Grūdų saugykla per rusų smūgį Odesos uoste nenukentėjo, Rusija Turkiją tikina neturinti su šia ataka nieko bendro

Publikuota: 2022-07-23
Atnaujinta 2022-07-23 19:57
  • Rusai raketomis atakavo Odesos jūrų uostą, kurio nepulti įsipareigojo penktadienį Stambule su JT ir Turkija pasirašytu susitarimu.
  • Naktį ir rytą rusai apšaudė įvairias Ukrainos sritis: Kirovohrado, Mykolajivo, Charkivo, Dniepropetrovsko, Sumų, Odesos, Zaporižios.
  • JAV perduoda Ukrainai 270 mln. USD vertės pagalbos, įskaitant keturias HIMARS.

Penktadienio įvykių juostą galite rasti čia.

Baigiame pildyti šeštadienio naujienų juostą, naujausias žinias pranešime sekmadienį ryte.

19:41 Buvęs Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas įtariamas valstybės išdavyste

Ukrainos Valstybinis tyrimų biuras pranešė, kad buvęs Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas Volodymyras Sivkovyčius įtariamas dirbęs Rusijos žvalgybos tarnyboms ir vadovavęs agentų tinklui Ukrainoje, kuris šnipinėjo Rusijos naudai, rašo „Kyiv Independent“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Biuras taip pat nurodė, kad tam pačiam tinklui, įtariama, priklausė ir neseniai sulaikytas buvęs Ukrainos saugumo tarnybos Kryme vadovo pavaduotojas Olehas Kuliničius.

18:52 Žvalgyba: amunicija į Chersono sritį vežama prisidengiant humanitarine pagalba

Rusijos kariai, prisidengdami humanitarine pagalba, pristato šaudmenis į Chersono sritį, teigia Ukrainos gynybos ministerijos Žvalgybos valdyba, kurią cituoja „Kyiv Independent“.

Jos duomenimis, daugiau kaip 20 sunkvežimių su šaudmenimis ir kita ginkluote į sritį atvyko maskuodamiesi civiliniais kroviniais.

Šaudmenų sandėliai įrengti kultūros ir švietimo įstaigose, teigia žvalgyba.

18:17 Donabase žuvo du amerikiečiai

Donbaso regione, kur verda įnirtingi mūšiai, nes Rusija, nesugebėjusi užimti Kyjivo, visą savo dėmesį sutelkė į šią Rytų Ukrainos sritį, žuvo du amerikiečiai, šeštadienį pranešė JAV valstybės departamentas.

„Galime patvirtinti, kad Ukrainos Donbaso regione neseniai žuvo du JAV piliečiai. Palaikome ryšį su šeimomis ir teikiame visą įmanomą konsulinę pagalbą“, – pareiškė Valstybės departamento atstovas.

Departamentas taip pat nurodė, jog „iš pagarbos šeimoms šiuo sunkiu metu“ neteiks jokios papildomos informacijos.

Ukraina yra įkūrusi tarptautinį savanorių legioną, nors Valstybės departamentas nepatvirtino, ar minėti du asmenys šalyje buvo kaip kovotojai.

17:33 Turkija: rusai sako, kad su smūgiu Odesos uostui neturi nieko bendro

Turkijos gynybos ministras šeštadienį sakė, kad Rusijos pareigūnai Ankarai pareiškė, jog Maskva „neturi nieko bendro“ su smūgiais Odesos uostui, kurio nepulti įsipareigojo penktadienį Stambule pasirašytu susitarimu. 

„Mums susisiekus su Rusija, rusai mums pasakė, kad jie visiškai nesusiję su šia ataka ir kad jie labai atidžiai ir išsamiai nagrinėja šį reikalą“, – sakė gynybos ministras Hulusi Akaras.

„Faktas, kad toks incidentas įvyko iškart po to, kai vakar sudarėme susitarimą, mums tikrai sukėlė nerimą“, – pridūrė jis.

17:24 V. Zelenskis: Rusija ras būdų, kaip neįgyvendinti pažadų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad šeštadieninis Rusijos smūgis Odesos uostui parodė, jog Maskva ras būdų neįgyvendinti su Jungtinėmis Tautomis ir Turkija sudaryto susitarimo dėl grūdų eskporto atnaujinimo.

„Tai įrodo tik viena: kad ir ką Rusija sakytų ir žadėtų, ji ras būdų, kaip to neįgyvendinti“, – sakė V. Zelenskis vaizdo komentare, kurį cituoja „Reuters“.

17:14 Išaugo nukentėjusiųjų Kropyvnyckio rajone skaičius

Per 13 raketų ataką Kirovohrado srities Kropyvnyckio rajone, naujausiais duomenimis, žuvo trys žmonės ir 16 buvo sužeista. Apie tai pranešė srities administracijos vadovas Andrijus Raikovyčius. Jo teigimu, sužeistųjų gyvybei pavojus negresia.

16:59 Grūdų saugykla per rusų ataką Odesos uoste nenukentėjo

Per Rusijos raketų smūgį grūdų saugykla Odesos jūrų uoste nenukentėjo, pranešė operatyvinės vadovybės „Pietūs“ spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk.

„Akivaizdu, kad priešo tikslas buvo smogti būtent Odesos jūrų prekybos uostui. Keturios „Kalibr“ tipo raketos buvo nukreiptos būtent šia kryptimi. Dvi iš jų numušė priešlėktuvinės gynybos pajėgos, dvi pataikė į uosto infrastruktūrą. Nukentėjo siurblinė“, – sakė N. Humeniuk.

Jos teigimu, aukų nebuvo, didelės žalos uosto infrastruktūrai taip pat. Raketos sukėlė nedidelį gaisrą, kurį gelbėtojai netrukus užgesino.

16:08 Ukraina tęsia pasiruošimą grūdų eksporto atnaujinimui, nepaisant smūgio uostui

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas teigia, kad Ukraina toliau rengiasi atnaujinti grūdų eksportą iš Juodosios jūros uostų, nepaisant Rusijos raketų smūgio šeštadienio rytą Odesos uostui.

„Tęsiame techninį pasirengimą pradėti žemės ūkio produktų eksportą iš mūsų uostų“, – feisbuke parašė A. Kubrakovas.

15:53 J. Borrellis: smūgis uostui parodo, kad Rusija visiškai nepaiso įsipareigojimų 

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis šeštadienį pasmerkė Rusijos raketų smūgį Ukrainos Odesos uostui.

„Smogti grūdų eksportui itin svarbiam taikiniui praėjus vos dienai po to, kai buvo pasirašyti Stambulo susitarimai, yra ypač smerktina ir vėl parodo, kad Rusija visiškai nepaiso tarptautinės teisės ir įsipareigojimų“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

15:26 JT vadovas smerkia Rusijos raketų smūgį Odesos uostui

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas šeštadienį griežtai pasmerkė Rusijos raketų smūgį Odesos uostui, surengtą Maskvai ir Kyjivui ankstesnę dieną pasirašius susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo su juo ir Turkijos gynybos ministru. 

„Generalinis sekretorius vienareikšmiškai smerkia šiandienos smūgius Ukrainos Odesos uostui“, – išplatintame pareiškime nurodė A. Guterreso atstovas Farhanas Haqas. 

„Rusijos Federacija, Ukraina ir Turkija privalo visiškai įgyvendinti susitarimą“, – pridūrė jis. 

15:18 Ukraina atakavo tiltą per Inhulecio upę

Vienintelis apvažiavimo tiltas per Inhulecio upę (Dniepro intakas) Chersono srityje, esantis Darivkoje, buvo apgadintas. Šią informaciją patvirtino Chersono srities tarybos narys Serhijus Chlanis.

„Šį rytą, kaip visada chirurgiškai tiksliai, Ukrainos pajėgos smogė Darivkos tiltui per Inhulecį“, – pažymėjo jis.

Pasak S. Chlanio, „tai yra operacijos, kuria siekiama atkirsti rusų grupuotę Chersone nuo tiekimo, tęsinys. Kiekvienas tiltas yra silpnoji logistikos vieta“.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad tiltas buvo atakuotas iš HIMARS sistemų. Tačiau buvo patikinta, kad, nepaisant duobių grindinyje, tiltas nepažeistas ir veikia.

Anksčiau ukrainiečiai Chersono srityje atakavo Antonivskio tiltą per Dnieprą, kuris taip pat svarbus rusų kariuomenės aprūpinimui.

14:20 JAV ambasadorė: Kremlius ir toliau naudoja maistą kaip ginklą

JAV ambasadorė Kyjive pareiškė, kad Maskva turėtų atsakyti už smūgį Odesos uostamiesčiui šeštadienį.

„Skandalinga. Rusija smogė Odesos uostamiesčiui praėjus mažiau nei 24 valandoms po to, kai buvo pasirašytas susitarimas, leidžiantis eksportuoti žemės ūkio produkciją. Kremlius ir toliau naudoja maistą kaip ginklą. Rusija turi būti patraukta atsakomybėn“, – tviteryje parašė ambasadorė Bridget A. Brink.

13:54 Afrikos Sąjunga sveikina susitarimą dėl grūdų eksporto atblokavimo

Afrikos Sąjunga (AS) šeštadienį sveikino Ukrainos ir Rusijos susitarimą, kuris turėtų sudaryti sąlygas atnaujinti ukrainietiškų grūdų eksportą per Juodąją jūrą ir sušvelninti pasaulinę maisto krizę.

Ukrainos ūkiai yra svarbus grūdų šaltinis pasaulio rinkai, ypač Viduriniams Rytams ir Afrikai, kur maisto labai trūksta.

„Afrikos Sąjungos Komisijos pirmininkas Moussa Faki sveikina Rusijos ir Ukrainos pasirašytus susitarimus“, – rašoma išplatintame pareiškime.

Jame taip pat giriamas AS vadovaujantis Senegalo prezidentas Macky Sallas, „raginęs skubiai atnaujinti ukrainietiškų ir rusiškų grūdų eksportą“ per birželio pradžioje Sočyje įvykusį susitikimą su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

Tuo metu M. Sallas padėkojo Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganu, kuris penktadienį Stambule stebėjo pasirašymo ceremoniją, taip pat V. Putinui ir Ukrainos vadovui Volodymyrui Zelenskiui.

13:21 Ukrainos URM atstovas: Odesos uosto apšaudymas – V. Putino spjūvis Turkijos ir JT vadovams

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas pareiškė, kad Odesos uosto apšaudymas yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino spjūvis į veidą Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui ir JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

„Rusijos Federacijai prireikė mažiau nei 24 valandų, kad raketų smūgiu į Odesos uosto teritoriją užginčytų susitarimus ir pažadus, duotus JT ir Turkijai vakar Stambule pasirašytame dokumente. Rusijos raketa – tai Putino spjūvis į veidą JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui ir Turkijos prezidentui Recepui Erdoganui, kurie dėjo daug pastangų, kad būtų pasiektas susitarimas, ir kuriems Ukraina yra dėkinga“, – feisbuke parašė Ukrainos URM atstovas spaudai Olehas Nikolenka.

URM taip pat paragino JT ir Turkiją užtikrinti, kad Rusija vykdytų savo įsipareigojimus saugiai eksploatuoti grūdų koridorių.

12:57 Prokurorai: per karą žuvo daugiau nei 350 vaikų

Nuo Rusijos Ukrainoje sukelto karo pradžios žuvo mažiausiai 358 vaikai, 683 buvo sužeisti. Tokius duomenis pateikia Ukrainos generalinė prokuratūra. Manoma, kad šie skaičiai bus didesni, nes į juos neįtrauktos aukos Rusijos okupuotose teritorijose ir vietovėse, kuriose 6iuo metu vyksta karo veiksmai.

12:22 Ukrainos pajėgos patvirtina, kad į Odesos uostą pataikė dvi rusų raketos

Ukrainos operatyvinė vadovybė „Pietūs“ praneša, kad rusai atakavo Odesą keturiomis sparnuotomis raketomis „Kalibr“. Dvi raketos pataikė į jūrų uosto infrastruktūrą, kitas dvi numušė priešlėktuvinė gynyba.

12:16 Rusai atakavo ir Zaporižios sritį

Pasak Zaporižios srities gubernatoriaus Oleksandro Starucho, Rusija raketomis šeštadienį, apie 6.30 val., smogė fronto linijai šiame regione, taip pat netoli Zaporižios miesto. Apie nukentėjusiuosius nepranešama.

12:06 Parlamentaras: rusai raketomis smogė Odesos uostui

Odesoje nugriaudėjo šeši sprogimai, dvi raketos pataikė į uostą, yra nukentėjusiųjų, „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos parlamento narys Oleksijus Hončarenka.

Jo teigimu, Odesos uoste kilo gaisras.

„Jie dar kartą parodė, ko verti sandoriai su jais. Tik apginklavę Ukrainą galime iš tikrųjų užtikrinti Ukrainos žemės ūkio produktų eksportą“, – rašė jis.

Parlamentaras taip pat rašo, kad danguje virš Odesos vyksta oro mūšis.

11:52 B. Johnsonas: man atsistatydinus JK parama Ukrainai nesumažės

Postą paliekantis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį per pokalbį telefonu patikino Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, kad jam pasitraukus iš pareigų Londonas toliau tvirtai rems  Kyjivo kovą su Rusijos agresija.

„Jis pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė ir toliau pasiryžusi remti Ukrainos žmones, bei sakė, kad šis ryžtas nepajudinamas, kas bebūtų išrinktas naujuoju JK ministru pirmininku“, – apibendrindama lyderių pokalbį sakė Dauningo gatvės atstovė spaudai.

„Prezidentas V. Zelenskis padėkojo ministrui pirmininkui už tvirtą paramą Ukrainai ir už jo šiltus žodžius paskutiniame kreipimesi į parlamentą“, – pridūrė ji.

Trečiadienį per paskutinę savo, kaip vyriausybės vadovo, klausimų ir atsakymų sesiją parlamente B. Johnsonas sakė norįs duoti „keletą patarimų“ savo būsimam įpėdiniui.

„Svarbiausia, laikytis arti amerikiečių, palaikyti ukrainiečius, visur ginti laisvę ir demokratiją“, – sakė premjeras, kurio žodžius palydėjo audringi torių parlamentarų plojimai.  

11:36 Apšaudytos įvairios vietovės Sumų srityje

Šį rytą, po 9 val., rusai smogė Šostkos miestui Sumų regione, yra sužeistųjų, pranešė Sumų srities administracijos vadovas Dmytro Žyvyckis.

Jo teigimu, nors naktis regione buvo rami, ryte, be Šostkos, apšaudyta ir daugiau vietovių.

11:07 JK: Chersono srityje – stiprūs mūšiai, Ukrainai tęsiant kontrpuolimą

Jungtinės Karalystės (JK) Gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos informacija, šeštadienį pranešė, kad per pastarąsias 48 valandas Chersono srityje vyko smarkūs mūšiai, Ukrainos pajėgoms tęsiant puolimą prieš Rusiją.

Ministerijos teigimu, „Rusija tikriausiai bando sulėtinti ukrainiečių puolimą naudodama artilerijos ugnį palei natūralų Ingulecio, Dniepro intako, barjerą“. 

„Tuo pat metu Rusijos tiekimo linijoms į vakarus nuo Dniepro kyla vis didesnis pavojus“, – teigiama pranešime.

Jame priduriama, kad papildomi Ukrainos smūgiai dar labiau apgadino rusams svarbų Antonivskio tiltą, nors Rusija atliko laikinus remonto darbus.

10:59 V. Zelenskis: JT atsakingos už susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto įgyvendinimą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Tautos yra atsakingos už tai, kad būtų įgyvendintas Stambule pasiektas susitarimas dėl Rusijos invazijos nutraukto ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.

„Rusija gali imtis provokacijų, bandymų diskredituoti Ukrainos ir tarptautines pastangas. Tačiau mes pasitikime Jungtinėmis Tautomis. Dabar jų pareiga garantuoti susitarimo įgyvendinimą“, – sakė prezidentas savo kasdieniame vaizdo kreipimesi.

Rusijos karinė invazija Ukrainoje paralyžiavo maisto produktų gabenimą iš šalies, kuri yra viena didžiausių kviečių ir kitų javų eksportuotojų pasaulyje, todėl nuogąstaujama, kad pasaulyje, ypač neturtingose šalyse, gali pristigti maisto.

V. Zelenskis sakė, kad susitarimas „visiškai“ atitinka Ukrainos interesus ir kad Ukrainos kariuomenė visiškai kontroliuos prieigą prie uostų.

Jis pridūrė, kad pagal susitarimą bus eksportuota apie 20 mln. tonų praėjusių metų ir šiųmetinio derliaus.

10:45 Kropyvnyckio rajone žuvo trys žmonės

Per 13 raketų ataką Kropyvnyckio rajone žuvo trys žmonės, tarp jų karys ir du žinybinės saugumo tarnybos darbuotojai, pranešė Ukrainos žiniasklaida, remdamasi Kirovohrado srities vadovu Andrijumi Raikovyčiumi. Dar devyni kariai buvo sužeisti.

10:30 Ukraina: nukauta dar 240 rusų

Ukrainos ginkluotojų pajėgų Generalinis štabas skelbia, kad pastarąją parą nukauta dar 240 Rusijos karių, o nuo invazijos pradžios iš viso – maždaug 39.240.

10:26 Lietuvos pirmoji ponia atvyko į Ukrainą, lankysis Bučoje ir Irpinėje

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė atvyko į Kijevą, kur šeštadienį dalyvaus Ukrainos prezidento žmonos Olenos Zelenskos rengiamoje antrojoje pirmųjų ponių konferencijoje.

„Man labai svarbu asmeniškai atvažiuoti į Kyjivą, susitikti su O. Zelenska ir dar kartą visos Lietuvos vardu išreikšti gilią pagarbą ir susižavėjimą tam, ką daro ji asmeniškai ir ką daro visa didvyriška ukrainiečių tauta“, – Kyjive sakė pirmoji ponia. Plačiau skaitykite čia.

10:19 ES paskutinę minutę išbraukė „Airbus“ titano tiekėją iš sankcijų sąrašo

ES atsisakė planų taikyti sankcijas Rusijos metalo įmonei „VSMPO-Avisma“, kuri yra pagrindinė titano tiekėja orlaivių gamintojai „Airbus“. Anot šaltinių, bendrovė iš 7-to sankcijų paketo buvo išbraukta paskutinę akimirką. Plačiau skaitykite čia

09:36 Rusai į Kropyvnyckį paleido 13 raketų

Šį rytą Rusijos pajėgos apšaudė Kropyvnyckio, esančio centrinėje Ukrainoje, apylinkes, pranešė Kirovohrado srities administracijos vadovas Andrijus Raikovyčius.

Jis sakė, kad rusai paleido 13 raketų: aštuonias „Kalibr“ raketas iš jūros ir penkias „X-22“ iš lėktuvų.

„Pateikė į infrastruktūros objektus už regioninio centro ribų. Daugiausia į Kanatovo karinį aerodromą ir vieną iš „Ukrainos geležinkelių“ objektų“, – sakė V. Raikovyčius.

Pasak jo, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų. Vieno miesto mikrorajono dalis likusi be elektros.

09:24 Į Mykolajivą paleistos šešios raketos

Šį rytą rusai į Mykolajivo miestą paleido šešias raketas „S-300“, pranešė Mykolajivo srities administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

Jo teigimu, dėl apšaudymo kilo gaisras sandėlyje ir užsidegė sausa žolė atviroje teritorijoje.

„Kiti smūgiai buvo miesto pakraščiuose. Preliminariai aukų ar nukentėjusiųjų nėra“, – teigė jis.

09:19 JAV ragina Rusiją skubiai įgyvendinti susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto

Jungtinės Valstijos penktadienį paragino Rusiją skubiai atblokuoti grūdų eksportą iš Ukrainos ir išreiškė viltį, kad Stambule sudarytas susitarimas dėl grūdų gabenimo laivais per Juodąją jūrą atnaujinimo yra pakankamai gerai struktūruotas, kad būtų galima stebėti, kaip jo laikomasi.

„Tikimės, kad šiandienos susitarimas bus greitai pradėtas įgyvendinti, kad pažeidžiamiausi pasaulio gyventojai nesusidurtų su dar didesniu nesaugumu ir mitybos nepakankamumu“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų atstovas Johnas Kirby.

„Viliamės, kad tai padės pakeisti padėtį. Tačiau žiūrime į tai blaiviai“, – pridūrė jis. 

Trečia pagal rangą Valstybės departamento diplomatė Victoria Nuland Aspeno saugumo forume gyrė susitarimo, sudaryto tarpininkaujant Turkijai ir Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui, išsamumą.

„Dabar Rusija privalo iš tikrųjų įgyvendinti šį susitarimą. Tačiau jis yra labai gerai sukonstruotas stebėsenos ir kanalų, kuriais turėtų būti išgabenami grūdai, požiūriu“, – sakė valstybės sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams.

09:12 Charkivo srityje žuvo vienas žmogus, penki sužeisti

Liepos 23 d. naktį Rusijos pajėgos tęsė smūgius Charkivo srityje. Pasak regiono vadovo Oleho Sinehubovo, ryte buvo smogta Charkivo miesto Osnovianskio rajonui.

„Remiantis skubios medicinos pagalbos duomenimis, yra vienas nukentėjusysis, jo būklė lengva. Buvo apgadintas gyvenamasis namas ir biuro patalpos“, – sakė jis.

Pasak O. Sinehuovo, regione raketų smūgiai buvo užfiksuoti Charkivo, Bohoduchivskio, Čuchuivskio ir Iziumo rajonuose.

Bohoduchivskio rajone Zolochivsko bendruomenėje žuvo viena moteris, keturi žmonės sužeisti.

09:01 Ukraina tikisi, kad pirmieji laivai išplauks per keturias dienas

Pirmieji laivai su grūdais iš atblokuotų Ukrainos uostų gali išplaukti per keturias dienas, teigia šalies infrastruktūros viceministras Jurijus Vaskovas, kurį cituoja „Forbes“.

Infrastruktūros ministerija mano, kad visi trys uostai, iš kurių sutarta eksportuoti grūdus, pradės veikti per dvi savaites.

„Pagal šią iniciatyvą turėtų būti įsteigtas bendras koordinavimo centras. Esame pasirengę siųsti savo žmones jau rytoj. Tikimės, kad kitos pusės taip pat pasirengusios tai padaryti greitai. Kai tik centras bus įkurtas, galėsime atidaryti pirmąjį uostą, o paskui iš eilės dar du“, – penktadienį vakare sakė viceministras.

08:20 Dniepropetrovsko srityje smogta dviem rajonams

Rusai smogė dviem Dniepropetrovsko srities rajonams, „Telegram“ kanale informavo šios srities administracijos vadovas Valentinas Rezničenka.

„Rusijos kariuomenė smogė dviem regiono rajonams – Nikopolio ir Kryvyj Riho. Červonogrigorovskio bendruomenę apšaudė iš „Grad“. Buvo iššauta dvidešimt sviedinių. Laimei, aukų ir sugriovimų nebuvo. Šyrokivskos bendruomenės Anovkos kaime priešo ugnis apgadino elektros tinklus ir dujotiekį. Nukentėjusiųjų nebuvo. Zelenodolskajos bendruomenėje priešas vėl smogė Bolšajai Kostromkai. Kelios gatvės be apšvietimo. Žmonės nenukentėjo“, – pranešė jis.

08:18 JAV perduoda Ukrainai 270 mln. USD vertės pagalbos, įskaitant keturias HIMARS

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė perduodančios Ukrainai dar 270 mln. USD (266 mln. Eur) vertės karinės pagalbos, įskaitant keturias salvinės raketų ugnies sistemas HIMARS.

Rusija „visoje šalyje rengia pražūtingus raketų smūgius, atakuodama prekybos centrus, daugiabučius namus, žudydama nekaltus civilius Ukrainos gyventojus“, sakė Baltųjų rūmų atstovas Johnas Kirby. Plačiau skaitykite čia.

08:09 Rytas Charkive ir Mykolajive prasidėjo sprogimais

Į Charkivo miesto centrą šeštadienio rytą rusai paleido keletą raketų, „Telegram“ kanale pranešė miesto meras Igoris Terechovas.

„Kol kas žinoma apie vieną nukentėjusįjį. Tikiuosi, kad šis skaičius nedidės. Pagalbos tarnyba jau dirba. Prašome visų Charkivo gyventojų būti slėptuvėse“, – sakė meras.

Galingi sprogimai taip pat nugriaudėjo Mykolajive, pranešė miesto meras Oleksandras Senkevičius.

„Apie 4.30 val. Mykolajive nugriaudėjo galingi sprogimai. Visi jie daugiausia viename miesto rajone. Renkame informaciją. Preliminariais duomenimis, aukų nėra“, – teigė jis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

O. Scholzas neigia turėjęs įtakos mokestinio sukčiavimo schemos tyrimui

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, penktadienį, stojęs prieš didžiulio masto mokestinio sukčiavimo schemą...

Verslo aplinka
2022.08.19
„Viada“ žada nutraukti sutartį su „Amic Lietuva“, pasitvirtinus sąsajoms su Rusija 4

Degalinių tinklą valdanti Lietuvos bendrovė „Viada LT“ inicijuos degalinių valdymo sutarties nutraukimą su...

Verslo aplinka
2022.08.19
E. Macronas ir V. Putinas sutarė, jog reikia TATENA misijos į Zaporižios AE

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, per telefoninį pokalbį su Emmanueliu Macronu, Prancūzijos lyderiu,...

Verslo aplinka
2022.08.19
Nepaprastųjų situacijų ministerija: Rusija neturi savo plastiko ugniagesių šalmams

Įmonės susiduria su problema, kad Rusija neturi pakankamai žaliavų, ypač gaminant šalmus ugniagesiam, nes...

Pramonė
2022.08.19
Italijoje baiminamasi Rusijos poveikio artėjantiems rinkimams

Italijos pagrindiniai laikraščiai penktadienį pirmuosiuose puslapiuose įspėjo dėl įtariamo Rusijos kišimosi į...

Verslo aplinka
2022.08.19
A. Sagatauskas. Geresnių laikų mažmeninėje prekyboje ir vėl reikės palaukti

Šie metai turėjo tapti fizinės prekybos ir paslaugų renesansu. Po kelerius metus trukusių pandemijos...

Nuomonės
2022.08.19
Iš ligoninės išleistas koronavirusu persirgęs V. Landsbergis

Koronavirusu persirgęs pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis išleistas iš...

Verslo aplinka
2022.08.19
V. Putinas ir Xi Jinpingas dalyvaus G 20 susitikime

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos vadovas Xi Jinpingas dalyvaus artėjančiame Didžiojo...

Verslo aplinka
2022.08.19
Į Lietuvą atvyksta vienas didžiausių JAV karinių laivų 10

Demonstruojant NATO sąjungininkų solidarumą ir vienybę, savaitgalį į Klaipėdos uostą atplaukia Jungtinių...

Verslo aplinka
2022.08.19
Tyrimas: Baltijos šalių įmonės atsisako neprioritetinių investicijų, daugiau taupo

Dėl karo Ukrainoje daugiau smulkių ir vidutinių įmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susidūrė su likvidumo...

Finansai
2022.08.19
Ketvirtadienį nustatyta 1.450 naujų COVID-19 atvejų 5

Per praėjusią parą nustatyta 1.450 naujų COVID-19 atvejų, fiksuota viena mirtis, rodo penktadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.19
Įmonės kredito rizikos paveikslas: kada jis netikslus ir kokius naujus duomenis analizuoja vertintojai Premium

Įmonių istorijos šiandien – kaip ant delno. Verslo kredito rizikos vertintojai naudoja vis daugiau ir...

Finansai
2022.08.19
Apklausa: mažėja manančiųjų, kad Lietuvoje situacija krypsta geryn

Tik 8% gyventojų tiki, kad Lietuvoje situacija krypsta geryn, beveik trys ketvirtadaliai mano, kad ji...

Verslo aplinka
2022.08.19
Švies, tik be lempučių 1

Kol bendrovės „Perlas energija“ suvedžioti klientai murkdosi nežinios pelkėje, Energetikos ministerija imasi...

Nuomonės
2022.08.19
Supančioti elektros kainos: sulaukiame iš pirkėjų pastabų, kad tampame nekonkurencingi Premium

Europos Sąjungai leidus šalims subsidijuoti savo gamintojus, Lietuvos įmonės, kurių savikaina dėl aukštų...

Pramonė
2022.08.19
E. Sutkienė – apie advokatų kontorų pokyčius, vadovo atsakomybę ir verslo teisės istorijos vingius Premium 1

Eugenija Sutkienė, advokatų kontoros „TGS Baltic“ Lietuvos biuro vyresnioji partnerė, sako, kad dar iki galo...

Verslo aplinka
2022.08.19
Vyriausybė patvirtino prioritetines TUI, eksporto ir inovacijų rinkas 1

12 Vakarų valstybių – Vokietija, Jungtinė Karalystė (JK), JAV, Šveicarija, Švedija, Norvegija, Danija,...

Verslo aplinka
2022.08.18
JT, Ukrainos ir Turkijos lyderiai aptarė Zaporižios, grūdų eksporto ir taikos klausimus

Lvive ketvirtadienį vykusiose Volodymyro Zelenskio, Ukrainos prezidento, Recepo Tayyipo Erdogano, Turkijos...

Verslo aplinka
2022.08.18
ES nepavyko išsklaidyti įtampos tarp Serbijos ir Kosovo

Europos Sąjungai (ES) tarpininkaujant ketvirtadienį surengtos Serbijos ir Kosovo derybos „krizei suvaldyti“...

Verslo aplinka
2022.08.18
JAV žada surengti derybas dėl prekybos su Taivanu

JAV vyriausybė surengs derybas dėl prekybos su Taivanu, taip išreikšdama paramą demokratijai saloje, kurią...

Verslo aplinka
2022.08.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku