė jau prieš gerus metus, bet visą šį laiką buvo įstatymas rengiamas ir derinamas su įvairiomis institucijomis. Matome, kad verslas laukia šio projekto.
Evaldas Gustas, ūkio ministras, sutiko, kad naujasis įstatymas yra priskiriamas prie prioritetinių.
Jis yra labai svarbus, siekiant investicijų, gerų, trūkstamų specialistų pritraukimo į Lietuvą, kalbėjo jis.
Įstatymu siekiama reglamentuoti leidimo laikinai gyventi išdavimo sąlygas užsieniečiams, kurie ketina užsiimti inovatyviu verslu, užsieniečiams įmonių vadovams, nustatyti palankesnes sąlygas atvykti užsieniečiams, kurie yra trūkstamų Lietuvos darbo rinkoje profesijų specialistai, taip pat įsidarbinti užsieniečiams, kurie studijuoja ir įgyja profesinę kvalifikaciją Lietuvoje, priduriama rašte.
Projektu siūloma įtvirtinti naują pagrindą leidimui laikinai gyventi išduoti užsieniečiui startuoliui: Leidimas laikinai gyventi užsieniečiui būtų išduodamas atitinkamai institucijai patvirtinus, kad teisėta veikla, kuria ketina užsiimti užsienietis, atitinka nustatytus kriterijus ir kad šio užsieniečio buvimas Lietuvoje yra būtinas atitinkamos įmonės veiklai. Siūloma numatyti, kad toks užsienietis gali atvykti su šeima, jų prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi būtų nagrinėjami greičiau nei dabar numatyti 2 mėn.
Užsieniečiui startuoliui leidimas laikinai gyventi Lietuvoje būtų išduodamas 1 metams su galimybe jį pratęsti dar 1 metus. Po dvejų metų būtų įvertinta, ar į užsieniečio įkurtą startuolių įmonę yra investuota pakankamai lėšų ir ar joje įsteigta darbo vietų. Tokiu atveju leidimas gyventi būtų pratęstas dar kuriam laikui.
Projektu numatoma nustatyti leidimo laikinai gyventi išdavimo sąlygas užsieniečiams įmonių vadovams, kurie nėra investavę į įmonę savo lėšų. Tokios įmonės nuosavo kapitalo vertė turėtų sudaryti ne mažiau kaip 500.000 Eur, įmonėje turėtų būti įsteigta ne mažiau kaip 10 darbo vietų ir ten dirbantiems asmenims būtų mokamas ne mažesnis nei vidutinės algos dydžio darbo užmokestis. Tokiems užsieniečiams leidimas laikinai gyventi Lietuvoje būtų išduodamas 3 metams, teigiama VRM paaiškinime apie naują įstatymą.
Be to, numatoma nustatyti palankesnes nuostatas užsieniečiams, kurie užsiima verslu Lietuvoje, nustatyti, kada užsienietis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti. Vyriausybei bus pavesta tvirtinti profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija, kurių trūksta Lietuvoje, sąrašą.
Planuojama išplėsti ratą užsieniečių, kurie galėtų pretenduoti į leidimą laikinai gyventi (mėlynąją kortelę), pakeičiant darbo užmokesčio, kurį darbdavys turi įsipareigoti mokėti aukštą profesinę kvalifikaciją turinčiam užsieniečiui dydį jį sumažinant nuo 2 vidutinių algų dydžio iki 1,5 algos, tvirtinama aiškinamajame rašte.
Žadama taip pat palengvinti sąlygas įsidarbinti užsieniečiui, kuris pabaigė studijas ar mokymąsi pagal profesinio mokymo programą Lietuvoje, leisti studijuojančiam užsieniečiui, gavus leidimą, dirbti ne daugiau kaip 20 val. per savaitę nuo studijų pradžios, o ne nuo antrųjų studijų metų, kaip yra nustatyta šiuo metu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti