Viena didžiausių investicijų Lietuvos istorijoje: su 95 mln. Eur ateina „Continental“

Vokietijos automobilių komponentų pramonės milžinė Continental ateina į Kauno regioną statys gamyklą ir investuos 95 mln. Eur. Tai viena didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvos istorijoje.
Per ateinančius penkerius metus į naują elektronikos komponentų gamybos padalinį bendrovė planuoja investuoti 95 mln. Eur ir sukurti 1.000 naujų darbo vietų, praneša Investuok Lietuvoje. Statybas planuojama pradėti kitų metų viduryje, o gamybą iki 2019 m. vidurio. Kurioje tiksliai vietoje iškils gamyklą, investuotojas kol kas neatskleidžia.
Pirmosios Continental gamyklos statybos Lietuvoje yra svarbi mūsų strategijos Europoje dalis. Šis strateginis sprendimas leis auginti elektronikos komponentų gamybą ir rinkos dalį Europoje tam, kad galėtumėme patenkinti augančią mūsų produkcijos paklausą, - pranešime spaudai cituojamas Dr. Hansas-Jurgenas Braunas, vadovaujantis Continental elektronikos komponentų gamyklų junginiui, kuriam priklauso 28 gamyklos visame pasaulyje.
16.000 kv. m dydžio gamybos padalinyje Continental gamins keleivių saugumo bei išmaniosios pagalbos vairuotojui sistemų padalinių vystomą produkciją. Kaune Vokietijos bendrovė gamins durų ir sėdynių kontrolės elementus, išmanias automatines langų užtamsinimo sistemas, adaptyvios greičio palaikymo sistemos sensorius bei priekinius radarus automatinio stabdymo funkcijai.
nuotrauka::1
2016 m. Continental pardavimų pajamos siekė 40,5 mlrd. Eur. Bendrovė šiuo metu įdarbina 227.000 žmonių 56 pasaulio šalyse. Lietuvoje gaminti planuojami informacijos valdymo, susijusio su automobilio vidaus sistemomis ir išorės aplinkos elementais, sprendimai yra vienas kertinių bendrovės verslų. Bendrovė įkurta 1871 m.
Kaunas mums yra tobula lokacija, nes tai modernus industrinis regionas su puikia infrastruktūra ir aukštos kvalifikacijos specialistais. Džiaugiamės, kad pagaliau turėsime pirmąją Continental gamyklą Lietuvoje. Padedant Lietuvos vyriausybei planuojame baigti gamyklos statybas ir pradėti gamybą iki 2019 m. vidurio, - teigia Kaune įsikursiančios Continental gamyklos vadovas Shayan Ali.
Saulius Skvernelis, premjeras, Continental sprendimą vadina dideliu žingsniu šiai industrijai Lietuvoje.
Vokietijos automobilių pramonės milžinės Continental sprendimas įgyvendinti didžiausią tiesioginių užsienio investicijų projektą Lietuvos istorijoje ir kurtis Kaune yra didelis žingsnis šiai industrijai Lietuvoje. Užtikrinu, kad Vyriausybė yra pasirengusi bendradarbiauti su bendrovės vadovybe tam, kad gamykla pradėtų veikti kuo anksčiau ir kad regiono gyventojai galėtų prisidėti prie inovatyvios, aukščiausius standartus atitinkančios produkcijos gamybos kuo greičiau, - sako p. Skvernelis.
Plyno lauko investicija užsienio kompanijos naujo ūkinio komercinio vieneto sukūrimas, pastatymas ir paleidimas veikti tokioje teritorijoje, kurioje iki tol nebuvo vykdoma jokia veikla ir nebuvo sukurta jos infrastruktūra, aiškinama Ekonomikos terminų žodyne.
Mantas Katinas, Investuok Lietuvoje vadovas, vokiečių pasirinkimą vadina lūžio tašku, dėl kurio Lietuva gali atsidurti automobilių industrijos dėmesio centre.
Didieji automobilių gamintojai patys organizuoja komponentų logistiką iš šalia gamyklų esančių logistikos taškų iki automobilio galutinio surinkimo vietos. Tačiau automobilių komponentų gamintojų Lietuvoje iki šiol nėra tiek, kad automobilių gamintojai sutiktų organizuoti logistiką. Ilgą laiką tai buvo kritinis veiksnys, trukdęs pritraukti automobilių industrijos žaidėjus. Continental sprendimas kurtis Lietuvoje gali tapti esminiu lūžiu, priversiančiu į Lietuvą atsigręžti ne tik automobilių gamintojus, bet ir kitus stambius komponentų tiekėjus, - sako p. Katinas.
Spalio viduryje interviu VŽ taip pat Kaune besikuriančios vokiečių automobilių komponentų gamintojos Hella valdybos narys Geroldas Lucasas teigė, kad jų statoma gamykla tik pirmoji automobilių pramonės kregždė Lietuvoje.
Aš tikiu, kad ilgai tai netruks, neabejoju, kad mūsų pavyzdžiu paseks kiti automobilių komponentų gamintojai ir Lietuva bus įtraukta į jų logistikos žemėlapius, kalbėjo p. Lucasas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti