Sekmadienio rytą Kyjive nugriaudėjo sprogimai, G-7 narės uždraus Rusijos aukso importą

Publikuota: 2022-06-26
Atnaujinta 2022-06-26 19:22
„Verslo žinios“
  • Sekmadienio rytą Kyjive nugriaudėjo keturi sprogimai.
  • Kyjivo meras teigia, kad sprogimais siekiama įbauginti ukraineičius prieš G-7 susitikimą.
  • G-7 bus aptariama infliacija ir iššūkiai pasaulio ekonomikoje, kylantys dėl V. Putino invazijos Ukrainoje.
  • G-7 šalys uždraus rusiško aukso importą.

Šeštadienio įvykių juostą galite rasti čia.

19:15  G-7 lyderiai svarsto Ukrainai teikti neribotą paramą

G-7 lyderiai įsipareigos neribotą laiką teikti paramą nuo Rusijos invazijos kenčiančiai Ukrainai, skelbiama projekto, kurį vėliau turėtų paskelbti Vokietijoje susitinkantys Didžiojo septyneto šalių lyderiai, juodraštyje.

Be to, kaip teigia projekto juodraštį matę „Bloomberg“ žurnalistai, jame taip pat nurodoma, kad G-7 lyderai svarsto galimybę Ukrainai skirti dalį pajamų, gautų iš muit7 mokesčių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

17:15 Per Rusijos smūgius Kyjive žuvo žmogus

Per Rusijos smūgius Ukrainos sostinei anksti sekmadienį žuvo vienas ir buvo sužeisti dar šeši žmonės, tarp jų septynerių metų mergaitė, pranešė Kyjivo meras Vitalijus Klyčko.

„Rastas lavonas. Šeši gyventojai sužeisti. Keturi iš jų, įskaitant septynerių metų mergaitę, hospitalizuoti“, – sakė meras.

16:14 Prancūzija ragina apriboti naftos kainas

Prancūzija sekmadienį paragino naftą išgaunančias šalis apriboti jos kainas, kad būtų daromas spaudimas Rusijai, gaunančiai naudos iš smarkiai kylančių energijos kainų.

Paryžius remia JAV pasiūlymą nustatyti maksimalią naftos kainą, bet sakė, kad „būtų daug veiksmingiau, jei tai darytų išgaunančios šalys“, paskelbė Prancūzijos prezidentūra.

Kad tokia priemonė veiktų, „būtina pradėti diskusiją su OPEC+ ir pasaulio naftos gamintojomis“, sakė šaltinis, paminėdamas 23 valstybių grupę – 13 Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narių, vadovaujamų Saudo Arabijos, ir 10 jų partnerių, vadovaujamų Rusijos.

Jungtinės Valstijos pasiūlė kainų „lubas“, kurias nustatytų vartojančios šalys; pasiūlymas turi būti aptartas per Didžiojo septyneto (G-7) lyderių susitikimą Bavarijos Alpėse šį sekmadienį.

15:14 Maskva sako smogusi Ukrainos kariškių mokymo centrams

Rusija sekmadienį paskelbė, kad jos pajėgos smogė trims kariškių mokymo centrams Ukrainos šiaurėje ir vakaruose, įskaitant vieną centrą netoli Lenkijos sienos.

Smūgiai suduoti „Rusijos aerokosminių pajėgų didelio tikslumo ginklais ir raketomis „Kalibr“, sakoma rusų Gynybos ministerijos atstovo Igorio Konašenkovo pareiškime.

Tarp taikinių buvo Ukrainos pajėgų mokymo centras Lvivo srities Staryčių rajone, maždaug 30 km nuo sienos su NATO nare Lenkija. Kiti du atakuoti centrai yra centrinėje Žytomyro srityje ir šiaurinėje Černihivo srityje.

I. Konašenkovas nesakė, kada ir iš kur buvo paleistos raketos, tačiau Kyjivas šeštadienį paskelbė, kad Rusija sudavė smūgių iš Baltarusijos teritorijos. Maskva šio pareiškimo nekomentavo.

Po šių smūgių kelios ukrainiečių brigados „visiškai prarado kovinius pajėgumus“, sakė I. Konašenkovas ir pridūrė, kad „planai dislokuoti jas kovos veiksmų zonose buvo sužlugdyti“.

Smūgiai priminė, kad Rusija gali smogti bet kuriai Ukrainos vietai, net jei pagrindinės operacijos dabar yra sutelktos Ukrainos rytuose ir pietuose.

Ukrainiečių pareigūnai pranešė, kad rusai sekmadienį ryte smogė Kyjivui, bet I. Konašenkovas savo pareiškime apie tai neužsiminė.

14:59 Lietuvos prezidentas pirmadienį aptars sankcijas Kaliningrado tranzitui

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su kitais šalies vadovais aptars kilusią įtampą dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Kaliningrado tranzitui įgyvendinimo.

Prezidentūra pranešė, kad pirmadienį vyks tarpinstitucinis pasitarimas dėl ketvirtojo ES sankcijų paketo Rusijai taikymo kartu su premjere Ingrida Šimonyte, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kitų valstybės institucijų atstovais.

Anksčiau šeštadienį prezidentas paskelbė, kad Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui įgyvendinimo.

„Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija, kad įgyvendinamos sankcijos nepažeistų nei Lietuvos interesų, nei tarptautinių susitarimų. Tik veikdami išvien, pasieksime, kad sankcijos būtų skaudžios šaliai agresorei“, – feisbuke šeštadienį parašė G. Nausėda.

13:50 JK ragina nebandyti karo eigos keisti dabar

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas  sekmadienį pareiškė matantys „galimybę pakeisti karo eigą“ Ukrainoje, nors Londonas perspėjo nebandyti „sureguliuoti“ padėties dabar.

Dauningo gatvės atstovas spaudai sakė, kad Vokietijoje vykstančio Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo kuluaruose derybų susėdę lyderiai „sutarė, kad tai yra lemiamas momentas konflikto eigai ir egzistuoja galimybė pakeisti karo eigą“.

Tačiau B. Johnsonas taip pat įspėjo E. Macroną, kad „bet kokie bandymai išspręsti konfliktą dabar tik sukels ilgalaikį nestabilumą“.

Pasak atstovo spaudai, B. Johnsonas perspėjo, kad tai taip pat gali suteikti Rusijos prezidentui Vladimirui „Putinui leidimą neribotai manipuliuoti suvereniomis šalimis ir tarptautinėmis rinkomis“.

Priešingai nei E. Macronas, kuris tęsė dialogą su V. Putinu, B. Johnsonas atmetė galimybę derėtis su Kremliaus šeimininku, kurį nuo vasario 24 dienos, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, vadina „diktatoriumi“.

12:42 Ukrainiečiai prašo daugiau ginklų

Praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusija smogė gyvenamiesiems pastatams Kyjive, ukrainiečių vyriausybė sekmadienį paragino Vokietijoje susirinkusius Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderius atsiųsti Ukrainai daugiau ginklų ir įvesti papildomas sankcijas Maskvai.

„G-7 aukščiausiojo lygio susitikimas turi atsakyti didesnėmis sankcijomis Rusijai ir daugiau sunkiosios ginkluotės Ukrainai. Nesveikas Rusijos imperializmas turi būti nugalėtas“, – tviteryje parašė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

12:17 J. Bidenas ragina likti vieningais

Joe Bidenas sekmadienį Vokietijos kancleriui Olafui Scholzui pareiškė, kad Vakarai turi išlikti vieningi Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje.

„Turime laikytis kartu“, – sakė J. Bidenas O. Scholzui per derybas, surengtas prieš G-7 viršūnių susitikimą Vokietijos Alpėse.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikėjosi, kad „NATO ir G-7 kaip nors suskils, bet mes nesusiskaldėme ir nesiruošiame to daryti“, kalbėjo J. Bidenas.

11:48 Po sprogimų Kyjive yra sužeistų

Po raketų smūgių Kyjive į ligoninę paguldyti 4 asmenys, tarp jų – ir 7 metų mergaitė, miesto merą V. Klyčko cituoja „Unian“.

Pasak jo, viena iš sekmadienį paleistų raketų pataikė į namą, iš kurio evakuoti 25 žmonės.

V. Klyčko teigimu, gelbėjimo operacijos Kyjive tęsiamos.

Tuo metu Kyjivo parlamento narė Lesia Vosylenko socialiniame tinkle skelbė, kad per atakas Kyive galėjo nuketėti ir daugiau žmonių.

11:30 Aukso importą uždraus visos G7 narės

Likusios G-7 šalys, kurių lyderiai sekmadienį pradeda susitikimą Vokietijoje, taip pat prisijungs ir antradienį oficialiai paskelbs šias sankcijas, sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.

10:35 Aukso importo iš Rusijos draudimas

JAV, JK, Kanada ir Japonija uždraus Rusijos aukso importą, siekdamos užkirsti kelią galimybei oligarchams išvengti Maskvai taikomų sankcijų poveikio Kadangi Rusijai dėl invazijos į Ukrainą taikomos griežtos sankcijos, turtingiausi šalies gyventojai suskubo konvertuoti savo turtą į auksą, kad išvengtų finansinių apribojimų poveikio.

Aukso eksportas yra antras pagal dydį pajamų šaltinis Rusijos valstybės biudžete po energetikos išteklių eksporto.

Atsižvelgiant į svarbų Londono vaidmenį tarptautinėje aukso prekyboje ir lygiagrečius JAV, Japonijos ir Kanados veiksmus, „ši priemonė bus pasaulinio masto ir išstums šią prekę iš oficialių tarptautinių rinkų“, tvirtina JK.

09:50 Kyjivo meras: sprogimais siekiama įbauginti ukrainiečius

Kyjive sekmadienio rytą Rusijos surengtas raketų smūgis buvo skirtas „įbauginti ukrainiečius“ likus kelioms dienoms iki NATO viršūnių susitikimo, pareiškė miesto meras Vitalijus Klyčko.

Pirmuoju per beveik tris savaites Rusijos smūgiu sostinėje siekta „įbauginti ukrainiečius... artėjant birželio 28–30 dienomis Madride vyksiančiam NATO aukščiausiojo lygio susitikimui“, sakė sprogimo vietoje apsilankęs V. Klyčko.

Meras pranešė, kad Kyjive hospitalizuoti du žmonės, o po namo, į kurį pataikė Rusijos raketa, griuvėsiais tebėra žmonių. Juos bando ištraukti gelbėtojai.

09:15 G-7 susitikimas

Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai sekmadienį pradeda susitikimą, kurio metu tarsis dėl strategijų, kaip užtikrinti energijos išteklius ir kovoti su infliacija, siekdamos, kad Rusijos įsiveržimo į Ukrainą padariniai nesuskaldytų pasaulinės koalicijos, siekiančios nubausti Maskvą.

Baltųjų rūmų atstovas Johnas Kirby teigė, kad aukščiausiojo lygio susitikime bus nagrinėjami tokie klausimai kaip infliacija ir kiti „iššūkiai pasaulio ekonomikoje dėl Vladimiro Putino karo, tačiau taip pat bus kalbama apie tai, kaip ir toliau reikalauti V. Putino atskaitomybės“ ir kad Rusijos prezidentas patirtų „nuolatines pasekmes“.

08:15 Sprogimai Kyjive

Ankstyvą sekmadienį Ukrainos sostinėje Kyjive nugriaudėjo keturi sprogimai, o naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė, kad netoli miesto centro esančiame gyvenamajame komplekse įvyko sprogimas, sukėlęs gaisrą ir pilkų dūmų debesis.

Sprogimai nugriaudėjo apie 6 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku), bet apie nukentėjusiuosius kol kas nepranešama.

Vietos „Telegram“ kanaluose sekmadienio rytą pasirodė informacija, kad kai kurių miestų gyventojai matė raketas, skriejančias Kyjivo link. Netrukus pranešta, kad sostinėje nugriaudėjo keli sprogimai.

Informaciją apie sprogimus patvirtino ir Kyjivo meras Vitalijus Klyčko. „Telegram“ jis sakė, kad jie nugriaudėjo Ševčenkos rajone.

Pasak mero, galėjo nukentėti žmonių, į incidento vietą atvyko medikai. Pareigūnai evakuoja gyventojus iš dviejų namų, nurodė V. Klyčko.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

VMI maitinimo įmonėse nustatė kone 400 mokestinių pažeidimų 2

Viešojo maitinimo sektoriuje šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota...

Finansai
2022.08.14
Rusijos centrinis bankas apie ekonomikos scenarijus ir naftos kainą

Rusijos centrinis bankas mato du ateities ekonomikos scenarijus. Vienas jų būtų spartus prisitaikymas prie...

Pramonė
2022.08.14
Ukraina ketina naikinti lengvatinį tarifą degalams

Ministrų kabinetas pateikė Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti lengvatinį degalų...

Verslo aplinka
2022.08.14
Savaitgalį Ukraina nukovė du rusų sraigtasparnius „Aligator“

Šeštadienį ir sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų „žemė-oras“ sistemos nukovė du priešo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija

Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane...

Verslo aplinka
2022.08.14
Jerevano turguje nugriaudėjo sprogimas, yra aukų

Armėnijos sostinėje Jerevane esančiame turguje nugriaudėjo sprogimas, kuris sukėlė gaisrą ir pareikalavo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Brangstanti energetika labiausiai smogė Estijos gyventojams Premium

Europos šalių gyventojus energijos brangymetis palietė skirtingai: vidutinės Suomijos šeimos išlaidas jis...

Finansai
2022.08.14
V. Zelenskis kaltina Rusiją naudojant „branduolinį šantažą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją, kad ji naudoja „branduolinį šantažą“ Zaporižios...

Verslo aplinka
2022.08.14
Iš premjerės I. Šimonytės komandos pasitraukia atstovė spaudai R. Jakilaitienė 2

Premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą nuo rugsėjo 1-osios palieka patarėja ryšių su visuomene...

Vadyba
2022.08.14
Kinijoje – pirmieji krizės ženklai: smuko naudotų prabangių prekių kainos 1

Pastaraisiais mėnesiais Kinijoje sparčiai krito naudotų prabangos prekių kainos, nes net ir turtingieji...

Verslo aplinka
2022.08.14
Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.14
Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Verslo aplinka
2022.08.14
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 3

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14
Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 7

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku