„MG Baltic“ politinės korupcijos byla į prokuratūrą negrįš

Publikuota: 2018-06-15
Atnaujinta 2018-06-15 12:09
„MG Baltic“ korupcijos bylos nagrinėjimas: Raimondas Kurlianskis, Eligijus Masiulis, Vytautas Gapšys. Vidmanto Balkūno (15min.lt) nuotr.
„MG Baltic“ korupcijos bylos nagrinėjimas: Raimondas Kurlianskis, Eligijus Masiulis, Vytautas Gapšys. Vidmanto Balkūno (15min.lt) nuotr.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė negrąžinti prokuratūrai koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos. Penktadienį Vilniaus apygardos teismo teisėjai taip pat nenusišalino nuo „MG Baltic“ ir politinės korupcijos bylos, atmetė ir nušalinimą prokurorui Justui Lauciui. Byla bus nagrinėjama toliau.

„Nėra pagrindo grąžinti bylą tyrimui papildyti. Nėra padaryta tokių trūkumų, kurie trukdytų pradėti bylos nagrinėjimą“, – penktadienį pranešė teisėja Nijolė Žimkienė. 

Teisėjų kolegija nenusišalino

„Pagrindo nusišalinti teisėjų kolegijai nenustatyta“, – dar prieš tai paskelbė teismas.

Prieš savaitę kaltinamieji ir jų advokatai pareiškė nušalinimus teisėjams bei prokurorui.

Koncerno „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius buvo pareiškęs nušalinimą visiems trims teisėjų kolegijos nariams – Nijolei Žimkienei, Jurgitai Kolyčienei bei Ugniui Trumpuliui.

Kaltinamųjų politinės korupcijos byloje advokatai teigia, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, viešai pateikdama įvairius vertinimus, gali paveikti bylą nagrinėjančių teisėjų poziciją.

Prezidentės pasisakymą ir nušalinimą teisėjams advokatas siejo su jų skyrimo tvarka – Lietuvoje teisėjus skiria ir atleidžia prezidentė Teisėjų tarybos patarimu. Visus „MG Baltic“ bylą nagrinėjančius teisėjus į pareigas paskyrė Dalia Grybauskaitė.

Advokatai: byla turi būti grąžinta prokuratūrai

Kaltinamojo, buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio, advokatas Giedrius Danėlius sako, kad „MG Baltic“ ir politinės korupcijos byla turi būti grąžinta prokuratūrai dėl esą neaiškaus kaltinimo.

„Konkrečiai turi būti suformuluotas kaltinimas, kiekvieno teisė konkrečiai žinoti, kuo kaltinamas. Kaltinamasis aktas neatitinka Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, netinkamai surašytos bylos faktinės aplinkybės. Prašau bylą perduoti prokurorui“, – penktadienį per Vilniaus apygardos teismo posėdį sakė advokatas Danėlius.

Kito kaltinamojo, buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio, advokatas Mindaugas Bliuvas teigė, kad byloje dabar esantis kaltinimas trukdo nagrinėti bylą teisme.

„Masiulio teisė į gynybą varžoma“, – sakė advokatas.

Anot p. Bliuvo, jo ginamajam inkriminuotas kyšininkavimas dirbtinai išskaidytas į tris epizodus, taip nepagrįstai siekiama sunkinti jo atsakomybę. Advokato teigimu, turėtų būti inkriminuota viena tęstinė kyšininkavimo nusikalstama veika.  

Abu gynėjai tvirtino, kad kaltinimai jų klientams yra abstraktūs ir nekonkretūs.

Prie siūlymo prisidėjo ir Gapšys

Šiuos prašymus palaiko ir kaltinamasis, buvęs Seimo narys Vytautas Gapšys.

„Jeigu klaidos nebus ištaisytos, apsunkins procesą“, – sakė jis.

Kaltinamasis svarstė, ar jam nereiktų per fonoskopinę ekspertizę aiškintis kaltinime esančią frazę „pritariamai krenkščia“.

Jis taip pat stebėjosi, kodėl kaltinamajame akte vienos citatos paryškintos, o kitos užrašytos pakreiptu šriftu. 

Prokuroras Justas Laucius su advokatų ir kaltinamųjų argumentais nesutinka ir sako, kad šie prašymai turi būti atmesti.

Jis stebėjosi, kad kaltinamieji ir jų advokatai teigia, jog kaltinimas nesuprantamas, nors tyrimo metu, gavę kaltinamąjį aktą, parašu patvirtino, jog kaltinamąjį aktą gavo, kaltinimą suprato ir jis jiems yra aiškus.

Prašo panaikinti kardomąją priemonę, leisti dalyvauti tik savo bylos posėdžiuose

Buvusio Seimo nario Šarūno Gustainio advokatas Linas Kuprusevičius sakė, kad jo ginamajam teismas galėtų panaikinti kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

„Jam dažnai teks skraidyti į Portugaliją, todėl kiekvieną kartą teks rašyti prašymus teismui, neracionalu laiko sąnaudų atžvilgiu“, – sakė  L. Kuprusevičius.

Jis paprašė teismo skirti jo klientui registravimąsi policijoje ir pažadėjo, kad jo ginamasis netrukdys ir nevilkins proceso.

Tuo metu Seimo nario Gintaro Steponavičiaus gynėjas Rimgaudas Černius prašė teisėjų leisti jo klientui dalyvauti tik su jo epizodu susijusiuose teismo posėdžiuose. Tokį pat pat prašymą pateikė ir p. Gustainis.

„MG Baltic“ atstovaujantis advokatas Linas Belevičius ir Liberalų sąjūdžio atstovas Raimundas Jurka teismui teigė, kad šiuo metu prašymų neturi.

Penktadienį atmetus nušalinimą prokurorui  Lauciui bei visai teisėjų kolegijai, byla nagrinėjama toliau. 

Teisėjai išaiškino teises penkiems kaltinamiesiems ir dviejų juridinių asmenų atstovams. Dabar nagrinėjami proceso dalyvių prašymai.

Ponas Masiulis pateikė prašymą leisti jam išvykti birželio 17–29 dienomis.

Prokuroras prašo neleisti Masiuliui naudotis per kratą paimtais 242.400 Eur

Valstybės kaltintojas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje Laucius prašo teismo pratęsti laikiną nuosavybės teisių apribojimą 242.400 Eurų. Šie pinigai rasti per kratą tuometinio parlamentaro Masiulio gyvenamojoje vietoje.

Prokuroras prašo laikiną nuosavybės teisių apribojimą pratęsti, kol bus išnagrinėta baudžiamoji byla. Prokuroro manymu, šis turtas gali atitikti konfiskuotino turto požymius. 

Be minėtos sumos, prašoma taikyti laikiną nuosavybės teisių apribojimą 130 svarų sterlingų ir 1.600 USD. 

Pono Masiulio advokatas Bliuvas šiam prašymui prieštaravo, nes šeimos nariai dirbo, turėjo legalius pragyvenimo šaltinius, svarai sterlingų buvo likę po kelionės, o JAV doleriai buvo skirti būsimai kelionei. 

Kaip skelbė prokuratūra, įtariama, kad p. Masiulis žinojo, jog šis turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, nes dalį šio turto – 106.200 Eur, įtariama, iš tuometinio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Kurlianskio priėmė kaip kyšį, o likę 136.210 Eur, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1.600 JAV dolerių p. Masiulio buvo gauti iš nenustatytų pajamų šaltinių. Šios lėšos nedeklaruotos ir dokumentais nepatvirtintos.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams Masiuliui, Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Gustainiui, Seimo nariui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Gustainiui – kyšininkavimu. Ponas Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, p. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
A. Skardžius ir R. Sargūnas „MG Baltic“ byloje liudijo dėl įstatymo projekto

Politikai Artūras Skardžius ir Ričardas Sargūnas trečiadienį politinės korupcijos bylą nagrinėjusiame teisme...

Buvusiam Seimo nariui gali tekti aiškintis dėl 232.000 Eur  9

Politinės korupcijos byloje kaltinamam buvusiam Seimo nariui Šarūnui Gustainiui gali teisme tekti aiškintis...

Verslo aplinka
2019.03.20
Teismas: prokuroras galėjo skųstis dėl suvaržymų R. Kurlianskiui ir E. Masiuliui  1

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paskelbė, kad žemesnės grandies teismas nepagrįstai neleido...

Buvęs VMI vadovas pasakojo teismui apie A. Guogos susitikimus su R. Kurlianskiu

Buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas, verslą su Europos Parlamento nariu Antanu Guoga dabar...

Teismas atmetė R. Kurlianskio advokato prašymą nušalinti prokurorą 1

Politinės korupcijos bylą nagrinėjantis teismas penktadienį atmetė buvusio „MG Baltic“ viceprezidento...

I. Šimonytė liudijo „MG Baltic“ byloje, kaip Seime griežtinta vartojimo kreditų rinka  5

Koncerno „MG Baltic“ korupcijos bylą nagrinėjančiame teisme penktadienį Seimo narė Ingrida Šimonytė liudijo,...

Verslo aplinka
2019.03.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau