Žemaitiškas vaikystės skonis

Publikuota: 2016-05-28
Nesvarbu, kuriame regione gyventų – cepelinus Lietuvoje verda visi. Žemaitijoje jie patiekiami su kastiniu. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Nesvarbu, kuriame regione gyventų – cepelinus Lietuvoje verda visi. Žemaitijoje jie patiekiami su kastiniu. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Kai tenka pasakoti apie gimtąjį kraštą – Žemaitiją, kartais girdžiu, kaip žmonės po nosimi ima burbėti apie iš apyvartos išimtą vieno lito banknotą su Žemaite, stipriausios barzdos savininką Antaną Kontrimą ar pėsčiomis į Vilnių atkeliavusį Simoną Daukantą. Žemaitija turi daug kuo didžiuotis. Šįkart – apie maistą.    

Patiekalų mūsų krašte – pačių įvairiausių. Vyrai ir moterys, kurių antrosios pusės kilę iš Žemaitijos, žino: iš kiaulės galvos verdama šaltiena, kepintos silkės yra cibulynės sudėtinė dalis, o paršelio uodega dedama į šiupinį. Tie, kurie užaugo senajame Žemaitijos kaime, žino dar daugiau: galėtų išvardyti bent pusšimtį receptų.

Kaip pažinti

Už ilgiausią pasaulio gyvatę baisesnė tik žmonių eilė prekybos centre kur nors Fabijoniškėse. Kiekvieną kartą, kai snūduriuodama laukiu galimybės susimokėti už produktus, mintimis grįžtu į kaimelį Skuodo rajone, kur augau ir nežinojau, ką reiškia buitis, o vienintelis mano dienos rūpestis buvo nenusibalnoti kelių ar nepraryti musės lakstant po nupjautą žolę.

Prezidentas Aleksandras Stulginskis ir rašytojas Romualdas Granauskas tuo laiku man neturėjo nieko bendro su gimtuoju kraštu, o Žemaitijos iliustracijomis tapo specifiniai valgiai, kurių pavadinimus išgirdusi dvylikametė pusseserė iš Biržų imdavo purtyti galvą ir raukyti nosį. Kraujiniai kleckai, smegenų kotletai, bulviniai blynai su mielėmis, kaštonų kava ir taip be galo.

„Centrinis valstybės archyvas, istoriko Adomo Butrimo mintys, giminaitis, kuris gyvena kažkur Žemaitijoje, – tiesiausi keliai į šio krašto kultūrinio identiteto suvokimą. Žinoma, pastarasis būdas paprasčiausias. Praleidus vos porą valandų tikro žemaičio troboje, nesvarbu, kur ji, Varniuose, Plungės rajone ar Mažeikiuose, jautiesi, tartum būtum perskaitęs krūvą knygų apie šio regiono etninę savimonę“, – kalba kulinarinio paveldo ekspertas Rimvydas Laužikas.

Seneliai

Remiantis istoriniais šaltiniais, Žemaitijos ir likusios Lietuvos dalies skirtumai atsirado pačioje baltų etnogenezės pradžioje, kai II–III a. pr. Kr. išsiskyrė Vakarų ir Rytų baltų grupės. Visais istoriniais laikotarpiais žemaičių gyvensena smarkiai skyrėsi nuo kitų etnografinių Lietuvos sričių gyventojų kultūros. Skiriasi ir dabar. Maistas – ne išimtis.

Ryškiausias senosios žemaičių kartos pavyzdys, kaip ir kiekvienam „dounininkų“ krašte augusiam vaikui, man yra seneliai. Jie išgyveno Pirmojo pasaulinio karo padarinius ir patį Antrąjį pasaulinį karą. Toks politinio, ekonominio ir socialinio sukrėtimo laikotarpis jiems, paprastiems kaimo žmonėms, leido suvokti save kaip natūralią buvusios ir būsimos žmonių kartos grandį, kuri privalo suprasti savo istoriškumą ir prisiimti atsakomybę už Žemaitijos etnokultūrinio regiono autentiškumo išsaugojimą.

Anot p. Laužiko, maistas šioje papročių tęstinumo ir įskiepijimo misijoje visada užėmė svarbiausią vietą, nes, priešingai nei šiandien, žmonėms net nekildavo minties duoną, mėsą, daržoves ar pieno produktus pirkti parduotuvėje. Tiesa, nebuvo kur ir už ką pirkti.

„Žemaičiai nebuvo turtingi, o ir negalėjo girtis derlingiausiomis žemėmis Lietuvoje, bet savo darbštumu ir išradingumu sugebėdavo iš kirvio koto išvirti sriubą“, – kalba p. Laužikas.

Maisto ruoša

Kol tėvas su pasikviestais į pagalbą kaimo vyrais skersdavo kiaulę, mudu su vyresniu broliu sėdėdavome senos laukinės vyšnios viršūnėje ir spjaudydavome neprisirpusių uogų kauliukus į vištas. Puikiai žinojome, kodėl miršta kiekvienas tvarto gyvulys ar paukštis ir ką mes iš jų darysime. Nuolat girdėdavome, kad maisto negalima be reikalo išmesti. Iš visos kiaulės nepanaudodavome tik jos žarnų turinio. Lygiai tą patį darydavome ir su silkėmis bei paukščiais. Nevalgydavome tik žuvies ašakų ir vištos snapo.

„Maisto ruoša buvo ilgas ir atsakingas procesas, kuris įtraukia visus šeimos narius“, – pritaria p. Laužikas.

Kas pietums

Mano prosenelė nelankė mokyklos, o senelis buvo baigęs dvi klases. Tarpukario kaimo žmonės neturėjo sąlygų mokytis. Daugelis nemokėjo rašyti, taigi receptai eidavo iš lūpų į lūpas. Taip ir aš sužinojau, kaip daromi tie makabriški kiaulės smegenų kotletai. Žemaitiškų valgių receptai yra tokie paprasti kaip britų aktorės Tildos Swinton trumpų plaukų šukuosena, kuri amžiais nesikeičia.

„Sukapodavo kaulus, susūdydavo lašinius ir išlėkdavo į laukus, o man tekdavo nudirbti darbus, kurių nespėjo ar nenorėjo daryt bočius. Pamatydavau, kad paršo smegenys numestos guli, tai ir žinodavau, kad kepsim kotletus, o tai ims smirdėt kaip šulinys, kuriame ant nugarų plaukioja varlės“, – pasakojo močiutė.

Prieš pradėdamos daryti smegenų kotletus, mudvi su ja imdavome ruošti svarbiausią dalį – smegenis. Tai niekada nekėlė jokių nemalonių organizmo reakcijų. Kaimo žmonės nejautrūs. Prapjaudavo kiaulei pilvą ir žiūrėdavo, kaip išvirsta visas turinys ant žemės. Mes, vaikai, su puodais, didesniais už save, pribėgdavome ir surinkdavome turinį. Kalbant ne apie vidurius, smegenys visada kėlė didžiausią susidomėjimą, net nebūčiau pamaniusi, kad jos gali būti tokios skanios.

Smegenų kotletai

Su močiute puode pasišildydavome vandens ir kruopščiai nuplaudavome nuo smegenų sukrešėjusį kraują, nurinkdavome prilipusius šiaudus, žvyro kruopeles. Plėvelė, kurią privalu nulupti nuo smegenų, – tokia pati, kaip ir vištienos krūtinėlės.

Dvi valandas smegenys mirkomos išrūgose, paskui dedamos į puodą, kur burbuliuoja vanduo su šlakeliu acto. Per tas dešimt minučių, kol išverda smegenys, svieste kepinamas smulkiai pjaustytas svogūnas, o piene mirkoma balta duona. Išvirtas smegenis dedame į puodą aukštais kraštais ir sutriname su šaukštu iki tąsios masės. Beriame druskos, pipirų, kepintus svogūnus, mušame kiaušinį. Suminkome rankelėmis, suformuojame ovalius kotletus ir dėliojame į taukais išteptą keptuvę. Viskas!

Kraujiniai vėdarai

Sekmadieniais šeimoje buvo guvi tradicija valgyti kraujinius kruopų vėdarus. Pastangų reikalaujantis patiekalas. Kruopos per naktį mirkomos šaltame vandenyje, o ryte nusausinamos. Kepinami lašinukai, tarkuojamos bulvės. Šių privalo būti koks penkiasdešimt. Maži juokai. Iš tarkuotų bulvių per marlę išsunkiamos sultys, o likę tarkiai naudojami vėdarams kimšti. Į dubenį sudedamos kruopos, spirgai, tarkiai ir pilamas pasūdytas kraujas. Viskas minkoma, kol atsibosta.

Sunkiausia dalis yra visą šį „gėrį“ kimšti į kiaulės žarnas, nes šios ima trūkinėti. Jei pavyksta, žarnų galai surišami kaip balionai ir dedama į riebalais išteptą skardą. Per miglą, bet prisimenu, kad per beveik dvi valandas tikrai iškepdavo. Be abejonės, tada tokių orkaičių, kurios dabar stovi virtuvėse, niekas nė nesapnavo. Vėdarus valgydavome su riebiausia pasaulyje namine grietine.

Šalta sriuba

Vešputrė! Šį patiekalą ruošdavau savo studentavimo laikais. Močiutė išmoko iš prosenelės, o ši – iš savo mamos. Kaip ir aprašytieji, tai puikus valgis, padaromas labai mažomis sąnaudomis.

Reikia užvirinti po dvi stiklines vandens ir pieno. Kol verda, išplakti miltus šaltame vandenyje ar piene iki skystos tyrelės. Šią po truputį pilti į puodą su verdančiu skystimu ir nuolat maišyti, kad neprisviltų. Po penkių minučių nuimti nuo kaitlentės ir laukti, kol atauš.

Vos atvės – pagardinti druska, kmynais, stambiai maltais pipirais ir valgyti su juoda duona. Skanaus.

Tęsti tradicijas

Nesvarbu, kokiame Lietuvos regione esame užaugę, kiekvienas jų turi savitus papročius ir tradicijas. Ir mažiausiai, ką galime padaryti juos saugodami, – šeštadienio vakarą pasiruošti tradicinį patiekalą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Aukcione pardavė L. Coheno meilės laiškus 2

„Christie’s“ aukcione parduota daugiau kaip 50 meilės laiškų, kuriuos savo mūzai ir vienai iš gyvenimo...

Laisvalaikis
2019.06.17
B. Netanyahu meilikauja D. Trumpui – pavadino miestą jo garbei 10

Trump Heights arba Ramat Trump – į tokį miestą Golano Aukštumose, kurias Izraelis laiko savo teritorija,...

Laisvalaikis
2019.06.17
Graikija perspėja turistus dėl Vakarų Nilo karštligės

Šiemet Europos sąjungoje dar nėra užfiksuota nė vieno susirgimo Vakarų Nilo karštlige atvejo. Tačiau turizmo...

Laisvalaikis
2019.06.17
Turizmo sektoriaus žinutė: atostogų sezonas – su mažiau plastiko

Vaizdingasis Italijos Kapris nelaukia 2021 m., kai visoje Europos Sąjungos teritorijoje bus uždraustas...

Laisvalaikis
2019.06.16
Iliustruotoji istorija: nusikaltėliai yra kaip žvėrys

1871 m. italų gydytojas Cesare Lombroso paskelbė teoriją, kad nusikaltėliai turi gyvūnams būdingų bruožų ir...

Laisvalaikis
2019.06.16
Draugiškiausi dviratininkams pasaulio miestai 1

Olandijos miestas Utrechtas yra labiausiai dviratininkams palankus miestas, rodo draudimo bendrovės „Coya“...

Paslaugos
2019.06.16
Iliustruotoji istorija: kosmoso pionierius sulaukė kamikadzės likimo

Erdvėlaivis „Cassini“ 121.000 km per valandą greičiu artėja prie Saturno palydovo Titano orbitos. Kai...

Laisvalaikis
2019.06.16
Bitininkystė mieste: aviliai keliasi ant stogų

Aplinkosaugininkai skelbia pavojų: pasaulis gali atsidurti arti katastrofos, nes masiškai nyksta bitės.

Laisvalaikis
2019.06.16
Nuosprendis Venecijos bienalei: kvailas menas kvailais laikais 8

Tiesą sakant, toks pavadinimas – tik akiai patraukti. 58-oji Venecijos šiuolaikinio meno bienalės vertinimo...

Laisvalaikis
2019.06.15
Viešbutis Maldyvuose siūlo praktiką vėžlių gelbėjimo centre

Tiems, kas rugpjūtį atostogauja ir nėra suplanavę kelionių, pasiūlymą turi prabangus „Coco Palm Dhuni Kolhu“...

Laisvalaikis
2019.06.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia renginių lietus. Penktadienį įvairiausiose sostinės erdvėse...

Laisvalaikis
2019.06.14
Kazimieras Kaminskas: didžiausia klaida - manyti, kad vadovauti lengva Premium

Šaliai maudantis karščio bangoje, su Kazimieru Kaminsku, durpių substratų, biokuro ir biomasės gamybos įmonių...

Laisvalaikis
2019.06.14
Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena

Lietuvoje penktadienį minima Gedulo ir vilties diena, skirta paminėti sovietų vykdytus trėmimus.

Laisvalaikis
2019.06.14
Vilnius kviečia naktinėti: savaitgalį sostinę drebins „Kultūros naktis“.

Šį penktadienį per sostinę nuvilnys kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Per daugiau kaip dešimt...

Laisvalaikis
2019.06.13
Venecijos bienalėje lietuvių opera skambės dažniau

Pirmą kartą Venecijos meno bienalės aukščiausiu apdovanojimu įvertintas Lietuvos paviljonas, kuriame rodoma...

Laisvalaikis
2019.06.12
Išleista Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui skirta moneta

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę 50 Eur aukso monetą, skirtą Lietuvos Laisvės Kovos...

Laisvalaikis
2019.06.12
Neatlaikiusi serialo „Černobylis“ populiarumo, Rusija paskelbė kursianti savo filmą 27

Istorinis mini serialas „Černobylis“ ir toliau laikosi interneto svetainės IMDb reitingo viršūnėje, pralenkęs...

Laisvalaikis
2019.06.10
B. ir M. Obamos kurs tinklalaidę „Spotify“ platformoje 2

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama ir sutuoktinė Michelle su muzikos internetu transliavimo platforma...

Laisvalaikis
2019.06.10
Savaitgalis Abrucuose, pamirštame Italijos rojuje

Kelionė po svetimą šalį tokiu laiku, kai lapai jau nukritę arba dar nesužaliavę, visada prideda savotiško...

Laisvalaikis
2019.06.09
Amsterdamas rengia dar vieną mokestį turistams

Amsterdame apsistojantys turistai jau ir taip moka vieną didžiausių turizmo mokesčių Europoje, jis sudaro 7%...

Paslaugos
2019.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau