CEB apdovanojimuose triumfavo lietuvių „Artscape“

Menų agentūra Artscape tapo šių metų Europos Tarybos vystymo banko (The Council of Europe Development Bank, CEB) apdovanojimų už socialinę sanglaudą nugalėtoja, išrinkta iš 64 nominantų. Tai pirmas kartas, kai šis apdovanojimas atiteko Baltijos šalims.
Dubline vykusioje ceremonijoje lietuviams įteiktas apdovanojimas ir 25.000 Eur premija už novatorišką ir veiksmingą indėlį į socialinę sanglaudą, įgyvendinant projektą Kūrybinės misijos.
2020 m. įsteigti CEB apdovanojimai už socialinę sanglaudą yra kasmetis konkursas, skirtas įvertinti projektui, kuriuo sprendžiamos aktualios socialinės problemos vienoje iš 42 CEB šalių narių. Apdovanojimas susijęs su CEB deklaruojama pozicija, kad tinkamos investicijos į socialinį sektorių gali turėti didelį teigiamą ekonominį ir socialinį poveikį visai visuomenei.
Pasak Aistės Ulubey, Artscape įkūrėjos ir vadovės, projektas Kūrybinės misijos siekia sukurti saugias vietas vaikams, moterims ir vyrams, de facto uždarytiems migracijos centruose visoje Lietuvoje.
Reguliariai lankydamiesi centruose su meno ir edukacijos veiklomis, norėjome parodyti solidarumą ir pasakyti: Jūs esate ne vieni. Nepaprastas Artscape pedagogų ir savanorių darbas yra žmogiškumo, empatijos ir atsidavimo pavyzdys, pranešime cituojama A. Ulubey.
Per ceremoniją Dubline atsiimdama apdovanojimą ji pabrėžė, kad tarpsektoriniai, t. y. meniniai, socialiniai ir edukaciniai, projektai, kuriuose menas naudojamas kaip socialinių permainų katalizatorius, yra nepaprastai veiksmingi, atliepiant opiausius visuomenės ir žmogiškumo iššūkius moderniame pasaulyje.
Kūrybinės misijos
Menų agentūra Artscape su migrantais centruose dirba nuo 2015-ųjų, tačiau, kaip sako Ieva Šlechtavičiūtė, Artscape programų direktorė, 2021 m. išryškėjo būtinybė plėsti turimus išteklius ir užtikrinti kultūros prieinamumą neseniai atvykusiems migrantams.
Mūsų visuomenės išbandymas prasidėjo praeitų metų vasarą, kai į Lietuvą didesniu mastu pradėjo vykti prieglobsčio prašantys migrantai. Tai sukėlė daug viešų diskusijų apie pabėgėlių ir migrantų priėmimą ir integraciją į visuomenę. Kūrybinės misijos projektas tapo atsaku į migracijos iššūkius Lietuvoje ir padėtį, kurioje gyvena atvykusios bendruomenės, teigė I. Šlechtavičiūtė.
Įgyvendindama projektą Kūrybinės misijos agentūra organizuoja nuolatinius menininkų ir pedagogų vizitus į pabėgėlių priėmimo ir registracijos centrus šalyje.
Artscape veikia nuo 2012 m., pagrindinis jos tikslas suteikti galimybę dalyvauti kultūroje pažeidžiamoms visuomenės grupėms ir per aukštos kokybės meno projektus inicijuoti socialinius pokyčius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti