Izraelis pirmąkart dalyvavo diskusijose dėl Ukrainos taikos formulės

Ukrainos taikos formulėje numatyta atkurti šalies teritorinį vientisumą, visiškai išvesti Rusijos kariuomenę iš Ukrainos ir patraukti atsakomybėn asmenis, atsakingus už karo nusikaltimus. Dešimties punktų taikos planas, pasiūlytas prezidento Volodymyro Zelenskio, sulaukė plataus palaikymo tarp Kyjivo sąjungininkų Vakaruose.
M. Brodsky sakė, kad derybose, kurios vyko prieš Pasaulio ekonomikos forumą Davose (Šveicarija), dalyvavo Izraelio nacionalinio saugumo tarybos vadovo pavaduotojas, rašo „Kyiv Independent“.
Izraelis iki šiol iš esmės vengė stoti į kurią nors pusę Rusijos kare prieš Ukrainą ir neteikė Kyjivui jokios reikšmingos karinės pagalbos. Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu taip pat sakė, jog Izraeliui reikia bendradarbiauti su Rusija norint tęsti oro kampaniją prieš Irano taikinius Sirijoje.
Tačiau Rusijos ir Izraelio santykiai pašlijo po palestiniečių teroristinės grupuotės „Hamas“ išpuolio šalies pietuose spalio 7 d., po kurio prasidėjo karas „Hamas“ valdomame Gazos Ruože.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas griežtai kritikavo Izraelio veiksmus ir sakė, kad Izraelio bombardavimo kampanija prieš „Hamas“ Gazoje prieštarauja tarptautinei humanitarinei teisei.
Praėjus porai savaičių nuo karo pradžios „Hamas“ delegacija buvo priimta Maskvoje, dėl ko pastarąją Izraelis apkaltino nepadoriu elgesiu.
Ukraina ir Izraelis taip pat turi bendrą priešą – Iraną, kuris tiekia ginklus Rusijai, o ši juos naudoja atakoms Ukrainoje, ir jis taip pat finansuoja „Hamas“ bei kitas su Izraeliu kovojančias grupuotes.