Teritorijų planavimo apskundimui siūlomas ilgesnis terminas

Sudarant galimybę visuomenei skųsti teismams galimus statybų pažeidimus, viešojo intereso gynimo terminą teritorijų planavimo klausimais siūloma pailginti pustrečio karto iki penkerių metų vietoj dviejų.
Tai reiškia, kad žmonės turės daugiau laiko skųsti jų netenkinančius detaliuosius, bendruosius, konkrečios vietovės ar savivaldybės lygmens planus. Išimtis galiotų tik valstybei svarbių objektų planavimo dokumentų apskundimui terminas liktų dveji metai.
Aistrida Latvėnė, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto patarėja, BNS teigė, kad taip siekiama pažaboti verslininkų piktnaudžiavimą.
Teismų praktika rodo, kad tas dabartinis terminas galiojantis yra labai trumpas. Teritorijų vystytojai, kurie pasitvirtina planus, specialiai laukia tuos dvejus metus ir nieko nestato, o paskui pradeda statybas. Žmonės tik tada ir sužino, tvirtino ji.
Pasak Algės StaniūnaitėsTonkich, Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės patarėjos teritorijų planavimo klausimais, tokia pataisa yra atsakas į bendruomenių, STT, teismų ir prokurorų kritiką dėl per trumpo apskundimo termino.
Dviejų metų senaties terminas yra per trumpas visuomenei pareikšti reikalavimus dėl galimų pažeidimų. Visuomenė sužino apie faktą, kad vyks statyba ir tuo metu jau nieko nebegali padaryti, nes jau yra suėję senaties terminai. Ne kiekvienas viešojo intereso gynimo atvejis ar kreipimasis į teismą reiškia griovimą. Dažnu atveju reiškia sprendinių koregavimą, užstatymo rodiklių mažinimą, Aplinkos apsaugos komitete praėjusią savaitę kalbėjo ministerijos atstovė.
A. StaniūnaitėTonkich įsitikinusi, kad prailgintas terminas atitiks visuomenės lūkestį ir verslui sudarys pakankamai saugios sąlygas plėtoti veiklą.
Aplinkos apsaugos komitetas Teritorijų planavimo įstatymo pataisas svarstys pirmadienį.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti