G. Nausėda: dar negaliu iki galo suvokti, kas atsitiko

Publikuota: 2019-05-26
Atnaujinta 2019-05-26 23:01

Kaip ir po rinkimų pirmojo turo, užsidarius balsavimo apylinkėms Gitanas Nausėda teigia esantis absoliučiai ramus.

„Tiek prieš pirmąjį turą, tiek dabar, net negalvojau, kad būsiu toks ramus, esu absoliučiai ramus ne tiek dėl rezultatų, bet dėl to, kad aš ir komanda padarėme viską, ką galėjome, jaučiuosi absoliučiai komfortiškai“, – atvykęs į savo štabą kalbėjo p. Nausėda.

Ponas Nausėda pasidžiaugė aukšto lygio rinkimų kampanija ir nenorėjo sutikti, kad ji buvo nuobodi.

„Tai europietiškos kultūros atspindys, ta pagarba vieno kandidato kitam. Nesutikčiau su tuo, kad kampanija buvo nuobodi, manau buvo ir įdomesnių momentų, pasikeitimo nuomonėmis, pakankamai ryškių ginčų. Bet svarbiausia, kad po rinkimų, nesvarbu kas laimės, išsaugosime pagarbą vienas kitam“, – kalbėjo p. Nausėda.

Prezidento ir Europos parlamento rinkimų naujienas kviečiame sekti čia.

Visgi, kandidatas į prezidentus teigė šįvakar laukiantis įdomios kovos.

„Sunku prognozuoti kaip bus. Galimas dalykas, kad bus panašių judėjimų kaip praeitą kartą, kai ateis iš mažesnių apygardų mus mano persvara, neaišku kaip bus didesniuose miestuose, įdomu kaip atrodys Vilnius – tai turbūt buvo mūsų pirmojo turo tamsusis arkliukas, kur turėjome progos pagalvoti, gal Vilniui pritrūko mūsų dėmesio ar aktyvumo. Bet intriga bus, bus tikrai įdomu“, – kalbėjo p. Nausėda.

Pirmas skambutis – tėčiui

Ponas Nausėda pasakojo, kad sužinojęs apie pergalę pirmiausia paskambino tėčiui.


„Pasidžiaugėme pergale, paliūdėjome kartu, kad mama negali to matyti. Vis dar nerandu savo vyresniosios dukters, kažkur pradingo, niekaip negaliu apsikabinti. O tas jausmas turbūt aplankys rytoj, nes šiandien per daug euforijos, per daug jaudulio. Dar negaliu iki galo suvokti, kas atsitiko“, — kalbėjo p. Nausėda.


Paklaustas, kodėl rinkėjai rinkosi jį, o ne p. Šimonytė, p. Nausėda teigė, kad jo komanda buvo nuoširdi.


„Mes nesakėme, kad esame nuoširdūs, mes tiesiog buvome nuoširdūs, nedeklaravome, o demonstravome. Ir mes nesistengėme ieškoti krislo kitų žmonių akyse, tiesiog dirbome savo darbą, jeigu reikėjo, aiškinomės, gynėmės, jeigu buvo metami kažkokie kaltinimai, bet turbūt Lietuva pavargo nuo kaltinimų ir nusprendė, kad ne tokia turėtų būti politinė kova. Ir turbūt konkurentės rinkimų štabo buvo padarytos kelios klaidos, per paskutines dvi savaites jie daugiau kalbėjo apie mūsų finansus, o ne savo programą, su kuria ėjo i rinkimus“, — kalbėjo išrinktas naujasis prezidentas.

Pasitiko plojimais

Prieš 22 val. į štabą grįžusį p. Nausėdą pasitiko audringi plojimai. Jis teigė neseniai sulaukęs skambučio iš p. Šimonytės, kuri pasveikino jo komandą su pergale. Nors pats savo pergalės, teigdamas, kad paskelbti nugalėtoją yra Vyriausiosios rinkimų komisijos darbas, kandidatas dar nekonstatavo, jis teigė besidžiaugiantis tautos pasitikėjimu.


„Mus palaiko didelė dalis Lietuvos ir tai turbūt buvo rezultatas to, kaip nuoširdžiai ir negailėdami savęs ir kartais žmonių mes kantriai aiškinome kas tyra gerovės valstybė, kitokia politinė kultūra, taikus ir savitarpio pagarba pagrįstas bendradarbiavimas tarp politinių partijų, tarp pagrindinių valdžios institucijų ir matau, kad žmonės patikėjo. Blogiausia, kas dabar galėtų nutikti, tai kad mes nuviltume tą žmonių pasitikėjimą“, — kalbėjo p. Nausėda.

Su vyru į štabą grįžusi Diana Nausėdienė neslėpė šypsenos, tačiau neskubėjo ir sveikinti vyro su pergale.


„Širdy vyras laimėtojas buvo visada, tikėjau jo sėkme visada. O dėl rezultatų, aš laukčiau galutinio rinkėjų sprendimo, kol jis nenuskambės aš nesijaučiu galinti džiaugtis ar kažkaip reaguoti“, — kalbėjo p. Nausėdienė.


Prisimindama rinkiminę kampaniją ji apgailestavo, kad nepavyko aplankyti tiek Lietuvos žmonių, kiek norėjosi.


„Mes rugsėjo mėnesį, kai davėme pažadą kalbėtis su giliąja Lietuva, aplankyti kuo daugiau žmonių, tai po viso šito maratono vienintelė liko nuosėda, toks dalykas, norėčiau atsiprašyti visų Lietuvos žmonių, kurių mums nepavyko aplankyti“, — sakė p. Nausėdienė.


Ji dėkojo visiems žmonėms, atidavusiems savo balsus už p. Nausėdą, tačiau pripažino, kad tai – tik sunkaus kelio pradžia. Paklausta, kokią pirmąją damą p. Nausėdienė laikytų kaip pavyzdį sau, ji teigė, kad stiprių moterų aplink – apstu.


„Be galo daug stiprių moterų yra tiek, tiek pasaulyje ir tie stiprumo pavyzdžiai yra labai skirtingi – kiekviena moteris yra kažkuo ypatinga. Mokausi iš kiekvienos moteris, kurią sutinku, nes kiekviena moteris turi kažką savyje, kuo ji yra ypatinga ir stipri. Mus visas turbūt jungia tas pamatinis, sakyčiau, sakralinis dalykas – mes esame tos šviesos, šilumos ir meilės nešėjos, mes turime budėti, kad mūsų sielos išliktų šviesios ir gražios, kad ir koks sunkus gyvenimas susiklostytų. Mes turime išlikti stiprios, mes turime išlikti moteriškos, mes turime išlikti švelnios, nes mes dovanojame meilę ir gyvybę“, — savo mintimis dalinosi p. Nausėdienė.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu pasveikino Gitaną Nausėdą laimėjusį prezidento rinkimus. Apie tai sekmadienio vėlyvą vakarą pranešė prezidentūra.
„Prezidentė išrinktajam prezidentui palinkėjo stiprybės ir sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius“, — rašoma pranešime. Telefonu šalies vadovė taip pat kalbėjo ir su antra Prezidento rinkimų turo dalyve Ingrida Šimonyte.

Naujojo šalies vadovo kadencija prasidės liepos 12 d., jam prisiekus iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje.

Jei būtų išrinktas

Jei laimės rinkimus, kaip pirmąjį savo darbą p. Nausėda įvardija Vyriausybės suformavimą.

„Tai labai svarbu ir manau, kad čia turi būti tęstinumas ir stabilumas, svarbus klausimas ir tai, kas taps ministru pirmininku. Suformavęs vyriausybę imsiu galvoti apie ilgalaikius nacionalinius susitarimus. Šios idėjos buvo fundamentalios mano rinkiminėje kampanijoje ir tokiose vietose kaip švietimas, sveikatos apsaugos sistema, čia labai reikia ilgalaikių susitarimų tarp partijų. Manau, kad stabilumas ir politinės krizės išvengimas pradžioje yra labai svarbus“, — sakė p. Nausėda.

Paklaustas, ar tapus prezidentu, p. Nausėda norėtų matyti savo portretą valdininkams už nugarų, šis teigė apie tokius dalykus negalvojantis. Tokia fraze neseniai pasižymėjo Volodimyras Zelenskis, naujasis Ukrainos prezidentas. Jis paragino valdininkus kabintis ne jo, o savo vaikų nuotraukas ir pažiūrėti į jas prieš priimant sprendimus. Ponas Nausėda, tiesa, teigė, kad tokių pokyčių nesiimtų.

„Vis dėlto manau, kad tai yra tam tikros demokratiškos, vakarietiškos valstybės elementai, kurie yra mažai susiję su personalija, tai yra daugiau susiję su pagarba pozicijai ir pareigybei, tai vis dėlto yra aukščiausias šalies vadovas ir manau tam tikro tęstinumo vardan neturėtume šokinėti“, – savo poziciją išsakė kandidatas į prezidentus.

Kalbėdamas apie savo, kaip prezidento, poziciją užsienio politikos klausimais, p. Nausėda teigė sieksiantis būti diplomatiškas.

„Naudočiau kiek kitokias formuluotes nei buvo naudodamos anksčiau, bet fundamentaliai, kas liečia mūsų santykius su Rusija ir Baltarusija, viskas priklausys nuo to, kaip šios šalys elgsis Ukrainos atžvilgiu. Jei elgesys išliks toks pats, bus labai sunku pagerinti santykius su savo kaimynu, nes mes šitą situaciją matome kaip agresiją ir negalime to toleruoti“, – kalbėjo kandidatas.

Užėmęs prezidento postą p. Nausėda tikisi, kad po penkerių metų, pasibaigus kadencijai, jis galės matyti taikesnę, draugiškesnę ir pagarbesnę Lietuvą.

„Ypač politinėje arenoje, dabar čia turime konkurenciją, kuri kartais yra aukščiau žmogiškų santykių ir pagarbos vienas kitam. Norėčiau tai pakeisti ir tai labai svarbu, norint politikoje pasiekti kažkokių rezultatų. Dabar mes pykstamės, pykstamės ir neturime sprendimų, o jie Lietuvai yra labai svarbūs“ – sakė p. Nausėda.

Palaikyti atvyko A. Butkevičius

Gitano Nausėdos štabe sekmadienio vakarą daug politikų nesimatė. Kandidato palaikyti atėjęs Algirdas Butkevičius teigė, kad ko gero daugelis politinių partijų atstovų šiandien štabuose nesilanko, nes laukia rinkimų į Europos Parlamentą rezultatų. Jis pats teigė atėjęs palaikyti p. Nausėdos, nes su juo šiltus santykius palaiko dar nuo 2001 m.


„Nuo to laiko kartas nuo karto turėdavome darbinius susitikimus, kalbėdavome apie viešuosius finansus ekonomiką ir iki šios dienos turime gerus santykius“, — kalbėjo p. Butkevičius.
Nors jam yra tekę Finansų ministerijoje dirbti ir su Ingrida Šimonyte, p. Butkevičiaus teigimu, su ja santykiai – kiek kitokie.


„Nors p. Šimonytė nepriklauso Konservatorių partijai, bet ji yra frakcijoje. Galiu daug gero pasakyti apie p. Šimonytę, ji kompetentinga, išmano viešuosius finansus ir ekonomiką, tačiau visuomet buvo, kad konservatoriai mums oponavo, arba mes oponavome jiems, tai tokių gerų santykių neturėjome“.


Rezultatų laukti atėjęs p. Butkevičius teigė esąs įsitikinęs, kad naujuoju prezidentu taps p. Nausėda. Politikas prognozavo, kad šis kandidatas gaus 64% rinkėjų balsų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Naująja D. Trumpo atstove spaudai taps jo žmonos patarėja

Stephanie Grisham, viena pagrindinių Melanios Trump patarėjų, taps naująja Baltųjų rūmų spaudos sekretore ir...

„Lidl Lietuva“ patirtis: ir maži sprendimai išauga į reikšmingą energijos sutaupymą Verslo tribūna

„Lidl Lietuva“ – vienas gerųjų energijos tausojimo pavyzdžių tarp didžiųjų šalies įmonių. Bendrovė nuo savo...

Pensijų ruletėje – migla ir pažadai 9

Liko vos kelios dienos iki galutinio sprendimo dėl pensijų, tačiau žmonėms tebelieka daugybė neatsakytų...

Finansai
05:50
A. Abromavičius – apie didžiulį NT projektą Rygoje, žemės ūkį ir didžiavimąsi Baltijos šalimis Premium 4

Aivaras Abromavičius, verslininkas, investicijų valdytojas ir buvęs Ukrainos ekonomikos ministras, sako...

JAV ir Iranas – dešimt minučių iki karo Premium

Tikimybė, kad Irano ir JAV konfliktas eskaluosis į karinę konfrontaciją, gerokai padidėjo, nors ekspertai...

Koalicijos derybose – trukdžiai ir klaustukai Premium

Atnaujintoji ir platesnė valdančioji koalicija dėliojama jau visą mėnesį po prezidento rinkimų, bet galo vis...

ES – kryžminėje prekybos karo ugnyje Premium 2

Vašingtonas ir Briuselis nesutaria dėl prekybos klausimų nuo to laiko, kai 2016 m. Donaldas Trumpas buvo...

Verslo aplinka
2019.06.25
M. Pulkauninkas: valstybinė mediena galės būti parduodama 40% pigiau 8

Marius Pulkauninkas, Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovas teigia, kad nauja Vyriausybės patvirtinta...

Pramonė
2019.06.25
TVF misijos vadovas Lietuvai: žmonėms netaupant, jų pensija bus labai maža  21

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) padidino Lietuvos 2019 metų BVP augimo prognozę nuo 2,9% iki 3,2%. Fondo...

Finansai
2019.06.25
Seimui pritrūko 6 balsų, kad panaikintų P. Gražulio teisinį imunitetą 13

Seimui nepakako balsų patenkinti generalinio prokuroro prašymą leisti patraukti Seimo narį Petrą Gražulį...

Verslo aplinka
2019.06.25
Rengiamasi iš naujo svarstyti nuostatą dėl teisės turėti ginklą karo atveju

Seimas antradienį nusprendė iš naujo svarstyti įstatymo nuostatą dėl teisės turėti ginklą karo metu. Ši...

Verslo aplinka
2019.06.25
Žlugo „tvarkiečių“ frakcija Seime 1

Dėl valdančiosios koalicijos besiderančio „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime antradienį žlugo, iš jos...

Verslo aplinka
2019.06.25
Konservatorius R. J. Dagys stabdo narystę partijoje 13

Parlamentaras Rimantas Jonas Dagys stabdo narystę Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD)...

Statyba ir NT
2019.06.25
Opozicija nesustabdė ŽŪM perkėlimo į Kauną 9

Valdantieji valstiečiai-žalieji gali tęsti savo inicijuotą Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną...

Verslo aplinka
2019.06.25
R. Karbauskis tikisi ketvirtadienį pasirašyti koalicijos sutartį

Ramūnas Karbauskis, valdančiųjų valstiečių-žaliųjų lyderis tikisi ketvirtadienį pasirašyti sutartį dėl naujos...

Verslo aplinka
2019.06.25
L. Linkevičius matytų save eurokomisaro poste 5

Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras, ragina neatidėlioti sprendimo dėl Lietuvos naujojo atstovo...

Verslo aplinka
2019.06.25
Seimo komisija siūlo tenkinti prašymą naikinti P. Gražulio neliečiamybę

Seimo komisija siūlo tenkinti Evaldo Pašilio, generalinio prokuroro, prašymą leisti patraukti Seimo narį...

Verslo aplinka
2019.06.25
Seime – pataisos dėl atlyginimo viešinimo darbo skelbimuose 4

Seimas svarstys Darbo kodekso pataisas, kuriomis ketinama numatyti dar vieną reikalavimą darbuotojų...

Vadyba
2019.06.25
Rusija sugrąžinta į Europos Tarybos parlamentarų forumą 33

Rusija buvo sugrąžinta į Europos Tarybos parlamentarų forumą, iš kurio buvo pašalinta dėl Krymo aneksijos...

Verslo aplinka
2019.06.25
Trišalėje taryboje – diskusijos dėl vežėjų atlyginimų 5

Darbdavių ir tolimųjų reisų vairuotojų atstovams nesutariant dėl atlyginimų koeficientų didinimo, antradienį...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau