Vyksta Seimo rinkimai: nuotraukose

Publikuota: 2016-10-09
Atnaujinta 2016-10-09 11:32

Sekmadienį Lietuvoje vyksta aštuntojo po Nepriklausomybės atkūrimo Seimo rinkimai.

Balsavimas vyksta 71 apygardoje esančiose 1.996 apylinkėse, kuriose dirba apie 14.000 rinkimų komisijų narių. Balsavimo apylinkės atidarytos 7 val., balsavimas baigsis 20 val.

Balsuoti turi teisę 2,52 mln. įregistruotų rinkėjų, iš jų daugiau kaip 13.000 registravosi balsuoti užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose.

Nuo trečiadienio iki šeštadienio vyko išankstinis balsavimas savivaldybių pastatuose, taip pat namuose bei specialiuosiuose paštuose, įrengtuose laisvės atėmimo vietose, gydymo įstaigose, kariniuose daliniuose. Preliminariais skaičiavimais, iš anksto balsavo 165.871, tai yra 6,66% rinkėjų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Išankstiniame balsavime Vilniaus miesto savivaldybėje trečiadienį dalyvavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tuo metu absoliuti dauguma pagrindinių partijų lyderių balsuoja sekmadienį.

Per paskutiniuosius Seimo rinkimus 2012-ųjų spalį iš anksto balsavo 5,51% rinkėjų, o bendras balsavusiųjų skaičius siekė 52,93%, t.y. rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo apie 47,2% rinkėjų.

Iš viso renkamas 141 Seimo narys – 70 bus išrinkti daugiamandatėje apygardoje pagal partijų iškeltų kandidatų sąrašus, 71 mandatas atiteks vienmandatėse apygardose išrinktiems Seimo nariams.

Iš viso iškelta daugiau kaip 1.400 kandidatų – į vietą parlamentaro mandatą vidutiniškai pretenduoja po dešimt kandidatų.

Rinkimuose dalyvauja iš viso 14 partinių kandidatų sąrašų – 12 partijų ir 2 koaliciniai. Norėdamos patekti į Seimą ir dalyvauti mandatų paskirstyme daugiamandatėje apygardoje partijos turi peržengti 5% balsų barjerą, koalicijos – 7%.

Preliminarius rinkimų rezultatus Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), tikimasi, pradės skelbti apie 22 val. Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas, pareiškė, kad visos apylinkės savo turimus balsavimo rezultatus turėtų atsiųsti iki 6 val. ryto pirmadienį.

Per ateinančią savaitę VRK patvirtins galutinius rinkimų rezultatus. Tose vienmandatėse apygardose, kur nei vienas kandidatas nesurinks daugiau kaip pusės balsų, spalio 23 d. bus surengtas antrasis rinkimų turas, kuriame dalyvaus du daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku