Ukraina žada atkovoti pietinį Chersono regioną, Rusijos nusikaltimai kultūros paveldui skaičiuojami šimtais

Publikuota: 2022-07-24
Atnaujinta 2022-07-24 20:00
„Verslo žinios“
  • Vengrija siūlo JAV ir Rusijai derėtis.
  • Ukraina toliau stengiasi atnaujinti grūdų eksportą.
  • JAV pasmerkė Rusijos raketų smūgį Ukrainos Juodosios jūros uostui Odesai.

Šeštadienio įvykių juostą galite rasti čia.

20:00 Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime pirmadienį – 7 val.

19:47 Ukrainos kariuomenė praneša sunaikinusi Rusijos S-300 bateriją Chersono srityje

Sekmadienį Ukrainos operatyvinė grupė „Pietūs“ pranešė, kad atsakydama į Rusijos sparnuotųjų raketų ataką į Mykolajivą sunaikino S-300 bateriją okupuotoje pietinėje Chersono srityje, rašo „The Kyiv Independent“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Bateriją paprastai sudaro žvalgybos radarai, valdymo automobilis ir iki 12 paleidimo įrenginių su 48 raketomis.

19:32 Rytų Ukrainoje žuvo lenkų kovotojas

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad šios savaitės pradžioje Donbase žuvo Tomaszas Walentekas, kovojęs Tarptautiniame Ukrainos gynybos legione (ILDU).

18:59 Nuo invazijos pradžios į Rusiją perkelti 2,8 mln. ukrainiečių, Ukraina tai vadina priverstine deportacija

Rusijos valstybinės naujienų agentūros duomenimis, kuriuos cituoja „The Kyiv Independent“, į šį skaičių įeina beveik 500.000 ukrainiečių vaikų. 

Rusija teigia, kad pusė žmonių atvyko iš Donecko ir Luhansko sričių. Pranešime neatskleidžiama, kiek ukrainiečių išvyko iš Rusijos. 

Liepos 13 d. prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją deportavus daugiau kaip 2 mln. ukrainiečių. 

17:59 S. Lavrovas patikino Egiptą dėl rusiškų grūdų tiekimo

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sekmadienį pradėdamas kelionę po Afrikos šalis, priklausomas nuo maisto importo, dar kartą patikino Egipto lyderius, kad jų užsakymai dėl rusiškų grūdų bus įvykdyti.

„Mes patvirtinome Rusijos grūdų produktų eksportuotojų įsipareigojimus visiškai įvykdyti jų užsakymus. Prezidentas Vladimiras Putinas tai pabrėžė neseniai telefonu kalbėdamasis su Egipto prezidentu Abdel Fattahu el Sissi “, – sakė S. Lavrovas spaudos konferencijoje, surengtoje po derybų su egiptiečių užsienio reikalų ministru Samehu Shukry.

Jo vizitas surengtas Rusijai ir Ukrainai penktadienį pasirašius svarbius susitarimus su Jungtinėmis Tautomis ir Turkija dėl pasaulinės maisto krizės, kurią sukėlė blokuotas grūdų eksportas Juodąja jūra, švelninimo.

17:50 Rusija spaudžia Ukrainos įmones okupuotame Chersone mokėti mokesčius Rusijai

Pasak Chersono srities gubernatoriaus pareigas einančio Dmytro Butrijaus, Rusija bando priversti vietos įmones persiregistruoti ir veikti kaip Rusijos įmonės. Norėdami įregistruoti įmonę, vietos gyventojai turi gauti Rusijos pasą, skelbia „The Kyiv Independent“.

17:17 Netoli Charkivo traktorius užvažiavo ant sprogmens, ūkininkas žuvo

Tai ne pirmas kartas, kai Ukrainos ūkininkai nukenčia nuo karo veiksmų, rašo „The Kyiv Independent“. Liepos 23 d. per Rusijos apšaudymą šiaurinėje Sumų srityje žuvo ūkininkas. Zaporožės srityje liepos 20 d. darbų metu kombainas užvažiavo ant minos. Vairuotojas liko gyvas.

16:46 Ukraina nori iki rugsėjo atkovoti pietinį Chersono regioną

Chersono srities vadovo padėjėjas Sergejus Chlanas interviu Ukrainos televizijai sakė: „Iki rugsėjo mėnesio Chersono regionas tikrai bus išvaduotas ir visi okupantų planai žlugs“, – praneša agentūra AFP.

Chersoną, kuris yra svarbus Ukrainos žemės ūkiui regionas, karo pradžioje užėmė Rusijos kariuomenė. Tačiau pastarosiomis savaitėmis Ukrainos kariuomenė, sustiprinta naujomis vakarietiškos toliašaudės artilerijos atsargomis, pasiekė laimėjimų.

„Matome, kad mūsų ginkluotosios pajėgos atvirai žengia į priekį. Galime sakyti, kad pereiname nuo gynybinių prie kontrpuolimo veiksmų“, – sakė A. Chlanas.

16:41 Rusijoje užblokuota nauja „Novaja gazeta“ svetainė

Rusija sekmadienį blokavo nepriklausomo laikraščio „Novaja gazeta“, kuris po Kremliaus invazijos į Ukrainą buvo priverstas sustabdyti savo veiklą, naujo projekto interneto svetainę.

Liepos 15 d. „Novaja gazeta“ darbuotojai pradėjo leisti popierinį žurnalą ir jį buvo galima matyti internete naujoje svetainėje „Novaja rasskaz-gazeta“.

Pirmame jo numeryje, be kitų dalykų, buvo publikuota Vladimiro Putino ideologijos ir autoritarizmo analizė.

Tačiau savaitė po jo pasirodymo Rusijos telekomunikacijų priežiūros institucija prokuratūros prašymu blokavo naująją svetainę.

15:23 Popiežius Pranciškus norėtų apsilankyti Ukrainoje

Paklaustas apie galimą būsimą kelionę į šią šalį, popiežius žurnalistams atsakė: „Labai trokštu nuvykti į Kijivą“, praneša „Reuters“.

Taip lėktuve jis kalbėjo žurnalistams, kartu su juo keliaujantiems iš Romos į Kanadą. Praėjusį mėnesį popiežius netiesiogiai apkaltino Maskvą vykdant „žiaurų ir beprasmį karą“.

14:34 Rusija įvykdė per 400 nusikaltimų Ukrainos kultūros paveldui

Ukrainos kultūros ministerija užregistravo 434 Rusijos nusikaltimus Ukrainos kultūros paveldo objektams 14-oje sričių. 

Daugiausia sunaikintų ar sugadintų objektų užfiksuota Charkivo, Donecko ir Kijivo srityse, nurodo „The Kyiv Independent“.

13:14 Nuo karo pradžios Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gretas papildė 7.000 moterų

Ukrainos kariuomenėje šiuo metu iš viso tarnauja daugiau kaip 50.000 moterų, teigia gynybos ministro pavaduotoja Hanna Malyar, kurią cituoja „The Kyiv Independent“.

12:25 Ukraina galėtų eksportuoti 60 mln. tonų grūdų

Pasak Ukrainos ekonomikos ministro patarėjo Oleho Ustenkos, jei nebūtų blokuojami uostai, Ukraina galėtų eksportuoti 60 mln. tonų grūdų per aštuonis-devynis mėnesius.

O. Ustenko sakė, kad Rusijos smūgis Odesos uostui parodė, jog tai tikrai nebus taip paprasta. Pasak jo, jei uostai tinkamai neveiks, prireiks maždaug 2 metų, kad būtų galima eksportuoti tokį kiekį.

11:34 Ukraina: Rusija jau neteko 39.520 karių

Sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Rusija nuo karo pradžios taip pat neteko 1.722 tankų, 3.942 šarvuotų kovos mašinų, 2.823 automobilių ir degalų cisternų, 869 artilerijos sistemų, 255 daugkartinio paleidimo raketų sistemų, 113 priešlėktuvinės gynybos sistemų, 188 sraigtasparnių, 221 lėktuvo, 714 bepiločių orlaivių ir 15 laivų.

11:03 Rusija tikina Odesoje atakavusi karinį laivą

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sakė, kad Rusijos pajėgos raketomis smogė Ukrainos kariniam laivui Odesos uoste, praneša „Reuters“.

Ukraina teigė, kad Rusijos raketos šeštadienį pataikė į pietinį uostą ir sukėlė grėsmę penktadienį sudarytam susitarimui, kuriuo siekiama atblokuoti grūdų eksportą iš Juodosios jūros uostų ir sumažinti dėl karo pasaulyje susidariusį maisto trūkumą.

10:38 Ukrainos pajėgos atrėmė dar vieną Vuhlehirsko elektrinės puolimą

Sekmadienį Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad Rusijos pajėgos nesėkmingai bandė užimti teritoriją aplink Vuhlehirsko šiluminę elektrinę Donecko srityje. 

„The Kyiv Independent“ praneša, kad Rusijos pajėgos toliau apšaudo karinę ir civilinę infrastruktūrą visoje Rytų ir Pietų Ukrainoje.

10:14 Skelbia apie ukrainiečių smūgį tiltui Chersono srityje

Rusijos naujienų agentūra TASS cituoja Rusijos karinės vadovybės atstovą Kirilą Stremousovą, kuris teigia, kad Ukraina raketomis pataikė į tiltą Chersono srityje.

„Tiltas labai smarkiai apgadintas“, – sakė jis. Ši informacija kol kas nepriklausomai nepatvirtinta.

Kiek anksčiau skelbta, kad ukrainiečiai Chersono srityje planuoja kontrpuolimą.

10:05 Ukraina toliau stengiasi atnaujinti grūdų eksportą iš Odesos

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia tęsiant pasirengimą pradėti produktų eksportą iš uostų.

Kaip rašo „The Guardian“, raketos po atakos šeštadienį nepadarė didelės žalos uostui.

09:06 Nuo karo pradžios Rusija sunaikino 127 Ukrainos ligonines

Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Viktoras Liaško pranešė, kad nuo vasario 24 d. Rusijos pajėgos apgadino beveik 900 sveikatos priežiūros įstaigų. Jos taip pat nusitaikė į 90 greitosios pagalbos automobilių, užgrobė 250 transporto priemonių ir apgadino 450 vaistinių, rašo „The Kyiv Independent“.

08:46 JAV smerkia Rusijos smūgį Odesai

Jungtinės Valstijos šeštadienį pasmerkė Rusijos raketų smūgį Ukrainos Juodosios jūros uostui Odesai ir sakė, kad jis „kelia rimtų abejonių“ dėl Rusijos įsipareigojimo atblokuoti Ukrainos grūdų eksportą.

„Ši ataka kelia rimtų abejonių Rusijos įsipareigojimo patikimumu ir pakerta Jungtinių Tautų, Turkijos ir Ukrainos darbą siekiant, kad į pasaulio rinkas patektų labai svarbus maistas“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno pareiškime.

Penktadienį Stambule Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pasirašė atskirus, bet identiškus susitarimus su JT ir Turkijos pareigūnais dėl užblokuotų laivybos maršrutų Juodojoje jūroje atvėrimo.

Šeštadienį Ukraina pranešė, kad Rusijos raketos smogė Juodosios jūros Odesos uostui. 

08:19 Vengrijos premjeras ragina JAV ir Rusiją derėtis dėl taikos

Vengrijos premjeras nacionalistas Viktoras Orbanas šeštadienį paragino surengti JAV ir Rusijos taikos derybas, kad būtų galima užbaigti karą Ukrainoje, ir sukritikavo ES strategiją dėl šio konflikto.

Pasak V. Orbano, „padaryti galą konfliktui gali tik Rusijos ir JAV derybos, nes Rusija nori saugumo garantijų“, kurių gali suteikti tik Vašingtonas.

ES, anot jo, „neturėtų stoti ukrainiečių pusėn, jai veikiau reikėtų stoti“ tarp dviejų konflikto šalių. Sankcijos, pasak V. Orbano, „padėties nepakeis“ ir „ukrainiečiai nelaimės“.

„Kuo daugiau galingų ginklų siunčia Vakarai, tuo ilgiau tęsis karas“, – teigė jis.

08:08 Donecko srityje per Rusijos apšaudymą žuvo du žmonės

Ukrainos Generalinė prokuratūra pranešė, kad Rusijos pajėgos liepos 22 ir 23 d. atakavo Bachmutą, Slovianską, Torecką, Siverską, Novomichailovką ir Lastočkiną. Dėl Rusijos apšaudymo ir minų žuvo du vyrai, devyni žmonės buvo sužeisti.

08:03 Naktį Mykolajive aidėjo sprogimai

Mykolajivo meras Oleksandras Sienkevičius pranešė, kad ankstų sekmadienio rytą, apie 4.00 val., Mykolajive girdėjosi penki galingi sprogimai. Sienkevičius paragino gyventojus likti slėptuvėse.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 2

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per užpuolimą subadytas rašytojas S. Rushdie prijungtas prie kvėpavimo aparato

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nauji ūkio subjektai: kokių veiklų renkamasi mažiau

Šių metų antrąjį ketvirtį įregistruoti 3.659 nauji ūkio subjektai, kai tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais –...

Gazelė
2022.08.13
COVID-19 statistika: 1.482 nauji atvejai, vienas žmogus mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1.482 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per reidą D. Trumpo namuose paimta „visiškai slaptų“ dokumentų

FTB agentai per reidą buvusio prezidento Donaldo Trumpo rezidencijoje Floridoje paėmė dokumentų su žyma...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estija išsiuntė vizų režimą pažeidusius Rusijos žurnalistus

Estijos policija vėlai penktadienį išlaipino iš traukinio ir sulaikė du vizų režimą pažeidusius Rusijos...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasitraukus vyriausiajai epidemiologei, A. Dulkys svarstys šios pareigybės likimą

Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neįleistas 61 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija per pastarąją parą apgręžė 61 neteisėtą migrantą, šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estijai uždraudus atvykti rusams, Lietuva vertina šį sprendimą, pasisako už ES ribojimus 2

Estijai uždraudus į šalį atvykti Šengeno vizas gavusiems rusams, Lietuva teigia vertinantį tokį kaimynės...

Verslo aplinka
2022.08.13
Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4% 2

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu 1

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12
Kinija pasipiktino – galimas poveikis prekių logistikai dar tik spėliojamas Premium 2

Kol nėra žinomas tikslios Kinijos pareiškimo nutraukti bendradarbiavimą su Lietuvos Susisiekimo ministerija...

Logistika
2022.08.12
Baltarusijoje stabdoma lietuviškos Pelesos mokyklos veikla

Baltarusijos priešgaisrinės apsaugos inspekcijos pareigūnams nustačius galimų pažeidimų pristabdyta...

Verslo aplinka
2022.08.12
Po viceministrės vizito Taivane Kinija nutraukia ryšius su Lietuva susisiekimo srityje 12

Reaguodama į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane šią savaitę Kinija pareiškė įvedanti jai sankcijas ir...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku