VSD vadovas: reikėtų kurti Krizių valdymo centrą

Publikuota: 2015-11-16
Darius Jauniškis,  Valstybės saugumo departamento direktorius.  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Darius Jauniškis, Valstybės saugumo departamento direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Saugumo vadovas sako, kad Lietuvoje trūksta visų su terorizmu kovojančių institucijų veiklą ekstremaliomis sąlygomis koordinuojančio centro, kuris, kaip įrodo praėjusio savaitgalio teroristiniai išpuoliai Paryžiuje, padėtų operatyviau reaguoti į potencialius iššūkius šalies nacionaliniam saugumui.

Apie tai Darius Jauniškis, Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius, pirmadienį informavo Vyriausybę.

Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamame pasitarime kalbėta, kokių priemonių jau imtasi ir ko dar reikėtų imtis, siekiant po išpuolių Paryžiuje užtikrinti pakankamai saugią aplinką Lietuvoje.

„Vyriausybę informavom, kokių buvo veiksmų imtasi. Kalbėjom apie tai, kad buvo susirinkusios koordinacinės grupės. Operatyviai sureaguota, sakyčiau. Bet buvo pasiūlyta atkreipti dėmesį į Krizių valdymo centro kūrimą, kuris galėtų reaguoti greičiau į tokius įvykius ir atitinkamų priemonių būtų imtasi daug anksčiau“, – po uždaro Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė p. Jauniškis.

Anot jo, Paryžiuje į kilusią saugumo krizę „buvo sureaguota labai greitai“: „Manau, mes taip pat turime eiti tuo pat keliu, jeigu kas nors atsitiktų pas mus, kad mes galėtume labai operatyviai sureaguoti.“

VSD vadovas pakartojo savaitgalį paskelbtą informaciją, kad šis departamentas stebi kelias dešimtis galimai su teroristais ar radikalais bendraujančių žmonių, gyvenančių Lietuvoje. „Nesekam, o kaip ir sakiau, stebim tuos žmones, kurie gali būti kaip nors susiję. Bet tas skaičius yra labai abstraktus. Jų gali būti daugiau, gali būti ir mažiau. Tai žmonės, kurie galbūt galėtų potencialiai prisidėti prie kokių nors incidentų. Bet jokiais būdais jų negalima iškart vadinti teroristais. Neapsigaukim“, – teigė p. Jauniškis.

Paklaustas, ar tie stebimi žmonės „kontaktuoja su įtariamais teroristais iš kitų valstybių“, VSD vadovas atsakė: „Gali ir tai reikšti, nelabai norėčiau to komentuoti, nes čia jau mūsų paslaptys.“

Ponas Jauniškis pabrėžė, kad tarp stebimų asmenų nėra vien tik musulmonai. „Dar kartą pabrėžiu – ne tik musulmonai, tai gali būti ir kitokių tautybių asmenys, ir kitokių religijų atstovai“, – teigė jis.

VSD vadovas taip pat ragino „į kiekvieną į Lietuvą atvyksiantį pabėgėlį nežiūrėti kaip į potencialų teroristą“. „Supraskit, kad didžioji dauguma jų vis dėlto yra ekonominiai migrantai, kurie tiesiog bėga nuo karo. Jeigu mes dabar juos pradėsime matuoti kaip potencialius teroristus, tai būtų didžiausia klaida. Dar vienas dalykas, kurį noriu pabrėžti – imigrantų atvažiavimas čia mums tikrai padės geriau juos suvokti, kas jie tokie yra ir kaip jie masto, kodėl tas radikalizmas galbūt atsiranda“, – kalbėjo p. Jauniškis.

Premjeras Vyriausybės pasitarimą saugumo klausimais surengė po to, kai praėjusį savaitgalį Paryžiuje įvykdyti keli teroristiniai aktai, nusinešę daugiau kaip 130 gyvybių.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus