VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-05-17

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų vaikams festivalis, Palangoje – tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis, Kaune – miesto gimtadienio šventė, o tiems, kas nesidomi „Eurovizija“, kurios finalas bus šeštadienį vakare, kaip tik tą vakarą nemokamai atsivers šalies muziejai, dalyvaujantys tarptautinėje Muziejų nakties akcijoje. Ir tai – dar ne viskas.

Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena ir naktis.

Prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios 145 valstybes ir 35.000 muziejų, jungiasi daugybė Lietuvos muziejų ir galerijų, didžioji jų dalis ekspozicijas kvies aplankyti nemokamai.

„Muziejinių renginių“ per visą Lietuvą bus daugybė. Deja, bendros platformos, kur būtų skelbiami visi, nėra. Nedidelė jų dalis skelbiama čia, kita – konkrečių muziejų svetainėse ir „Facebook“ paskyrose. Verta pasidomėti, kas vyksta Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje, Istorinėje LR prezidentūroje Kaune, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre, Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje, žinoma, ir daugybėje mažų nepriklausomų galerijų.

Gegužės 17–19 d. Kaunas triukšmingai ir spalvingai švenčia miesto gimtadienį.

Šventės programoje – Lietuvos bei užsienio muzikos žvaigždės, ugnies ir šviesos šou su fejerverkais, 20-tasis baikerių šou „Bike Show Millennium“ ir muzikinis šokančių fontanų šou prie Kauno pilies, Vyčio skulptūros fone, didžėjai iš Turkijos bei Nyderlandų Rotušės aikštėje ir t. t.

Sekmadienį, 20 val. Kauno pilies kieme, – baigiamasis koncertas ir jo svečias Andrius Mamontovas.

Šventės programa – internete.

Gegužės 17–19 d. Klaipėdoje vyksta tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“.

„Materia Magica“ – tai vienintelis profesionalus lėlių teatrų festivalis Lietuvoje, jį organizuoja Klaipėdos lėlių teatras. Per keturias dienas festivalis pristatys 15 spektaklių iš Izraelio, Graikijos, Olandijos, Slovėnijos, Vokietijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Organizatoriai sako siekiantys parodyti, kokios didelės lėlių teatro galimybės ir kokia plati, priešingai vyraujančiai nuomonei, yra jo auditorija: per lėles ir objektus kalbantis teatras gali būti aktualus visiems – vaikams, suaugusiesiems, kūdikiams, senjorams, paaugliams.

Beveik visi festivalio spektakliai ir lėlinė kino animacija – be žodžių.

Festivalio programa skelbiama čia.

Gegužės 17–19 d. Palangoje vyksta tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“.

Į Palangą savaitgalį suvažiuoja geriausi Lietuvos orkestrai bei gausus būrys svečių iš užsienio. Tarp jų – daugkartiniai Jungtinės Karalystės ir Europos čempionatų laureatai „Cory Band“ iš Velso, dėl nepriekaištingos technikos ir neįtikėtino muzikos pojūčio vadinami geriausiu pasaulyje varinių pučiamųjų instrumentų orkestru.

Pučiamųjų muzika skambės įvairiose miesto vietose ir viešosiose erdvėse – Vytauto gatvėje, aikštėse, Birutės parke, Gintaro muziejaus terasoje, istorinėje rotondoje.

Gegužės 17 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje – spektaklio „Virimo temperatūra 5425“ premjera.

„Paradoksalu, kad gyvendami pertekliuje, kenčiame nesibaigiantį alkį. O sotumo jausmas tapo tik šventųjų privilegija“, – sako spektaklio režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė. Pagal aštriaplunksnės režisierės Virginijos Rimkaitės to paties pavadinimo pjesę sukurtas spektaklis siekia per komišką prizmę atskleisti kartais beprotišką žmonių norą neišsiskirti iš minios.

Spektaklio centre – tipinė šeima, gyvenanti tipiniame daugiabučio bute. Labiau už viską jie trokšta būti normaliais, tokiais kaip visi, tačiau jų sūnus po traukinio katastrofos yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio. Jis nekalba ir nevalgo, tik groja pianinu. Įprastą šeimos gyvenimą netikėtai sudrumsčia vyras, pasisiūlęs išsinuomoti vieną jų bute esantį kambarį. Ir taip viskas ima keistis labai netikėta linkme.

Gegužės 17 ir 18 d. Vilniuje, Vokiečių g. 5, veiks „Designer Space“ POP-UP, jame savo darbus pristatys žinomi Lietuvos mados kūrėjai.

REnginio organizatodizainerius Liliją Larionovą, Seržą Gandžumianą, Kristiną Kruopienytę, Ramunę Strazdaitę, Jolantą Rimkutę, Liną Andriukonę, Indrą Dovydėnaitę, Jurga Plette, mados iliustratorę Godą Pele, taip pat – „Tata Paper“, „KARTU“, „Kick the Moon“, „Basa“, „FreakyFox“, „Agnes Krasauskas“, „Supernormal“, „Make Heads Turn“, „DIANO jewellery“ ir nestandartinių gėlių puokščių kūrėjus „Pievoj“.

Kūrybinę renginio nuotaiką papildys Godos Pele ekspozicija iš beveik 100 mados iliustracijų eskizų, vyks “Sugamour” desertų ir “Skanovė” smūčių degustacijos.

„Designer Space“ durys atviros gegužės 17 d. 11–20 val. ir gegužės 18 d. 11-22 val.

Gegužės 18 d. 18 val. trys Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ klausytojus kviečia į sostinės Šv. Jonų bažnyčioje vyksiantį sezono uždarymo koncertą.

Kolektyvai atliks programą, sudarytą iš gražiausių, naujausių, taip pat šiemet aukščiausius įvertinimus chorų konkurse „Juventus“ padėjusių pelnyti ir didžiausio pasisekimo tarptautiniuose projektuose užsienyje sulaukusių kūrinių. Choristai žada ir staigmenų, o kad kūriniai skambėtų dar ypatingiau, bus išnaudojama unikali Šv. Jonų bažnyčios akustika ir jos erdvės, skambės antifona.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A), veikia paroda „Orų dienoraščiai“, pristatanti Islandijos, Grenlandijos ir Farerų salų mados dizainą.

Ypatingo paminėjimo ir žvilgsnio verta paroda, kurią „sukonstravo“ menininkių kuratorių duetas – Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija). Dvejus metus jos keliavo po Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas, bandydamos išsiaiškinti, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Skirtingai nuo vietines bendruomenes tyrinėjančių tradicinių antropologų mokslinio požiūrio, Cooper ir Gorfer savo stebėjimus transformavo į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas ir perteikė jas per portretus, pilnus simbolikos, spalvų sluoksnių ir tekstūrų.

Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras bei inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje veikia restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“.

Bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo veiklos 40-mečiui skirtoje parodoje eksponuojamos restauruotos buvę sunykusios kultūros vertybės – įvairiose šalyse leistos knygos, rankraščiai, pergamentai.

1979 m. restauratorė Laimutė Zadvornaja po kursų Vilniaus universiteto Knygų restauravimo skyriuje savarankiškai restauravo nedidelio formato 1907 m. Vilniuje leistą laikraštį „Skardas“ – nuo tada prasidėjo profesionali dokumentų konservavimo ir restauravimo veikla tuometinėje Respublikinėje bibliotekoje, dabartinėje Nacionalinėje. Dabar šį darbą atlieka 17 aukštas ir aukščiausias kategorijas turinčių restauratorių, galinčių prikelti laiko ir žmonių suniokotas kultūros vertybes naujam gyvenimui – tai ir liudija gausūs parodos eksponatai.

Gegužės 18 d. 19 val. Palangoje, A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16), atidaroma Algio Griškevičiaus fotografijų, tapybos bei skulptūrinių objektų paroda „Sankirtos“.

nuotrauka::1

Jeigu nuvyksite į pajūrį paklausyti aukščiausios klasės pučiamųjų muzikos, verta užsukti į parodą, kurios autorius – meno gerbėjams puikiai žinomas menininkas, rengiantis parodas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

„Algio Griškevičiaus fotografijas lengva atpažinti – ko gero, šiandien Lietuvoje joks kitas autorius nekuria panašių darbų“, – sako apie jį menotyrininkas Algis Uždavinys. Parodoje, be fotografijų, eksponuojama tapyba ir skulptūros, iš kurių taip pat lengviausiai pažinsi, kas yra jų autorius.

Paroda veiks iki birželio 23 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai   3

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
02:18
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 19

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11
VŽ bando: į Europą sugrįžo „Toyota Camry“ sedanas Premium 1

„Toyota Camry“ yra geriausiai pasaulyje parduodamas sedanas, nors šiuo modeliu 14 metų nebuvo prekiaujama...

Laisvalaikis
2019.05.11
Keliaujantiems po Lietuvą – dar vienas pažintinis žaidimas

Kad mėgstame žaisti keliaudami, rodo nepaprastai populiarūs vietinio turizmo skatinimo projektai. Prasidėjęs...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Dizaino savaitė“ kūrėjus ir vartotojus skatina progresuoti

Iki gegužės 12 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuo­se, Telšiuose ir Anykščiuose keturioliktą kartą...

Laisvalaikis
2019.05.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – prezidento rinkimai ir du referendumai, prasmingai sutampantys su...

Laisvalaikis
2019.05.10
Lietuviško dizaino aukcione – nuo dulkių siurblio iki 3D betoninių plytelių

Vienu iš labiausiai intriguojančių renginių, kuriuos į savo programą įtraukė gegužės 6–12 d. Lietuvoje...

Laisvalaikis
2019.05.07
Kavos puodelis ant „Sostų karų“ pjedestalo užminė mįslę

Milijonus žiūrovų visame pasaulyje pritraukiančio HBO televizijos serialo „Sostų karai“ („Game of Thrones“)...

Rinkodara
2019.05.07
Kaip parašyti knygą vos per penkerius metus ir nenusižudyti Premium

Rašyti norėjau visada. Maniau – visi nori. Rašytojas juk geresnis už kitus, jis garbinamas, jo bijomasi. Kaip...

Verslo klasė
2019.05.05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Pirmąjį gegužės sekmadienį visoje Lietuvoje skambės šventiniai motinos dienos koncertai. O laukdami jų...

Laisvalaikis
2019.05.03
Knygos: „Faktų galia“ paskutinėje pamokoje 1

Mes – XXI a. turtingojo pasaulio žmonės – išgyvename laikus, kai galime skirti laiko ir pinigų gilintis į...

Verslo klasė
2019.05.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau