Ukraina skelbia atrėmusi rusų puolimus, pastarieji pasiekė „dalinės sėkmės“ prie Vulhehirsko

Publikuota: 2022-07-25
Atnaujinta 2022-07-25 22:07
  • Ukraina tikisi pirmus grūdų krovinius išplukdyti dar šią savaitę.
  • „Gazprom“ dar labiau sumažins per „Nord Stream 1“ tiekiamų dujų srautą.
  • Aleksandras Bastrykinas, Rusijos tyrimų komiteto vadovas, pasiūlė įsteigti tarptautinį tribunolą Ukrainos nusikaltimų tyrimui, kurį remia Bolivija, Iranas ir Sirija.
  • Ukrainiečiai sunaikino rusų vadavietę Krasnyj Luč miestelyje Luhansko srityje.
  • JK: Donbaso ir Chersono srityje tęsiasi intensyvūs mūšiai.

Sekmadienio naujienų juostą galite rasti čia.

[infogram id="22554b58-5b43-4787-8a22-c6dad205f019" prefix="5ES" format="interactive" title="Copy: 2022-07-21 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Pirmadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame Rusijos karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

22:07 M. Skuodis: Lietuva pasiruošusi galimoms tolesnėms Rusijos provokacijoms dėl tranzito

Pagal Europos Komisijos rekomendacijas atnaujinus dalies prekių tranzitą tarp Rusijos pagrindinės dalies ir Kaliningrado srities, Lietuva yra pasiruošusi galimoms tolesnėms Rusijos provokacijoms, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Plačiau apie tai rašoma čia.

21:31 Ukraina skelbia atrėmusi rusų puolimus, pastarieji pasiekė „dalinės sėkmės“ prie Vulhehirsko

Ukrainos kariuomenės generalinis štabas pranešė, kad Donbaso regione toliau verda susirėmimai, o Rusijos pajėgos bandė atakuoti keliomis kryptimis. Didžioji dalis puolimo buvo atremta, tačiau rusai sugebėjo įsitvirtinti Vuhlehirsko miestelio apylinkėse.

„Priešas vykdė antskrydžius Soledare, Pokrovskuose, Niujorke (miestelis Donecko regione – VŽ) ir Vulehlehisrko apylinkėse. Jie (rusai – VŽ) vykdė puolimo veiksmus Klynovų-Pokrovskų ir Volodymyryvkos-Pokrovskų kryptimis, patyrė nuostolių ir turėjo atsitraukti. Kitur, Vulhehirsko apylinkėse, atskiri priešo daliniai pasiekė dalinės sėkmės“, – štabo pranešimą cituoja CNN.

Jame taip pat teigiama, kad smarkiai bombarduojama visa fronto linija Donbase.

20:49 Turkija: labai svarbu pirmą maisto produktų krovinį paruošti kuo greičiau

Hulusis Akaras, Turkijos gynybos ministras, pirmadienį teigė, kad svarbu kaip įmanoma greičiau paruošti pirmąjį maisto produktų krovinį pagal naująjį susitarimą, pasiektą tarp Ukrainos, Rusijos, Turkijos ir Jungtinių Tautų.

Ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad Ankara sveikina Kyjivo siekius pradėti produktų eksportą dar šią savaitę ir kad Turkija vykdys savo prisiimtus įsipareigojimus.

20:37 Ukrainos palaikymo mitingo dalyviai Vilniuje ragino nepasiduoti karo nuovargiui

Keli šimtai žmonių, politikų Ukrainai palaikyti skirtoje akcijoje pirmadienį ragino nepasiduoti karo nuovargiui, prasidėjus jau šeštajam Rusijos agresijos prieš šią šalį mėnesiui. 

Katedros aikštėje Vilniuje, prie Gedimino paminklo nešini ar apsigaubę Lietuvos, istorinėmis Baltarusijos ir Ukrainos vėliavomis keli šimtai žmonių skandavo „Šlovė Ukrainai“ ir „Tegyvuoja Baltarusija“.

Į mitingą atvykusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kvietė ir toliau palaikyti Ukrainą, kuriai šios paramos dabar reikia labiausiai.

„Einant laikui ir karui tęsiantis išlaikyti dėmesį ties Ukraina darosi vis sunkiau, atsirado nuovargis, kad ir kaip banaliai ir netinkamai karo akivaizdoje šis žodis beskambėtų. Todėl ypač svarbu, kad kiekvienas iš mūsų mintimis ir darbais kas dieną palaikytume Ukrainos kovą už laisvę, už jų laisvę ir už mūsų laisvę“, – teigė Seimo pirmininkė.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Ukrainos patirtis siejo ir su savo šalies situacija.

„Ukrainiečiai ir baltarusiai turi tą pačią problemą – sakau tai ne kaip politikė, sakau kaip motina. Nes abu diktatoriai naikina mūsų namus, mūsų vaikus ir ateitį“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

20:15 JT atstovas: pirmieji žingsniai dėl maisto eksporto galimi artimiausiomis dienomis

Farhanas Haqas, Jungtinių Tautų (JT) atstovas spaudai, pirmadienį pareiškė, kad pirmieji žingsniai dėl grūdų ir kitų maisto produktų, užstrigusių Ukrainos uostuose, gali būti pradėti jau artimiausiomis dienomis, rašo „The Guardian“.

Anot jo, bus sukurtas bendras koordinavimo centras, kuris bendradarbiaus su jūreivystės ir logistikos kompanijomis dėl eksporto proceso. Anot atstovo, daugiau detalių bus paviešinta artimiausiu metu.

19:45 Padėdama Ukrainai Britanija sustabdė „neesminę“ pagalbą užsieniui

Po pranešimo, kad Rusijai įsiveržus į Ukrainą Jungtinė Karalystė sustabdė „neesminę“ pagalbą užsieniui, Londonas pirmadienį pareiškė „teikiantis prioritetą esminiam užsienio pagalbos finansavimui“, apimančiam, pavyzdžiui, pagalbą Kyjivui.

„Financial Times“ rašė, kad JK finansų ministerija „likusiai vasaros daliai“ užblokavo „neesminius naujus išmokėjimus“, kilus susirūpinimui, kad teikiant pagalbą Ukrainai bus viršytas išlaidų užsienio pagalbai limitas.

Darbą baigiantis ministras pirmininkas Borisas Johnsonas 2020 metais nusprendė sumažinti Britanijos metinį pagalbos plėtrai užsienyje biudžetą, priežastimi nurodydamas dėl COVID-19 pandemijos smarkiai išaugusią skolą.

Biudžetas buvo sumažintas nuo 0,7% iki 0,5% bendrųjų nacionalinių pajamų – iki 10 mlrd. GBP (11,8 mlrd. Eur).

Atsakydamas į „Financial Times“ straipsnį B. Johnsono atstovas sakė, kad „vyriausybė šiuo metu teikia prioritetą esminiam užsienio pagalbos finansavimui, tokiam kaip humanitarinės pagalbos teikimas Ukrainos žmonėms“.

„JK vyriausybė reikšmingos nacionalinės skolos, kurią sukėlė pasaulinė pandemija, laikotarpiu privalo veikti neviršydama biudžeto“, – pridūrė jis.

19:24 Maskvoje sulaikytas liberalių pažiūrų politikas

Maskvoje pirmadienį buvo sulaikytas į šalį sugrįžęs liberalių pažiūrų politikas Leonidas Gozmanas, praneša „Sky News“.

Politikas šalį paliko tik prasidėjus karui Ukrainoje, o neseniai į Maskvą grįžęs vyras buvo sulaikytas, nes neva nepateikė valdžios institucijoms ataskaitos apie užsienio pilietybę, arba suteiktą leidimą gyventi svertus.

Karą kritikavęs politikas įteikė Rusijos institucijoms reikalingus dokumentus, tačiau teigiama, kad jis tai padarė neva praėjus terminui.

Kartu su Anatolijumi Čiubaisu ir Borisu Nemcovu L. Gozmanas buvo įkūręs „Dešiniųjų jėgų sąjungą“, o šiuo metu yra šios organizacijos lyderis.

18:56 Apsišaukėliška Luhansko „respublika“ pereina prie Rusijos telefono operatorių kodo

Apsišaukėliškos Luhansko liaudies „respublikos“ valdžia „Telegram“ įraše paskelbė, kad regionas pereis prie Rusijoje naudojamų fiksuoto ryšio telefono operatorių kodo.

„Nuo liepos 25 dienos fiksuoto ryšio komunikacijos linijos Luhansko liaudies respublikoje pereis prie skaičių kodo, naudojamo Rusijos Federacijoje 857“, – rašoma pranešime.

Gegužės mėnesį abi Donecko ir Luhansko „respublikos“ buvo prijungtos prie Rusijos mobilaus ryšio operatorių kodo, prasidedančio +7, o klientai pradėti traktuoti kaip vidaus vartotojai.

18:10 „Gazprom“ dar labiau sumažins per „Nord Stream 1“ tiekiamų dujų srautą

Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ pirmadienį pranešė, kad dujų tiekimas Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ nuo trečiadienio bus sumažintas iki 33 mln. kubinių metrų per parą.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

17:37 Slovakija svarsto perduoti Ukrainai savo MiG-29 naikintuvų parką

Slovakija yra atvira idėjai ir šiuo metu svarsto perduoti savo turimus naikintuvus MiG-29, skelbia Bratislavoje viešintis „Sky News“ saugumo ir gynybos temų redaktorė Deborah Haynes.

Slovakijos gynybos ministras Jaroslavas Nadas teigė, kad šalis yra per maža, kad galėtų pati vienašališkai dovanoti šiuos lėktuvus, todėl norėtų, kad partneriai kompensuotų Slovakijos oro gynyboje atsiversiančią skylę perdavimo atveju. Bratislava priimtų kompensaciją tiek karo lėktuvų, tiek finansine forma.

Vienas MiG-29 J. Nado įkainotas 35 mln. Eur. Šie lėktuvai būtų itin naudingi Ukrainos pilotams, kurie turi tokio paties modelio lėktuvus ir moka juos pilotuoti, o Vakarų valstybių, kurios naudotų šiuos sovietų gamybos orlaivius beveik nėra.

„Sky News“ pasiteiravus ministro apie perdavimo galimybes, šis atsakė, jog tai būtų įmanoma padaryti rugsėjo pabaigoje, kai minėti 11 lėktuvų baigs savo oro policijos misiją, o dangų virs Slovakijos saugoti perims lenkų ir čekų pilotai.

16:48 Rusija: susitarimas dėl grūdų neapima smūgių kariniams taikiniams

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį pareiškė, kad pasiektas susitarimas su Ukraina, Turkija ir Jungtinėmis Tautomis dėl saugaus koridoriaus maisto produktų eksportui per Juodąją jūrą neapima karinių taikinių Ukrainos uostuose.

„Jei kalbėsime apie epizodą Odesoje, niekur tarp mūsų prisiimtų įsipareigojimų – įskaitant susitarimą, pasirašytą liepos 22 dieną – nėra nieko, kas mums draustų tęsti specialią karinę operaciją, naikinti karinę infrastruktūra ar kitus karinius taikinius“, – S. Lavrovą cituoja CNN.

16:25 G. Nausėda: šalių vienybė būtina Rusijos karo akivaizdoje

Su Lenkijos vadovu susitikęs Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda sako tikintis tolesne šalių vienybe gynybos ir saugumo srityse, tebesitęsiant Rusijos invazijai Ukrainoje.

Pasak Prezidentūros, G. Nausėda susitikime akcentavo, kad Lietuvos ir Lenkijos glaudus bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse, veiksmų koordinavimas ir bendras regioninių saugumo interesų atstovavimas tarptautiniais formatais yra itin svarbūs dabartiniame geopolitiniame kontekste, taip pat svarbi ir šalių vienybė dėl Rusijos vykdomos agresijos.

„Kartu esame stipresni ir saugesni. Tik veikdami išvien galime užtikrinti saugumą savo šalyse ir visame regione. Lenkija yra patikima Lietuvos sąjungininkė. Vertinu mūsų veikimą išvien ir tikiu, kad išliksime vieningi ateityje“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentūros teigimu, Lietuvos ir Lenkijos vadovai taip pat sutarė, kad būtina tęsti karinę pagalbą Ukrainai, nes būtent ukrainiečių apginklavimas nulems karo baigtį.

Prezidentai taip pat aptarė Rusijos kariuomenės sugriautų Ukrainos miestų ir infrastruktūros atstatymo darbus. Pasak šalies vadovo, tiek Lietuva, tiek Lenkija aktyviai įsitrauks į atstatymo procesą ir bendradarbiaus įgyvendinant projektus.

16:18 H. Kissingeris: Rusija privalės sugrąžinti visas užimtas teritorijas

Henry Kissingeris, buvęs JAV valstybės sekretorius Richardo Nixono ir Geraldo Fordo administracijose ir įtakingas JAV diplomatas, pareiškė, kad Ukraina neturėtų atiduoti jokių teritorijų Rusijai būsimame taikos plane su Maskva.

„Tai faktas – Rusija privalės sugrąžinti visas užimtas teritorijas nuo karo pradžios <...> Dabartinėje situacijoje Vakari turi nustatyti limitą, su kuo nebus galima sutikti nepaisant jokių aplinkybių. Ukrainos žemių atidavimas negali būti ta sąlyga, su kuria mes sutiktume“, – sakė H. Kissingeris interviu vokiečių transliuotojui ZDF.

Jis tai pat teigė, kad dabartinė situacija yra labiau komplikuota ir todėl labiau pavojinga nei Šaltojo karo metu.

16:07 Kremlius dievagojasi, kad smūgis Odesai – „susijęs tik su karine infrastruktūra“

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pirmadienį reporteriams sakė, kad Rusijso pajėgų smūgis Odesos uostui praėjusį savaitgalį yra susijęs „tik su karine infrastruktūra“.

„Tai niekaip nesusiję su infrastruktūra, reikalinga įgyvendinant susitarimus ir eksportuojant grūdus. Taigi, tai negali ir neturėtų kaip nors paveikti gabenimo proceso pradžios“, – sakė D. Peskovas.

Jis taip pat teigė, kad Maskva nesuinteresuota stabdyti visą dujų tiekimą Europai ir kad pastarojo meto rusiškų dujų tiekimo Europos šalims suvaržymai „paprasčiausiai yra europiečių įvestų suvaržymų pasekmės ir patys europiečiai kenčia nuo šių suvaržymų“.

„Rusija yra atsakinga dujų tiekėja, ir nesvarbu, kas ką sako Europos Komisijoje, Europos sostinėse, Jungtinėse Valstijose. Rusija buvo ir yra šalis, didele dalimi užtikrinanti Europos energetinį saugumą“, – teigė D. Peskovas.

15:25 „Eurovizija“: kitąmet konkursą rengs Jungtinė Karalystė

„Eurovizijos“ organizatoriai patvirtino, kad 2023 m. dainų konkursas vyks Jungtinėje Karalystėje, pranešė BBC, paskelbusi ir organizatorių žinutę apie tai „Twitter“ paskyroje.

Plačiau apie tai rašoma čia.

15:08 Ukraina: pirmi grūdų kroviniai iš Ukrainos bus išplukdyti šią savaitę

Nepaisydamas Rusijos smūgių Odesai Kyjivas tikisi, kad pirmieji grūdų kroviniai pagal Jungtinėms Tautoms tarpininkaujant sudarytą susitarimą iš Ukrainos uostų bus išplukdyti „šią savaitę“, pirmadienį pranešė ukrainiečių infrastruktūros ministras.

„Tikimės, kad susitarimas pradės veikti artimiausiomis dienomis... Rengiamės viską pradėti šią savaitę“, – spaudos konferencijoje sakė Oleksandras Kubrakovas, vadovavęs Ukrainos delegacijai Stambule vykusiose derybose dėl grūdų eksporto.

Plačiau apie tai rašoma čia.

14:56 Rusijos teisingumo ministerija grasina uždaryti keletą žydų organizacijų

Rusijos teisingumo ministerija išsiuntė keletui žydų organizacijų laiškus, kuriuose grasinama paskelbti šias organizacijas „užsienio agentais“.

Apie organizacijoms išsiųstus grasinančius laiškus pranešė „The Jerusalem Post“.

Organizacijas paskelbus „užsienio agentais“, joms gresia uždarymas. Viena iš tokių organizacijų, mėnesio pradžioje sulaukusių perspėjimo, yra „Sochnut“, padedanti žydų repatriacijos į Izraelį klausimais ir gauna finansinės paramos iš Izraelio bei JAV.

14:32 S. Lavrovas: Rusijos tikslas Ukrainoje yra nuversti šalies valdžią

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas savo vizito Kaire metu žurnalistams teigė, kad Rusijos tikslas Ukrainoje yra nuversti šalies valdžią, praneša „The Guardian“.

Kalbėdamas Arabų lygos suvažiavimo metu jis sakė, kad Rusija yra pasiruošusi padėti ukrainiečiams „išsilaisvinti iš naštos, kuri yra šis visiškai nepriimtinas režimas“.

Jis taip pat kaltino Vakarus skleidžiant „propagandą“, kurai siekiama Ukrainą paversti amžinu Rusijos priešu.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

14:15 IMAX oficialiai pasitraukė iš Rusijos

Kanados pramogų technologijų bendrovė IMAX, užsiimanti kino technologijomis ir filmų pristatymu, nuo birželio 1 d. visiškai pasitraukė iš Rusijos rinkos.

„Esu pasirengęs patvirtinti, kad korporacija IMAX išvyko iš Rusijos, paskutinė jos oficialios atstovybės ir darbo čia diena buvo gegužės 31-oji. Visi darbuotojai buvo atleisti. Nuo 2022 m. birželio 1 d. korporacija IMAX nebedirba Rusijoje“, – pranešė Romanas Isajevas, Rusijos kino teatrų savininkų asociacijos valdybos narys, kurį citavo „Ukrainska pravda“.

Rusijoje IMAX tinklas turėjo 49 kino teatrus.

13:56 Rusijos opozicionierius: Lietuvos stačiatikių autonomija leistų atviriau kalbėti apie karą

Lietuvos stačiatikių bažnyčios autonomija nuo Maskvos patriarchato leistų šios vadovams reikšti aiškesnę ir garsesnę poziciją smerkiant Rusijos karą Ukrainoje, sako Andrejus Zubovas, Rusijos opozicionierius.

Vilniuje pirmadienį viešintis istorikas ir liberalios Liaudies laisvės partijos PARNAS vicepirmininkas priminė, kad tokios autonomijos, kokios šiuo metu siekia Lietuvos stačiatikių bažnyčia, statusą šiuo metu turi Latvijos, Estijos ir Moldovos stačiatikiai, kai išlaikomi ryšiai su Maskvos patriarchatu, bet bažnyčia veikia daugiau partnerystės principu ir „patriarchas čia negali įsakinėti“.

„Autonominės bažnyčios vyskupai dalyvauja Rusijos bažnyčios gyvenime, ir labai svarbu, kad jie skleis šias antikarines, europines idėjas kitiems Rusijos bažnyčios vyskupams. Bet vidiniame gyvenime, paskiriant dvasininkus, kuriant vyskupijas, įšventinant naujus vyskupus – jie visiškai nepriklausomi. Manau, kad tai – teisingas kelias“, – žurnalistams sakė Vilniuje pirmadienį viešintis opozicionierius.

Anot A. Zubovo, nors Lietuvoje yra gerokai mažiau praktikuojančių stačiatikių, nei Latvijoje ar Estijoje, Lietuvos bendruomenė turėtų turėti autonomiją.

13:40 Ukraina skelbia sunaikinusi 50 rusų amunicijos sandėlių

Ukrainos pajėgos, pasinaudodamos JAV tiekiamais daugkartiniais raketų paleidimo įrenginiais HIMARS, sunaikino 50 Rusijos amunicijos sandėlių, sako Oleksijus Reznikovas, gynybos ministras.

„Tai nutraukia Rusijos tiekimo grandines ir atima iš jų galimybę vykdyti aktyvius karo veiksmus ir pulti mūsų ginkluotąsias pajėgas sunkiąja artilerijos ugnimi“, – jį citavo „Reuters“.

13:14 Vokietija perdavė pirmąsias „Gepard“ sistemas Ukrainai

Vokietija pradėjo tiekti Ukrainai priešlėktuvinius savaeigės artilerijos įrenginius „Gepard“, praneša Oleksijus Reznikovas, šalies gynybos ministras.

„Šiandien oficialiai atvyko pirmieji trys „Gepard“. Tai priešlėktuvinės sistemos, kurioms gavome dešimtis tūkstančių šovinių. Iš viso laukiame 15 „Gepard“ sistemų. Šiandien į Ukrainą atvyko trys. Jos jau yra perduotos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms“, – sakė gynybos ministras, kurį citavo leidinys „Evropeiska pravda“.

12:54 Mykolajive sugriauta mokykla

Po naktinio apšaudymo sugriauta mokykla Mykolajive, praneša Oleksandras Senkevičius, meras.

Jis pridūrė, kad be mokyklos nukentėjo sandėlis ir kelių įmonių teritorija.

Kol kas žinoma apie penkis sužeistuosius, tarp jų – paauglys.

12:46 ES siekia priklausomybės nuo rusiškų dujų atsikratyti ne vėliau kaip 2027-aisiais

Europos Sąjunga jau dabar turi mažinti dujų vartojimą, kad iki 2023 metų kovo jis būtų sumažintas 15%, arba 45 mlrd. kub. m, nes Rusija, kaip dujų tiekimo partnerė, yra nepatikima, pareiškė Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė.

„Mūsų pagrindinis tikslas – tapti visiškai nepriklausomais nuo rusiškų dujų importo Europai ne vėliau 2027 metų“, – pabrėžė ji.

Daugiau skaitykite čia.

12:36 D. Peskovas: Rusijos raketos Odesoje įtakos grūdų eksportui neturės

Dmitrijus Peskovas, Kremliaus spaudos sekretorius, aiškino, kad Rusijos sparnuotųjų raketų smūgiai Odesoje neturės įtakos grūdų eksportui.

„Šie smūgiai susiję tik su karine infrastruktūra. Jie niekaip nesusiję su infrastruktūra, kuri naudojama grūdų eksportui. Tai neturėtų turėti ir neturės įtakos krovinių gabenimo pradžiai“, – sakė D. Peskovas, kurį citavo „Reuters“.

VŽ primena, kad Rusija smogė pagrindiniam uostamiesčiui praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo pasirašytas susitarimas, turėjęs užtikrinti saugų grūdų išvežimą iš Ukrainos.

12:31 Rusija skelbia Ukrainos nuostolius

Rusijos gynybos ministerija kasdieniniame operatyviniame pranešime teigė, kad atrėmė du Ukrainos desantinius laivus, bandžiusius persikelti per Dnipro upę į okupuotą pietinę Chersono srities dalį.

Ministerija taip pat teigia numušusi šešis bepiločius orlaivius ir sunaikinusi sandėlį, kuris buvo naudojamas kaip JAV tiekiamų daugkartinių raketų paleidimo įrenginių HIMARS transportavimo mazgas.

Šių teiginių neįmanoma nepriklausomai patikrinti, vis dėlto, Kirilas Budanovas, Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos valdybos viršininkas, akcentavo, kad nepaisant Rusijos teiginių, nė vienas HIMARS nebuvo sunaikintas.

12:18 Mažėja rusiško kapitalo įmonių Lietuvoje

Lietuvoje šiuo metu registruotos 1.944 įmonės, kurių akcininkai yra Rusijos piliečiai ar įmonės, tačiau veikia 850, rodo atvirų duomenų platformos „Okredo“ atlikta rusiško kapitalo įmonių apžvalga. Anot jos, sumažėjo ir įmonių skaičius, ir jose dirbančių darbuotojų.

Tarp veikiančių įmonių – 593 individualios bei 257 bent vieną darbuotoją turinčios uždarosios akcinės bendrovės, jose įdarbinti 762 darbuotojai. Nuo metų pradžios darbuotojų įmonėse sumažėjo 10%, veikiančių įmonių šiuo metu yra 20-čia mažiau.

Plačiau skaitykite čia.

11:55 Ukraina sunaikino rusų vadavietę Chersone

Ukrainos ginkluotosios pajėgos Chersono kryptimi sunaikino rusų pajėgų vadavietę ir stebėjimo postą, praneša Natalija Humeniuk, Ukrainos gynybos pajėgų jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė, skelbia „Unian“.

11:48 Lenkija Ukrainai perdavė tankų

Lenkija perdavė Ukrainai tankų PT-91 „Twardy“, praneša Krzysztofas Platekas, Lenkijos nacionalinės gynybos ministerijos Ginkluotės agentūros atstovas spaudai.

Jis negalėjo atskleisti, kiek konkrečiai tankų buvo perduota kariaujančiai šaliai, tačiau jie jau pasiekė fronto linijas.

Pasak K. Plateko, Lenkija perdavusi dalį savo turimų tankų, spragą užpildys tankais iš Pietų Korėjos.

Tankas PT-91. Intso Kalninso  („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Tankas PT-91. Intso Kalninso  („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

11:37 A. Lukašenka: rusų kariai Baltarusijoje yra su mano sutikimu

Rusijos karių buvimas Baltarusijoje nepažeidžia šalies suvereniteto, nes nė vienas karys į šalį neatvyksta be vadovybės leidimo, aiškina Aliaksandras Lukašenka, neteisėtas Baltarusijos vadovas.

Agentūros AFP žurnalistas klausė A. Lukašenkos, ar Rusijos kariškių buvimas Baltarusijos teritorijoje leidžia šaliai vykdyti nepriklausomą politiką.

„Europos teritorijoje, įskaitant Prancūziją, yra tiek daug kitų šalių kariškių, kad jums net nereikia man užduoti klausimo, – atkirto A. Lukašenka. – Jų pas jus yra dešimtys tūkstančių.“

 „Jų visada buvo tiek, kiek mums reikėjo, nes aš juos pakviečiau. Nė vienas Rusijos kariškis nebuvo čia atvykęs be mano kvietimų ar leidimų. Todėl visi jie yra su mano sutikimu. Tokia yra prezidento (taip save vadina A. Lukašenka – VŽ) funkcija. Nė vienas kariškis negali būti čia be mano žinios“, – aiškino diktatorius.

„Kokį suverenitetą ir nepriklausomybę jie pažeidžia, jei aš paprašiau jų kaip nors padėti?“ – svarstė autoritaras.

11:24 „Grigeo“ ukrainiečiams perduoda keturias Lietuvoje gaminamas antidronines sistemas

Viena didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse AB „Grigeo“, bendradarbiaudama su organizacija „Blue / Yellow“, ukrainiečių kariuomenei perduos keturias Lietuvoje gaminamas antidronines sistemas. Paramos vertė siekia 60.000 Eur.

Išsamiau skaitykite čia.

11:19 JAV rengia „planą B“ Ukrainos grūdų eksportui po rusų smūgių Odesoje

JAV kartu su Ukraina rengia planą, kaip po Rusijos išpuolio prieš Odesos uostą iš šalies išvežti grūdus, sekmadienį pareiškė Samantha Power, JAV Tarptautinės plėtros agentūros (USAID) administratorė.

„Planas B apima kelius, geležinkelius ir upes, baržų siuntimą ir geležinkelių sistemų suderinimą su Europos geležinkelių sistemomis, kad eksportas galėtų vykti greičiau“, – sakė S. Power, kurią cituoja CNN.

Ji pareiškė, kad tikisi, jog susitarimas dėl grūdų „kažkaip išliks“, nepaisant to, kad Rusija „nedelsdama atsukto nugarą“ ir užpuolė Odesą – pagrindinį susitarime nurodytą uostą.

10:47 Kinų investicijos Rusijoje pagal „Vienos juostos, vieno kelio“ projektą sumažėjo iki nulio

Kinijos investicijos Rusijoje pagal plėtros ir bendradarbiavimo projektą „Viena juosta, vienas kelias“ 2022 metų pirmąjį pusmetį pirmą kartą sumažėjo iki nulio, pranešė „The Financial Times“, remdamasis tyrimų ir konsultacijų centro „Green Finance & Development Center“ ataskaita.

Pasak leidinio, investicijų nebuvimas rodo Pekino nenorą sulaukti sankcijų dėl sandorių su Rusija.

Daugiau skaitykite čia.

10:34 HRW: rusai okupuotose pietų teritorijose kankina civilius gyventojus

Tarptautinė organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) paskelbė, kad Rusijos pajėgos okupuotose Chersono ir Zaporižios sričių teritorijose kankina, neteisėtai sulaiko ir tremia civilius gyventojus. Anot HRW, Rusijos pajėgos taip pat kankino ten laikomus karo belaisvius.

Žmogaus teisių stebėjimo organizacija kalbėjosi su 71 žmogumi iš užimtų sričių miestų ir miestelių. Jie aprašė 42 atvejus, kai Rusijos okupacinės pajėgos savavališkai laikė civilius gyventojus ir daugelį jų kankino. HRW taip pat užfiksavo trijų Ukrainos gynėjų, kurie buvo rusų karo belaisviai, kankinimus. Du iš jų mirė.

Panašu, kad prievartos tikslas buvo gauti informacijos ir įvaryti baimę, kad žmonės sutiktų su okupacija, nes Rusija, pažeisdama tarptautinę teisę, siekia įtvirtinti suverenitetą okupuotoje teritorijoje, teigė HRW.

10:22 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad nuo Rusijos sukelto karo pradžios nukovė 39.700 rusų karių (per parą 180), 1.730 tankų (8), 876 (per parą – 7) artilerijos sistemas.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo infograma
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo infograma

10:12 Rusai „referendumus“ Zaporižioje ir Chersone žada rugsėjį

„Referendumas“ dėl Zaporižios ir Chersono prisijungimo prie Rusijos įvyks rugsėjo mėnesį, sako Vladimiras Rogovas, rusų primestas pareigūnas Zaporižioje.

 „Viskas krypsta į tai, kad referendumas įvyks rugsėjo pirmoje pusėje. Tikslios datos kol kas neįvardysiu. Rinkimų komisijos yra sudaromos“, – teigė V. Rogovas, kurį citavo rusų valstybinė žiniasklaida „RIA Novosti“.

Anot jo, „pagrindinis kuriamų rinkimų komisijų darbas bus patikslinti rinkėjų sąrašus, atsižvelgiant į tai, kad dalis žmonių išvyko iš regiono“.

09:51 „Gazprom“ gavo dujotiekio „Nord Stream“ turbinos eksporto licenciją

Vokiečių bendrovė „Siemens Energy“ nusiuntė Rusijos dujų milžinei „Gazprom“ Kanados išduotą eksporto licenciją, leidžiančią remontuoti, techniškai prižiūrėti ir transportuoti dujotiekio „Nord Stream“ kompresorių stoties „Portovaja“ turbinas, praneša „Deutsche Welle“, remdamasi Rusijos laikraščiu „Kommersant“.

Pasak rusų leidinio, kuris savo pranešime remiasi informuotais šaltiniais, „Gazprom“ triskart prašė „Siemens“ pateikti šią licenciją, kuri patvirtina, jog Kanados sankcijos šiai bendrovės įrangai netaikomos.

Plačiau skaitykite čia.

09:41 Ukraina sunaikino rusų vadavietę Luhanske

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų strateginės komunikacijos departamentas skelbia, kad ukrainiečiai sunaikino rusų vadavietę Krasnyj Luč miestelyje Luhansko srityje.

Departamento duomenimis, dėl smūgio žuvo 100 rusų karių.

09:11 Apšaudyta Dnipropetrovsko sritis

Rusijos pajėgos apšaudė Dnipropetrovsko sritį, praneša Valentinas Rezničenka, srities gubernatorius.

Anot jo, rusai apšaudė Nikopolį, Myrivskę ir Marhanecą. Pranešama, kad buvo sužeista 10 metų mergaitė.

Socialiniuose tinkluose dalinamasi gaisro vaizdais.

08:59 Ukraina: iki rugsėjo atgausime Chersoną

Ukrainos kariuomenės pareigūnai teigė, kad mūšyje dėl Chersono regiono susigrąžinimo įvyko „lūžis“, ir pareiškė, kad jie panaudos vakarietišką ginkluotę, jog iki rugsėjo mėnesio išlaisvintų Rusijos užimtą miestą.

„Galime sakyti, kad iki rugsėjo mėnesio Chersono regionas tikrai bus išvaduotas ir visi okupantų planai žlugs“, – sakė Sergejus Chlanas, Chersono srities vadovo padėjėjas, kurį citavo „The Guardian“.

08:53 JK: intensyviausi mūšiai vyksta Donbase ir Chersono srityje

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo kasdienėje žvalgybos informacijoje skelbia, kad Donbaso ir Chersono srityje tęsiasi intensyvūs mūšiai.

„Rusijos vadai ir toliau sprendžia dilemą: ar skirti išteklių puolimui rytuose, ar stiprinti gynybą vakaruose“, – skelbia JK.

Be to, nustatyta, kad netoli Barvinoko, Rusijos Belgorodo srityje, už 10 km nuo Ukrainos sienos, yra Rusijos karinių transporto priemonių atnaujinimo ir remonto bazė, kurioje buvo mažiausiai 300 apgadintų tankų, šarvuočių ir sunkvežimių.

Anot JK, Rusija susiduria su personalo ir priemonių trūkumu tvarkant sugadintas transporto priemones.

08:42 S. Lavrovas Arabų lygai: esame naujos eros pradžioje

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, susitiko su Arabų lygos šalių narių nuolatiniais atstovais ir pažadėjo pareigūnams „naujos eros“ pradžią.

„Esame naujos eros, kuri būtų judėjimas link tikro daugiašališkumo, o ne to, kurį bando primesti Vakarai, pradžioje“, – savo kalboje sakė S. Lavrovas.

Savo likusioje kalboje Rusijos diplomatijos vadovas toliau dėstė savo šalies naratyvus apie Krymą, Donbasą, esą ukrainiečiai terorizuoja šiuos regionus, nepripažįsta „referendumų“, o Ukrainos valdžia yra neteisėta.

08:24 Generalinis štabas: atremta dalis atakų

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo ryto suvestinėje informacijoje praneša, kad atrėmė rusų puolimą Berestovas–Ivano-Darijivka ir Verchnokamyjanka– Ivano-Darijivka kryptimis

Tačiau buvo apgadintos Ukrainos pozicijos Slavjansko kryptimi, apšaudytos Kramatorsko ir Bachmuto rajonuose esančios gyvenvietės.

„Siekdamas suvaržyti mūsų kariuomenės veiksmus, rusų priešas išilgai kontaktinės linijos apšaudė pozicijas raketomis bei tankais“, – rašo Generalinis štabas.

Taip pat Ukrainos pajėgos skelbia turinčios informacijos, jog Juodojoje jūroje yra du rusų sparnuotųjų raketų vežėjai „Kalibr“.

08:06 Akreditavimo tarnyba pripažino 150 medikų iš Ukrainos kvalifikacijas

Akreditavimo tarnyba pripažino maždaug 150 medikų iš Ukrainos profesines kvalifikacijas, pirmadienį pranešė LRT.

Nacionalinio transliuotojo duomenimis, didžioji dalis specialistų jau dirba gydymo įstaigose.

07:28 ISW: ukrainiečiai rengia sėkmingas kontrpuolimo operacijas Chersono srityje

Ukrainiečiai didina kontrpuolimo operacijas Chersono srityje, o per pastarąją savaitę apgadino visus tris Rusijos kontroliuojamus tiltus, vedančius į Chersono miestą, pastebi JAV karo tyrimų insitutas (ISW).

Anot analitikų, Rusijos pajėgos bandė surengti ribotus sausumos puolimus Chersono srityje, į šiaurės vakarus nuo Slovjansko, į rytus nuo Siversko ir į pietus nuo Bachmuto.

Rusijos okupacinė valdžia, kaip pastebi ISW, toliau nustatinėjo sąlygas referendumams dėl aneksijos okupuotose teritorijose ir verbuoja Rusijos civilius gyventojus atstatymo darbams.

Be to, Kremlius naudojasi privačių karinių bendrovių vykdomomis verbavimo akcijomis, kad sukurtų kovinę galią, bando formuoti regioninius savanorių batalionus.

Nors kol kas tai nėra reikšmingas skaičius, Maskva susiduria su didėjančiu etninių mažumų, kurioms tenka neproporcingai didelė Rusijos karo Ukrainoje našta, nepasitenkinimu šalies viduje, praneša ISW.

07:16 Žvalgybos vadovas:  HIMARS padeda Ukrainai naikinti Rusijos pajėgas

Daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai HIMARS padeda Ukrainai naikinti Rusijos pajėgas, sako Kirilas Budanovas, Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos valdybos viršininkas.

Pasak jo, iki šiol Ukrainoje naudojama tolimojo nuotolio sistema yra sovietinė „Točka-U“, kurios maksimalus nuotolis siekia apie 120 km, tačiau „jų liko labai nedaug“. Dabar šias sistemas pakeitė HIMARS.

„Jei gausime tolimojo nuotolio šaudmenų, jas toliau naudosime. O rusai žino, kad bet kokiu atveju su šia ginkluote jiems baigta“, – sakė K. Budanovas interviu leidiniui „The Washington Post“.

Jis taip pat pažymėjo, jog ukrainiečiai neprarado nė vieno HIMARS, priešingai nei skelbia Rusija.

07:09 Kaire rusų diplomatijos vadovas pažadėjo tiekti grūdus Egiptui

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, sekmadienį lankydamasis Kaire užtikrino, kad Egiptui bus tiekiami rusiški grūdai.

„Dar kartą patvirtinome Rusijos grūdų eksportuotojų įsipareigojimą vykdyti visus savo įsipareigojimus“, – sakė S. Lavrovas spaudos konferencijoje su Samehu Shoukry Egipto kolega, praneša „Reuters“.

06:44 Apšaudytas Charkivas

Pirmadienio naktį rusų pajėgos vėl apšaudė Charkivą.

Kaip praneša „Unian“, miestui suduota daugiau kaip 20 smūgių. Pažymima, kad sprogimai įvyko daugiausia į pietryčius nuo Charkivo.

Nukentėjusiųjų skaičius kol kas tikslinamas.

06:37 V. Zelenskis: svarbiausia išsaugoti vienybę

Svarbiausias nacionalinis uždavinys – išsaugoti vienybę ir kartu siekti pergalės, per savo naktinį kreipimąsi į tautą sakė Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

„Vienybės išsaugojimas dabar ir bendras darbas dėl pergalės yra svarbiausia nacionalinė užduotis, kurią mes visi tikrai įvykdysime. Tai reiškia, kad galėsime padaryti tai, ko ankstesnės kartos negalėjo padaryti anksčiau. Tai pasakytina ir apie mūsų gynybą šiame nepriklausomybės kare, ir apie mūsų judėjimą į Europą, visateisę narystę Europos Sąjungoje, ir apie mūsų gebėjimą tapti viena moderniausių pasaulio valstybių“, – pabrėžė jis.

V. Zelenskis paragino neatsipalaiduoti ir daryti viską, kad priešui būtų padaryta kuo daugiau nuostolių, ir surinkti kuo daugiau paramos Ukrainai.

„Šią savaitę vyks svarbūs mūsų partnerių vizitai, svarbios derybos, o svarbiausia – tolesnis Ukrainos pozicijų puoselėjimas. Fronte, diplomatijoje ir ekonomikoje“, – sakė jis.

VŽ primena, kad liepos 28 d. Ukraina švenčia valstybės dieną.

06:24 Rusija nori steigti savo tarptautinį tribunolą

Aleksandras Bastrykinas, Rusijos tyrimų komiteto vadovas pareiškė, kad Maskva apkaltino 92 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadus nusikaltimais žmoniškumui ir pasiūlė įsteigti tarptautinį tribunolą, kurį remia Bolivija, Iranas ir Sirija.

Anot jo, daugiau kaip 220 asmenų apšaudė civilių gyventojų namus, ukrainiečiai esą netinkamai elgėsi su rusų belaisviais, nors didžioji dauguma nusikaltimų, užfiksuotų tokiose institucijose kaip Jungtinės Tautos (JT), yra apie žiaurumus, kuriuos įvykdė Rusijos pajėgos.

„Reuters“ skelbia, kad A. Bastrykinas, paklaustas ar jo tyrimai galėtų vykti globojant JT, atsakė, kad atsižvelgdamas į tai, jog „kolektyviniai Vakarai“ atvirai remia Ukrainą, esą būtų tikslingiau dirbti su Rusijos partneriais Nepriklausomų valstybių sandraugoje, Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje, BRICS grupėje ir Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijoje.

A. Bastrykinas pridūrė, kad pradėta 1.300 baudžiamųjų tyrimų dėl Ukrainos kariuomenės, politinės vadovybės, nacionalistinių asociacijų ir ginkluotų formuočių narių, o atsakomybėn iki šiol patraukta daugiau kaip 400 asmenų. Jis aiškino, kad iškeltos bylos Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojams, kuriuos jis, nepateikdamas įrodymų, apkaltino masinio naikinimo ginklų kūrimu.

Pasak Rusijos atstovo, buvo pradėtos aštuonios baudžiamosios bylos dėl išpuolių prieš Rusijos ambasadas ar kitas atstovybes Nyderlanduose, Airijoje, Lietuvoje, Čekijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Prancūzijoje.

06:12 Vokietijos prezidentas: V. Putinas „kariauja su Europos vienybe“

Karas, kurį Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, kariauja su Ukraina, taip pat yra „karas su Europos vienybe“, sekmadienį sakė Frankas-Walteris Steinmeieris, Vokietijos prezidentas.

„Negalime leisti, kad mus suskaldytų, negalime leisti sunaikinti didžio vieningos Europos darbo, – pareiškė jis, sakydamas kalbą Vokietijos vakaruose esančiame Paderborno mieste. – Šis karas susijęs ne vien su Ukrainos teritorija. Jis susijęs su bendru mūsų vertybių ir taikios tvarkos pamatu.“

Tačiau šių vertybių gynimas taip pat reiškia pasirengimą „priimti reikšmingus nepatogumus“, įspėjo F.-W. Steinmeieris, bet plačiau nekomentavo.

„Ar mes tam pasirengę? Mums visiems iškilęs šis klausimas – šiandien ir artimiausiomis dienomis, savaitėmis bei mėnesiais“, – sakė prezidentas.

„Rusija ne tik abejoja sienomis, ne tik okupuoja nepriklausomos ir suverenios kaimyninės valstybės teritorijas, ji net ginčija Ukrainos valstybingumą“, – pridūrė jis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis: politikų vizitai siunčia klaidingus signalus Taivano separatistinėms jėgoms

Qu Baihua, Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Vilniuje, sako, kad bet koks Lietuvos ar kitų valstybių...

Partijų reitinguose pirmauja TS-LKD ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ 2

Partijų reitingų lentelėje pirmauja valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir...

J. Bidenas pasirašė Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO paraiškų ratifikavimo dokumentus

Joe Bidenas, JAV prezidentas, antradienį pasirašė Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO paraiškų ratifikavimo...

Starto pakete – ir „užmarinuoti“ sprendimai

Iki Seimo rudens sesijos starto liko mėnuo. Bet joje, regis, vėsa nepadvelks – be tradiciškai daug aistrų...

Nuomonės
05:50
Vokietijos ekonomikos stebuklas blėsta – visi šalies ūkio varikliai pavojuje Premium

Didžiausios Europos ekonomikos atsigavimas po koronaviruso pandemijos buvo silpnesnis negu kitų išsivysčiusių...

VMI išlyga: neturinčiųjų išmaniojo kasos aparato po sausio 1 d. nebaus. Bet reikės įrodymų Premium

Įmonėms, kurios nuo kitų metų privalo nuolat teikti kasos kvitų duomenis VMI, tačiau iki numatyto termino...

Finansai
05:45
Ar lėtėjanti ekonomika paskatins įmones imtis skaitmeninių sprendimų? Verslo tribūna

Daug Lietuvos įmonių dar nespėjo visiškai atsitiesti ir išmokti visų pandemijos pamokų, o rekordinė...

„Norfos“ efektyvumo sprendimai: iš ko mokėti didesnius atlyginimus? Verslo tribūna

Nuo sumažinto apšvietimo iki išjungiamų šaldytuvų – mažmeninės prekybos tinklai šiandien priversti ieškoti...

G. Nausėda: Lietuva remia baltarusių siekį kovoti už laisvą gyvenimą

Prieš dvejus metus prasidėję protestai negrįžtamai pakeitė dalį baltarusių visuomenės, o Lietuva remia jų...

Verslo aplinka
2022.08.09
Lenkija žada imtis atsako prieš ES dėl užblokuotų lėšų

Įtampa tarp Lenkijos ir Europos Komisijos šią savaitę vėl išaugo, lenkų konservatyvios valdančiosios partijos...

Verslo aplinka
2022.08.09
Turkija po 2 metų pertraukos pasiuntė gręžybos laivą į Viduržemio jūros rytus

Turkija antradienį pasiuntė savo naujausią gręžybos laivą į pirmąją per beveik dvejus metus energijos...

Verslo aplinka
2022.08.09
Baltarusių opozicija: nuo režimo bėgantieji į Lietuvą gali patekti tik nelegaliai 1

Nuo Aliaksandro Lukašenkos, neteisėto Baltarusijos vadovo, režimo bėgantys baltarusiai į Lietuvą gali patekti...

Verslo aplinka
2022.08.09
Graikijos premjeras smerkia opozicinės partijos lyderio sekimą

Kyriakos Mitsotakis, Graikijos premjeras, pirmadienį pripažino, kad žvalgybos tarnybos vykdytas opozicinės...

Verslo aplinka
2022.08.09
Rusijos aviakompanijos pradeda ardyti lėktuvus atsarginėms dalims

Rusijos aviakompanijos, įskaitant didžiausią iš jų – valstybės kontroliuojamą „Aeroflot“, pradėjo ardyti...

Verslo aplinka
2022.08.09
„Transneft“: Ukraina sustabdė rusiškos naftos tranzitą į Europą 3

Rusijos valstybės valdoma naftos kompanija „Transneft“ teigė, kad nuo rugpjūčio 4 dienos Ukraina nustojo...

Pramonė
2022.08.09
JK baiminantis recesijos, B. Johnsonas fiskalinius sprendimus palieka kitam premjerui

Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas, iki savo pasitraukimo kitą mėnesį nedarys...

Verslo aplinka
2022.08.09
A. Armonaitė Klaipėdai žada numatyti finansavimą mėlynųjų inovacijų ir aplinkosaugos idėjoms

Klaipėda iš visų Lietuvos miestų turi didžiausią potencialą ateityje pritraukti su Baltijos jūros ištekliais,...

Verslo aplinka
2022.08.09
Panevėžyje ir Kuršių mariose prasideda karinės pratybos

Antradienį Panevėžio mieste ir rajone bei Vakarų Lietuvoje prasideda Lietuvos kariuomenės pratybos.

Verslo aplinka
2022.08.09
Rusija įšaldė objektų inspektavimą pagal START sutartį su JAV

Rusija pirmadienį pranešė, kad įšaldo objektų inspektavimą pagal strateginės ginkluotės mažinimo sutartį su...

Verslo aplinka
2022.08.09
Pirmadienį – 1.935 nauji COVID-19 atvejai, mirė žmogus

Per praėjusią parą nustatyti 1.935 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus, rodo antradienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku