Kas tai? VŽ palaiko

Penki patarimai smulkiam verslui prieš kreipiantis į banką

Reklama publikuota: 2021-06-02
svg svg

Kas trečia Lietuvoje veikianti smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonė šalies bankuose jaučiasi vertinama mažiau, palyginti su dideliais verslais. Vis dėlto, finansų sektoriaus ekspertai teigia, jog susikalbėti banke smulkusis verslas turi ne mažiau galimybių ir atskleidžia, ką bankų darbuotojai norėtų pamatyti bei išgirsti derantis dėl finansavimo.

Medicinos banko Komercijos departamento direktoriaus Juliaus Ivaškos teigimu, profesionalumas nėra savybė, išskirtinai būdinga tik tam tikro dydžio įmonei.

„Pernai mūsų inicijuota visuomenės nuomonės apklausa atskleidė, kad 40 proc. SVV atstovų finansų institucijose jaučiasi aptarnaujami kaip ir didžiosios įmonės, o 32 proc. – vertinami mažiau. Iš tiesų, galbūt SVV turi mažesnius žmogiškuosius išteklius, atitinkamai ir pasiruošti pokalbiui dėl finansavimo būna sudėtingiau, tačiau įveikiama ir tai“, – sako J. Ivaška.

1. Tvarka dokumentuose

Tai yra bene dažniausias patarimas, tačiau žvelgiant į jį pro pirštus rizikuojama pradėti nesusikalbėti nuo pat pradžių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Finansavimo paraiškos vertinimo procesas bus gerokai sklandesnis, jei bankas gaus naujus bei kokybiškus finansinius duomenis. Skirkite laiko tinkamam savo finansų ir apskaitos sutvarkymui, tai neabejotinai yra partnerystės pagrindas. Atmestinai pateikti, senstelėję ar pagražinti duomenys verčia abejoti finansiniu įmonės skaidrumu. Jei įmonė nuo pat pradžių demonstruoja atsainų požiūrį į finansus, ko finansuotojui reikėtų iš jos tikėtis vėliau?“, – teigia J. Ivaška.

Tuo atveju, jei kyla sunkumų su apskaita, verta kreiptis į profesionalus, kurie, be kita ko, į situaciją gebės pažvelgti objektyviai ir be emocijų.

2. Finansinė drausmė

Tai, ar esate finansiškai drausmingi, yra labai svarbu. Pradelsti mokėjimai, mokesčių įsiskolinimai nėra geras ženklas ir lemia prastesnį kredito reitingą.

„Laiku apmokamos sąskaitos reiškia, kad puikiai valdote savo įsipareigojimus. Nors bankų vertinimo kriterijai iš dalies skiriasi, bet visi iki vieno neabejotinai tikisi finansinio drausmingumo. Jis teigiamai veikia kredito reitingą ir didina verslo galimybes gauti geras finansavimo sąlygas“, – tvirtina J. Ivaška.

Tinkamas finansavimo sprendimas Nėra vieno sprendimo, kuris tiktų kiekvienam verslui, todėl galvojant apie papildomą finansavimą verta pasinagrinėti, koks finansinis produktas yra tinkamiausias konkrečiai situacijai.

„Paskola, sąskaitos kreditavimas, kredito linija, ankstesnių paskolų refinansavimas, lizingas, faktoringas. Neapgalvojus šio niuanso ir pateikus paraišką ne tam finansavimo produktui, procesas rizikuoja užsitęsti, kol bus išsiaiškintas optimaliausias sprendimas ir jis gali būti visai ne tai, ko buvo paprašyta. Tikrai nebūtina po finansų sektoriaus produktus naršyti savarankiškai, patarti gali finansų ekspertai. Tai leidžia taupyti laiką ir reikalingas lėšas gauti greičiau“, – pataria Medicinos banko atstovas.

3. Argumentų kalba

Būkite pasiruošę kalbėti faktų ir duomenų kalba. Šiais nestabiliais laikais savo ateitį sunku numatyti ne tik verslui – bankams įmonių perspektyvas vertinti taip pat sudėtingiau. Štai kodėl finansuotojas mielai susipažins su verslo situacija ar nauja idėja bei tikėsis diskutuoti remiantis argumentais.

„Verta prisiminti tai, kad situacija dėl pandemijos dažniausiai verslui yra rizikinga. Nenutylėkite savo unikalumo bei stiprybių, tačiau apgalvokite ir galimus iššūkius bei kaip juos spręstumėte. Banko atstovai ne be pagrindo tikisi, kad pasitelksite faktais ir duomenimis paremtus argumentus apie tai, kokie yra jūsų planai, strategija ir taktika panaudojant gautą finansavimą, taip pat ir tai, kaip reaguosite, jei situacija pasuks nepageidautina linkme“, – pastebi J. Ivaška.

4. Bankų skirtumų supratima

Žvalgantis paskolos ar kitokio tipo finansavimo, pravartu prisiminti, kad bankai yra skirtingi. Vieni yra dideli ir labiau orientuojasi į didelius klientus, kitos finansų institucijos galbūt negali pasiūlyti konkrečiam atvejui labiausiai tinkančios valstybės remiamos verslo finansavimo priemonės.

„Girdint smulkiojo verslo atstovų patirtis, jog jie ne visuomet sulaukia tinkamo dėmesio ar būna aptarnauti ne taip operatyviai, kaip tikisi, norisi atkreipti jų dėmesį į tai, jog yra labai svarbu pasirinkti sau labiausiai tinkantį banką. Tai nebūtinai turi būti rinkos lyderis ar tas, kuris tuo metu intensyviausiai reklamuoja savo paslaugas. Geriausias bankas yra tas, kuris labiausiai atitinka poreikius ir į tai negalima nekreipti dėmesio“, – konstatuoja J. Ivaška.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku