„Lidl“ ieško 1.000 darbuotojų, tiek pat planuoja priimti visi kiti

Publikuota: 2016-02-03
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
 

Didieji mažmeninės prekybos tinklai „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ir „Norfa“ šiemet ir toliau planuoja vykdyti naujų parduotuvių plėtrą, kurioms prireiks maždaug apie 1.000 naujų darbuotojų. „Lidl“ taip pat jau pradėjo ieškoti kasos ir salės darbuotojų skirtinguose miestuose. Iš visos šis naujas prekybos tinklas šiemet Lietuvoje planuoja priimti apie 1.000 darbuotojų, didžioji jų dalis priimta bus pirmaisiais metų mėnesiais.

Bene labiausiai savo darbuotojų kolektyvą iš rinkos senbuvių šiemet didins prekybos UAB „Maxima LT“, kuri planuoja sukurti daugiau nei 400 naujų darbo vietų. Paskui ją seka UAB „Palink“ valdomas prekybos tinklas „Iki“, ketinantis įdarbinti per 200 naujų darbuotojų. UAB „Rimi Lietuva“ šiemet žada priimti kelis šimtus naujų darbuotojų, o UAB „Norfos mažmena“ tikslaus darbuotojų skaičiaus neįvardija, tačiau nurodo, kad ketina atidaryti 11 naujų parduotuvių ir naujos darbo vietos bus kuriamos pagal poreikį. Šiemet prekybos tinklas „Lidl“ rinkoje startuoti ketina su nemažiau kaip 10 parduotuvių.

Reiks personalo naujoms parduotuvėms

Agnė Dalia Gaižauskienė, UAB „Lidl“ rinkodaros ir viešųjų ryšių departamento vadovė informavo, kad šiuo metu bendrovėje jau dirba apie 300 administracijos darbuotojų, o personalo parduotuvėms pradėta ieškoti paskutinėmis sausio dienomis. Šiuo metu daugiausiai pasiūlymų pateikiama pardavėjams, tačiau taip pat ieškoma ir kai kurių vadovaujančių pozicijų, pvz., finansų ir apskaitos skyriaus vadovo.

„Šiemet planuojame aktyvią plėtrą, tad ketiname sukurti daugiau nei 400 naujų darbo vietų. Naujų darbuotojų skaičiaus didėjimui įtakos taip pat turi ir startuojanti užstato sistema, kurios priežiūrai taip pat priėmėme ir apmokėme naujų darbuotojų. Vien dėl šios priežasties mūsų darbuotojų gretas taip pat papildys apie 170 operatorių – krovėjų, kurie prižiūrės 200-ų taromatų tinklą mūsų parduotuvėse“, - sako Žydrūnas Valkeris, „Maxima LT“ vadovas.

Darbui su nauja taros supirkimo sistema prekybos tinklas „Iki“ taip pat įdarbins apie 100 naujų darbuotojų.

„Šiemet esame suplanavę atsidaryti keletą naujų parduotuvių, tad tuo pačiu didinsime ir darbuotojų skaičių. Įdarbinimo galimybių atsirado ir diegiant naująją depozito sistemą. Savo ruožtu darbui su taromatais ketiname įdarbinti apie 100 naujų darbuotojų. Visoje Lietuvoje per 2016-uosius planuojame įdarbinti apie 200 naujų darbuotojų“, - sako Berta Čaikauskaitė, „Palink“ viešųjų ryšių vadovė.

Dovilės Buinickaitės-Struckienės, „Rimi“ personalo vadovės, teigimu, ir šiemet bendrovė tęs pastaruosius pora metų vykstančią plėtros strategiją. Pagrindinė priežastis naujų darbuotojų paieškai - nauji prekybos centrai.

„Daugiausia ieškosime salės darbuotojų, kasininkų, gamybos specialistų, o taip pat ir prekybos centrų administracijos darbuotojų. Planuojame, kad prie „Rimi“ komandos prisijungs keli šimtai naujų darbuotojų. Pirmiausiai galimybę suteikiame esamiems darbuotojams. Norintiems ir galintiems suteikiame galimybę mokytis ir augti prekybos tinkle, nemažai prekybos centro direktorių esame „užauginę“ iš prekybos centrų darbuotojų, tačiau sparti tinklo plėtra lemia tai, kad profesionalų ieškome ir išorėje“, - sako ji.

Darius Ryliškis, „Norfos“ atstovas spaudai, informavo, kad šiemet bendrovė „Norfos mažmena“ planuoja atidaryti 11 naujų parduotuvių, tačiau tikslaus naujų darbo vietų skaičiaus neįvardijo. „Pagal poreikį“, - sakė jis.

Pasak p. Valkerio, atidarant naujus padalinius tenka suburti visą parduotuvės komandą, todėl paprastai visada ieškoma direktoriaus, parduotuvės administracijos pareigybių, kasininkų – pardavėjų, pardavėjų, dirbančių sveriamo maisto skyriuose, salės darbuotojų, krovėjų, valytojų ir gamybos pozicijų, tokių kaip virėjai ir kepėjai.

Kels ir atlyginimus

Paklausti, kiek šiemet yra suplanavę padidinti ar sumažinti darbo užmokesčio biudžetus, visų prekybos tinklų atstovai tikino kelsiantys darbuotojų atlyginimus. Kiek tiksliai, įvardijo tik „Maxima“.

„Šiemet atsižvelgdami į darbo rinką, atlyginimo fondą ketiname didinti maždaug 9-10%. Tačiau, kol kas tai yra tik labai preliminarūs planai, kurių įgyvendinimas, vėlgi, priklausys nuo šalies darbo rinkos ir pokyčių joje. Jei matome, kad siekiant išlaikyti esamus bei pritraukti naujų darbuotojų bei užtikrinti konkurencingumą darbo rinkoje turime peržiūrėti darbuotojų atlygį ir jį didinti, taip ir padarome“, - sako p. Valkeris.

O siekiant išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, anot jo, tenka imtis ir kitų veiksmų: peržiūrėti darbo krūvius, jų pasiskirstymą, įvertinti konkrečius reikalavimus, keliamus skirtingų pareigybių darbuotojams, numatant aiškesnę ir paprastesnę kasdienio darbo organizavimo tvarką.

Kai kurie prekybos centrai nurodo darbuotojų, netgi kasininkų, darbo užmokestį siejantys su veiklos rezultatais.

Ponas Ryliškis pažymi, kad „Norfos“ atlyginimų politika skiriasi nuo konkurentų, tad ir vidutinis užmokestis didesnis.

„Atlyginimas priklauso nuo darbo rezultatų, kurie apskaičiuojami pagal specialias formules – kuo efektyviau dirbsi, tuo didesnis bus atlyginimas. Pvz. kasininko atlyginimas priklauso nuo asmeninės apyvartos, aptarnautų klientų skaičiaus ir parduotuvės apyvartos“, - sako p. Ryliškis.

Jo turimais duomenimis, „Norfos“ prekybos tinkle mokami vieni didžiausių atlyginimų šioje rinkoje.

Tuo tarpu prekybos tinklas „Rimi“ kasmet peržiūri bazinius atlyginimus, o visą darbo užmokestį taip pat sieja su veiklos rezultatais.

„Tai - nuolatinis procesas. Atlyginimus peržiūrime ir juos didiname kartą per metus. Taip bus ir šiemet. Nuolat dalyvaujame atlygio tyrimuose, stebime rinką, atsižvelgiame į poziciją. Turime išsamų veiklos vertinimo procesą, vertiname kompetencijas ir įsitraukimą, norą mokytis, tobulėti ir pasiektus rezultatus. Todėl kiekvieno darbuotojo atlyginimo ir karjeros istorija - kitokia. Mes stengiamės, kad už jų darbą ir rezultatus, būtų deramai atlyginta“, - sako p. Buinickaitė-Struckienė.

Tą patį daro ir „Iki“. „Esame suplanavę padidinti darbo užmokestį, atsižvelgiant į minimalaus atlygio kilimo proporcijas bei darbuotojų pasiektus rezultatus ir darbo našumą mūsų parduotuvėse. Darbuotojų atlyginimo didėjimas mūsų prekybos tinkle tiesiogiai priklauso nuo gyvenimo lygio augimo, taip pat darbuotojų lūkesčių augimo ir, be abejo, mūsų pačių pastangų dirbti efektyviau ir produktyviau“, - teigia p. Čaikauskaitė.

Naujas rinkos žaidėjas - „Lidl“

Šiemet pirmąsias parduotuves atidarys Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“. Jis į Lietuvą žengs su nauja parduotuvių koncepcija. Didžioji dalis  darbuotojų jau yra įdarbinti 2015 m., apmokomi užsienyje. Taip pat jau skelbiama, kad renkamos parduotuvių komandos miestuose, kur suplanuotos parduotuvės: pradedama ieškoti pardavėjų Alytuje, Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Vilniuje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Marijampolėje, Kretingoje, Telšiuose.

FOTOGALERIJA „Lidl“ parduotuvių statybos Lietuvoje (11 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Po skandalų „Facebook“ sunkiai sekasi rasti darbuotojų 

Kadaise geriausia darboviete JAV laikytai bendrovei „Facebook“ sunkiai sekasi rasti darbuotojų. Jos...

Vadyba
2019.05.20
„Amazon“ negandos dėl brutalių darbo sąlygų auga Premium 2

„Amazon“ – viena iš didžiųjų pasaulio inovatorių. Tačiau vienoje srityje ji progresyvumu nepasižymi – tiek...

Vadyba
2019.05.19
Kaip vadovauti brandesnio amžiaus darbuotojams ir kaip juos motyvuoti

Bet kokio amžiaus darbuotojams reikia vadovybės dėmesio, supratimo bei paskatinimo. Kiekvienu amžiaus...

Vadyba
2019.05.18
Jei CV netelpa į du puslapius, verta suklusti 1

Nors nėra griežtų reiklavimų, kokio ilgio turi būti gyvenimo aprašymas, tačiau idealiausia, jei jis telpa...

Gazelė
2019.05.18
„Telia“ įsikraustė į naują būstinę: sieks tapti „žaliausia“ bendrove Lietuvoje 15

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ įsikėlė į naują biurą, į kurį bendrovė investavo 5 mln. Eur.

Vadyba
2019.05.17
Verslo aukso amžių jaučia ir darbuotojai: įmonės su jais dalijasi pelnu Premium

Algų kreivei šaunant aukštyn, net smulkios įmonės randa būdų mokėti orų atlyginimą. Kai kurie vadovai...

Gazelė
2019.05.16
Darbo rinkos pokyčiai: ar amžius tikrai trukdo karjerai Premium

Nors darbuotojų amžiaus kaip svarbaus kriterijaus darbdaviai nemini, brandesni darbuotojai prasitaria, kad ne...

Vadyba
2019.05.16
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas: visi darbdaviai turės vesti darbo laiko apskaitą Premium 6

Antradienį Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nurodė, kad visi Europos Sąjungos darbdaviai turi...

Vadyba
2019.05.15
„Arginta Engineering“: prisijungsime naujų pajėgumų Premium

Pernai prisijungusi papildomų gamybos pajėgumų Panevėžyje, nestandartinių įrenginių projektavimo ir gamybos...

Pramonė
2019.05.15
Koks yra geriausias amžius būti vadovu 3

Nors mūsų smegenys pradeda trauktis jau sulaukus 20-ies, mūsų pažintiniai gebėjimai gali išlikti tokie patys...

Vadyba
2019.05.14
„Sostų karai“ darbdaviams kainuoja 3,3 mlrd. USD 2

Televizijos serialo „Sostų karai“ populiarumas gali JAV darbdaviams atsieiti iki 3,3 mlrd. USD, rodo tyrimas.

Vadyba
2019.05.13
Pirmą ketvirtį nedarbo lygis Lietuvoje siekė 6,5% 3

Pirmus tris šių metų mėnesius nedarbo lygis Lietuvoje buvo didesnis nei pernai metų gale, tačiau mažesnis nei...

Vadyba
2019.05.10
Darbuotojų savižudybės vadovus ir bendrovę atvedė į teisiamųjų suolą Premium 3

„Vykdau savižudybę dėl savo darbo Prancūzijos „Telecom“. Tai – vienintelė priežastis.“ Tokį priešmirtinį...

Vadyba
2019.05.09
Dėl technologijų pažangos moterims kyla didesnė grėsmė prarasti darbą 3

Technologijų progresas gali dar labiau pagilinti pajamų atotrūkį tarp lyčių. Tarptautinis valiutos fondas...

Vadyba
2019.05.08
Rusiškai klientus Rygoje aptarnavusiam „Grill London“ – nemalonumai Premium 39

Naujajame Rygos prekybos centre „Akropole“ įsikūręs lietuvių restoranas „Grill London“ įsivėlė į skandalą,...

Paslaugos
2019.05.06
Darbuotojai nori mokytis, bet bijo apie tai pasakyti vadovams 6

Darbuotojai nori tobulėti ir įgyti naujų įgūdžių, tačiau apie mokymų poreikį bijo prasitarti vadovams.

Vadyba
2019.05.06
Vaikų neturinčios darbuotojos vis tiek gauna „motinystės baudą“  17

Net tos moterys, kurios neturi ir neketina turėti vaikų, ieškodamos darbo kenčia nuo diskriminacijos,...

Vadyba
2019.05.05
Keturios psichologinio kapitalo savybės daro lemiamą įtaką darbuotojo rezultatams 3

Norint turėti efektyvų organizacijos narį, kuris ir produktyviai dirba, ir gerai jaučiasi darbe, vien...

Vadyba
2019.05.05
Milžiniška praraja tarp vadovų ir darbuotojų algų: problema slypi kitur Premium 11

Pastaruoju metu vis dažniau atkreipiamas dėmesys į didžiųjų pasaulio bendrovių vadovų algas, kurios šimtais...

Vadyba
2019.05.03
Stresas darbe ir prastas miegas – mirtingumą didinantis mišinys

Stresą keliantis darbas kartu su prastu miegu tris kartus padidina riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių...

Vadyba
2019.05.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau