Pasirašyta sutartis dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos miestelio
FOTOGALERIJA WEB_Pasirašyta sutartis dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (5 nuotr.)
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelio vizija pradeda įgauti kontūrus: balandžio 11 d. akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas ir Rolandas Palekas, Paleko Archstudija vadovas, pasirašė sutartį dėl studijų miestelio Olandų g. 21, Vilniuje, architektūros dalies projektavimo ir architektūros dalies projekto vykdymo priežiūros paslaugų.
Viso investicijų projekto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio Olandų g. 21, Vilniuje, sukūrimas vertė 29.161.000 eurų.
LMTA pranešimu, Paleko Archstudija komanda (R. Palekas, D. Zakaitė, B. Puzonas, A. Palekienė, J. Jankauskas) 2015 m. laimėjo I vietą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos drauge su Lietuvos architektų sąjunga skelbtame LMTA studijų miestelio architektūriniame konkurse. Pagal šį projektą, LMTA studijų miestelį sudarys kompleksas pastatų, sugrupuotų greta jau esamo teritorijos užstatymo.
Iki šiol LMTA fakultetai veikė skirtingose Vilniaus vietose. Esu įsitikinęs, kad akademijos išsiblaškymas per dešimt pastatų skirtingose miesto vietose yra kenksmingas ir jos tapatybės suvokimui, ir studentų identifikavimuisi su savo Alma mater. Gal per anksti apie tai kalbėti, bet mes turime didžiąją viziją Akademijos miestelį, 2013 m. VŽ sakė prof. Ibelgauptas.
Akademija 2020
Taigi, vizija, kuri vadinasi Akademija 2020, bus įgyvendinta teritorijoje prie M. K. Čiurlionio meno mokyklos ir B. Dvariono muzikos mokyklos. Anksčiau ji priklausė Krašto apsaugos ministerijai, dabar Švietimo ir mokslo ministerijai.
Planuojama, jog Akademijos kompleksą sudarys Teatro ir kino bei Muzikos fakultetai, Mažasis ir Didysis salių blokai, Bendrasis-administracinis blokas, Biblioteka, Kamerinė salė, Studentų bendrabutis. Studijų miestelio komplekso pastatai bus išdėstyti aplink pagrindinę netaisyklingos, pailgos formos aikštę, skirtą bendruomeninių akademijos ryšių formavimui. LMTA komplekso erdvinė sąranga bus orientuota į Kalnų parko šlaitą į renginius lankytojai pateks iš Kalnų parko pusės. Stalo kalno šlaitas ir priekalnė liks neužstatyti, gerai apžvelgiami.
Ojektas bus įgyvendinamas dviem etapais, praneša LMTA. Pirmąjį preliminariai planuojama baigti 2020 m. Jo metu turėtų iškilti Teatro ir kino fakulteto, Muzikos fakulteto pastatai bei Mažasis salių blokas (4 salės koncertams, teatrui ir kinui). Antrasis etapas turėtų būti įgyvendintas 2024-aisiais.
Skaičiuojama, jog investicijų projektas bus finansuojamas iš ES Regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto (13.033.000 Eur) bei Akademijos nuosavų lėšų, gautų pardavus LMTA pastatus. Iš dabar LMTA studijų veiklai naudojamų 10 pastatų, ketinama palikti Centrinius rūmus, esančius Gedimino prospekte, kaip reprezentacinę Akademijos erdvę, kurioje liks Kūrybinių inovacijų centras, bus vykdomos įvairios edukacinės veiklos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti