2023-05-18 16:59

„Vičiūnai-Rus“ įteisina parduodamo turto rekonstrukciją

„Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Vičiūnų grupei“ priklausanti Sovietsko (Tilžės) įmonė „Vičiūnai-Rus“ gavo teigiamą Rusijos valstybinės ekspertizės išvadą dėl žuvies pusgaminių cecho rekonstrukcijos. Įmonė yra įtraukta į Kaliningrado sričiai svarbių įmonių sąrašą.

Rekonstruojamas cechas, kaip rašo rugrad.online, yra pagrindinėje gamybinėje teritorijoje Sovetske, kur įmonė naudojasi keliais žemės sklypais. Bendras jų plotas – apie 8 ha. Žemė skirta „gamybinei veiklai“.

Atitinkamas įrašas dėl rekonstrukcijos įtrauktas į vieningą valstybės registrą. Projektinę dokumentaciją parengė Kaliningrado įmonė „ST-Stroyproekt“. Tas pats juridinis asmuo taip pat atliko inžinerinius tyrimus.

Rusijos žiniasklaidai skelbiant, kad Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomos „Vičiūnų grupės“ parduodamas fabrikas Sovetske bus rekonstruojamas, L. Skierus BNS teigia, kad nedidelis jo remontas atliktas jau anksčiau, tačiau tik dabar įteisintas – tai būtina norint parduoti gamyklą.

L. Skierus sako, kad cecho rekonstrukcija atlikta dar iki Rusijos invazijos į Ukrainą pernai vasarį.

„Anksčiau ji buvo, bet buvo neįteisinta, dar prieš karą ji buvo pradėta, kai prasidėjo karas, ten visos problemos...“, – aiškina L. Skierus. Jis nepatikslino, kada konkrečiai darbai buvo atlikti.  

Anot jo, visi su rekonstrukcija susiję dokumentai taip pat sutvarkyti anksčiau – šių metų pradžioje, o informacija apie tai tik dabar paviešinta.

„Vičiūnų grupės“ akcininkas sako, kad gamykloje buvo atlikta nedidelė rekonstrukcija, o jos įteisinimas pagreitins bendrovės pardavimą Rusijoje.

„Ten nedidelė rekonstrukcija, keli šimtai kvadratinių metrų. Vis tiek reikalinga, kad tas parduodamas turtas neturėtų kažkokių tiek vertinimo, tiek perdavimo prasme, kad nebūtų klaustukų, kad nesakytų, kad čia ne iki galo padaryta. Stengiamės, kad ten nebūtų tiek turtinių, tiek finansinių, tiek kažkokių kitokių klausimų, kad visas būtų švaru – ateis pirkėjas ir neturi klausimų. Labai priklauso nuo to greitis“, – teigia L. Skierus.

V. Matijošaitis ir L. Skierus valdo po 50% „Vičiūnų grupės“ valdytojos „VG Holding“ akcijų. 

Informacinės-analitinės sistemos „Seldon.Basis“ duomenimis, „Vičiūnų grupės“ Rusijos antrinės įmonės pajamos 2022 m. sumažėjo 4% – iki 16,4 mlrd. RUB (188,5 mln. Eur gegužės 18 d. kursu). Grynasis pelnas – padidėjo beveik 2,5 karto, iki 1,9 mlrd. RUB (21,8 mln. Eur).

Balansinio turto vertė sumažėjo 6% – iki 10,6 mlrd. RUB (121,8 mln. Eur).

2022 m. rugpjūčio pabaigoje „Vičiūnų grupė“ pranešė radusi penkis potencialius verslo Rusijoje pirkėjus, tačiau tvirtino negalinti prognozuoti, kiek užtruks jo pardavimas ir perdavimas.

2023 m. kovo mėnesį Visvaldas Matijošaitis, „Vičiūnų grupė“ bendraturtis  patvirtino, kad bendrovė ketina pasitraukti iš Rusijos rinkos, pabrėždamas, kad tai nėra lengvas procesas.

52795
130817
52791