Naujojo Seimo nariai pasidalino į šešias partines frakcijas

Pirmadienį darbą pradėjusiame naujajame Seime sudarytos šešios partinės frakcijos. Vos pora parlamentarų iš 141 nepriklauso jokioms frakcijoms, todėl jie priskirti vadinamajai Mišriajai Seimo narių grupei.
Didžiausia Seime Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) frakcija. Joje yra 59 nariai 56 valstiečiai-žalieji, taip pat 3 pavieniai kitų partijų atstovai arba nepriklausomi Seimo nariai. Šios frakcijos, kuri netrukus taps valdančiąja, seniūnu išrinktas Ramūnas Karbauskis, VŽS pirmininkas.
Opozicine frakcija naujajame Seime, kaip ir 2012-2016 m. kadencijoje, bus Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų frakcija. Ji vienys 31 narį. Šios frakcijos seniūnu taps konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis, kuris naujajame Seime pretenduos tapti opozicijos lyderiu, bet dėl to jiems dar reikės susitarti su kitomis opozicinėmis frakcijomis, pirmiausia liberalais. Pastarieji kol kas atideda apsisprendimą šiuo klausimu bent iki Seimo vicepirmininkų išrinkimo.
Trečia pagal dydį yra Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija. Joje yra 19 narių 17 socialdemokratų ir du į Seimą išrinkti Darbo partijos atstovai. LSDP frakcijos nariams ir toliau diriguos daugelį metų frakcijos seniūnės pareigas ėjusi Irena Šiaulienė. Socialdemokratai su valstiečiais-žaliaisiais yra pasirašę valdančiosios koalicijos sudarymo sutartį, tad valdantieji turės 78 mandatus naujajame Seime iš 141.
Liberalų sąjūdžio frakcija, kurioje bus 14 narių, taps opozicine. Jos seniūnu išrinktas šios partijos pirmasis vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas. Jis pretenduos tapti ir Seimo pirmininko pavaduotoju nuo opozicijos.
Tvarkos ir teisingumo partijos frakcija vienys 8 narius. Frakcijos seniūnas laikinasis partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos Krikščioniškųjų šeimų sąjungos frakcija irgi turės 8 narius, jos seniūne vėl paskirta Rita Tamašunienė.
Tokiu būdu, šešioms partinėms frakcijoms iš viso priklausys 139 Seimo nariai.
Pagal Seimo statutą, tie parlamentarai, kurie nepriklauso jokioms frakcijoms, įrašomi į Mišriąją grupę. Tokių naujajame Seime tėra du Aušra Maldeikienė ir Linas Balsys. Mišrioji Seimo narių grupė turi beveik visas parlamentinės frakcijos teises ir pareigas.
infogr.am::ec66c0e3-db42-4be4-9602-17167e136358
FOTOGALERIJA WEB Naujojo Seimo pirmasis posėdis (69 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti