Kultūros ministerija: 1 mln. Eur skirstymo istorijoje – lietuviški skandalėliai

Kultūros ministerija pranešė laikinai sustabdanti lėšų skyrimą pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei Kūrybinės veiklos programas, joms abiems numatyta apie 1 mln. Eur.
Įsakymą dėl laikino finansavimo sustabdymo pasirašė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, sprendimas priimtas gavus duomenų dėl galimų komisijos narių viešųjų ir privačių interesų konfliktų, skirstant šių dviejų Kultūros ministerijos administruojamų programų lėšas.
Gautiesiems duomenims išnagrinėti ir įvertinti programų lėšomis finansuojamų projektų atitiktį viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimams sudaryta nauja komisija, savo išvadas ji turėtų pateikti iki spalio 20 d., pranešė ministerija.
Kultūros ministerijos duomenimis, šiemet Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programai buvo pateikta 80 paraiškų, Kūrybinės veiklos programai 250 paraiškų. Komisijai apsvarsčius, nutarta finansuoti 40 pirmosios ir 150 antrosios programos projektų.
Į vatą nevynioja
Jonas Liniauskas, asociacijos LATGA direktorius, VŽ paprašytas pakomentuoti lėšų suspendavimą, sakė, jog iš ministerijos tarnautojų teko girdėti, kad Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos ir Kūrybinės veiklos programų projektus apibendrinančios ekspertų išvados vieno viceministro stalčiuje pragulėjo mėnesį.
Taigi paruošti įsakymo projektui jis turėjo daug laiko. Gal net per daug, todėl galbūt ir prisižaidė lėšos buvo paskirstytos, švelniai sakant, labai įdomiai. Teikėme tik vieną projektą Kūrybinės veiklos programai kelis metus organizavome didžiulio populiarumo sulaukusį konkursą Jaunojo menininko stipendijai laimėti. Deja, jam finansavimo negavome. Užtat papildomą finansavimą gavo biudžetinių įstaigų projektai, kurie ir taip finansuojami valstybės, sakė p. Liniauskas.
Išvadas pateiks komisija
Viktoras Bachmetjevas, ministrės patarėjas, VŽ paaiškino, kad šioms programoms skiriamos lėšos, surinktos iš vadinamojo Laikmenos mokesčio, biurokratine kalba tariant, dalis kompensacinio atlyginimo, surinkto už audiovizualinių kūrinių ar fonogramose įrašytų kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais, ir kompensacinio atlyginimo, surinkto už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais reprografijos būdu.
Dar nuo ministro Arūno Gelūno laikų yra sukurtos dvi programos, pagal kurias tie pinigai ir skirstomi: Kūrybinės veiklos ir Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos, sakė p. Bachmetjevas. Anot jo, autorių teisių apsaugos organizacijos ir Kultūros ministerija skiria ekspertus, iš jų sudaryta komisija, apsvarsčiusi programoms pateiktas paraiškas, rekomenduoja ministrui finansuotinus projektus.
Šiemet komisija nudirbo savo darbą, ministrė pasirašė įsakymą, ir tuomet buvo gauta duomenų dėl kai kurių komisijos narių viešųjų ir privačių interesų konflikto. Tuo remdamasi, ministrė sudarė komisiją ištirti duomenis, ir, kol jie bus ištirti, lėšų skyrimas projektams sustabdytas, aiškino p. Bachmetjevas. Anot jo, padėtis nėra gera nei vienu, nei kitu atveju, todėl komisijos narių paprašyta kaip galima greičiau pateikti išvadas.
Komisija savo siūlymus ir išvadas turi pateikti iki spalio 20 dienos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti