Rusų raketa smogė žmonių pilnam prekybos centrui Kremenčuke

Publikuota: 2022-06-27
Atnaujinta 2022-06-27 21:58
  • JAV ketina paskelbti apie oro gynybos sistemos pirkimą Ukrainai.
  • Rusijai paskelbtas defoltas.
  • Kanada siunčia į Baltijos jūrą du karo laivus saugumui sustiprinti.
  • Rusijos pajėgų paleista raketa smogė prekybos centrui Kremenčuko mieste – centre, anot V. Zelenskio, tuo metu buvo per 1.000 žmonių. Antra raketa pataikė į miesto stadioną.
  • Ukraina teigia rusams okupuotoje Gyvačių saloje sudavė 10 tikslinių smūgių.

Sekmadienio įvykių juostą galima rasti čia.

[infogram id="7ec7e67f-a5a8-49e6-ba33-5049f77a79a9" prefix="Vn9" format="interactive" title="2022-06-16: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti pirmadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime antradienį 7 val.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:57 Ataka Kremenčuke: žuvo mažiausiai 11 žmonių, sužeista 58 

Vienas žmogus mirė nuvežtas į ligoninę, todėl, Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos duomenimis, atakos prieš prekybos centrą Kremenčuke aukų skaičius išaugo iki 11.

Naujausiais duomenimis, dar 58 žmonės buvo sužeisti.

Primename, kad V. Zelenskio teigimu, atakos metu prekybos centre buvo per 1.000 žmonių.  

21:46 Antra rusų raketa Kremenčuke pataikė į stadioną

Rusai į Kremenčuko miestą iš viso paleido dvi raketas, kurių viena, kaip skelbta, pataikė į žmonių pilną prekybos centrą, o kita – į miesto stadioną. Taip teigiama Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus Oleksijaus Danilovo komentare, paskelbtame tarybos feisbuko profilyje.

„Dar vienas rašistų karo nusikaltimas. Rusijos raketa pataikė į Kremenčuko prekybos centrą. Preliminariais duomenimis, smūgį sudavė iš lėktuvo paleista sparnuotoji raketa X-22. Buvo paleistos dvi raketos, kurių viena pataikė į prekybos centrą, o kita – į miesto stadioną“, – sakė O. Danilovas.

21:33 Turkija kalba apie operacijų centro grūdų eksportui iš Ukrainos steigimą

Pasiektas sutarimas įsteigti operacijų centrą, kuris užsiims grūdų eksporto iš Ukrainos klausimu – taip Turkijos prezidento kanceliarijos Žiniasklaidos ir komunikacijos skyriaus vadovas Fahrettinas Altunas sakė interviu Italijos laikraščiui „Il Messagero“, kurį cituoja Ukrainos UNIAN.

„Atlikome tarpininko vaidmenį ir derybose buvo pasiektas susitarimas dėl operacijų centro įsteigimo Stambule. Tikimės, kad grūdų pakrauti laivai išplauks kuo greičiau“, – teigė pareigūnas.

Jis pridūrė, kad Turkijai labai svarbu užtikrinti proceso saugumą ir užkirsti kelią bet kokiems incidentams. „Turime atsargaus optimizmo, kad netrukus gali būti imtasi apčiuopiamų žingsnių šiuo klausimu“, – sakė F. Altunas.

21:21 ES Ukrainai skiria įrangos ekstremaliosioms situacijoms

Gavusi Ukrainos prašymą dėl medicininės įrangos, apsaugos priemonių ir specializuotos įrangos, susijusios su pavojumi visuomenės sveikatai, pavyzdžiui, cheminėmis, biologinėmis, radiologinėmis ir branduolinėmis grėsmėmis, Europos Komisija pasitelkė savo naujus „rescEU“ ekstremaliųjų situacijų rezervus.

ES suteikta įranga apima 300.000 specializuotų apsauginių kostiumų, 5.600 litrų teršalų šalinimo skysčio ir 850 vienetų įrangos, skirtos teršalų šalinimo operacijoms. Kadangi Ukrainos ligoninėms skubiai reikia medicininės įrangos, ES taip pat dovanoja pacientų stebėjimo monitorių, infuzinių pompų ir ventiliacijos aparatų, o taip pat medicinos darbuotojų apsaugos priemonių, pvz., kaukių ir chalatų.

Ši pagalba, kurios bendra finansinė vertė – 11,3 mln. Eur, Ukrainai bus suteikta iš ES ekstremaliųjų situacijų atsargų, laikomų Rumunijoje, Vengrijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Graikijoje ir Danijoje.

21:07 A. Blinkenas: pasaulis pasibaisėjęs Rusijos ataka prieš prekybos centrą

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pirmadienį išreiškė pasibaisėjimą kruvinu Rusijos smūgiu sausakimšam parduotuvių centrui Kremenčuko mieste centrinėje Ukrainoje ir pažadėjo patraukti Maskvą atsakomybėn.

„Pasaulis yra pasibaisėjęs šiandieniniu Rusijos raketų smūgiu, kuris pataikė į sausakimšą Ukrainos prekybos centrą – tai naujausias iš virtinės žiaurumų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė A. Blinkenas.

„Toliau remsime savo partnerius Ukrainoje ir reikalausime, kad Rusija, įskaitant už žiaurumus atsakingus asmenis, atsakytų“, – pridūrė jis.

20:58 Rusijoje suimtos JAV krepšinio žvaigždės teismas vyks liepos 1-ąją

JAV krepšinio žvaigždė Brittney Griner, kuri yra suimta Rusijoje dėl su narkotikais susijusių kaltinimų, liepos 1 dieną stos prieš teisėją, pirmadienį pranešė teismas.

Dukart olimpinio aukso laimėtoja ir moterų krepšinio lygos WNBA čempionė B. Griner buvo sulaikyta vasario 17 dieną Maskvos oro uoste. Ji kaltinama narkotikų kontrabanda, jos bagaže radus elektroninių cigarečių kapsulių su kanapių aliejumi.

Sulaikyta B. Griner iš karto buvo uždaryta į areštinę. Jai gresia iki 10 metų įkalinimo.

B. Griner buvo sulaikyta kelios dienos prieš tai, kai Rusija, nepaisydama JAV įspėjimų, įsiveržė į Ukrainą. 

20:39 JAV gynybos pareigūnas: Rusija pastarąją savaitę suintensyvino smūgius

Pasak aukšto rango JAV gynybos pareigūno, kurį cituoja CNN, Rusija per paskutinę savaitę sudavė daugiau smūgių Ukrainoje nei ankstesnėmis pastarosiomis savaitėmis.

„Tai gali būti susiję su Didžiojo septyneto susitikimu. Tai tikrai gali būti susiję su (ukrainiečiams perduotų raketų sistemų) HIMARS perkėlimu į kovos lauką. Arba tai gali būti jų ilgalaikės mūšio strategijos dalis. Tiesiog nesu tikras“, – sakė pareigūnas.

Jis teigė, kad Rusija Donbase pasiekia laimėjimų, tačiau vis dar susiduria su Ukrainos pasipriešinimu, taip pat kad ukrainiečiai pasiekė nedidelių laimėjimų šiaurinėje Chersono srities dalyje. 

Pareigūnas taip pat sakė, kad ukrainiečiai „labai gerai“ naudoja HIMARS sistemas, kurias perdavė JAV.

20:06 Per smūgį prekybos centrui žuvo mažiausiai 10 žmonių, 40 sužeista

Poltavos srities administracijos vadovas Dmytro Luninas pranešė, kad, dabartiniais duomenimis, per ataką prieš prekybos centrą Kremenčuke žuvo mažiausiai 10 žmonių ir 40 sužeista (iš jų į ligoninę nugabenta 19).

Gelbėjimo ir gaisro gesinimo darbai tęsiami.

Primename, kad V. Zelenskio teigimu, atakos metu prekybos centre buvo per 1.000 žmonių.  

19:57 B. Johnsonas: smūgis prekybos centrui Ukrainoje parodo V. Putino barbariškumą

Rusų raketų smūgis sausakimšam parduotuvių centrui Ukrainos Kremenčuko mieste parodo Rusijos lyderio Vladimiro Putino „žiaurumo ir barbariškumo gelmes“, pirmadienį sakė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, dalyvaujantis G7 susitikime.

„Putinas privalo suprasti, kad jo elgesys tik dar labiau sustiprins ryžtą JK ir visoms kitoms G7 (Didžiojo septyneto) šalims palaikyti Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės“, – pabrėžė jis.

19:32 V. Putinas ir J. Bolsonaro teigia stiprinsiantys strateginę partnerystę

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Brazilijos vadovas Jairas Bolsonaro aptarė pasaulinį aprūpinimą maistu ir patvirtino ketinimą stiprinti strateginę partnerystę, pirmadienį pranešė Kremlius.

Pranešime priduriama, kad V. Putinas per pokalbį telefonu patikino J. Bolsonaro, kad Rusija įvykdys savo įsipareigojimus tiekti trąšas Brazilijai.

19:14 Charkive žuvo 3 žmonės, 15 sužeista

Per rusų pirmadienį vykdytą Charkivo miesto apšaudymą žuvo mažiausiai trys žmonės ir 15 buvo sužeista, pranešė Charkivo srities tarybos vadovo patarėja Natalija Popova. Ji pridūrė, kad tai „tikrai nėra galutinis skaičius“.

18:51 Kremlius: V. Putinas dalyvaus G20 viršūnių susitikime Indonezijoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas planuoja dalyvauti šį lapkritį Indonezijoje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikime, pirmadienį pranešė Kremliaus patarėjas.

„Gavome oficialų kvietimą... ir atsakėme teigiamai, pasakę, kad esame suinteresuoti dalyvauti“, – žurnalistams sakė Jurijus Ušakovas.

Jis sakė, kad iki lapkričio 15–16 dienomis Balyje vyksiančio aukščiausiojo lygio susitikimo liko „daug laiko“, todėl Rusijos dalyvavimo jame formatas gali būti pakeistas.

„Tačiau kol kas kviečiama dalyvauti asmeniškai“, – pridūrė J. Ušakovas.

Pernai spalį dėl COVID-19 pandemijos V. Putinas dalyvavo G20 aukščiausiojo lygio susitikime Romoje vaizdo ryšiu.

18:24 Rusija išsiunčia aštuonis Graikijos diplomatus

Rusija paskelbė aštuonis Graikijos diplomatus nepageidaujamais šalyje ir davė jiems aštuonias dienas išvykti iš šalies, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Ji taip pat informavo, kad išsikvietė Graikijos ambasadorių, kad pareikštų protestą prieš tai, ką pavadino „konfrontaciniu Graikijos valdžios institucijų elgesiu Rusijos atžvilgiu, įskaitant ginklų ir karinės įrangos tiekimą Kyjivo režimui“.

Ministerija taip pat pareiškė protestą dėl Graikijos sprendimo išsiųsti grupę Rusijos diplomatų.

17:39 Rusų raketa pataikė į pirkėjų pilną prekybos centrą Kremenčuke

atnaujinta 18:01 

Rusijos pajėgų paleista raketa smogė prekybos centrui Kremenčuko mieste. Pasak Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, atakos metu prekybos centre buvo daugiau nei 1.000 civilių.

„Aukų skaičiaus neįmanoma įsivaizduoti“, – pridūrė jis.

Kol kas pranešama, kad žuvo mažiausiai du žmonės, 20 sužeista (devynių būklė sunki), bet skaičiai neabejotinai augs.  

V. Zelenskis pabrėžė, kad šis objektas Rusijos kariuomenei nekelia jokio pavojaus ir neturi strateginės vertės.

„Rusija ir toliau savo bejėgiškumą bando išlieti ant paprastų piliečių. Beprasmiška tikėtis adekvatumo ir žmogiškumo iš jos pusės“, – sakė V. Zelenskis.

Prekybos centras tebeliepsnoja. Gelbėtojų, kuriuos cituoja UNIAN, teigimu, gaisras apėmęs 10.300 kv. m plotą. 

17:07 Rusija teigia, kad buvo užblokuoti du jos skolos mokėjimai

Rusija pirmadienį pareiškė, kad du jos skolos mokėjimai negalėjo pasiekti kreditorių, tačiau Maskva neigia, kad tai prilygsta įsipareigojimų nevykdymui.

Rusijos finansų ministerija nurodė, kad tarptautinės atsiskaitymų ir kliringo sistemos „iš anksto gavo visas lėšas“, tačiau mokėjimai nebuvo pervesti galutiniams gavėjams dėl „trečiųjų šalių veiksmų“. Plačiau skaitykite čia.

16:42 Raketomis atakuotas Kremenčuko miestas

Pirmadienį Rusijos pajėgos raketomis atakavo Kremenčuko miestą Poltavos srityje, pranešė regiono administracijos vadovas Dmytro Luninas.

Jo teigimu, atskriejo keletas raketų, daugiau detalių, anot D. Lunino, bus pateikta vėliau.

Sprogimų garsai buvo girdimi ir Poltavos mieste. Apie juos informavo meras Oleksandras Mamajus, pridūręs, kad detalės tikslinamos, ir paraginęs gyventojus likti slėptuvėse.

16:19 Rusija į „juodąjį sąrašą“ įtraukė dar 43 kanadiečius

Rusija, reaguodama į Otavos įvestas sankcijas dėl Maskvos agresijos Ukrainoje, pirmadienį uždraudė dar 43 kanadiečiams atvykti į šalies teritoriją.

Į Rusijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtą „juodąjį sąrašą“, be kita ko, įtraukta ministro pirmininko Justino Trudeau Liberalų partijos vadovė Suzanne Cowan ir buvęs Kanados banko ir Anglijos banko vadovas Markas Carney.

Aukšto rango valstybės tarnautojai, politiniai patarėjai ir pilietinės visuomenės nariai taip pat pateko į šį sąrašą.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Rusija uždraudė įvažiuoti į savo teritoriją daugiau kaip 700 kanadiečių.

16:04 Rusija pateikė savo versiją dėl smūgio gyvenamajam namui Kyjive  

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad raketos pataikymas į gyvenamąjį namą Kyjive galėjo būti Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos nesėkmės padarinys.

Ministerija nurodė mananti, kad Ukrainos raketų sistema „Buk“ perėmė priešlėktuvinės gynybos raketą S-300, kuri vėliau „nukrito ant gyvenamojo namo“.

Rusija teigė, kad visos keturios jos raketos, paleistos į ginklų gamyklą Kyjive, pataikė į taikinį.

15:33 Zaporižios srities link juda rusų karinės technikos kolonos  

Rusijos karinės technikos kolonos juda link Zaporižios regiono, „Telegram“ kanale pranešė Mariupolio mero patarėjas Piotras Andriuščenka.

Jo duomenimis, rusų technikos judėjimas fiksuojamas Mariupolio ir Volnovachos rajonuose. 

15:18 G7 žada remti Ukrainą „tiek ilgai, kiek reikės“ (papildytas)

G7 lyderiai viršūnių susitikimo pareiškime pažadėjo remti Ukrainą Rusijos agresijos akivaizdoje „tiek ilgai, kiek reikės“.

Bendrame pareiškime, paskelbtame po vaizdo ryšiu vykusio susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, G7 pabrėžė savo „tvirtą įsipareigojimą remti Ukrainos vyriausybę ir žmones, drąsiai ginančius savo šalies suverenitetą ir teritorinį vientisumą“.

Lyderių teigimu, „Ukraina pati turi nuspręsti dėl būsimo taikos susitarimo, be išorės spaudimo ar įtakos“.

„Toliau teiksime finansinę, humanitarinę, karinę ir diplomatinę paramą ir palaikysime Ukrainą tiek, kiek reikės“, – pareiškė G7.

G7 šalių lyderiai žada ir toliau ieškoti „naujų būdų, kaip izoliuoti Rusiją nuo dalyvavimo pasaulinėje rinkoje“, ir yra „pasiryžę sumažinti Rusijos pajamas, įskaitant pajamas iš aukso“.

15:11 Slovjansko gyventojai raginami palikti miestą

Po nakties sprogimų Slovjansko mieste vietos pareigūnai ragina civilius gyventojus palikti miestą.

Slovjansko administracijos vadovas Vadymas Liachas sakė, kad po naktinių atakų jos tęsėsi ir pirmadienį ryte, yra žuvusių ir sužeistųjų.  

„Čia nėra jokių karinių objektų. Rusija kariauja su civiliais gyventojais. Ir tai yra naikinimo karas. Nelaukite, kol jis pasieks jūsų namus. Išvykite“, – trumpame vaizdo pranešime feisbuke sakė V. Liachas, kurį cituoja CNN.

Rusijos pajėgos yra maždaug už 15 km į šiaurę ir šiaurės rytus nuo Slovjansko.

15:09 V. Zelenskis G-7 lyderiams: „dabar ne laikas deryboms“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį G7 šalių vadovams pareiškė, kad dar neatėjo laikas pradėti derybas su Rusija, Kyjivui siekiant įtvirtinti savo pozicijas, pranešė Prancūzijos prezidentūra.

„Prezidentas Zelenskis labai aiškiai atsakė, kad dabar ne laikas deryboms. Ukraina derėsis, kai galės tai daryti, t. y. kai iš esmės atstatys savo jėgos pozicijas“, – pareiškė Eliziejaus rūmai po to, kai Ukrainos lyderis vaizdo ryšiu kreipėsi į G7 viršūnių susitikimo dalyvius.

14:57 Ukraina rusams Gyvačių saloje sudavė 10 smūgių

Ukrainos kariuomenė tęsia operaciją okupuotoje Gyvačių saloje – per naktį joje buvo suduota daugiau kaip 10 tikslinių smūgių.

Pasak UNIAN korespondento, apie tai per spaudos konferenciją pranešė Pietų Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgų jungtinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk.

„Mes tiksliname rezultatus, tačiau jau turime pirmąjį pranešimą, kad eilinį kartą buvo pataikyta į dar vieną „žemė–oras“ raketų sistemą „Pantsir-S1“, – sakė N. Humeniuk.

Ji taip pat priminė, kad per ankstesnius smūgius saloje buvo sunaikinta radiolokacinė stotis, o tai yra gana svarbus praradimas rusams, taip pat dvi „Pantsir-S1“ sistemos.

14:50 JAV: G7 juda į priekį derybose dėl rusiškos naftos kainų „lubų“

Didžiojo septyneto (G7) šalys pirmadienį tariasi dėl ekonominio spaudimo Maskvai didinimo, siekdamos pasistūmėti derybose dėl rusiškos naftos kainų ribojimo ir naujų sankcijų Rusijos gynybos pramonei.

Vienas aukšto rango JAV pareigūnas žurnalistams teigė, kad derybos dėl to, kaip apriboti pinigų srautus, kuriuos rusai gali gauti už naftos eksportą, stumiasi į priekį.

„Vis dar diskutuojame su kitomis partnerėmis iš G7, bet esame labai arti taško, kai G7 lyderiai skubiai nurodys atitinkamiems ministrams sukurti mechanizmus, kaip nustatyti pasaulinės kainų „lubas“ rusiškai naftai“, – žurnalistams teigė pareigūnas, pageidavęs išlaikyti anonimiškumą. Plačiau skaitykite čia

14:23 Reikalauja nedelsiant leisti sugrįžti jėga išvežtiems ukrainiečiams

G7 lyderiai pareiškė Maskvai, kad ji privalo nedelsdama leisti sugrįžti namo ukrainiečiams, prieš jų valią išvežtiems į Rusiją.

„Reikalaujame, kad Rusija nedelsdama leistų saugiai sugrįžti Ukrainos piliečiams, išvežtiems – dažnai jėga – į Rusiją be jų sutikimo“, – sakoma Vokietijoje susitikusių G7 lyderių pareiškime.

14:14 G7 reiškia susirūpinimą dėl Rusijos planų perduoti Baltarusijai branduolinių raketų

Didžiojo septyneto (G7) lyderiai pirmadienį išreiškė „rimtą susirūpinimą“ dėl Rusijos planų artimiausiais mėnesiais perduoti Baltarusijai raketų, galinčių nešti branduolines kovines galvutes.

„Raginame Rusiją elgtis atsakingai ir santūriai“, – sakoma didžiausių industrializuotų pasaulio valstybių lyderių pareiškime.

„Šiuo atžvilgiu reiškiame rimtą susirūpinimą po Rusijos pranešimo, kad ji gali perduoti Baltarusijai raketų su branduoliniais pajėgumais“, – pabrėžiama pareiškime.

13:52 Kremlius: nėra pagrindo kalbėti apie Rusijos skolinių įsipareigojimų nevykdymą

Kremlius pirmadienį pareiškė, kad nėra „jokio pagrindo“ tvirtinti, kad Rusija neįvykdė užsienio valiuta išreikštų valstybės tarptautinių skolinių įsipareigojimų.

„Nėra jokio pagrindo šią situaciją vadinti įsipareigojimų nevykdymu“, – sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, Rusijai nepasinaudojus birželio 26-ąją pasibaigusiu lengvatiniu laikotarpiu sumokėti apie 100 mln. JAV dolerių sumos palūkanas už dvi obligacijų emisijas.

„Teiginiai apie įsipareigojimų nevykdymą yra visiškai neteisingi“, – pabrėžė jis ir pridūrė, kad Rusija atsiskaitė už šią skolą gegužės mėnesį.

13:43 O. Scholzas: G7 toliau didins spaudimą Putinui

Didžiojo septyneto šalys ir toliau didins spaudimą Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, pirmadienį pažadėjo grupės viršūnių susitikimo šeimininkas Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

„Kaip G7 narės vieningai palaikome Ukrainą ir toliau ją remsime. Dėl to visi turime priimti sunkius, bet būtinus sprendimus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė O. Scholzas, dėkodamas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui už jo kreipimąsi į pasaulio lyderius vaizdo ryšiu.

„Toliau didinsime spaudimą Putinui. Šis karas turi baigtis“, – parašė jis.

13:41 V. Zelenskis ragina G7 lyderius griežtinti sankcijas Rusijai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino Didžiojo septyneto lyderius „sugriežtinti sankcijas“ Rusijai dėl jos invazijos į jo šalį, pranešė naujienų agentūros AFP šaltinis.

V. Zelenskis pabrėžė, jog būtina ir toliau imtis griežtų baudžiamųjų veiksmų prieš Rusiją ir „nemažinti spaudimo“, Vakarų sąjungininkėms jau paskelbus virtinę beprecedenčių sankcijų Maskvai. 

13:36 Lietuvos ambasados darbuotojo automobilis Maskvoje ištepliotas Z raidėmis

Ugniaus Labučio, Lietuvos ambasados Maskvoje konsulo patarėjo, automobilis buvo ištepliotas Rusijos karą Ukrainoje simbolizuojančiomis Z raidėmis.

Raidės buvo išpieštos baltais dažais ant automobilio korpuso įvairiose vietose.

Apie šį incidentą savo feisbuko paskyroje sekmadienį pranešė pats darbuotojas.

Ugniaus Labučio nuotr.
Ugniaus Labučio nuotr.

13:23 Evakuacijos iš Sjeverodonecko įmanomos tik į Rusijos pusę

Norintys evakuotis iš Sjeverodonecko dabar tai padaryti gali tik į Rusiją, arba jos pajėgų kontroliuojamas teritorijas, teigia Ukrainos pareigūnai.

Padėtis sveikatos apsaugos sektoriuje yra labai trapi, mieste liko vos keletas gydytojų, o maisto ir geriamo vandens situacija yra „kritinė“, pirmadienį teigė Oleksandras Striukas, regiono karinės administracijos vadas.

Anot jo, dabar, kai miestas yra užimtas Rusijos kariuomenės, šie galės sutelkti visą dėmesį Lysyčanskui, atstovą cituoja CNN.

13:18 V. Zelenskis ragina sąjungininkus užtikrinti karo pabaigą per šiuos metus

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino pasaulio lyderius, susirinkusius į Didžiojo septyneto viršūnių susitikimą Vokietijoje, dėti visas įmanomas pastangas, kad Rusijos karas prieš jo šalį pasibaigtų iki šių metų pabaigos, naujienų agentūrai AFP sakė vienas informuotas šaltinis.

Kreipdamasis vaizdo ryšiu į Bavarijos Alpėse susirinkusius lyderius V. Zelenskis sakė, kad Ukrainos pajėgoms taps sunkiau kovoti, jeigu jos pradės stumti Rusijos kariuomenę iš šalies teritorijos.

Todėl Ukrainos prezidentas paragino G7 lyderius dėti visas įmanomas pastangas, kad karas pasibaigtų iki šių metų galo, sakė šaltinis.

13:06 V. Čmilytė-Nielsen: problemą dėl Kaliningrado tranzito pučia Rusijos propaganda

Problemą dėl dalies prekių pervežimo iš Rusijos į Kaliningrado sritį ribojimo pučia Rusijos propaganda, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„99% prekių, keleiviai važiuoja ir vyksta, mes šiandien kalbame apie 1%, ir tikrai nepilkime vandens ant propagandos malūno, nes, kaip žinoma, problema išpučiama Rusijos propagandos, palyginti su tuo, kas yra dabar“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Anot jos, su Europos Komisija (EK) dabar vykstančios konsultacijos dėl sankcijų įgyvendinimo yra labiau techninio pobūdžio, bet plačiau V. Čmilytė-Nielsen jų nekomentuoja.

„Yra tam tikros gairės, kurios, matyt, netrukus bus paviešintos. Kadangi procesas dar vyksta, dar derinamos, kalbėti apie tai labai konkrečiai yra labai per anksti“, – teigė ji.

12:52 Rusiškų dujų tiekimas apribotas arba nutrauktas 12 iš 27 ES narių

Europos Sąjungos energetikos komisarė Kadri Simson pranešė, jog rusiškų gamtinių dujų tiekimas šiuo metu yra nutrauktas arba apribotas 12 iš 27 Bendrijos narių.

Daugiau informacijos apie tai galiam rasti čia.

12:13 V. Zelenskis G7 lyderių prašė oro gynybos sistemų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vidurdienį kreipėsi į Vokietijoje susirinkusius didžiojo septyneto narius.

Savo kalboje jis prašė šalių lyderių pagalbos suteikiant oro gynybos sistemų, taip pat padėti koordinuoti grūdų eksportą iš Rusijos blokuojamų teritorijų, rašo BBC.

G7 lyderiai laukia V. Zelenskio kalbos. Benoit Tessiero (AFP / „Scanpix“) nuotr.
G7 lyderiai laukia V. Zelenskio kalbos. Benoit Tessiero (AFP / „Scanpix“) nuotr.

12:04 Krizės apimta Šri Lanka siunčia į Rusiją du ministrus derybų dėl naftos

Šri Lanka siunčia į Rusiją du ministrus derėtis dėl degalų – vienos iš būtiniausių prekių, kurių ši Indijos vandenyne esanti sala beveik nebeturi dėl tebesitęsiančios ekonomikos krizės.

Šri Lanka, kaip ir kai kurios kitos Pietų Azijos šalys, laikosi neutralios pozicijos Rusijos karo prieš Ukrainą atžvilgiu.

Tačiau K. Wijesekera sakė, kad Užsienio reikalų ministerija ir Šri Lankos ambasadorius Rusijoje tariasi dėl rusiškų degalų pirkimo.

„Mums būtų naudinga pirkti naftą tiesiogiai iš Rusijos vyriausybės arba Rusijos įmonių. Vyksta derybos“, – sakė ministras žurnalistams sekmadienį.

Plačiau apie tai rašoma čia.

11:40 Vilniuje viešintis JAV senatorius ragina nedaryti išimčių ES sankcijoms Kaliningrado tranzitui

Vilniuje viešintis JAV senatorius Richardas Josephas Durbinas ragina nedaryti išimčių Europos Sąjungos sankcijose, taikant ribojimus Kaliningrado tranzitui.

„Krovinių tranzitui geležinkeliais tarp Baltarusijos ir Kaliningrado turėtų būti taikomos tos pačios taisyklės, kurias ES nustatė visiems, be jokių išimčių“, – pirmadienį žurnalistams teigė JAV politikas, Seime atsiėmęs Aleksandro Stulginskio žvaigždės apdovanojimą.

R. J. Durbinas pabrėžė, jog „Kaliningrado problema, jei tai išvis yra problema – Vladimiro Putino kūrinys“. Jo teigimu, būtent karas Ukrainoje privedė pasaulį prie esamos situacijos.

„Jis galėtų nutraukti tai jau rytoj. Ir turėtų tą padaryti“, – kalbėjo amerikiečių senatorius.

Anot politiko, ES sankcijos atitinka tiek NATO, tiek JAV požiūrį į situaciją regione.

11:23 I. Šimonytė: Lietuva išsakė nemažai pastabų EK dėl Kaliningrado tranzito

Lietuva išsakė nemažai pastabų Europos Komisijai, rengiančiai naujas gaires dėl to, kaip Europos Sąjungos sankcijos Rusijai turėtų būti įgyvendinamos prekių tranzitui į Kaliningradą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak I. Šimonytės, Komisija vis dar ruošia dokumentą, o Lietuva turėjo galimybę per savaitgalį pateikti dėl jo pastabų.

„Lietuva išsakė nemažai pastabų dabar komisijai, kadangi darbas vyksta, aš daugiau nenorėčiau komentuoti“, – žurnalistams pirmadienį Seime sakė premjerė.

Pasak jos, EK atsiuntė dokumentą, kuris, Lietuvos atstovų supratimu, „turi labai daug neaiškumų ir sukelia papildomų problemų“.

„Į visas tas problemas mes Europos Komisijos dėmesį atkreipėme, kiek žinome, darbas vyksta“, – pridūrė I. Šimonytė.

11:19 JAV paskelbė naujų G7 sankcijų Rusijos gynybos sektoriui

Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė naujų Didžiojo septyneto (G7) sankcijų Rusijos gynybos pramonei, turinčių susilpninti Kremliaus gebėjimą tęsti invaziją Ukrainoje.

„G7 lyderiai suderins ir išplės tikslines sankcijas, kad dar labiau suvaržytų Rusijos prieigą“ prie vakarietiškų technologijų, galinčių sustiprinti Rusijos ginkluotės pramonę, nurodė Baltieji rūmai.

Be to, JAV „agresyviai taikysis į Rusijos gynybos tiekimo grandines... ir apribos Rusijos gebėjimą pakeisti karinę įrangą, jau prarastą per šį brutalų karą“, sakoma pranešime.

11:13 Žmonės raginami evakuotis iš Lysyčansko

Serhijus Haidajus, Ukrainos Luhansko regiono administracijos vadas, pirmadienį paragino gyventojus evakuotis iš Lysyčansko miesto sakydamas, kad situacija darosi „labai sudėtinga“.

Raginimą palikti miestą jis paskelbė savo „Telegram“ paskyroje.

10:55 Suomijos ir Švedijos lyderiai antradienį aptars siekį įstoti į NATO su Turkijos vadovu

Suomijos ir Švedijos lyderiai aptars savo šalių siekius įstoti į NATO su šį procesą blokuojančios Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu, pirmadienį pranešė Helsinkis.

Šios derybos įvyks antradienį, Madride vyksiančio Aljanso viršūnių susitikimo pradžioje.

„Prezidentas (Sauli) Niinisto rytoj Madride susitiks su Turkijos prezidentu (Recepu Tayyipu) Erdoganu, Švedijos ministre pirmininke (Magdalena) Andersson ir NATO generaliniu sekretoriumi (Jensu) Stoltenbergu“, – sakoma Suomijos prezidentūros tviterio žinutėje.

Ankara anksčiau šiais metais užblokavo Šiaurės šalių pastangas įstoti į NATO, kaltindama jas suteikiant saugų prieglobstį kurdų kovotojams.

10:40 JK: Rusija stengiasi atgauti prarastą pagreitį

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija išplatino savo naujausią ataskaitą apie Rusijos karo Ukrainoje eigą. Joje vertinama, kad rusų pajėgos bando atgauti prarastą pagreitį Iziumo apylinkėse, rašo BBC.

Skelbiama, kad pagrindiniu rusų taikiniu ko gero išlieka Sjeverodonecko ir Lysyčansko paėmimas, tačiau pastebimas suaktyvėjimas teritorijose aplink Iziumą.

Šeštadienį Rusijai pavyko perimti Sjeverodonecko kontrolę po daugiau nei mėnesį laiko trukusių atkaklių kautynių, pareikalavusių didelių nuostolių iš abejų pusių ir visiškai sugriovusių miestą.

Rusija jau anksčiau stengėsi pulti iš Iziumo miestelio pietų kryptimi, bandydama atkirsti labiau į rytus esančius ukrainiečių dalinius, tačiau puolimai buvo atremti.

10:27 Chersone pasikėsinta į Rusijos paskirtos vadovės gyvybę

Rusijos okupuotame Ukrainos Chersono mieste įvykdytas dar vienas pasikėsinimas į rusų paskirtos pareigūnės gyvybę.

Valstybinė naujienų agentūra TASS praneša, kad susprogdintas automobilis, priklausantis Irinai Machnevai, kuri vadovavo ugdymo ir kultūros sritims regiono administracijoje.

Sprogimas įvyko gretimame Kachovkos miestelyje, rašo CNN. Moteris per sprogimą nenukentėjo.

10:13 Rusija tęsia Lysyčansko apšaudymą

Ukraina skelbia, kad Rusijos pajėgos toliau tęsia Lysyčansko miesto apšaudymą po to, kai rusų kariams po mėnesio laiko intensyvaus puolimo pavyko užimti greta esantį Sjeverodonecko miestą.

Apšaudymu Rusijos pajėgos stengiasi atkirsti miestą nuo susisiekimo pagrindiniu greitkeliu į jį.

Serhijus Haidajus, Ukrainos Luhansko apskrities administracijos vadas, teigė, kad pirmadienį Lysyčanksas buvo puolamas iš pietų pusės.

09:34 Šalies vadovai sutarė dėl pagrindinių principų kalbantis su EK dėl Kaliningrado tranzito

Prezidentūroje pirmadienį susirinkę šalies vadovai sutarė „dėl pagrindinių principų ir pamatinių nuostatų“, konsultuojantis su Europos Komisija dėl to, kaip įgyvendinti Europos Sąjungos sankcijas Rusijai vežant sankcionuojamas prekes Kaliningrado tranzitu.

Apie tai po pasitarimo pranešė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Kęstutis Budrys. Šis pasitarimas vyko EK atnaujinant gaires dėl sankcijų įgyvendinimo.

„Buvo vieningai šiandien sutarta dėl pagrindinių principų ir pamatinių nuostatų, kurių Lietuva turėtų laikytis, siekiant patikslinti tam tikrus dalykus Europos Komisijai“, – žurnalistams sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

Konkrečių principų ir nuostatų jis nekomentavo.

09:24 Kanadoje įsigaliojo įstatymas dėl Rusijos turto šalyje konfiskavimo ir perdavimo Ukrainai

Kanadoje įsigaliojo parlamento priimtos Specialiųjų ekonominių priemonių įstatymo pataisos, kuriomis suteikiama teisė vyriausybei konfiskuoti sankcionuotą Rusijos turtą ir panaudoti jį Ukrainai paremti.

Įstatymas leidžia „imtis ekonominių priemonių prieš tam tikrus asmenis tais atvejais, kai tai skatina tarptautinė bendrija ar valstybių grupė, kurių narė yra Kanada, kai šiurkščiai pažeidžiamas tarptautinis saugumas ir taika, kai kitoje valstybėje šiurkščiai ir sistemingai pažeidžiamos žmogaus teisės arba kai vyksta plataus masto korupcija, į kurią įsitraukia užsienio valstybių vadovai“, skelbia pataisos.

Šios specialios ekonominės priemonės apima Kanadoje esančio turto nustatymą ir jo įšaldymą valstijų valdovų teikimu, o jis gali būti konfiskuotas teismo sprendimu.

Pataisos skelbia, jog Kanados ministrų kabineto įpareigotas narys, po konsultacijų su Finansų departamentu ir Užsienio reikalų departamentu, konfiskuoto turto pardavimo pajamas gali skirti užsienio valstybės, nukentėjusios nuo šiurkštaus tarptautinės taikos ir saugumo pažeidimų, atkūrimui, tarptautinei taikai ir saugumui užtikrinti, kompensacijoms išmokėti aukoms, patyrusioms šiurkštų ir sistemingą žmogaus teisių pažeidimą arba plataus masto korupciją.

„Manome, kad šios pataisos labai svarbios siekiant rasti pinigų Ukrainai atkurti. Ir negaliu įsivaizduoti tinkamesnio tokio finansavimo šaltinio nei konfiskuotas Rusijos turtas“, – pareiškė Kanados finansų ministrė Chrystia Freeland.

Kanada jau yra įšaldžiusi 412 mln. Kanados dolerių (302 mln. Eur) vertės sankcionuoto Rusijos turto.

09:08 J. Bidenas ragina Vakarus laikytis išvien dėl Ukrainos

JAV prezidentas Joe Bidenas kartu su Vakarų sąjungininkais sekmadienį Bavarijos Alpėse pradėjo trijų dienų viršūnių susitikimą, kurio tikslas – neleisti, kad karo Ukrainoje ekonominiai padariniai suskaldytų pasaulinę koaliciją, siekiančią nubausti Rusiją už jos agresiją.

J. Bidenas pasmerkė Rusijos veiksmus kaip „dar vieną jos barbariškumo“ pavyzdį ir pabrėžė, kad sąjungininkai turi išlikti tvirti nepaisant visame pasaulyje juntamų ekonominių šio karo padarinių, toki kaip infliacija ar maisto stygius. 

„Turime laikytis išvien, nes Putinas nuo pat pradžių tikėjosi, kad NATO ir G-7 suskils, bet tai neįvyko ir neįvyks“, – sakė J. Bidenas per susitikimą su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu, kurio šalis šiais metais rotacijos tvarka pirmininkauja pasaulio pažangiausių ekonomikų klubui. 

J. Bidenas ir jo kolegos susitikime tariasi, kaip užtikrinti energijos tiekimą ir suvaldyti dėl karo didėjančią infliaciją. 

08:50 JAV ketina paskelbti apie oro gynybos sistemos pirkimą Ukrainai

JAV prezidentas Joe Bidenas ketina paskelbti apie pažangių raketų „žemė–oras“ sistemų, taip pat papildomų paramos artilerijai perdavimą Ukrainai, besistengiančiai atremti jau keturis mėnesius besitęsiančią Rusijos invaziją, naujienų agentūra AP pirmadienį citavo vieną informuotą šaltinį.

JAV ketina nupirkti Ukrainai Norvegijoje sukurtų vidutinio ir ilgo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemų NASAMS, sakė šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

NASAMS yra naudojamos Jungtinių Valstijų saugoti oro erdvei aplink Baltuosius rūmus ir Kapitolijų sostinėje Vašingtone. Šią sistemą taip pat naudoja Lietuva savo oro gynybai.

Be to, Ukrainai planuojama skirti daugiau artilerijos šaudmenų ir priešbaterinių radarų, galinčių padėti veiksmingiau stabdyti Rusijos pajėgų puolimą rytiniame Donbaso regione, sakė minėtas šaltinis.

08:30 „Bloomberg“: Rusijai paskelbtas defoltas

Naujienų agentūra „Bloomberg“ skelbia, kad pirmadienio rytą Rusija buvo pripažinta negalinti įvykdyti savo įsiskolinimo įsipareigojimų užsienyje, todėl šalis oficialiai įžengė į defolto teritoriją.

Sekmadienį suėjo terminas dėl 100 mln. USD vertės obligacijų, kurių neatlikusi Rusija tapo nemokia.

Dar gegužės 27 d. pasibaigė terminas Rusijai sumokėti skolininkams apie 100 mln. USD palūkanų už obligacijas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

08:01 V. Zelenskis kreipsis į G7 narius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį kreipsis į G7 lyderius su raginimu suteikti šaliai daugiau paramos, kovojant su tebesitešiančia Rusijos agresija. Jis savo kalbą sakys 11 val. Lietuvos laiku.

07:42 Seimas svarstys siūlymą pratęsti nepaprastąją padėtį šalyje

Per nenumatytą posėdį pirmadienį Seimas svarstys Vyriausybės siūlymą dėl Rusijos karo prieš Ukrainą Lietuvoje pratęsti nepaprastąją padėtį iki rugsėjo vidurio.

Anot Seimo nutarimo projekto, nauja nepaprastoji padėtis galios nuo birželio 30 dienos iki rugsėjo 15 dienos imtinai.

07:20 Kanada siunčia į Baltijos jūrą du karo laivus saugumui sustiprinti

Kanada sekmadienį, reaguodama į Rusijos karinį agresyvumą, pasiuntė du karo laivus į Baltijos jūrą ir Šiaurės Atlanto regioną, kurie prisijungs prie jau dislokuotų fregatų, kad sustiprintų NATO rytinį flangą.

Pasak Kanados karinio jūrų laivyno pranešimo, laivai „Kingston“ ir „Summerside“ išplaukė keturių mėnesių dislokavimui, kuris yra dalis „atgrasymo priemonių Vidurio ir Rytų Europoje“.

Jame pažymima, jog iki spalio šie laivai dalyvaus karinio jūrų laivyno minų valymo pratybose bei išlaikys „aukštą parengtį“, leidžiančią jiems „greitai ir efektyviai reaguoti remiant bet kokias NATO operacijas“.

Planuojama, kad kiti du Kanados karo laivai „Halifax“ ir „Montreal“ liepos mėnesį grįš į savo pagrindinį dislokavimo uostą iš operacijos „Reassurance“, kuri šiuo metu yra didžiausia Kanados karinių jūrų pajėgų operacija užsienyje.

Misijoje taip pat dalyvauja maždaug septyni šimtai Kanados karių Latvijoje, turinčių artilerijos ir elektroninės kovos pajėgumų, taip pat keli kariniai orlaiviai.

07:09 G7 lyderiai pasišaipė iš V. Putino

Pasaulio lyderiai sekmadienį pasišaipė iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino pastangų kurti „kieto bičo“ įvaizdį, kai per Didžiojo septyneto (G7) aukščiausio lygio susitikimą susirinkę pietų juokavo, ar jiems derėtų nusirengti iki marškinių ar net likti be jų.

„Švarkus pasiliekam? Nusivelkam? Ar mums nusivilkti švarkus?“ – paklausė Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, sėsdamasis prie stalo vaizdingoje Elmau pilyje Bavarijoje, kur Vokietijos kancleris Olafas Scholzas surengė septynių galingųjų demokratinių šalių lyderių susitikimą.

Tuomet Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir Jungtinių Valstijų lyderiai ėmė sarkastiškai plėtoti šią temą.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pasiūlė nusirengti, kai bus daroma oficiali nuotrauka. Tuomet B. Johnsonas replikavo: „Turim parodyti, kad esam kietesni už Putiną.“

„Turėsim pasirodyti raiti apnuogintomis krūtinėmis“, – tęsė J. Trudeau, turėdamas galvoje 2009 metais paskelbtą pagarsėjusią V. Putino nuotrauką, kurioje Rusijos lyderis matomas jojantis žirgu be marškinių.

„Jojimas yra geriausia“, – tarė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, akivaizdžiai netaikydama drabužių klausimo sau.

B. Johnsonas įsiterpė: „Turim parodyti jiems savo muskulus.“

Visgi lyderiai nuotraukoms pozavo vilkėdami švarkus. Vėliau žurnalistai buvo išprašyti iš patalpos, tad tolesni debatai apie aprangą vyko už uždarų durų.

B. Johnsonas, vėliau kalbėdamas su žurnalistais, teigė, kad finansinė parama, kurią šalys teikai Ukrainai yra kaina, kurią verta mokėti. 

„Pasaulinės pasekmės leidus Rusijai laimėti būtų visiškai katastrofiškos“, – akcentavo jis ir ragino išlaikyti vieningą spaudimą Rusijai.

07:01 Šalies vadovai aptars sankcijas Kaliningrado tranzitui

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su kitais šalies vadovais aptars kilusią įtampą dėl Europos Sąjungos sankcijų Kaliningrado tranzitui įgyvendinimo.

„Visą savaitgalį Vyriausybė derasi su Europos Komisija (EK), pristatydama Lietuvos poziciją sankcijų įgyvendinimo klausimu. Šių derybų rezultatai bus aptarti pirmadienį kviečiamame susitikime su prezidentu“, – BNS sekmadienį sakė prezidento atstovas Ridas Jasiulionis.

„Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija, kad įgyvendinamos sankcijos nepažeistų nei Lietuvos interesų, nei tarptautinių susitarimų. Tik veikdami išvien, pasieksime, kad sankcijos būtų skaudžios šaliai agresorei“, – feisbuke šeštadienį parašė G. Nausėda.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 6

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per užpuolimą subadytas rašytojas S. Rushdie prijungtas prie kvėpavimo aparato

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nauji ūkio subjektai: kokių veiklų renkamasi mažiau

Šių metų antrąjį ketvirtį įregistruoti 3.659 nauji ūkio subjektai, kai tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais –...

Gazelė
2022.08.13
COVID-19 statistika: 1.482 nauji atvejai, vienas žmogus mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1.482 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per reidą D. Trumpo namuose paimta „visiškai slaptų“ dokumentų

FTB agentai per reidą buvusio prezidento Donaldo Trumpo rezidencijoje Floridoje paėmė dokumentų su žyma...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estija išsiuntė vizų režimą pažeidusius Rusijos žurnalistus

Estijos policija vėlai penktadienį išlaipino iš traukinio ir sulaikė du vizų režimą pažeidusius Rusijos...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasitraukus vyriausiajai epidemiologei, A. Dulkys svarstys šios pareigybės likimą

Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neįleistas 61 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija per pastarąją parą apgręžė 61 neteisėtą migrantą, šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estijai uždraudus atvykti rusams, Lietuva vertina šį sprendimą, pasisako už ES ribojimus 2

Estijai uždraudus į šalį atvykti Šengeno vizas gavusiems rusams, Lietuva teigia vertinantį tokį kaimynės...

Verslo aplinka
2022.08.13
Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4% 2

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu 1

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12
Kinija pasipiktino – galimas poveikis prekių logistikai dar tik spėliojamas Premium 2

Kol nėra žinomas tikslios Kinijos pareiškimo nutraukti bendradarbiavimą su Lietuvos Susisiekimo ministerija...

Logistika
2022.08.12
Baltarusijoje stabdoma lietuviškos Pelesos mokyklos veikla

Baltarusijos priešgaisrinės apsaugos inspekcijos pareigūnams nustačius galimų pažeidimų pristabdyta...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku