„Barclays“ Vilniuje atidarė startuolių erdvę
FOTOGALERIJA Rise Vilnius atidarymas (55 nuotr.)
Šiandien Vilniuje oficialiai atidarytas Jungtinės Karalystės banko Barclays inovacijų ir bendradarbiavimo su jaunomis finansinių technologijų įmonėmis erdvė Rise Vilnius.
Demonstruodama, kad užsienio investicijos Lietuvai labai svarbios, bendradarbiavimo erdvę (angl. hub) atidarė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginyje dalyvavo ir kiti aukštas pareigas užimantys valstybės pareigūnai bei Barclays vadovai.
Lietuvos sostinė tapo 7-uoju pasaulio miestu, prisijungusiu prie Rise bendruomenės. Barclays iniciatyva įkurtos Rise erdvės jau veikia Londone (JK), Mančesteryje (JK), Niujorke (JAV), Keiptaune (Pietų Afrikos Respublika), Tel Avive (Israelis) ir Mumbajuje (Indija).
Vilniuje Rise bendradarbiavimo erdvė įkurta Gynėjų gatvėje, Vilniaus vartų biurų komplekse. Jos plotas siekia apie 550 kv. m, joje įkurta kiek daugiau nei 50 darbo vietų. Jos nebus nemokamos kaina svyruos tarp 50 ir 120 Eur/mėn., priklausomai nuo pasirinktos vietos.
Į Rise Vilnius atkeliaus ir Barclays specialistai iš kitų valstybių, periodiškai vyks kūrybinės dirbtuvės ir idėjų mainai su kitais 6 Rise centrais. Tam įrengta ir konferencijų salė, kurioje telpa per 100 žmonių.
Barclays atstovai apie planus kuri Rise Vilnius pirmą kartą užsiminė kovo pabaigoje, organizaciniai ir parengiamieji darbai užtruko kiek daugiau nei 3 mėnesius.
Per tą laiką Rise Vilnius jau pritraukė ir kelias jaunas bendroves: ITCity, Credital, WoraPay, TrackDuck, Bitcoinerbank, Dealoyal, Sharecruit, VectroPay, Welltrado, OTA Insight ir kt.
Auginasi patarėjus
Barclays Rise erdves kuria siekdama po savo sparnu priglausti pradedančiuosius, kurių idėjos bankui ar visam finansų sektoriui gali būti naudingos. Taip elgiasi daug tarptautinių bendrovių, mat toks bendradarbiavimas yra abipusiai naudingas pradedantieji gauna vietas darbui, finansų pasaulio profesionalų patarimus, kontaktus ir galimai pirmąjį klientą, kuriuo pasiruošęs tapti Barclays. Pastarasis, savo ruožtu, gauna galimybę įsigyti technologijas ir inovacijas, kurių pats veikiausiai nekurtų.
Žinia, pradedantiesiems vien infrastruktūros neužtenka, todėl Barclays neatmeta ir finansinių investicijų galimybės. Bet banko atstovai pabrėžia, kad tai bus sprendžiama kiekvienu atveju atskirai, mat Rise formaliai nėra akseleratorius.
Manome, kad dabartinis finansinių institucijų verslo modelis yra labai tradicinis. Todėl Rise tikslas yra mums patiems jį sugriauti savyje, o nelaukti, kol ateis startuolis ir mus nukonkuruos. Tai mums padės stebėti, reaguoti į rinkos pokyčius ir padėti jiems vykti. Jeigu žmonės turi idėjų, kaip padaryti geriau, nei dabar gali pasiūlyti bankai, į šias mintis turime atsižvelgti, VŽ yra sakęs Mariano Andrade Gonzalezas, Barclays operacijų centro Lietuvoje vykdantysis direktorius. Be to, tai galimybė startuoliams tokias idėjas įgyvendinti greičiau, žvelgiant į tai, kaip jas galima pritaikyti Barclays ar kitoms kompanijoms. Pagalvokite apie ankstyvos stadijos pradedančiąją bendrovę, svarbiausia jai rasti pirmus klientus, mes jiems galime būti tas klientas, o kartu ir pagalbininkas, nes turime daug patirties.
Jis priduria, kad pradedantieji netaps Barclays darbuotojais ir nepateks į korporacinę mašiną, kur reikia galvoti apie infrastruktūrą, procesus ir kitas korporacines subtilybes. Jiems bus palikta kūrybos laisvė.
Barclays operacijų centras Lietuvoje teikia technologinius sprendimus ir IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugas kampanijos padaliniams visame pasaulyje. Pats bankas įkurtas daugiau nei prieš 325 metus ir veikia daugiau nei 40 šalių. Jame dirba apie 130.000 darbuotojų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti