Euro zonoje vyksta ekonomikos susitraukimas, signalizuoja PMI indeksai

Liepą euro zonoje ekonominis aktyvumas traukėsi, verslams mažinant veiklos apimtis bei sulaukiant mažiau naujų užsakymų. Verslo rūpesčius dėl išteklių brangimo papildė baimės dėl paklausos sumažėjimo.
Tai parodė penktadienį S&P Global (įsigiję tyrimus dariusią IHS Markit) paskelbti liepos mėnesio PMI indeksų rodikliai.
Sudėtinis euro zonos PMI indeksas, palyginti su birželiu, sumažėjo nuo 52 punktų iki 49,4 punkto. Tai yra žemiausia reikšmė per 17 mėnesių.
Reikšmės virš 50 punktų indikuoja sektoriuje vyksta ekonominę plėtrą, žemiau 50 punktų susitraukimą.
Paslaugų sektoriaus PMI subindeksas per liepos mėnesį krito nuo 53 punktų iki 50,6 punkto, žemiausio lygio per 15 mėnesių.
Pramonės sektoriaus PMI gamybos apimties subindeksas smuko nuo 49,3 punkto, iki 46,1 punkto.
[infogram id="8333bf99-9bcf-430c-9847-4502dc33ebc4" prefix="guU" format="interactive" title="Euro zonos 2022 m. liepos PMI"]
Apklausiant apie 5.000 euro zonos bendrovių sudaromi PMI indeksai laikomi vienais pirmiausių signalų, link kur juda ekonomika. PMI indeksai indikuoja, kad liepą euro zonos ekonomika traukėsi.
Euro zonos ekonomika, atrodo, taikosi susitraukti trečią ketvirtį, nes verslo aktyvumas liepą smuko, o ateities tendencijų rodikliai signalizuoja pablogėjimą ateinančiais mėnesiais, PMI duomenų pranešime cituojamas Chrisas Williamsonas, S&P Global vyriausiasis ekonomistas.
Apklausose fiksuojama, kad pirmą kartą nuo COVID-19 ribojimų įvedimo verslų veiklos apimtys mažėjo, taip pat krito nauji užsakymai.
S&P Global iš apklausų konstatuoja, kad sustiprėjusį nuosmukį pramonėje papildė beveik sustojęs paslaugų sektoriaus augimas, nes augusios pragyvenimo išlaidos baigia ištrinti teigiamą efektą dėl atidėtos paklausos bumo, kuriuo pasibaigus COVID-19 ribojimams mėgavosi paslaugų sektorius.
Savo ruožtu nerimą dėl energijos išteklių brangumo, infliacijos, tiekimo sutrikimų papildo baimės dėl sumažėjusios paklausos. Tai atitinkamai gali smogti verslo lūkesčiams, sumažinti jų pirkimų bei samdymo planus, įspėja S&P Global.
Beje, verslo lūkesčiai, teigia tyrimų bendrovė, jau yra nukritę į žemiausią lygį nuo 2020 m. gegužės.
Apklausų duomenys rodo, kad verslo sąnaudų infliacija lėtėjo ketvirtą mėnesį iš eilės, tačiau vis tiek reikšmingai viršija priešpandemines aukštumas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti