Prezidentė atleido energetikos ministrą

Publikuota: 2014-08-19
Atnaujinta 2015-05-29 16:38
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė dekretą, kuriuo, atsižvelgdama į premjero Algirdo Butkevičiaus rugpjūčio 18 d. teikimą, nuo rugpjūčio 25 d. atleidžia Jaroslavą Neverovičių iš energetikos ministro pareigų, pranešė Prezidentūra.

Laikinai eiti energetikos ministro pareigas iki rugsėjo 7 d. pavesta susisiekimo ministrui Rimantui Sinkevičiui, nuo rugsėjo 8 d. iki bus paskirtas naujas ministras – ūkio ministrui Evaldui Gustui.Teikimą atleisti energetikos ministrą premjeras Algirdas Butkevičius prezidentei išsiuntė antradienį.Pirmadienį p. Neverovičius viceministre vėl paskyrė Renatą Cytacką, deleguojamą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, nors anksčiau p. Butkevičius buvo pareiškęs, kad ji naujai suformuotoje Vyriausybėje nebedirbs.„Manau, kad tai yra politiniai žaidimai, kurių aš nepripažįstu, – pirmadienį kalbėjo p. Butkevičius, pareiškęs, kad siūlys atleisti ministrą. – Valstybėje negali būti tokio neatsakingo poelgio, skiriant žmones į atsakingas pareigas. Tie žmonės dalyvauja valstybės valdyme. Tai nėra tos pareigos, į kurias yra skiriama tenkinant partijų politines ambicijas, neatsižvelgiant į deleguojamų žmonių kompetenciją.“Premjeras apie tai tvirtino kalbėjęs ir su pačiu p. Neverovičiumi, kuris, anot jo, reagavo „paprastai ir ramiai“, tik kartojo, kad taip pasielgdamas tiesiog įvykdė LLRA, kuri delegavo ministrą, pirmininko Valdemaro Tomaševskio politinį nurodymą.Premjeras po prezidentės inauguracijos liepą, kai Vyriausybė grąžino įgaliojimus ir iš naujo buvo skiriami visi viceministrai, išreiškė nepasitenkinimą p. Cytackos darbu ir kompetencija. Jis tvirtino, kad visi viceministrai atnaujintoje Vyriausybėje bus paskirti tik su jo sutikimu, tačiau p. Tomaševskis pasisakė už tai, kad p. Cytacka būtinai taptų viceministre.Istorija prasidėjo liepos 11 d., kai p. Cytacka nesutiko savo noru atsistatydinti, nors tai padarė visi kiti visų ministerijų viceministrai. Tuomet premjeras pareiškė, kad netvirtins p. Neverovičiaus ministru, bet galiausiai, ministrui sulaukus prezidentės paramos, p. Cytacka pareigas paliko.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku