Kas tai? Eksperto įžvalgos

Kurie iš inovatyvių IT saugumo sprendimų turi perspektyvų Lietuvos rinkoje?

Reklama publikuota: 2021-05-27
„Blue Bridge“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas.
svg svg
„Blue Bridge“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas.

Nepaisant to, kad Lietuvos rinka nėra didelė, nauji saugumo sprendimai sulaukia susidomėjimo. Viena vertus, tai lemia būtinybė gintis nuo geografinių sienų nepaisančių kibernetinių grėsmių, kita vertus, ir didėja Lietuvos verslo bei viešojo sektoriaus organizacijų IT branda.

Apie tai, kokie saugumo sprendimai gali sulaukti didžiausio atgarsio Lietuvoje, įžvalgomis dalijasi „Blue Bridge“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas ir tarptautinio saugumo sprendimų platintojo „Exclusive Networks“ Baltijos šalių pardavimų vadovas Armandas Kenstavičius. Diskutuoti šia tema ir išsamiau susipažinti su saugumo srities naujovėmis pakvies ir nemokamas „Blue Bridge“ organizuojamų virtualių seminarų ciklas „Kas toliau kibernetinio saugumo srityje?“.

Klasikinius antivirusus keičia pažangesni sprendimai

Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje karantino situacija išryškino darbuotojų galutinių įrenginių apsaugos spragas ir grėsmę, kurią kelia darbas su konfidencialiais duomenimis iš namų. Kaip pasakoja P. Kaminskas, tai viena iš priežasčių, kodėl „Blue Bridge“ pradėjo bendradarbiavimą su pažangaus grėsmių galutiniuose įrenginiuose aptikimo ir atsako sprendimo (angl. Endpoint Detection and Response, EDR) gamintojais „SentinelOne“, kurie šiemet tapo prestižinio „Gartner“ Magiškojo kvadranto lyderiais EDR platformų kategorijoje.

nuotrauka::1 right

„Exclusive Networks“ atstovas A. Kenstavičius atkreipia dėmesį, kad nors „SentinelOne“ galima laikyti rinkos naujokais, jų stulbinama sėkmė tik dar kartą įrodo, kad tradicines antivirusines programas sparčiai keičia iš esmės kitokiais metodais pagrįsti naujos kartos antivirusai (angl. Next-Generation Antivirus (NGAV)). „Tarp šių sprendimų skiriamųjų bruožų – jų „lengvumas“, tokie sprendimai neapkrauna naudotojų kompiuterių, jiems nereikia ilgai trunkančio skenavimo. Naujos kartos antivirusai stebi įrenginyje vykstančius procesus ir fiksuoja anomalijas metodais, kurie panašesni į SIEM (Saugumo informacijos ir įvykių valdymo sprendimas)“, – komentuoja pašnekovas.

EDR kategorijoje šiemet visiškai naują sprendimą pristatė ir jau gerai žinomas vardas Lietuvoje – „Fortinet“. Naujos kartos antivirusas „FortiEDR“ pasižymi didele funkcijų gausa – jis ne tik indentifikuoja grėsmes, bet ir užtikrina proaktyvią prevenciją ir automatinį atsaką. Be to, padeda atstatyti kenkėjiškų programų paveiktą įrenginį. „Džiaugiamės, kad pristatydami savo naujienas, galėsime visus norinčius pakviesti į praktinį seminarą, kurio metu bus galima praktiškai susipažinti su šiuo sprendimu“, – pastebi P. Kaminskas.

Itin saugaus ryšio poreikį pradėjo jausti didesnis ratas organizacijų

Kitas sprendimas, kurį savo nemokamoje seminarų sesijoje pristatys „Blue Bridge“ – žinomo gamintojo „Thales“ kriptografinis modulis (angl. Hardware security module, HSM). Kaip pastebi P. Kaminskas, nors kriptografinis modulis, skirtas SSL raktų saugojimui, nėra naujiena, vis dėlto šis sprendimas, ilgai buvęs aktualiu tik organizacijoms, kurioms pagal teisės aktus buvo privaloma itin griežta duomenų apsauga, dabar populiarėja tarp įvairaus dydžio įmonių – nuo bankų iki el. parduotuvių.

Palankiai šio sprendimo perspektyvas Lietuvos rinkoje vertina ir A. Kenstavičius, pastebintis, kad saugus išorinių ir vidinių naudotojų prisijungimas prie sistemų tampa vis aktualesniu daugeliui organizacijų: „Duomenų apsaugos reikalavimai, kurių turi laikytis visos organizacijos, diktuoja, kad vis daugiau domimasi papildomomis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti naudotojo sesijos autentiškumą. Be to, skaitmeninėje erdvėje daugėja finansinių transakcijų, auga apsipirkimas internetu, tai masina ir kibernetinius nusikaltėlius, todėl saugų prisijungimą užtikrinantys sprendimai ateityje įgaus tik dar daugiau populiarumo.“

Ar prigis naudotojų elgsenos analitikos sprendimai?

Kita svarbi pasaulinė tendencija – populiarėjantys naudotojų elgsenos analitikos sprendimai (angl. User entity and behavior analytics, UEBA), kurie papildo SIEM sprendimus ir leidžia užtikrinti tikslesnę ir išmanesnę apsaugą nuo tikslinių atakų ir vidinių grėsmių, tokių kaip nelojalūs darbuotojai. Vienas iš svarbiausių šios kategorijos sprendimų privalumų – daug trumpesnis įsilaužimo aptikimo laikas ir galimybė operatyviai imtis atakos užkardymo veiksmų.

„Didieji duomenys, dirbtinis intelektas ir galimybė jau šiandien gauti saugumo įžvalgas pasitelkiant šias technologijas – tai pagrindiniai raktažodžiai kalbant apie UEBA. Mūsų naujasis partneris šioje srityje – „Exabeam“ – apie UEBA mąsto XDR arba išplėstinio grėsmių aptikimo ir reagavimo (angl. Extended Detection and Response) požiūrio kontekste. Susipažinti su naująja XDR koncepcija, kurios ašis – kuo didesnis duomenų matomumas praktiškai visoje IT infrastruktūroje ir sistemose bei automatinė šių duomenų analizė, galės ir mūsų seminarų dalyviai“, – komentuoja P. Kaminskas.

Apsauga visiems, kas turi internetu pasiekiamas sistemas

Būtent taip skamba naujausio „Blue Bridge“ partnerio – saugumo sprendimų gamintojo „Cloudflare“ vizija. Šiuo metu sparčiai augančio naujos kartos WEB aplikacijų ugniasienių ir kitokių pažangių saugumo sprendimų, grįstų debesijos technologija, gamintojo paslaugomis naudojasi tiek ir stambios įmonės, ir viešasis sektorius  bei nevyriausybinės organizacijos. Naujausiais duomenims, iš viso „Cloudflare“ sprendimai visame pasaulyje naudojami 25 mln. internete pasiekiamių aplikacijų apsaugai.

„Nuo įsilaužimų iki DDoS atakų apsaugos – „Cloudflare“ galima drąsiai vadinti vienu inovatyviausių ir sėkmingiausių žaidėjų pasaulinėje rinkoje, todėl džiaugiamės, kad nuo šiol „Blue Bridge“ gali pasiūlyti ir pritaikyti šio tiekėjo paslaugas savo klientų poreikiams. Apie tai, kokios paslaugos aktualiausios verslo sektoriui, „Cloudfare“ atstovai papasakos ir mūsų seminarų serijoje“, – pažymi P. Kaminskas.

Naujų sprendimų atsiradimą ir populiarėjimą lemia naujos grėsmės

Kas lemia tam tikrų technologijų, gamintojų ar sprendimų iškilimą rinkoje? Pasiteiravus šio klausimo, A. Kenstavičius sako, kad saugumo sprendimų tendencijas vis dėlto diktuoja ne gamintojai, o kibernetinės grėsmės.

„Šalia bazinių saugumo sprendimų rinkos, nuolat stebime ir testuojame tuos gamintojus, kurie šiandien laikomi vis dar nišiniais arba inovatyviais. Tokie gamintojai dažniausiai siūlo pačius pažangiausius būdus apsisaugoti nuo naujausių grėsmių ir jų tendencijų. Įdomu tai, kad kažkada tokie vardai kaip „Palo Alto“ arba „Fortinet“ taip pat buvo matomi būtent taip – kaip revoliucionieriai. Šiandien tarp tokių „kylančių žvaigždžių“ galima paminėti ir „SentinelOne“, ir „Exabeam“. Tai gamintojai, kurių siūlomi sprendimai, metodai ir požiūris į saugumą tik kol kas skamba naujai ir negirdėtai“, – prognozuoja pašnekovas.

P. Kaminskas taip pat atkreipia dėmesį, kad ir kibernetinės grėsmės, ir saugumo sprendimų rinka evoliucionuoja ypač sparčiai, todėl kiekvienam IT specialistui svarbu susipažinti bent jau su svarbiausiomis naujovėmis. „Būtent todėl „Blue Bridge“ komanda nusprendė birželį surengti nemokamų seminarų ciklą, kuriame bus galima išgirsti apie naujausius saugumo sprendimus iš pačių sprendimų gamintojų inžinierių ir specialistų, pamatyti demonstracijas, užduoti klausimus, dalyvauti praktiniame seminare“, – pasakoja „Blue Bridge“ atstovas.

Virtualių seminarų serijoje „Kas toliau kibernetinio saugumo srityje?“, kurį organizuoja „Blue Bridge“, bus pristatyti tokie sprendimai kaip kriptografinis saugumo modulis, dirbtinio intelekto technologijos pagrindu sukurtu naudotojų elgsenos analitikos sprendimas, naujos kartos WEB aplikacijos ugniasienės, grėsmių galutiniuose įrenginiuose aptikimo ir atsako sprendimai.

Registraciją į renginių seriją „Kas toliau kibernetinio saugumo srityje?“ ir daugiau informacijos rasite čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Startuolio „Eddy Travels“ dirbtinio intelekto sistema integruota Lietuvos oro uostuose

Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose įdiegta startuolio „Eddy Travels“ kurta dirbtinio intelekto (DI)...

Inovacijos
2021.06.30
Skaitmeninės jūros konferencijoje – mėlynosios ekonomikos perspektyvos ir skaitmenizacija Lietuvoje Verslo tribūna

Mėlynosios ekonomikos reikšmė Europos Sąjungoje auga: didėja jos indėlis į valstybių biudžetus, auga...

Išmani Lietuva
2021.06.29
Saulės energetikos programinę įrangą kuriantis startuolis „PVcase“ per 5 m. planuoja tapti vienaragiu Premium 1

Saulės elektrinių projektavimą automatizuojantį įrankį siūlantis startuolis „PVcase“ per artimiausius...

Inovacijos
2021.06.25
Startuolių ekosistema subrendo: rekordinės pritrauktos lėšos ir potencialūs nauji vienaragiai Premium

Lietuvos startuolių ekosistema po dešimties metų sunkaus darbo perėjo į spartesnio augimo etapą ir atsidūrė...

Inovacijos
2021.06.23
Lenkijos „Resource Partners“ įsigijo išmaniųjų sonarų žvejybai gamintojo „Deeper“ akcijas 6

Lenkijos privataus kapitalo įmonė „Resource Partners“ iš išmaniųjų sonarų žvejybai gamintojos UAB „Deeper“...

Inovacijos
2021.06.23
„Paysera“ 2020 m.: rekordinės pajamos ir pelnas 4

„Fintech“ bendrovei „Paysera“ šešioliktieji veiklos metai buvo rekordiniai. Pasaulinei prekybai dėl karantino...

Inovacijos
2021.06.18
„ACC Distribution“: metai buvo geri, bet galėjo būti dar geresni, jei nebūtų trūkę prekių Premium 3

„ACC Distribution“, vienai didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos elektronika grupių, pernai pavyko...

Inovacijos
2021.06.18
„Blue Bridge“ pandeminiai metai buvo nuostolingi Premium 4

IT infrastruktūros sprendimų ir paslaugų bendrovė „Blue Bridge“ (BB) – viena seniausių rinkoje – pernai pirmą...

Inovacijos
2021.06.18
Saugumo operacijų centro paslaugos – naujos galimybės vidutiniam verslui IT saugumo srityje Verslo tribūna

Didėjantis debesijos paslaugų ir SaaS aplikacijų naudojimas, darbas už organizacijos tinklo perimetro ir...

Išmani Lietuva
2021.06.18
Lietuvos bankas pelnė apdovanojimą už duomenų valdymo sprendimus

Tarptautinio žurnalo „Central Banking“ tarptautiniuose apdovanojimuose Lietuvos bankas (LB) pripažintas...

Inovacijos
2021.06.17
Teismas vėl atmetė „Telios“ skundą dėl „Mezon“ dažnių pardavimo „Bitei“

Teismas atmetė telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ skundą – įmonė siekė panaikinti Ryšių reguliavimo...

Inovacijos
2021.06.17
„Bored Pandos“ įkūrėjas: kurį laiką turėjome problemą – nežinojome, kur investuoti pelną Premium 15

Dizaino, meno ir įdomybių platformos „Bored Panda“ (UAB „Pandos“) kūrėjai per praėjusius metus pardavimo...

Inovacijos
2021.06.17
Lietuvoje startuoja dvi naujos technologijos: ar tapsime daiktų interneto lyderiais Europoje? Verslo tribūna

Lietuvoje pristatytos dvi visiškai naujos daiktų interneto technologijos. Šios abi pažangios technologijos...

Išmani Lietuva
2021.06.16
„NanoAvionics“ žengia į aukštesnę lygą Premium

Vytenis Buzas, Lietuvos palydovų gamintojos „NanoAvionics“ (UAB „NanoAvionika“) vadovas ir vienas įkūrėjų,...

Inovacijos
2021.06.15
EIB: Europa nemoka paversti tyrimų produktais, todėl atsilieka DI lenktynėse Premium

Nors Lietuvoje ir kitose ES šalyse vis daugėja įmonių, kuriančių ir naudojančių dirbtinio intelekto (DI) bei...

Inovacijos
2021.06.11
„Accenture“ kuriasi Vilniuje

Airijos profesinių verslo paslaugų ir konsultacijų kompanija „Accenture“ skelbia steigianti naują pažangiųjų...

Inovacijos
2021.06.11
Verslas būsimų specialistų žvalgosi jau ir gimnazijose 2

Kauno UAB „Helis play“, valdanti elektroninę žaidimų platformą „Eneba“, praneša pradedanti bendradarbiavimą...

Inovacijos
2021.06.10
„Nordcurrent“ pristatė trečią žaidimą asmeniniams kompiuteriams

Žaidimus išmaniesiems telefonams daugiausia kurianti ir leidžianti bendrovė „Nordcurrent Group“ stiprina...

Inovacijos
2021.06.10
Į koronaviruso pastūmėtą milijardinę telemedicinos industriją žengia ir Lietuvos verslas Premium 1

Per pandemiją išaugęs nuotolinių konsultacijų su gydytojais poreikis lietuvius paskatino imtis telemedicinos...

Inovacijos
2021.06.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku