Valdantieji tikina sutarę dėl biudžeto priėmimo

Publikuota: 2015-11-30
Yveso Hermano („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Yveso Hermano („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Valdančioji trijų centro kairės partijų koalicija deklaruoja sutarusi, kad Seime turėtų būti be didesnių problemų balsuojama už 2016 m. biudžeto priėmimą. Sutarta dėl didesnių asignavimų švietimo sistemai ir teisėsaugai.

Bet išsiskyrė valdančiųjų nuomonės dėl į Lietuvą atvežamų pabėgėlių. Tiesa, koalicija sutaria, kad dabartinėmis sąlygomis tenka kol kas pamiršti apie planus išvis panaikinti Migracijos departamentą. Jis tik turės būti reformuotas, tiesa, tik vėliau paaiškės, kaip ir kada.

Pirmadienį po gana ilgos pertraukos vykusiame valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdyje svarstyti keli klausimai – dėl kitų metų biudžeto, didesnio švietimo sistemos finansavimo ir dėl migracijos politikos.

„Dėl biudžeto sutarėme, kad reikės jį priimti, kai iš Vyriausybės į Seimą grįš pakoreguotas jo projektas“, – po tarybos posėdžio žurnalistams sakė Valentinas Mazuronis, Darbo partijos pirmininkas.

Šį trečiadienį Vyriausybė svarstys Seimo narių ir komitetų pasiūlymus dėl kitų metų biudžeto kai kurių išlaidų padidinimo. Ministrų kabinete pataisytas biudžeto projektas į Seimo posėdį grįš gruodžio 8 d., o jau gruodžio 10-ąją parlamentarai turėtų balsuoti dėl jo priėmimo.

Valdantieji sakė, kad Vyriausybės ir politinės tarybos posėdyje dalyvavusio finansų ministro paprašyta patenkinti kai kuriuos prašymus padidinti asignavimus. Pavyzdžiui, dėl švietimo profesinių sąjungų keliamų reikalavimų kitąmet padidinti mokytojų atlyginimus. „Finansų ministras pristatė pasiūlymus, kurie atsispindės pakoreguotame biudžeto projekte. Koalicija pritarė, kad pasiūlytas kompromisas, kuris yra pakakamai realus ir tinkamas“, – sakė p. Mazuronis.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė pridūrė, kad padidinti algas mokytojams 5%, kaip reikalauja profsąjungos, nėra galimybių, nes tai biudžetui kainuotų daugiau kaip 100 mln. Eur. Bet, anot p. Šiaulienės, sutarta, kad atlyginimai galės padidėti iki 2%.

Valdantieji taip pat iš esmės pritarė pridėtinės vertės mokesčio lengvatinio tarifo įvedimui brangiems vaistams. Be to, sutarta dėl papildomų asignavimų teisėsaugos institucijoms, ypač antiteroristinėms programoms.

Kalbėdami apie pabėgėlių problemas koalicijos atstovai dėstė skirtingus požiūrius. „Darbiečiai“ bei Tvarkos ir teisingumo partija buvo pasiūliusios pradėti intensyvias derybas su Europos Sąjungos institucijomis, kad būtų sumažintos tos priimamų pabėgėlių kvotos, kurios jau nustatytos valstybėms. Lietuva pagal šiuos susitarimus įsipareigojo per ateinančius dvejus metus priimti 1.105 pabėgėlius.

„Reikėtų aktyviai derėtis, kad būtų tos kvotos mažesnės. Lietuvos atveju išvis geriausia būtų, kad būtų nulis. Bet tokiems mūsų pasiūlymams per šį posėdį pritarta nebuvo“, – sakė Rolandas Paksas, Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas. „Po įvykių Paryžiuje aišku, kad tas kelias, kuris buvo pasirinktas, tai yra kvotos, yra klaidingas. Reikia solidariai ieškoti kitų sprendimo būdų, o ne pasilikti nuodėmėje ar klaidoje“, – pridūrė p. Mazuronis.

Tačiau p. Šiaulienė paaiškino: „Tos kvotos, kurios yra nustatytos, nebelabai galės mažėti, nes nei viena ES šalis nekelia tokio klausimo, net ir Lenkija – ten buvo tik vieno naujojo ministro pozicija, bet ne vyriausybinė pozicija. Pergyvenimų turime, bet tikime, kad su iššūkiais susitvarkysim.“

Politinė taryba sutarė bent dėl to, kad jeigu ES kels klausimą dėl didesnių pabėgėlių kvotų kiekvienai valstybei, koalicija atskirai spręs ir derins šį klausimą.

Valdantieji taip pat sutarė, kad turi būti išsaugotas Migracijos departamentas. Atsisakoma Vyriausybėje prieš maždaug metus gimusių idėjų panaikinti šį departamentą, jo funkcijas padalijant kitoms institucijoms. Tiesa, departamentas bus reorganizuotas. Tiesa, kaip ir kada – dar bus apsispręsta vėliau, galbūt kitame politinės tarybos posėdyje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
PVM grobstymas ES sukuria 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio neturėtų būti  Premium

Skaičiuojama, kad bendroji Europos Sąjungos (ES) rinka turi 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio apskritai...

Finansai
2020.01.09
Baltijos šalių dujininkai ėmė raikyti Suomijos rinką Premium 3

Suomijos gamtinių dujų sektorius 2020 m. sutiko radikaliais pokyčiais. Sausio 1 d. atsivėrusi Suomijos...

Pramonė
2020.01.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau