Ukrainoje skaičiuojami nužudyti civiliai, prokuratūra tiria 5.600 karo nusikaltimų

Publikuota: 2022-04-10
Atnaujinta 2022-04-10 21:20
  • Kyjivo apylinkėse rasti 1.222 žuvusiųjų kūnai.
  • Ukraina sako, jog pirmasis puolimo Donbase etapas jau prasidėjo, antrajam laukiama pastiprinimo.
  • Pranešama apie raketų atakos metu sunaikintą Dnipro oro uostą.
  • Ukraina ir Rusija trečią kartą apsikeitė belaisviais.
  • Buzovoje aptikta dar viena masinė kapavietė.

Šeštadienio įvykių suvestinę galima rasti čia.

21:15 Rusų kariai iš Černobilio pavogė mirtinai pavojingų medžiagų

Černobylio atominę elektrinę užėmusios rusų pajėgos iš mokslinių tyrimų laboratorijų pavogė radioaktyviųjų medžiagų, nuo kurių potencialiai gali žūti žmonės, sekmadienį pranešė Ukrainos valstybinė uždraustosios zonos valdymo agentūra.

Maskvos pajėgos užėmė neveikiančią elektrinę pirmąją savo invazijos į Ukrainą dieną vasario 24-ąją. Jos buvo užėmusios labai radioaktyvią zoną daugiau kaip mėnesį, o kovo 31 d. pasitraukė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Agentūra pranešė, kad Rusijos kariai apiplėšė dvi teritorijoje esančias laboratorijas. Ji nurodo, kad rusai įsiveržė į mokslinių tyrimų bazės „Ecocentre“ saugyklą ir pavogė 133 labai radioaktyvias medžiagas.

„Net ir nedidelė šios veiklos dalis yra mirtina, jei elgiamasi neprofesionaliai“, – teigė agentūra.

Anksčiau šią savaitę Ukrainos energetikos ministras Germanas Gulaščenka pareiškė, kad rusų karius paveikė „šokiruojantis“ radiacijos kiekis, ir teigė, kad kai kuriems iš jų veikiausiai liko gyventi mažiau nei metai.

„Jie kasė radiacija užterštą žemę, rinko radioaktyvų smėlį į maišus įtvirtinimams, kvėpavo šiomis dulkėmis, – penktadienį „Facebook“ parašė uždraustoje zonoje apsilankęs G. Gulaščenka. –

Po mėnesį trukusios tokio poveikio jiems liko gyventi ne daugiau kaip vieneri metai. Tiksliau, ne gyvenimas, o lėta mirtis nuo ligų.“

17:23 Ukrainos prokuratūra tiria 5.600 karo nusikaltimų

Iryna Venediktova, Ukrainos generalinė prokurorė, sekmadienį pranešė apie regione aplink sostinę Kyjivą randamus žmonių kūnus.

„Iš tiesų iki šio ryto mes vien tik Kyjivo regione aptikome 1.222 mirusius žmones“, - per interviu britų televizijai „Sky News“ sakė ji.

Prokurorė nurodė, kad Ukraina tiria 500 Rusijos lyderių, įskaitant prezidentą Vladimirą Putiną, tariamą kaltę dėl iki šiol įtariamų 5.600 karo nusikaltimų.

„Vladimiras Putinas yra pagrindinis XXI a. karo nusikaltėlis“, –sakė pareigūnė ir pridūrė, kad būdamas prezidentu jis pagal tarptautinę teisę gali naudotis imunitetu nuo baudžiamojo persekiojimo, tačiau tai nesitęs amžinai.

Didžiosios Britanijos ekspertai šiuo metu teikia ekspertinę pagalbą, Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui Hagoje atliekant savo tyrimą dėl invazijos į Ukrainą.

16:10 Rusijos raketos sunaikino Dnipro oro uostą

Per naują Rusijos raketų apšaudymą buvo visiškai sunaikintas oro uostas centrinėje Ukrainos dalyje esančiame Dnipro mieste, sekmadienį pranešė vietos pareigūnas.

„Buvo surengta dar viena ataka prieš Dnipro oro uostą. Iš jo nieko neliko. Pats oro uostas ir aplink buvusi infrastruktūra sunaikinta. Raketos vis skrenda ir skrenda“, – platformoje „Telegram“ parašė Valentinas Rezničenka, miesto karinės administracijos vadovas.

Jis pridūrė, kad šiuo metu mėginama išsiaiškinti, ar yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

Pasak V. Rezničenkos, sekmadienį atakos prieš miestą, įsikūrusį prie Dniepro upės krantų, suintensyvėjo.

Rusijos pajėgos į šį pramoninį miestą, turintį 1 mln. gyventojų, taikosi nuo invazijos pradžios, tačiau didesnio masto niokojimų iki šiol buvo išvengta.

15:30 Maskva praneša apie sulaikytus bataliono „Azov“ vadus

Maskva šeštadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos apšaudė ukrainiečių laivą, kuriuo iš apgulto Mariupolio miesto esą mėgino evakuotis Ukrainos bataliono „Azov“ vadai.

„Kyjivo režimas vis neatsisako bandymų iš Mariupolio evakuoti nacionalistinio bataliono „Azov“ vadus ir užsienio samdinius“, – pareiškė Rusijos gynybos ministerija.

Penktadienio naktį Rusijos pajėgos ėmė iš artilerijos pabūklų šaudyti į vieną ukrainiečių krovininį laivą, kai šis staiga pakeitė kursą ir mėgino pralaužti Mariupolio uosto blokadą.

Dėl artilerijos smūgio su Maltos vėliava plaukiojančiame laive „Apache“ kilo gaisras ir laivo įgula pranešė paklusianti Rusijos reikalavimams.

Maskva pranešė, kad įgulos nariai per apšaudymą nenukentėjo. Laivas ir jo įgula dabar yra lydimi į Rusijos pietinį Jeisko uostą.

Bataliono „Azov“ nariai kovoja su Rusijos pajėgomis apgultame Mariupolio mieste, esančiame Ukrainos pietryčiuose tarp Rusijos okupuoto Krymo ir prorusiškų separatistinių regionų Ukrainos rytuose.

14:59 V. Zelenskis: dalis pagalbos iš Vakarų atkeliavo per vėlai

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, sako, jog dalis pagalbos iš Vakarų atvyko per vėlai. Interviu „Associated Press“ naujienų agentūrai šalies vadovas teigė, kad ginklų, kuriuos Ukraina gavo iš Vakarų, nebuvo gana, kad pavyktų perlaužti karo eigą.

„Daliai šios įrangos (kurią gavo Ukraina – VŽ), tai buvo per vėlu“, – sakė jis.

14:45 Karą galėtų sustabdyti visiškas naftos embargas, sako buvęs V. Putino patarėjas

Andrejus Ilarionovas, buvęs Vladimiro Putino patarėjas ekonominiais klausimais, sako, kad jei Vakarų šalys įvestų „tikrą“ embargą rusiškai naftai ir dujoms, tikėtina, kad Rusijos kariniai veiksmai Ukrainoje pasibaigtų per vieną ar du mėnesius.

„Tai yra vienas iš labai efektyvių instrumentų, kurį tebeturi Vakarų šalys“, – interviu BBC sakė A. Ilarionovas.

Europos Sąjunga importuoja apie 40% dujų ir 27% naftos iš Rusijos. Josepas Borrellis, ES diplomatijos vadovas, anksčiau šią savaitę sakė, jog „mes Putinui už energijos žaliavas kiekvieną dieną sumokame milijardą eurų.“

14:08 AFP: Netoli Kyjivo rasti mažiausiai dviejų žmonių kūnai

Netoli Kyjivo vienos greitkelio degalinės teritorijoje esančiame šulinyje sekmadienį buvo rasti mažiausiai dviejų žmonių lavonai, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Anot jo, kai kurie žuvusiųjų drabužių elementai yra civiliai, o kai kurie – kariniai.

Reporteris matė, kaip policijos pareigūnai ir kariškiai, pasitelkę autocisterną, siurbia vandenį iš šulinio.

Viduje, regis, yra du lavonai, vienas iš jų – po miegojimo kilimėliu.

Kūnai buvo rasti greitkelyje į vakarus nuo Kyjivo prie Buzovos kaimo.

Apie naujai rastas masines kapavietes netoli Buzovos anksčiau sekmadienį skelbė ir vietos valdžia.

13:35 Kalbėjo su O. Scholzu

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pranešė sekmadienį kalbėjęs su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

„Mes pabrėžėme, jog visi karo nusikaltimų kaltininkai turi būti nustatyti ir nubausti. Taip pat aptarėme sankcijas prieš Rusiją, gynybą ir finansinę paramą Ukrainai“, – „Twitter“ paskyroje rašė V. Zelenskis.

O. Scholzas nuo Rusijos invazijos pradžios ne kartą susilaukė kritikos už nepakankamą reakciją į Kremliaus veiksmus.

13:25 Popiežius ragina skelbti Velykų paliaubas

Popiežius Pranciškus ragina kariaujančias Rusiją ir Ukrainą paskelbti paliaubas per Velykas.

„Nuleiskite ginklus! Teprasideda Velykų paliaubos. Bet ne tam, kad vėliau kova būtų atnaujinta, bet tam, kad būtų pasiekta taika per tikras deryas“, – Šv. Petro aikštėje Vatikane kalbėjo pontifikas.

13:02 Skelbia sunaikinę didelę koloną

Olegas Sinegubovas, Charkivo srities karinės administracijos pirmininkas, praneša, jog Ukrainos pajėgos sunaikino didelę Rusijos karinės technikos koloną, važiavusią link Iziumo miesto.

Anksčiau sekmadienį skelbta, jog Rusijai perorientuojant savo veiksmus bei koncentruojant puolimą Rytų Ukrainos kryptimi, palydovai užfiksavo keliolikos kilometrų ilgio rusų karinės technikos koloną, judančią iš šiaurės.

12:51 Lietuvoje – mokymai Ukrainos kariams

Artimiausiu metu Lietuvoje bus organizuojami mokymai Ukrainos kariams, sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Valdemaras Rupšys, Lietuvos kariuomenės vadas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

„Siekdami maksimalaus efekto artimiausiu metu organizuosime karinius mokymus Ukrainos kariams čia, Lietuvoje“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė V. Rupšys. 

„Esame pasirengę treniruoti jų instruktorius, kad paruoštume juos dirbti su ta technika, kurią mes patys valdome, su ta karine įranga, technika ar ginkluote, kurią valdome ir tos žinios, jų pasirengimas būtinas vykdant jų operacijas Ukrainoje“, – pridūrė jis.

12:45 Rusija mėgina padidinti pajėgas

Didėjant nuostoliams Ukrainoje, Rusijos ginkluotosios pajėgos mėgina didinti karių skaičių pasitelkdamos karo prievolininkus, kurie iš karinės tarnybos buvo atleisti nuo 2012 m., pranešė Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija. 

Atnaujintoje žvalgybinėje informacijoje, kuri sekmadienį buvo paskelbta socialiniame tinkle „Twitter“, ministerija taip pat nurodė, kad, mėgindamos „sutelkti didesnę kovinę galią“, Rusijos ginkluotosios pajėgos taip pat ieško norinčiųjų stoti į kariuomenę Padniestrėje – su Ukraina besiribojančiame separatistiniame Moldovos regione.

Šiame regione, kuris nėra pripažintas tarptautinės bendruomenės, Rusija yra dislokavusi apie 1.500 karių.

12:39 Identifikavo 500 karo nusikaltėlių

Iryna Venediktova, Ukrainos generalinė prokurorė, sekmadienį teigė, jog šalis identifikavo 500 įtariamų karo nuskaltėlių bei skaičiuoja kone 5.600 karo nusikaltimų atvejų.

Ji Vladimirą Putiną, Rusijos prezidentą, apibūdino kaip „pagrindinį 21-ojo amžiaus karo nusikaltėlį“, tačiau paaiškino, jog šis turi tam tikrą apsaugą dėl savo užimamo posto.

Paklausta apie ataką traukinių stotyje Kramatorske, I. Venediktova interviu „Sky News“ televizijai sakė: „Tai yra visiškai karo nusikaltimas, tai buvo Rusijos raketa, kuri nužudė daugiau nei 50 žmonių.“ Anot prokurorės, Ukraina turi įrodymų, kurie pagrindžia, jog raketa buvo rusų.

11:51 Dar viena masinė kapavietė

Netoli Kyjivo aptikta dar viena masinė kapavietė – šįkart Buzovos kaime, iš kurio, kaip ir iš visos šiaurinės Ukrainos dalies, atsitraukė Rusijos pajėgos.

Tikslus Buzovoje nužudytų žmonių skaičius dar nėra žinomas, sako Tarasas Didyčius, Dmytrivkos bendruomenės, kuri apima ir Buzovos kaimą, vadovas.

„Dabar mes grįžtame į normalų gyvenimą, bet per okupaciją turėjome „karštųjų taškų“, kur mirė daugybė civilių“, – Ukrainos televizijai sakė T. Didyčius, jį cituoja naujienų agentūra „Reuters“.

11:39 Mariupolio nepasiekia penkias dienas

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas karo suniokoto Mariupolio negali pasiekti jau penkias dienas, interviu britų „Sky News“ televizijai sakė šiuo metu Vakarų Ukrainoje esantis Pascalis Hundtas, komiteto atstovas.

Pasak jo, paskutinį kartą Raudonajam Kryžiui bandžius pasiekti Mariupolį, priartėta per maždaug 20 km nuo miesto, tačiau šiame taške teko apsisukti, kadangi važiuoti toliau buvo pernelyg pavojinga.

„Mūsų komanda penkias dienas bandė nuvykti į Mariupolį. Tai yra sudėtinga kelionė, nes turi kristi fronto liniją, kartais patikros punktuose esantys žmonės, kariai, nežino apie mūsų kelionę“, – pasakojo P. Hundtas.

„Mes ten keliavome autobusais, bandėme vieną kartą, bandėme vėl ir vėl, tačiau situacija aplink Mariupolį buvo per daug pavojinga, saugumo sąlygos nebuvo geros“, – teigė jis.

Anot jo, Mariupolio žmonės vis dar gyvena tikrame pragare – nėra maisto, vandens, šildymo.

„Kančios, kurias matome, yra didžiulės, nepamenu, jog būčiau pastaruoju metu matęs kažką panašaus“, – teigė P. Hundtas.

11:17 O. Arestovyčius: pirmasis puolimo etapas Donbase jau prasidėjo

Oleksijus Arestovyčius, Ukrainos prezidento patarėjas, sako, jog pirmasis Rusijos puolimo Donbase etapas jau prasidėjo. Antrajam etapui Rusija tikisi sulaukti pastiprinimo. Jį cituoja naujienų agentūra „Unian“.

Pasak jo, Ukraina vienu metu sieks pulti ir iš šiaurės, ir iš pietų.

„Dabar visi laukia antrojo ešelono. O antrasis ešelonas yra: 10 batalionų taktinių grupių, kurios atvyksta iš Tolimųjų Rytų, paskutiniosios, taip pat 5-oji armija bei tie, kurie buvo atitraukti iš mūsų šiaurės – iš Kyjivo, Černihivo, Sumų“, – sakė O. Arestovyčius.

11:04 Speciali TVF sąskaita

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) atidarė specialią sąskaitą, siekdamas šalims donorėms užtikrinti saugų būdą tiesiogiai siųsti finansinę pagalbą karo niokojamai Ukrainai.

Fondas pranešė tokią sąskaitą atidarantis kelių valstybių narių prašymu.

Tokios priemonės imtasi siekiant padėti Ukrainai vykdyti savo mokėjimų įsipareigojimus ir padėti stabilizuoti šalies ekonomiką naudojant paskolas ar dotacijas iš bendrų išteklių, rašoma Fondo paskelbtame pranešime.

10:57 B. Johnsono vizitas

Sekmadienio rytą socialiniuose tinkluose paplito įrašas, kurį įrašė iš Lenkijos į Ukrainą traukiniu keliavęs Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas. Jame jis dėkojo „Ukrainos geležinkelių“ darbuotojais, pavadinęs juos „geležiniais žmonėmis“.

B. Johnsonas Ukrainoje lankėsi šeštadienį bei susitiko su Volodymyru Zelenskiu. Andrijus Sybiha, Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas, B. Johnsoną vadino „antikarinės koalicijos lyderiu“.

Pats B. Johnsonas, viešėdamas Kyjive, sakė, jog Vladimiro Putino tikslai žlunga bei pareiškė, jog Rusijos autokrato reputacija yra suteršta visam laikui.

„Tai, ką Putinas padarė tokiose vietose kaip Buča ir Irpinė, yra karo nusikaltimai, kurie visam laikui suteršė jo ir jo vyriausybės reputaciją“, – kalbėdamas šalia V. Zelenskio sakė B. Johnsonas.

10:43 Raketos Dnipre

Nikolajus Lukašukas, Dnipropetrovsko regiono tarybos vadovas, praneša, jog naktį 7 raketos pataikė į neįvardijamus infrastruktūros objektus Dnipro ir Pavlogrado miestuose.

Portalas „Kyiv Independent“ savo „Twitter“ paskyroje rašo, jog pastarąją naktį Dnipropetrovsko regione sirenos, skelbiančios apie oro pavojų, aidėjo iš esmės kiekvieną valandą.

10:28 Sutarta dėl 9 humanitarinių koridorių

Iryna Vereščiuk, Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja, patvirtino, jog gyventojų evakuacijai iš rytinės ir pietinės šalies dalių bus atidaryti devyni humanitariniai koridoriai.

Vienas iš jų – iš Rusijos apsupto ir kone visiškai sunaikinto Mariupolio.

„Visi humanitariniai koridoriai Luhansko regione veiks tol, kol ugnį bus nutraukusios okupantų iš Rusijos pajėgos“, – sakė I. Vereščiuk.

Serhiyus Gaidajus, Luhansko regiono gubernatorius, anksčiau sekmadienį teigė, jog gyventojų evakavimui iš regiono paruošti devyni traukiniai. Jis pridūrė, jog ankstyvą rytą buvo apšaudyta mokykla ir gyvenamasis namas Sieverodonecke. Aukų pavyko išvengti.

09:42 Trečiasis apsikeitimas belaisviais

Ukraina šeštadienio vakare pranešė, kad po apsikeitimo belaisviais su Rusija namo grįžta 12 Ukrainos karių ir 14 civilių.

„Prezidento Zelenskio įsakymu šiandien įvyko trečiasis apsikeitimas belaisviais. Namo grįžta 12 mūsų karių, tarp kurių yra viena moteris“, – platformoje „vTelegram“ parašė vicepremjerė Iryna Vereščuk.

Į Ukrainą taip pat grįžta keturiolika civilių, tarp kurių yra devynios moterys, pridūrė ji.

Kiek rusų buvo iškeisti į šiuos ukrainiečius, vicepremjerė nenurodė.

Rusijos žmogaus teisių ombudsmenė Tatjana Moskalkova savo ruožtu pranešė, kad šeštadienį namo grįžo 14 rusų jūreivių.

Kyjivas ir Maskva kariais ir civiliais apsikeitė jau trečią kartą nuo konflikto pradžios.

09:24 Luhanske – nauji evakuacijos bandymai

Sekmadienį Luhanske bus bandoma surengti gyventojų evakuaciją – tam paruošti 9 traukiniai, „Telegram“ rašė Serhiyus Gaidajus, Luhansko regiono gubernatorius.

Anot jo, ankstyvą Sieverodonecke, Luhansko regione, sekmadienio rytą buvo apšaudyta mokykla ir gyvenamasis namas, tačiau aukų neužfiksuota.

09:00 Lieka įkalinti Mariupolyje

Rusijos apšaudymai Mariupolyje sužlugdė bandymus evakuoti mieste įkalintus gyventojus per dalį humanitarinių koridorių.

Kol kas neaišku, kiek žmonių lieka įkalinta Mariupolyje. Iki karo šiame mieste gyveno apie 430.000 gyventojų.

Ukrainos pareigūnai skaičiuoja, jog karo suniokotame Mariupolyje tebėra įstrigę apie 100.000 žmonių, bet anksčiau šią savaitę britų pareigūnai teigė, kad skaičius yra maždaug 160.000.

08:36 Žuvo penki žmonės

Dviejuose Rytų Ukrainos miestuose per Rusijos artilerijos apšaudymą šeštadienį žuvo penki civiliai, o dar penki buvo sužeisti, pranešė Donecko srities administracijos vadovas.

„Per Rusijos artilerijos apšaudymą Donecko srityje šiandien žuvo penki žmonės“, – rašė Pavlo Kyrylenka platformoje „Telegram“.

Keturi iš jų žuvo Vuhledaro mieste, o dar vienas – Novomichailovskos mieste, pridūrė pareigūnas.

Srities valdžia yra paraginusi gyventojus evakuotis iš regiono, kuriame, kaip baiminamasi, Rusijos pajėgos netrukus pradės puolimą ir kuriame verda vis nuožmesnės kovos.

08:19 V. Zelenskis: JK pasiruošusi po karo atstatyti Kyjivą

Kasdieniame kreipimesi į Ukrainą Volodymyras Zelenskis, šalies prezidentas, sakė, jog Jungtinė Karalystė yra „pasiruošusi prisiimti lyderystę atstatant Kyjivą ir Kyjivo regioną“ po karo.

Taip jis kalbėjo po to, kai Ukrainos sostinėje apsilankė Borisas Johnsonas, JK premjeras.

„Jo vizitas labai aiškiai parodo, jog laisvei nėra jokių kliūčių. Nėra jokių kliūčių lyderystei. Borisas buvo vienas lyderių, kurie nė sekundei nesuabejojo, ar remti Ukrainą“.

V. Zelenskis taip pat paragino tarptautinę bendruomenę įvesti visišką naftos embargą Rusijoje bei pabrėžė, jog Ukraina „neturi laiko laukti“.

07:58 Rusų konvojus Donbase

Balandžio 8 d. kompanijos „Maxar“ darytos nuotraukos iš palydovo rodo, jog link Donbaso juda Rusijos karinės technikos konvojus.

Ukrainos ir Vakarų valstybių žvalgybos nurodo, jog atsitraukusi iš Ukrainos šiaurės, Rusija puolimą nukreipia Donbaso kryptimi. Manoma, kad mūšiai čia nulems tolesnį karo etapą.

07:20 Nauji įrodymai

Jungtinės Karalystės žvalgyba skelbia, jog Rusijos kariuomenei atsitraukus iš šiaurinės Ukrainos dalies, aptikti įrodymai, jog civiliai patyrė „neproporcingą“ žalą.

Tarp įrodymų – masinės kapavietės, civilinės infrastruktūros minavimas.

„Rusijos pajėgos, naudoja savadarbius sprogstamuosius įtaisus, siekdami daugiau aukų, sumažinti (ukrainiečių – VŽ) moralę bei apriboti ukrainiečių judėjimo laisvę.

Naujausioje britų žvalgybos informacijoje pabrėžiama, jog rusų pajėgos „toliau puola infrastruktūra bei kelia aukštą netiesioginės žalos civiliams riziką, kaip pavyzdžiui, saugyklą Rubižnėje, kurioje buvo laikoma azoto rūgštis.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Taivano ekonomikos viceministras: su Lietuva mus suartino Kinijos politika

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos viceministras sako, kad jo šalies ekonominę partnerystę su Lietuva...

VRM ketina nebetęsti judėjimo ribojimo migrantams 2

Judėjimo ribojimo neteisėtiems migrantams, pernai atvykusiems per Baltarusiją į Lietuvą, bus siūloma...

Estija tikisi SkGD terminalą paruošti iki rudens arba žiemos

Estijos premjerė Kaja Kallas pareiškė, jog suskystintų gamtinių dujų (SkGD) importo terminalas, kaip patikino...

Vokietijos kancleris: V. Putinas karo Ukrainoje nelaimės ir nediktuos taikos sąlygų

Vladimiras Putinas, Rusijos autoritarinis lyderis, karo Ukrainoje nelaimės, ketvirtadienį sakė Olafas...

G. Landsbergis: siūlymai atiduoti dalį Ukrainos žemių Rusijai yra pavojingi Lietuvai

Pasigirstantys Vakarų šalių politikų ir ekspertų siūlymai dėl taikos atiduoti Rusijai dalį Ukrainos...

Seimas ėmėsi svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo projektą 1

Parlamentarai ketvirtadienio plenariniame posėdyje sutiko pradėti svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo...

ES įšaldyta 23 mlrd. Eur Rusijos centrinio banko turto

Europos Sąjungos (ES) valstybėse įšaldyta apie 23 mlrd. Eur (24,5 mlrd. USD) Rusijos centrinio banko turto,...

Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją 1

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali sukelti...

Rinkos
12:06
G. Sorosas. Mūsų gyvenimo kova 1

Nuo paskutinio kasmetinio Pasaulio ekonomikos forumo susitikimo istorijos eiga smarkiai pasikeitė. Rusija...

Nuomonės
12:05
R. Pocius: valstybė už elektrą kompensuos iki 9ct 4

Valstybė elektros vartotojams antrąjį šių metų pusmetį – nuo liepos iki gruodžio pabaigos – turėtų padengti...

Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
11:04
Vengrija įveda papildomo pelno mokestį įmonėms 1

Viktoras Orbanas, Vengrijos ministras pirmininkas, trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves papildomo...

Paskyrusi administracijos vadovą Kalvarijos savivaldybė išvengė tiesioginio valdymo 1

Gresiant tiesioginiam valdymui, Kalvarijos savivaldybės taryba ketvirtadienį, po kelių mėnesių pertraukos,...

Infografika: Rusija laužo karo tabu ir atima vandenį Premium 1

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 6 mln. žmonių čia neturi visavertės prieigos prie vandens. Tai itin svarbus...

D. Kuleba: Ukrainai labai reikia salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai labai reikia salvinės raketų ugnies...

Trečiadienį – 158 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą nustatyti 158 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti...

A. Anušauskas: iš kai kurių politikų reikėtų surinkti telefonus, kad neskambintų V. Putinui 1

Sankcijos Rusijai nebus švelninamos, o iš kai kurių Vakarų politikų galbūt „reikėtų surinkti telefonus ir...

V. Putinas rusams žada dešimtadaliu didesnes pensijas ir MMA 1

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, trečiadienį vakare paskelbė, kad pensijos, kitos socialinės išmokos...

Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ skiriama 175.000 Eur dotacija

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja skirti biudžeto dotaciją jos iki šiol negavusiai...

Bendrovei „Scandagra Group“ – ERPB aukso medalis už aplinkosaugos ir socialines inovacijas Baltijos šalyse Verslo tribūna 1

Ekologiškų grūdų prekybos sektoriuje Baltijos šalyse lyderiaujanti įmonių grupė AB „Scandagra Group“...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku