Eurokomisaru tapęs V. Sinkevičius bus atsakingas už aplinkosaugą ir vandenynus

Publikuota: 2019-09-10
Virginijus Sinkevičius – Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Virginijus Sinkevičius – Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Antradienį Ursula von der Leyen, naujoji Europos Komisijos pirmininkė, paskyrė Lietuvos deleguotajam dabartiniam ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui eurokomisaro portfelį, atsakingą už aplinką ir vandenynus.

Be to, 28-erių V. Sinkevičius taps jauniausiu EK nariu istorijoje.

Tokią informaciją U. von der Leyen paskelbė per antradienį vykusią oficialią spaudos konferenciją.

„Norėjosi portfelio, kuris suteiktų plačią iniciatyvos laisvę siūlyti vienus ar kitus sprendimus. Šis portfelis tokią laisvę suteiks, o taip pat ir turės svarbią reikšmę įgyvendinant išrinktosios komisijos pirmininkės prioritetus klimato kaitos srityje. Dėl to galima sakyti, kad portfelio derybos buvo sėkmingos. Visgi dar laukia labai sudėtingi klausymai Europos Parlamento komitetuose, kuriems ruošiuosi“,- teigia į Europos Komisiją Lietuvos deleguotas ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

U. von der Leyen lapkričio 1-ąją pakeis dabartinį Komisijos pirmininką Jeaną Claude’ą Junckerį. Tada darbą pradės ir naujoji EK. Jos kadencija – penkeri metai. Visai Komisijai dar turės pritarti Europos Parlamentas. Komisarų klausymai parlamente numatyti nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 8-osios.

Tiesa, antradienį paskelbtasis U. von der Leyen sąrašas dar gali būti pakoreguotas, jeigu svarstymų metu Europos Parlamentas kurį nors kandidatą į EK narius atmes.

VŽ interviu su V. Sinkevičiumi galite skaityti čia. 

„Džiaugiuosi, kad Virginijui Sinkevičiui pasiūlytas išties svarbus bei reikšmingas portfelis. Kaip žinia, ateinančių 5 metų Europos Komisijos prioritetai bus klimato kaita ir skaitmenizavimas. Akivaizdu, kad aplinkos komisaro portfelis dabartinėje prioritetų dėlionėje tampa vienu iš svarbiausių. Mano žiniomis, užkulisiuose buvo ilgai kalbėta, kad su klimato kaita ir aplinkosauga susijusį portfelį norėtų gauti ES senbuvė Prancūzija. Tai dar vienas įrodymas, kokia iš tikrųjų svari bei didelė yra jo vertė“ ,- V. Sinkevičiaus paskyrimą komentavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Anot premjero, nepaisant to, kad tai V. Sinkevičiui iš dalies nauja sritis, jis neabejojantis, jog V. Sinkevičius su šiuo iššūkiu susidoros.

„Jis ir pats norėjo portfelio, kuris nebūtų toks suvaržytas kaip, tarkime, finansų ar biudžeto komisaro portfelis. Šis portfelis suteiks laisvę siūlyti iniciatyvas, sprendimus ir prisidėti prie ateities Europos perspektyvų“ – teigė S. Skvernelis.

V. Sinkevičiaus portfelis bus EK viceprezidento Franso Timmermanso priežiūroje. Šis olandas lieka ir naujojoje Eurokomisijoje, išliks vienu iš vicepirmininkų ir perims atsakomybę už klimato kaitos problemas, taigi, jam bus tiesiogiai pavaldūs keli eurokomisarai, susiję su aplinkosauga.

Iš viso EK bus 27 nariai – po vieną komisarą iš kiekvienos valstybės-narės. Kandidatūros nepateikė tik pasitraukti iš ES ketinanti Jungtinė Karalystė.

[infogram id="de9300f1-7bf2-423c-ba7c-ed7b4767106e" prefix="XNZ" format="interactive" title="Dosje Virginijus Sinkevičius"]

Kiti eurokomisarai

Latvija naujos sudėties Komisijoje palieka iš iki šiol eurokomisaru buvusį šalies ekspremjerą Valdį Dombrovskį, kuris tapo vienu iš EK viceprezidentu, kartu su Fransu Timmermansu ir Margrethes Vestager. Trijų vykdomųjų pirmininko pavaduotojų funkcija bus dvejopa. Jie bus pirmininko pavaduotojai, atsakingi už vieną iš trijų pagrindinių išrinktosios Komisijos pirmininkės darbotvarkės temų, ir sykiu Komisijos nariai.

Vykdomasis Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas (Nyderlandai) koordinuos su Europos žaliuoju kursu susijusį darbą. Jis taip pat bus atsakingas už klimato politiką, kurią jam padės įgyvendinti Klimato politikos generalinis direktoratas.

Vykdomoji Komisijos pirmininko pavaduotoja Margrethe Vestager (Danija) koordinuos visą Europos prisitaikymo prie skaitmeninio amžiaus darbotvarkę ir sykiu, padedama Konkurencijos generalinio direktorato, bus už konkurenciją atsakinga Komisijos narė.

V. Dombrovskis bus atsakingas už finansinių paslaugų klausimus, jis koordinuos ir eurokomisarų, susijusių su finansais, darbą.

Estai į EK deleguoja buvusią ekonomikos ministrę Kadri Simson, kuriai, kaip ir tikėtasi, atiteko už energetiką atsakingas europortfelis.

Kaimynams lenkams, kurie deleguoja Januszą Wojciechowskį, ES Audito rūmų narį, atiteko svarbia laikoma atsakomybė už žemės ūkį.

Austras Johannes Hahnas bus atsakingas už „Biudžetą ir administravimą“ ir atsakys tiesiogiai EK pirmininkei.  

„Brexit“ sąlygomis ypatingos svarbos bus eurokomisaras, atsakingas už prekybą. Šis portfelis atiteko dabartiniam EK nariui, atsakingam už žemės ūkį, Philui Hoganui iš Airijos.

U. von der Leyen sulaukė netikėtumo reakcijos iš susirinkusių žurnalistų, kai paskelbė, „Ekonomikos“ europortfelio kėdę. Ji atiteko buvusiam Italijos premjerui ir užsienio reikalų ministrui Paolo Gentiloni. VŽ primena, kad Italija pastaruoju metu konfrontavo su Briuseliu dėl fiskalinės drausmės nesilaikymo.

Kiti paskirtieji Komisijos nariai:

 • Johannesas Hahnas (Austrija) bus atsakingas už biudžetą ir administravimą ir tiesiogiai atskaitingas Komisijos Pirmininkei Ursulai von der Leyen. Kaip ilgametis Komisijos narių kolegijos narys, jis žino, kaip svarbu administraciją organizuoti naujoviškai.
 • Didier Reyndersas (Belgija) turi teisininko išsilavinimą ir įgijo labai daug patirties eidamas Belgijos finansų ministro, užsienio ir Europos reikalų ministro bei gynybos ministro pareigas. Naujojoje Komisijoje jis bus atsakingas už teisingumo sritį (įskaitant teisinės valstybės klausimą).
 • Mariya Gabriel (Bulgarija) dabartinės Komisijos narė, ryžtingai ir energingai sprendusi skaitmeninius klausimus. Dabar jai pavesta atverti naujas perspektyvas jaunajai kartai (inovacijos ir jaunimas).
 • Stella Kyriakides (Kipras) yra medicinos psichologė, turinti daugelio metų patirties socialinių reikalų, sveikatos priežiūros ir vėžio prevencijos srityse. Ji vadovaus sveikatos srities politikai.
 • Kadri Simson (Estija) yra ilgametė Estijos parlamento narė, buvusi ekonomikos reikalų ir infrastruktūros ministrė. Ji bus atsakinga už energetiką.
 • Jutta Urpilainen (Suomija) ilgalaikė Suomijos parlamento Užsienio reikalų komiteto narė, buvusi Suomijos finansų ministrė, taip pat ėjo specialiojo pasiuntinio pareigas Etiopijoje. Ji perims atsakomybę už tarptautinę partnerystę.
 • Sylvie Goulard (Prancūzija) buvusi Europos Parlamento narė, tvirtai tikinti Europos idėja. Kaip Komisijos narė, atsakinga už vidaus rinką, ji vadovaus mūsų veiklai pramonės politikos srityje ir stiprins bendrąją skaitmeninę rinką. Ji taip pat bus atsakinga už naująjį Gynybos pramonės ir kosmoso generalinį direktoratą.
 • Laszlo Trocsanyi (Vengrija) yra buvęs Vengrijos teisingumo ministras. Jis vadovaus kaimynystės ir plėtros politikai.
 • Philas Hoganas (Airija) šiuo metu už žemės ūkį atsakingas Komisijos narys ir, pasinaudodamas savo patirtimi, naujos sudėties Komisijoje bus atsakingas už prekybą.
 • Paolo Gentiloni (Italija) didelę patirtį sukaupęs buvęs Italijos ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras vadovaus ekonomikos politikai.
 • Virginijus Sinkevičius (Lietuva) Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministras, bus atsakingas už aplinką ir vandenynus.
 • Nicolas Schmitas (Liuksemburgas) įgijo patirties dirbdamas Europos Parlamente ir eidamas Liuksemburgo užimtumo ir darbo ministro pareigas ir dabar bus atsakingas už darbo vietas.
 • Helenos Dalli (Malta) politinė veikla susijusi su lygybės klausimais: ji ėjo socialinio dialogo, vartotojų reikalų ir pilietinių laisvių, taip pat Europos reikalų ir lygybės ministrės pareigas. Ji bus atsakinga už lygybės klausimus.
 • Januszas Wojciechowskis (Lenkija) daug metų dirbo Europos Parlamento Žemės ūkio komitete, o šiuo metu jis yra Europos Audito Rūmų narys. Jis bus atsakingas už žemės ūkio sritį.
 • Elisa Ferreira (Portugalija) šiuo metu eina Portugalijos banko valdytojo pavaduotojo pareigas. Daugelį metų ji buvo Europos Parlamento narė ir Portugalijos planavimo ministrė ir aplinkos ministrė. Ji vadovaus sanglaudos ir reformų sričiai.
 • Rovana Plumb (Rumunija) yra Europos Parlamento narė (Socialistų ir demokratų grupės pirmininko pavaduotoja), buvusi Rumunijos aplinkos ir klimato kaitos ministrė, darbo ministrė, Europos fondų reikalų ministrė, švietimo ministrė bei transporto ministrė. Ji bus atsakinga už transporto sritį.
 • Janezas Lenarčičius (Slovėnija) yra Slovėnijos diplomatas, buvęs Europos reikalų ministras, kelerius metus aktyviai dirbęs Jungtinėse Tautose, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje ir Europos Sąjungoje. Jis bus atsakingas už krizių valdymą.
 • Ylva Johansson (Švedija) yra Švedijos užimtumo ministrė, taip pat buvusi mokyklų ministrė, sveikatos ir pagyvenusių žmonių ministrė ir Švedijos parlamento narė. Be to, ji yra labai vertinama ekspertė užimtumo, integracijos, sveikatos ir gerovės srityse. Ji bus atsakinga už vidaus reikalus.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

IKEA pageidauja daugiau gaminių iš Baltarusijos

Švedų prekybos milžinė IKEA planuoja prekių tiekimo iš Baltarusijos apimtis iki 2021 m. padidinti du kartus –...

Valstybės ir savivaldybių pajamos šiemet 3,2% viršijo prognozę 1

Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos sausio-rugpjūčio mėnesiais siekė 7,063 mlrd. Eur – 3,2% (arba...

Finansai
2019.09.20
Išmaniojo mokesčių administravimo „šešėliai“ 7

Jau daugiau nei 16 mln. eurų išleista išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) sukūrimui. Idėjos...

Verslo aplinka
2019.09.20
Radikalūs projektai dėl klimato kaitos: ką rems ir apmokestins vokiečiai Premium 7

Šiandien Vokietijos vyriausybė turėtų patvirtinti priemones, skirtas klimato kaitai suvaldyti. Valdžia...

Pramonė
2019.09.20
Kablelio galia – prievaizdo rankose 1

Bausti negalima pasigailėti“ – kur dėti kablelį, sprendžia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba...

Verslo aplinka
2019.09.20
Konstitucinis Teismas atmetė Seimo opozicijos prašymą įvertinti Vyriausybės patvirtinimą

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį atmetė Seimo opozicijos prašymą įvertinti, ar Sauliaus Skvernelio...

Verslo aplinka
2019.09.19
Izraelis vėl išsirinko užstrigusį parlamentą Premium 2

Antradienį vykusių Izraelio parlamento rinkimų rezultatai beveik nesiskiria nuo balandžio rinkimų. Rinkėjai...

Verslo aplinka
2019.09.19
SAM įstaigų pertvarka: turi nebelikti ULAC, Lošimų tarnybos, Radiacinės saugos centro 2

Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras, ketvirtadienį Seimui pristatė Sveikatos apsaugos ministerijai...

Verslo aplinka
2019.09.19
Suomijos premjeras: britai turi 12 dienų pateikti „Brexit“ planą, jei ne – viskas baigta 2

Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, per ateinančias 12 dienų turi pateikti Europos...

Verslo aplinka
2019.09.19
2018 m. ES sulaikyta padirbtų ir galimai pavojingų prekių už beveik 740 mln. Eur

Europos Komisijos (EK) paskelbti nauji duomenys rodo, kad 2018 m. padaugėjo į Europos Sąjungą (ES)...

Verslo aplinka
2019.09.19
Tyrimas: užsieniečių registracijos centro darbuotojai vaikus laiko už grotų, nemoka kalbų 

Užsieniečių registracijos centro (URC) darbuotojai nemoka užsienio kalbų, sulaikytos šeimos su vaikais...

Verslo aplinka
2019.09.19
EBPO regi lėčiausią ekonomikos augimą nuo krizės laikų 6

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) reikšmingai nukirpo pasaulio ekonomikos augimo...

Rinkos
2019.09.19
Miškų urėdija už 5,2 mln. Eur perka 247 naujus automobilius 2

Valstybinių miškų urėdija už 5,2 mln. Eur perka 247 naujus automobilius.

Frakcija „Lietuvos gerovei“ pažadėjo remti S. Skvernelio Vyriausybę

Praėjusią savaitę Seime įsikūrusi frakcija „Lietuvos gerovei“ pasirašė susitarimą dėl bendro darbo su...

Verslo aplinka
2019.09.19
Rinkose atsivėrė pigių pinigų proga: pasinaudoti galėtų ir Lietuva Premium 1

Finansų rinkos sudarė sąlygas valstybėms, taip pat Lietuvai, pigiai pasiskolintais pinigais imtis...

Rinkos
2019.09.19
Baigė rengti Vilniaus bendrąjį planą 28

Po daugiau nei trejus metus vykusių procesų Vilniaus miesto savivaldybė baigė rengti sostinės bendrąjį planą.

Statyba ir NT
2019.09.19
ESO už 147 mln. Eur diegs išmaniuosius elektros skaitiklius  19

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)...

Pramonė
2019.09.19
Lenkijos statybininkai kyla į 4 mlrd. PLN kovą su valstybe Premium 5

Sparčiai augusios medžiagų kainos ir atlyginimai Lenkijos statybininkams valstybinius užsakymus pavertė...

Statyba ir NT
2019.09.19
Transporto sektorius – ekonomikos būklės indikatorius 11

Lietuvos transporto ir logistikos sektorius skaičiuoja bene geriausius rezultatus per visą istoriją.

Lietuvos transporto rinkoje - Skandinaviškosios logistikos tendencijos Verslo tribūna 1

Šiomis dienomis būdvardį „skandinaviškas“ naudojame siekiant pabrėžti kokybę darbe ir namuose, aukštus...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau