Vyriausybė: nacionalinis stadionas tikrai nekainuos 700 mln. Lt

Publikuota: 2014-06-18
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausybė neigia, kad Nacionalinio stadiono statyba kainuos 700 mln. Lt, kaip teigia su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS). Be to, pasak Vyriausybės, ieškoma galimybių stadioną pastatyti panaudojant europietiškas lėšas.

„Vyriausybei užsibrėžus tikslą Vilniuje pastatyti nacionalinį stadioną, ieškoma galimybių projektą  įgyvendinti iš naujos Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos, nes objektas atliks ne tik stadiono funkciją – tai bus daugiafunkcis sveikatinimo, švietimo ir užimtumo kompleksas“, – teigiama trečiadienį išplatintame Vyriausybės pranešime spaudai.Anot pranešimo, komplekso statybų bendra vertė preliminariais skaičiavimais sudaro 388,57 mln. Lt, dalį daugiafunkcinio komplekso statybos tikimasi finansuoti 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis – iki 229,5 mln. Lt. „Be to, vykdant integruotas teritorijos investicijas, numatyta tinkamai įrengti papildomą susisiekimo ir kitą susijusią infrastruktūrą, kuri yra būtina objekto veiklai“, – rašoma jame.Pabrėžiama, kad pastarųjų darbų didžiausia galima vertė – 118,57 mln. Lt, kuriuos taip pat numatyta finansuoti ES struktūrinės paramos lėšomis. „Projektą numatyta įgyvendinti viešosios ir privačios partnerystės būdu, o privačiam partneriui planuojama suteikti galimybę pačiam pasirinkti efektyviausią viešojo sektoriaus funkcinius reikalavimus atitinkantį konstrukcinį sprendimą bei vykdyti papildomą ūkinę-komercinę veiklą. Tokiu būdu finansavimo poreikis, lyginant su šiuo metu planuojama suma, gali žymiai sumažėti. Privatus partneris bus atrenkamas viešo tarptautinio konkurso būdu, todėl konkurse galės dalyvauti visų ES valstybių ūkio subjektai, turintys reikalingą tokių objektų vystymo ir valdymo patirtį“, – teigia Vyriausybė.„Kalbos viešojoje erdvėje apie neva išaugusią projekto vertę iki 700 mln. Lt yra niekuo nepagrįstos ir klaidina visuomenę, kurios poreikiams šis kompleksas bus statomas“, – pranešime spaudai cituojamas Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas.Apie tai, kad Nacionalinio stadiono statyba gali atsieiti iki 700 mln. Lt, antradienį pranešė TILS.„Šiuo metu jau yra rengiamas investicijų projektas. Surinkus visą informaciją apie atskirų ministerijų poreikius, bus žinoma, kiek šio būsimo komplekso ir kokioms funkcijoms atlikti bus naudojama. Daugiafunkciniame komplekse bus atliekamos sveikatinimo, kultūrinių renginių, sporto švietimo, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo organizavimo funkcijos. Šis kompleksas su visomis jame teikiamomis paslaugomis bus prieinamas kiekvienam norinčiajam“, – pabrėžia Vyriausybė.Anot jos, šiuo metu vyksta derybos su Europos Komisija (EK) dėl 2014–2020 m. Veiksmų programos ir joje numatytų investicinių sričių, todėl dėl konkrečių projektų finansavimo 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis bus svarstoma tik EK patvirtinus veiksmų programą. Tikimasi, kad ji bus patvirtinta š.m. rugsėjo mėn.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku