VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-05-17

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų vaikams festivalis, Palangoje – tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis, Kaune – miesto gimtadienio šventė, o tiems, kas nesidomi „Eurovizija“, kurios finalas bus šeštadienį vakare, kaip tik tą vakarą nemokamai atsivers šalies muziejai, dalyvaujantys tarptautinėje Muziejų nakties akcijoje. Ir tai – dar ne viskas.

Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena ir naktis.

Prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios 145 valstybes ir 35.000 muziejų, jungiasi daugybė Lietuvos muziejų ir galerijų, didžioji jų dalis ekspozicijas kvies aplankyti nemokamai.

„Muziejinių renginių“ per visą Lietuvą bus daugybė. Deja, bendros platformos, kur būtų skelbiami visi, nėra. Nedidelė jų dalis skelbiama čia, kita – konkrečių muziejų svetainėse ir „Facebook“ paskyrose. Verta pasidomėti, kas vyksta Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje, Istorinėje LR prezidentūroje Kaune, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre, Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje, žinoma, ir daugybėje mažų nepriklausomų galerijų.

Gegužės 17–19 d. Kaunas triukšmingai ir spalvingai švenčia miesto gimtadienį.

Šventės programoje – Lietuvos bei užsienio muzikos žvaigždės, ugnies ir šviesos šou su fejerverkais, 20-tasis baikerių šou „Bike Show Millennium“ ir muzikinis šokančių fontanų šou prie Kauno pilies, Vyčio skulptūros fone, didžėjai iš Turkijos bei Nyderlandų Rotušės aikštėje ir t. t.

Sekmadienį, 20 val. Kauno pilies kieme, – baigiamasis koncertas ir jo svečias Andrius Mamontovas.

Šventės programa – internete.

Gegužės 17–19 d. Klaipėdoje vyksta tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“.

„Materia Magica“ – tai vienintelis profesionalus lėlių teatrų festivalis Lietuvoje, jį organizuoja Klaipėdos lėlių teatras. Per keturias dienas festivalis pristatys 15 spektaklių iš Izraelio, Graikijos, Olandijos, Slovėnijos, Vokietijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Organizatoriai sako siekiantys parodyti, kokios didelės lėlių teatro galimybės ir kokia plati, priešingai vyraujančiai nuomonei, yra jo auditorija: per lėles ir objektus kalbantis teatras gali būti aktualus visiems – vaikams, suaugusiesiems, kūdikiams, senjorams, paaugliams.

Beveik visi festivalio spektakliai ir lėlinė kino animacija – be žodžių.

Festivalio programa skelbiama čia.

Gegužės 17–19 d. Palangoje vyksta tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“.

Į Palangą savaitgalį suvažiuoja geriausi Lietuvos orkestrai bei gausus būrys svečių iš užsienio. Tarp jų – daugkartiniai Jungtinės Karalystės ir Europos čempionatų laureatai „Cory Band“ iš Velso, dėl nepriekaištingos technikos ir neįtikėtino muzikos pojūčio vadinami geriausiu pasaulyje varinių pučiamųjų instrumentų orkestru.

Pučiamųjų muzika skambės įvairiose miesto vietose ir viešosiose erdvėse – Vytauto gatvėje, aikštėse, Birutės parke, Gintaro muziejaus terasoje, istorinėje rotondoje.

Gegužės 17 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje – spektaklio „Virimo temperatūra 5425“ premjera.

„Paradoksalu, kad gyvendami pertekliuje, kenčiame nesibaigiantį alkį. O sotumo jausmas tapo tik šventųjų privilegija“, – sako spektaklio režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė. Pagal aštriaplunksnės režisierės Virginijos Rimkaitės to paties pavadinimo pjesę sukurtas spektaklis siekia per komišką prizmę atskleisti kartais beprotišką žmonių norą neišsiskirti iš minios.

Spektaklio centre – tipinė šeima, gyvenanti tipiniame daugiabučio bute. Labiau už viską jie trokšta būti normaliais, tokiais kaip visi, tačiau jų sūnus po traukinio katastrofos yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio. Jis nekalba ir nevalgo, tik groja pianinu. Įprastą šeimos gyvenimą netikėtai sudrumsčia vyras, pasisiūlęs išsinuomoti vieną jų bute esantį kambarį. Ir taip viskas ima keistis labai netikėta linkme.

Gegužės 17 ir 18 d. Vilniuje, Vokiečių g. 5, veiks „Designer Space“ POP-UP, jame savo darbus pristatys žinomi Lietuvos mados kūrėjai.

REnginio organizatodizainerius Liliją Larionovą, Seržą Gandžumianą, Kristiną Kruopienytę, Ramunę Strazdaitę, Jolantą Rimkutę, Liną Andriukonę, Indrą Dovydėnaitę, Jurga Plette, mados iliustratorę Godą Pele, taip pat – „Tata Paper“, „KARTU“, „Kick the Moon“, „Basa“, „FreakyFox“, „Agnes Krasauskas“, „Supernormal“, „Make Heads Turn“, „DIANO jewellery“ ir nestandartinių gėlių puokščių kūrėjus „Pievoj“.

Kūrybinę renginio nuotaiką papildys Godos Pele ekspozicija iš beveik 100 mados iliustracijų eskizų, vyks “Sugamour” desertų ir “Skanovė” smūčių degustacijos.

„Designer Space“ durys atviros gegužės 17 d. 11–20 val. ir gegužės 18 d. 11-22 val.

Gegužės 18 d. 18 val. trys Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ klausytojus kviečia į sostinės Šv. Jonų bažnyčioje vyksiantį sezono uždarymo koncertą.

Kolektyvai atliks programą, sudarytą iš gražiausių, naujausių, taip pat šiemet aukščiausius įvertinimus chorų konkurse „Juventus“ padėjusių pelnyti ir didžiausio pasisekimo tarptautiniuose projektuose užsienyje sulaukusių kūrinių. Choristai žada ir staigmenų, o kad kūriniai skambėtų dar ypatingiau, bus išnaudojama unikali Šv. Jonų bažnyčios akustika ir jos erdvės, skambės antifona.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A), veikia paroda „Orų dienoraščiai“, pristatanti Islandijos, Grenlandijos ir Farerų salų mados dizainą.

Ypatingo paminėjimo ir žvilgsnio verta paroda, kurią „sukonstravo“ menininkių kuratorių duetas – Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija). Dvejus metus jos keliavo po Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas, bandydamos išsiaiškinti, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Skirtingai nuo vietines bendruomenes tyrinėjančių tradicinių antropologų mokslinio požiūrio, Cooper ir Gorfer savo stebėjimus transformavo į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas ir perteikė jas per portretus, pilnus simbolikos, spalvų sluoksnių ir tekstūrų.

Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras bei inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje veikia restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“.

Bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo veiklos 40-mečiui skirtoje parodoje eksponuojamos restauruotos buvę sunykusios kultūros vertybės – įvairiose šalyse leistos knygos, rankraščiai, pergamentai.

1979 m. restauratorė Laimutė Zadvornaja po kursų Vilniaus universiteto Knygų restauravimo skyriuje savarankiškai restauravo nedidelio formato 1907 m. Vilniuje leistą laikraštį „Skardas“ – nuo tada prasidėjo profesionali dokumentų konservavimo ir restauravimo veikla tuometinėje Respublikinėje bibliotekoje, dabartinėje Nacionalinėje. Dabar šį darbą atlieka 17 aukštas ir aukščiausias kategorijas turinčių restauratorių, galinčių prikelti laiko ir žmonių suniokotas kultūros vertybes naujam gyvenimui – tai ir liudija gausūs parodos eksponatai.

Gegužės 18 d. 19 val. Palangoje, A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16), atidaroma Algio Griškevičiaus fotografijų, tapybos bei skulptūrinių objektų paroda „Sankirtos“.

nuotrauka::1

Jeigu nuvyksite į pajūrį paklausyti aukščiausios klasės pučiamųjų muzikos, verta užsukti į parodą, kurios autorius – meno gerbėjams puikiai žinomas menininkas, rengiantis parodas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

„Algio Griškevičiaus fotografijas lengva atpažinti – ko gero, šiandien Lietuvoje joks kitas autorius nekuria panašių darbų“, – sako apie jį menotyrininkas Algis Uždavinys. Parodoje, be fotografijų, eksponuojama tapyba ir skulptūros, iš kurių taip pat lengviausiai pažinsi, kas yra jų autorius.

Paroda veiks iki birželio 23 d.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ bando: amžinai sportiškas „BMW 330i“ Premium

Septintoji 3-osios serijos karta kodiniu pavadinimu G20 demonstruoja naują pokytį vieno svarbiausių markės...

Laisvalaikis
2019.08.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Savaitgalio renginių ant vienos smilgos, kaip kokių žemuogių, nesuversi – jie per daug įvairūs ir išsiblaškę,...

Laisvalaikis
2019.08.16
Muzikos festivalis Latviją garsina tarptautinėje erdvėje Verslo tribūna

„Kas galėtų londonietį ar Berlyno gyventoją sudominti atvykti į Latviją?“ Atsakymo į šį klausimą paieškos...

Laisvalaikis
2019.08.16
„Hyundai i10“ ruošiasi rudeniniam debiutui

Artėjant rudeninei Frankfurto automobilių parodai, „Hyundai“ paviešino pirmąjį savo naujojo mažiausio modelio...

Laisvalaikis
2019.08.15
Palanga įsigijo mašiną paplūdimiams valyti 5

Palangos savivaldybė įsigijo mašiną, skirtą paplūdimių smėliui valyti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Laisvalaikis
2019.08.14
Per Žolinę kviečia į atsinaujinusį Bitininkystės muziejų 4

Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės dieną, Aukštaitijos nacionaliniame parke veikiančiame Senovinės bitininkystės...

Laisvalaikis
2019.08.13
Londone atidarytas viešbutis augalams

Atostogų sezonu su iššūkiais susiduria ne tik tie, kas namuose augina katę ar šunį, bet ir augalų mylėtojai,...

Laisvalaikis
2019.08.12
Iš mokyklos suolo – į golfo profesionalų kalvę Amerikoje Premium 5

„Man golfas reiškia gyvenimą: žaidžiu jau 12 metų ir be jo neįsivaizduoju nė dienos“, – sako Bitė Gilė...

Laisvalaikis
2019.08.11
Po visuomenės pasipiktinimo Didžioji Britanija lieka „Interrail“ sistemoje

Didžioji Britanija nepaliks „Interrail“ – dešimtmečius gyvuojančios bendros Europos geležinkelių sistemos,...

Laisvės paženklintas fotografas Rimantas Dichavičius Premium 2

Fotografas ir grafikas Rimantas Dichavičius nejaučia senatvės, nors jam jau virš 80-ies. Jis sako, kad senam...

Verslo klasė
2019.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Labiausiai VŽ rekomenduojamas savaitgalio ir viso šio mėnesio renginys būtų Edinburgo (Škotija) festivalis...

Laisvalaikis
2019.08.09
Dar vienas bandymas: plukdys keleivius iš Kauno iki Rusnės ir Nidos 4

Rugpjūčio 8 d. Kaune, prieplaukoje prie Vytauto bažnyčios, pristatytas laivas „Deima“, kuriuo bendrovė...

Laisvalaikis
2019.08.08
M. Lewinsky prodiusiuoja serialą apie B. Clintono apkaltą 1

JAV TV kanalas FX kuria serialą „Impeachment“ apie 42-ojo Amerikos prezidento Billo Clintono romaną su...

Laisvalaikis
2019.08.07
Rudens kino ekranuose – aštuoni lietuviški filmai 2

Panašu, kad lietuviškas kinas išgyvena renesansą: nuo rugpjūčio iki spalio į didžiuosius ekranus bus išleisti...

Laisvalaikis
2019.08.06
Vilniaus aukciono prognozės išsipildė

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, savaitgalį vykusio LVIII Vilniaus aukciono (VA) brangiausiai...

Laisvalaikis
2019.08.05
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kenčia dėl finansinių sunkumų

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis 120-ąjį gimtadienį švenčia prislėgtas finansinių sunkumų, nuo 360.000 iki...

Laisvalaikis
2019.08.04
Dar vienas BMW su priekinių ratų pavara 2

Bavarijos automobilių gamintojas paviešino pirmąsias 2 serijos „Gran Coupe“ pavadinto modelio nuotraukas,...

Automobiliai
2019.08.04
Naujos knygos tikintiems patarimų galia

Saviugdos knygų banga pasaulyje neslūgsta, priešingai, kai kurių leidimai kartojami metai iš metų. Kelios...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Kino pasakai“ nepavyksta inicijuoti tyrimo dėl Vilniaus savivaldybės paramos „Skalvijai“

Medijų ir skaitmeninio verslo bendrovės „Media bitės“ grupės viešajai įstaigai „Kino pasaka“, sostinėje...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Audi Q3 Sportback“ užpildys spragą gamoje 2

„Audi“ nusprendė užpildyti nišą rinkos, kurioje iki šiol sėkmingai karaliavo „Mercedes-Benz GLC Coupe“ bei...

Laisvalaikis
2019.08.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau