G. Nausėda: dar negaliu iki galo suvokti, kas atsitiko

Publikuota: 2019-05-26

Kaip ir po rinkimų pirmojo turo, užsidarius balsavimo apylinkėms Gitanas Nausėda teigia esantis absoliučiai ramus.

„Tiek prieš pirmąjį turą, tiek dabar, net negalvojau, kad būsiu toks ramus, esu absoliučiai ramus ne tiek dėl rezultatų, bet dėl to, kad aš ir komanda padarėme viską, ką galėjome, jaučiuosi absoliučiai komfortiškai“, – atvykęs į savo štabą kalbėjo p. Nausėda.

Ponas Nausėda pasidžiaugė aukšto lygio rinkimų kampanija ir nenorėjo sutikti, kad ji buvo nuobodi.

„Tai europietiškos kultūros atspindys, ta pagarba vieno kandidato kitam. Nesutikčiau su tuo, kad kampanija buvo nuobodi, manau buvo ir įdomesnių momentų, pasikeitimo nuomonėmis, pakankamai ryškių ginčų. Bet svarbiausia, kad po rinkimų, nesvarbu kas laimės, išsaugosime pagarbą vienas kitam“, – kalbėjo p. Nausėda.

Prezidento ir Europos parlamento rinkimų naujienas kviečiame sekti čia.

Visgi, kandidatas į prezidentus teigė šįvakar laukiantis įdomios kovos.

„Sunku prognozuoti kaip bus. Galimas dalykas, kad bus panašių judėjimų kaip praeitą kartą, kai ateis iš mažesnių apygardų mus mano persvara, neaišku kaip bus didesniuose miestuose, įdomu kaip atrodys Vilnius – tai turbūt buvo mūsų pirmojo turo tamsusis arkliukas, kur turėjome progos pagalvoti, gal Vilniui pritrūko mūsų dėmesio ar aktyvumo. Bet intriga bus, bus tikrai įdomu“, – kalbėjo p. Nausėda.

Pirmas skambutis – tėčiui

Ponas Nausėda pasakojo, kad sužinojęs apie pergalę pirmiausia paskambino tėčiui.


„Pasidžiaugėme pergale, paliūdėjome kartu, kad mama negali to matyti. Vis dar nerandu savo vyresniosios dukters, kažkur pradingo, niekaip negaliu apsikabinti. O tas jausmas turbūt aplankys rytoj, nes šiandien per daug euforijos, per daug jaudulio. Dar negaliu iki galo suvokti, kas atsitiko“, — kalbėjo p. Nausėda.


Paklaustas, kodėl rinkėjai rinkosi jį, o ne p. Šimonytė, p. Nausėda teigė, kad jo komanda buvo nuoširdi.


„Mes nesakėme, kad esame nuoširdūs, mes tiesiog buvome nuoširdūs, nedeklaravome, o demonstravome. Ir mes nesistengėme ieškoti krislo kitų žmonių akyse, tiesiog dirbome savo darbą, jeigu reikėjo, aiškinomės, gynėmės, jeigu buvo metami kažkokie kaltinimai, bet turbūt Lietuva pavargo nuo kaltinimų ir nusprendė, kad ne tokia turėtų būti politinė kova. Ir turbūt konkurentės rinkimų štabo buvo padarytos kelios klaidos, per paskutines dvi savaites jie daugiau kalbėjo apie mūsų finansus, o ne savo programą, su kuria ėjo i rinkimus“, — kalbėjo išrinktas naujasis prezidentas.

Pasitiko plojimais

Prieš 22 val. į štabą grįžusį p. Nausėdą pasitiko audringi plojimai. Jis teigė neseniai sulaukęs skambučio iš p. Šimonytės, kuri pasveikino jo komandą su pergale. Nors pats savo pergalės, teigdamas, kad paskelbti nugalėtoją yra Vyriausiosios rinkimų komisijos darbas, kandidatas dar nekonstatavo, jis teigė besidžiaugiantis tautos pasitikėjimu.


„Mus palaiko didelė dalis Lietuvos ir tai turbūt buvo rezultatas to, kaip nuoširdžiai ir negailėdami savęs ir kartais žmonių mes kantriai aiškinome kas tyra gerovės valstybė, kitokia politinė kultūra, taikus ir savitarpio pagarba pagrįstas bendradarbiavimas tarp politinių partijų, tarp pagrindinių valdžios institucijų ir matau, kad žmonės patikėjo. Blogiausia, kas dabar galėtų nutikti, tai kad mes nuviltume tą žmonių pasitikėjimą“, — kalbėjo p. Nausėda.

Su vyru į štabą grįžusi Diana Nausėdienė neslėpė šypsenos, tačiau neskubėjo ir sveikinti vyro su pergale.


„Širdy vyras laimėtojas buvo visada, tikėjau jo sėkme visada. O dėl rezultatų, aš laukčiau galutinio rinkėjų sprendimo, kol jis nenuskambės aš nesijaučiu galinti džiaugtis ar kažkaip reaguoti“, — kalbėjo p. Nausėdienė.


Prisimindama rinkiminę kampaniją ji apgailestavo, kad nepavyko aplankyti tiek Lietuvos žmonių, kiek norėjosi.


„Mes rugsėjo mėnesį, kai davėme pažadą kalbėtis su giliąja Lietuva, aplankyti kuo daugiau žmonių, tai po viso šito maratono vienintelė liko nuosėda, toks dalykas, norėčiau atsiprašyti visų Lietuvos žmonių, kurių mums nepavyko aplankyti“, — sakė p. Nausėdienė.


Ji dėkojo visiems žmonėms, atidavusiems savo balsus už p. Nausėdą, tačiau pripažino, kad tai – tik sunkaus kelio pradžia. Paklausta, kokią pirmąją damą p. Nausėdienė laikytų kaip pavyzdį sau, ji teigė, kad stiprių moterų aplink – apstu.


„Be galo daug stiprių moterų yra tiek, tiek pasaulyje ir tie stiprumo pavyzdžiai yra labai skirtingi – kiekviena moteris yra kažkuo ypatinga. Mokausi iš kiekvienos moteris, kurią sutinku, nes kiekviena moteris turi kažką savyje, kuo ji yra ypatinga ir stipri. Mus visas turbūt jungia tas pamatinis, sakyčiau, sakralinis dalykas – mes esame tos šviesos, šilumos ir meilės nešėjos, mes turime budėti, kad mūsų sielos išliktų šviesios ir gražios, kad ir koks sunkus gyvenimas susiklostytų. Mes turime išlikti stiprios, mes turime išlikti moteriškos, mes turime išlikti švelnios, nes mes dovanojame meilę ir gyvybę“, — savo mintimis dalinosi p. Nausėdienė.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu pasveikino Gitaną Nausėdą laimėjusį prezidento rinkimus. Apie tai sekmadienio vėlyvą vakarą pranešė prezidentūra.
„Prezidentė išrinktajam prezidentui palinkėjo stiprybės ir sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius“, — rašoma pranešime. Telefonu šalies vadovė taip pat kalbėjo ir su antra Prezidento rinkimų turo dalyve Ingrida Šimonyte.

Naujojo šalies vadovo kadencija prasidės liepos 12 d., jam prisiekus iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje.

Jei būtų išrinktas

Jei laimės rinkimus, kaip pirmąjį savo darbą p. Nausėda įvardija Vyriausybės suformavimą.

„Tai labai svarbu ir manau, kad čia turi būti tęstinumas ir stabilumas, svarbus klausimas ir tai, kas taps ministru pirmininku. Suformavęs vyriausybę imsiu galvoti apie ilgalaikius nacionalinius susitarimus. Šios idėjos buvo fundamentalios mano rinkiminėje kampanijoje ir tokiose vietose kaip švietimas, sveikatos apsaugos sistema, čia labai reikia ilgalaikių susitarimų tarp partijų. Manau, kad stabilumas ir politinės krizės išvengimas pradžioje yra labai svarbus“, — sakė p. Nausėda.

Paklaustas, ar tapus prezidentu, p. Nausėda norėtų matyti savo portretą valdininkams už nugarų, šis teigė apie tokius dalykus negalvojantis. Tokia fraze neseniai pasižymėjo Volodimyras Zelenskis, naujasis Ukrainos prezidentas. Jis paragino valdininkus kabintis ne jo, o savo vaikų nuotraukas ir pažiūrėti į jas prieš priimant sprendimus. Ponas Nausėda, tiesa, teigė, kad tokių pokyčių nesiimtų.

„Vis dėlto manau, kad tai yra tam tikros demokratiškos, vakarietiškos valstybės elementai, kurie yra mažai susiję su personalija, tai yra daugiau susiję su pagarba pozicijai ir pareigybei, tai vis dėlto yra aukščiausias šalies vadovas ir manau tam tikro tęstinumo vardan neturėtume šokinėti“, – savo poziciją išsakė kandidatas į prezidentus.

Kalbėdamas apie savo, kaip prezidento, poziciją užsienio politikos klausimais, p. Nausėda teigė sieksiantis būti diplomatiškas.

„Naudočiau kiek kitokias formuluotes nei buvo naudodamos anksčiau, bet fundamentaliai, kas liečia mūsų santykius su Rusija ir Baltarusija, viskas priklausys nuo to, kaip šios šalys elgsis Ukrainos atžvilgiu. Jei elgesys išliks toks pats, bus labai sunku pagerinti santykius su savo kaimynu, nes mes šitą situaciją matome kaip agresiją ir negalime to toleruoti“, – kalbėjo kandidatas.

Užėmęs prezidento postą p. Nausėda tikisi, kad po penkerių metų, pasibaigus kadencijai, jis galės matyti taikesnę, draugiškesnę ir pagarbesnę Lietuvą.

„Ypač politinėje arenoje, dabar čia turime konkurenciją, kuri kartais yra aukščiau žmogiškų santykių ir pagarbos vienas kitam. Norėčiau tai pakeisti ir tai labai svarbu, norint politikoje pasiekti kažkokių rezultatų. Dabar mes pykstamės, pykstamės ir neturime sprendimų, o jie Lietuvai yra labai svarbūs“ – sakė p. Nausėda.

Palaikyti atvyko A. Butkevičius

Gitano Nausėdos štabe sekmadienio vakarą daug politikų nesimatė. Kandidato palaikyti atėjęs Algirdas Butkevičius teigė, kad ko gero daugelis politinių partijų atstovų šiandien štabuose nesilanko, nes laukia rinkimų į Europos Parlamentą rezultatų. Jis pats teigė atėjęs palaikyti p. Nausėdos, nes su juo šiltus santykius palaiko dar nuo 2001 m.


„Nuo to laiko kartas nuo karto turėdavome darbinius susitikimus, kalbėdavome apie viešuosius finansus ekonomiką ir iki šios dienos turime gerus santykius“, — kalbėjo p. Butkevičius.
Nors jam yra tekę Finansų ministerijoje dirbti ir su Ingrida Šimonyte, p. Butkevičiaus teigimu, su ja santykiai – kiek kitokie.


„Nors p. Šimonytė nepriklauso Konservatorių partijai, bet ji yra frakcijoje. Galiu daug gero pasakyti apie p. Šimonytę, ji kompetentinga, išmano viešuosius finansus ir ekonomiką, tačiau visuomet buvo, kad konservatoriai mums oponavo, arba mes oponavome jiems, tai tokių gerų santykių neturėjome“.


Rezultatų laukti atėjęs p. Butkevičius teigė esąs įsitikinęs, kad naujuoju prezidentu taps p. Nausėda. Politikas prognozavo, kad šis kandidatas gaus 64% rinkėjų balsų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Rusijos užgrobti Ukrainos lavai buksiruojami perdavimui

Užgrobtus Ukrainos laivus Rusija grąžins pirmadienį, lapkričio 18 d., pagal Rusijos ir Ukrainos susitarimą,...

Verslo aplinka
2019.11.17
A. Lukašenka kituose rinkimuose dalyvaus, jeigu žmonės to paprašys 1

Baltarusijoje sekmadienį vykstant parlamento rinkimams, kurių rezultatai jau iš anksto nulemti, Baltarusijos...

Verslo aplinka
2019.11.17
V. Puklevičius: puikus naujas sureguliuotas pasaulis Premium

Kai susiginčija euroentuziastas su euroskeptiku, o kalba pakrypsta jau ne apie pabėgėlius ar gėjų teises, bet...

Verslo klasė
2019.11.17
Tapome MRO lyderiais regione: kas toliau? 2

Visame pasaulyje daugėja keliaujančių oro transportu, dėl to sparčiai vystosi ir palaikančiosios aviacijos...

URM planuoja kapitalinį pastatų remontą už 9,5 mln. Eur

Užsienio reikalų ministerija 2022 m. planuoja atlikti kapitalinį pastatų remontą.

Statyba ir NT
2019.11.17
Išlaisvintas norvegas F. Bergas dėkoja Lietuvos prezidentui 1

Per Lietuvos ir Rusijos „šnipų mainus“ laisvę atgavęs Norvegijos pilietis Frodė Bergas dėkoja prezidentui...

Verslo aplinka
2019.11.16
Graži, bet trumpa „Facebook“ kriptovaliutos istorija Premium

Seksualiausia finansų rinkos sezono naujiena – šią vasarą pristatyta nauja elektroninė valiuta libra.

Verslo klasė
2019.11.16
„Aeroflot“ keleivis lojalumo mylių neteko dėl storo katino

Didžiausia Rusijos oro linijų bendrovė „Aeroflot“ anuliavo visas keleivio sukauptas lojalumo mylias už tai,...

Verslo aplinka
2019.11.16
Didieji prekybos partneriai dėl „Brexit“ nori kompensacijų ir iš JK, ir iš ES 

Niekaip nesibaigianti „Brexit“ istorija verčia nerimauti didžiąsias tarptautinės prekybos partneres, tarp jų...

Verslo aplinka
2019.11.16
Kaip laukiančio vartotojo minutę paversti į sekundę

Visi žmonės kasdien vis ko nors laukia: kol užsikraus „YouTube“ vaizdo įrašas, kol įsijungs žalia šviesoforo...

Verslo aplinka
2019.11.16
Rusiškos naftos savikaina – viena didžiausių pasaulyje

Saudo Arabijos naftos milžinė „Saudi Aramco“ paskelbė tyrimą, kuria teigiama, kad pigiausiai nafta išgaunama...

Pramonė
2019.11.16
„Adidas“ projektas „Speedfactory“ žlugo, robotizuoti fabrikai perkeliami į Aziją Premium

Dvejus metus trukęs sportinės aprangos gamintojo „Adidas“ eksperimentas „Robotai gamina sportbačius“ nei...

Pramonė
2019.11.16
Nukentėję nuo gaisro Alytuje prašo atlyginti 45.500 Eur žalos

Nukentėję nuo padangų gaisro Alytuje ūkininkai, verslininkai, gaisrininkai bei kitos tarnybos jau paprašė...

Verslo aplinka
2019.11.15
Lietuva ir Rusija įvykdė „šnipų mainus“: du lietuviai ir norvegas grąžinti į Lietuvą 1

Lietuvai ir Rusijai apsikeitus dėl šnipinėjimo nuteistais asmenimis, į Lietuvą sugrąžinti du lietuviai ir...

Verslo aplinka
2019.11.15
EK vadovės patarėja tapusi M. Tuskienė: niekada nesilaužiau pro uždaras duris Premium 2

Finansų viceministrės Miglės Tuskienės „skrydį“ į paskirtosios Europos Komisijos (EK) pirmininkės kabinetą...

Laisvalaikis
2019.11.15
V. Vasiliauskas: siūlomas bankų mokestis – grubiausias apmokestinimo modelis 4

Lietuvos banko valdybos pirmininkas kritikuoja valdančiųjų siekį nuo sausio įvesti bankų aktyvų mokestį. Vito...

Finansai
2019.11.15
Biudžeto ir finansų komitetas – už vaiko pinigų didinimą 10 Eur

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė Vyriausybės siūlymui vaiko pinigus didinti 10-čia Eur – nuo...

Verslo aplinka
2019.11.15
Seimo komitetas – prieš prezidento siūlymą labiau didinti pensijas

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų metų labiau...

Verslo aplinka
2019.11.15
TVF misija analizuoja Lietuvos ekonominę situaciją

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien susitiko su darbą Lietuvoje pradedančios Tarptautinio valiutos fondo...

Verslo aplinka
2019.11.15
Prezidentas ragina spartinti elektros tinklų sinchronizavimo darbus 2

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį paragino paspartinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo...

Pramonė
2019.11.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau