G. Nausėda neatmeta, kad Vyriausybėje liks „ne vienas dabartinis ministras“

Publikuota: 2019-06-04

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad Saulius Skvernelis turėtų toliau eiti premjero pareigas ir neatmeta, jog atnaujintoje Vyriausybėje liks „ne vienas dabartinis ministras“. Tačiau kol kas p. Nausėda neprognozuoja, kokia bus performuoto ministrų kabineto sudėtis, nes tai esą pirmiausia priklausys nuo valdančiosios koalicijos struktūros bei joje pasiektų susitarimų.

Surengė spaudos konferenciją

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje išrinktasis prezidentas, kalbėdamas apie susiklostančią politinę situaciją Lietuvoje, paminėjo, kad ji „nėra labai paprasta ir labai lengva“. „Bet šiandien turime ieškoti tokių sprendimų, kurie būtų naudingiausi Lietuvos žmonėms. Esu įsitikinęs, kad tuo užsiima ir valdančioji koalicija, kurios kontūrai dar toli gražu neaiškūs“, – sakė p. Nausėda.

„Kol kas nežinome, ar bus suformuota tikroji matematinė dauguma, ar tai bus politinė dauguma su atitinkama parama, nebūtinai formaliai turinti 71 balsą. Tikiuosi, kad per savaitę tas klausimas išaiškės. Pačios partijos turi dėl to susitarti ir surasti bendro darbo formulę“, – pridūrė jis.

Dėl valdančiosios koalicijos sudarymo jau susitarė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei Tvarkos ir teisingumo partija, kartu Seime turinčios 69 mandatus iš 141. Šie partneriai tikisi, kad prie valdančiųjų prisijungs ir Lenkų rinkimų akcija, kuri užtikrintų 77 Seimo narių daugumą. Ši partija apsispręsti žada savaitės pabaigoje.

„Koalicija formuojama, ieškoma partnerių, kad būtų užtikrintas papildomas stabilumas. Netikslinga dabar komentuoti procesų Seime, nes pirmiausia pačios partijos turi susitarti“, – kalbėjo p. Nausėda.

„Visos politinės galimybės yra atviros. Jeigu kitokių variantų nebeliks, tada viena iš išeičių – pasileisti Seimui pačiam“, – sakė išrinktasis valstybės vadovas.

Jis atsisakė komentuoti galimą Seimo pirmininko pakeitimą, dėl ko dabar tariasi valdančiąją koaliciją formuojančios partijos. „Tai Seimo kompetencijos klausimas“, – pridūrė išrinktasis prezidentas.

Pirminiame koalicijos memorandume numatyta, kad Seimo vadovo pozicija turėtų atitekti socialdarbiečiams, tad ligšiolinis parlamento pirmininkas, valstiečių-žaliųjų deleguotas Viktoras Pranckietis turėtų būti pakeistas socialdarbiečių lyderiu Gediminu Kirkilu. Tačiau tebėra daug nežinomybės šiuo klausimu, nes ir valdantieji tvirtina dar tebesiderantys dėl šios pozicijos.

S. Skvernelis – pagrindinis pasirinkimas

Ponas Nausėda įsitikinęs, kad p. Skvernelis galėtų likti vadovauti Vyriausybei ir po liepos 12 d., kai kabinetas grąžins įgaliojimus naujai inauguruotam prezidentui.

„Ar premjerui liepos 12 d. grąžinti įgaliojimus, ar atsistatydinti – tegu pats p. Skvernelis atsako. Nesiimsiu komentuoti jo intencijų. Bet manau, kad p. Skvernelis turėtų prisiimti atsakomybę už jau padarytus darbus ir už likusius pusantrų metų. Labai tikiuosi, kad jis ir pats dės pastangas, kad liktų Vyriausybės vadovo poste. Tačiau, jei susiklostytų kitokia situacija ir aš matysiu, kad noro dirbti yra per mažai, arba yra kažkokių kitokių tikslų, kurie lemtų, kad Vyriausybė bus laikina arba nestabili, be abejo, tokiai Vyriausybei ar premjerui pritarti aš negalėsiu“, – kalbėjo išrinktasis prezidentas.

„Nepakeičiamų žmonių nebūna, tikrai galima rasti pakankamai daug gerų kandidatų į premjero poziciją. Bet pirmas pasirinkimas – dabartinis premjeras“, – tvirtino jis.

Kartu išrinktasis valstybės vadovas neatmetė, kad atnaujintame kabinete išliks nemažai dabartinių Vyriausybės narių, nors dėl to dar turi susitarti valdančiosios partijos.

„Toli gražu ne visi ministrai turėtų būti keičiami. Juolab yra reikalinga ir institucinė atmintis, darbų tąsa. Neatmetu, kad Vyriausybėje liks ne vienas dabartinis ministras. Bet kol kas nėra jokių papildomų politinių aplinkybių, kurios verstų jau dabar apsispręsti ir komentuoti galimus paskyrimus ar pasikeitimus kabinete. Dabar kiek kitokiu principu bus formuojama Vyriausybė – politiniu, partiniu pagrindu. Bet formavimo procedūra tebėra pradinėje stadijoje“, – kalbėjo išrinktasis prezidentas.

„Tačiau noriu pabrėžti, kad neskirsiu ministrais tų asmenų, kurie bus deleguojami partiniu pagrindu, turės atitinkamos partijos pasitikėjimą, bet neturės pakankamų kompetencijų užimti tas pareigas“, – pridūrė jis.

Tačiau šįkart p. Nausėda neminėjo jokių pavardžių tų ministrų, kuriuos norėtų matyti Vyriausybėje, arba atvirkščiai – nenorėtų. Prieš savaitę jis tvirtino „turįs papildomų klausimų“ socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui bei žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui.

Grasina vetuoti rentas

Spaudos konferencijoje p. Nausėdos buvo paklausta apie valdančiųjų puoselėjamus planus įvesti rentas buvusiems Seimo nariams.

„Galiu jau dabar pasakyti, kad jeigu toks įstatymas būtų priimtas, aš jį tikrai vetuosiu“, – įspėjo išrinktasis prezidentas.

Jis parėmė idėją, kad būtų pakeista Konstitucija, eilinių Seimo rinkimų datą perkeliant iš rudens į pavasarį. Nors p. Nausėda gavo politikų patikinimų, kad Seimas grįš prie šios idėjos, suabejojo, ar tikrai parlamente atsiras pakankama parama tokiam pakeitimui. Ponas Kirkilas jau išsakė abejonių, ar tai būtų tikslinga.

Išrinktasis prezidentas pareiškė norįs iš anksto aktyviai dalyvauti formuojant valstybės biudžetą: „Norėčiau būti tas prezidentas, kuris ne baigiamosiose biudžeto svarstymo stadijose įsijungia, o vis dėlto aktyviai su savo komanda dalyvauja pačioje pradžioje. Šį klausimą aptarėme su premjeru. Tikrai kaip ekonomistas negalėsiu likti, ir nenoriu, ir neturiu teisės likti nuošalyje šito labai svarbaus įstatymo ir mes tikrai būsime aktyvūs teikdami savo pasiūlymus ir diskutuodami dėl tų sprendimų, kuriuos yra numačiusi Vyriausybė.“

Formuoja prezidentinę komandą

Ponas Nausėda užsiminė ir apie savo prezidentūros komandos formavimą. Jau prieš savaitę jis pranešė, kad iš rinkimų štabo į prezidentūrą turėtų ateiti Aistis Zabarauskas ir Povilas Mačiulis, kuris, anot išrinktojo prezidento, „užims svarias pareigas“.

Antradienį VŽ paklaustas, ar į prezidentūros komandą taip pat ateis ir kadenciją baigiantis kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas bei politologas Linas Kojala, išrinktasis prezidentas iš pradžių lyg ir patvirtino, kad jie turėti tapti komandos dalimi, tačiau vėliau patikslino dar negavęs jų galutinio sutikimo.

„Kaip bebūtų, neatsitiko kol kas nieko, kad turėtume išbraukti juos iš kandidatų į komandą sąrašo. Bet yra ir daugiau kandidatų, prezidentūroje dirbs ir daugiau žmonių iš mano rinkiminės komandos. Bet supraskite teisingai, kad neverta šiandien jūsų maitinti informaciniais trupiniais, kas sutiko, o kas ne. Bus tikslingiau paskelbti visą komandą in corpore prieš liepos 12 d. Formuoti ją sekasi neblogai, tą galiu pasakyti. Renkamės atsakingai“, – sakė p. Nausėda.

Jis tik patvirtino, kad psichologas Linas Slušnys netaps komandos dalimi, nors per rinkimų kampaniją gerokai padėjo kandidatui.

Kelsis į Turniškes

Ponas Nausėda pranešė, kad tebėra vykdomas jo rinkimų kampanijos finansinis auditas, kuris bus baigtas per kelias artimiausias savaites. Išrinktasis prezidentas tikisi, kad kampanija baigsis be skolų. „Mano įsitikinimu, tie pinigai, kurie pateko į mūsų rinkimų sąskaitą paskutinėmis dienomis nėra nė kiek blogesni nei tie, kurie pateko pirmosiomis dienomis. Svarbiausia, kad tai padės mums išvengti bent kiek didesnių skolų“, – sakė jis.

Tikimasi, kad šią savaitę bus suformuota inauguracijos komisija, kuri ruoš liepos 12-osios iškilmių programą. Išrinktasis prezidentas tik turi pageidavimą, kad tos dienos vakare vyktų bent vienas didesnis visuomenei ir garbingiems žmonėms atviras renginys, kurio metu p. Nausėda tikisi dar sykį padėkoti visiems savo rėmėjams ir rinkėjams.

Ponas Nausėda pranešė ketinąs keltis iš savo namų Pavilnyje į Turniškėse esančią valstybės vadovo rezidenciją, nes „ten bus parankiau ir tikslingiau užtikrinti saugumą“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Seimo Ekonomikos komitetas pritarė NIB paskolos garantijai

Seimo Ekonomikos komitetas penktadienį pritarė siūlymui suteikti iki 295,5 mln. Eur valstybės garantijas...

Verslo aplinka
2019.12.13
JAV naujų mokesčių Kinijai neįves

JAV sutiko palaipsniui mažinti tarifus prekėms iš Kinijos, abi šalys sutarė dėl pirmosios prekybos susitarimo...

Verslo aplinka
2019.12.13
JAV Atstovų Rūmų komitetas nubalsavo už D. Trumpo apkaltos straipsnius

JAV Atstovų Rūmų teismų komitetas penktadienį balsavimu patvirtino abu prezidento Donaldo Trumpo apkaltos...

Verslo aplinka
2019.12.13
G. Nausėda prašys svarios ES finansinės paramos įgyvendinti klimato tikslams

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pareiškė, kad sieks užsitikrinti svarią Europos...

Verslo aplinka
2019.12.13
V. Šapoka: galutinis biudžeto projekto variantas paaiškės antradienį

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad Vyriausybė galutinį biudžetą, dėl kurio bus balsuojama Seime,...

Verslo aplinka
2019.12.13
V. Šapoka: didesnis bankų pelno mokestis – dėl jų išskirtinumo

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad bankų sektorius yra išskirtinis, nes jis vienintelis gali į...

Finansai
2019.12.13
B. Johnsono lošimas dėl rinkimų pasiteisino: kas toliau? Premium

Boriso Johnsono, dabartinio Jungtinės Karalystės (JK) premjero, lošimas dėl pirmalaikių rinkimų pasiteisino.

Verslo aplinka
2019.12.13
Savivaldybių vidaus sandoriai: mastas ne mažėja, o auga Premium

2011–2017 m. savivaldybės vidaus sandorių sudarė už 431,3 mln. Eur, o vien 2018 m. jų vidaus sandorių vertė...

Verslo aplinka
2019.12.13
Reikšmingas gerovės rodiklis: išlaidų maistui dalis mažėja Premium

Lietuvoje išlaidų maisto produktams dalis bendrame vartojimo krepšelyje per dešimtmetį mažėjo labiausiai,...

Prekyba
2019.12.13
Alytaus gaisro byloje – įtarimai „Ekologistikos“ vadovui ir dar vienam įmonės darbuotojui

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad byloje dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje...

Verslo aplinka
2019.12.13
JAV Kongresas oficialiai pripažino armėnų genocidą

JAV Kongresas ketvirtadienį oficialiai pripažino genocidu 1915–1917 metais iki 1,5 mln. armėnų gyvybių...

Verslo aplinka
2019.12.13
Klaidžiojant chaose tikslo nematyt 1

Lietuvos piliečių, tarp jų – verslininkų, ekonomistų, apžvalgininkų – vertinimai yra tas veidrodis, į kurį...

Verslo aplinka
2019.12.13
ES, išskyrus Lenkiją, sutarė iki 2050 m. pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos

Europos Sąjungos (ES) šalių, išskyrus Lenkiją, lyderiai po intensyvių derybų Briuselyje penktadienio naktį...

Verslo aplinka
2019.12.13
Naujos technologijos mažina chirurginių operacijų komplikacijų riziką Verslo tribūna

2017 m. Londono Queen Mary universiteto atliktos mokslinės studijos duomenimis, kasmet po chirurgų peiliu dėl...

Paslaugos
2019.12.13
Technologijas kuriantiems lietuviams atvėrė kelią į Prancūzijos rinką Verslo tribūna

Dirbtinio intelekto algoritmais paremtus IT sprendimus kuriančio, Kauno mokslo ir technologijų parko...

Technologijos
2019.12.13
Atslinko dempinguotų statybos kainų šmėkla  Premium 5

Statybos bendrovės skundžiasi, kad viešasis sektorius rangovų ieško kainomis, kurios nebeegzistuoja keletą...

Statyba ir NT
2019.12.13
Smulkiųjų skatinimo metai: iš didelio debesies mažas lietus Premium

Šie metai buvo gausūs įvairių pasiūlymų, planų ir programų, aktualių smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV),...

Gazelė
2019.12.13
Balsavusiųjų apklausa: Toriai pakeliui į įspūdingą pergalę 8

Gruodžio 12 d. Jungtinėje Karalystėje (JK) vyko pirmalaikiai parlamento rinkimai. Rinkimų rezultatai nulems...

Verslo aplinka
2019.12.12
„Bloomberg“: JAV ir Kinijos derybininkai pasiekė prekybos susitarimą

JAV derybininkai pasiekė tarpinį prekybos susitarimą su Kinija, skelbia „Bloomberg“. Dabar laukiama, kol...

Verslo aplinka
2019.12.12
G. Nausėda ragina ES pratęsti sankcijas Rusijai

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą pratęsti sankcijas Rusijai.

Verslo aplinka
2019.12.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau