Dėl „Jaunojo metų CEO“ titulo varžosi du kandidatai

Publikuota: 2021-11-09
Augustas Gedgaudas (kairėje), UAB „Gedlito transportas“ vadovas, ir Ovidijus Jalonskis, UAB „Vilmers“ vadovas. VŽ koliažas
svg svg
Augustas Gedgaudas (kairėje), UAB „Gedlito transportas“ vadovas, ir Ovidijus Jalonskis, UAB „Vilmers“ vadovas. VŽ koliažas

Jeigu įmonė nori suburti komandą, kuri padės augti, tai – maratonas, kuriame negali pažadėti ir netesėti. Jeigu nori kilti greitai – patikėti tais, kurie sutiks, kad 100 metų augimui pasiekti neturi.

Tokia patirtimi dalijasi du pretendentai šiemet tapti Jaunuoju metų CEO.

VŽ redakcija, kartu su skaitytojais, renka „Metų CEO“ ir „Jaunąjį metų CEO“. Abiejų titulų laimėtojai paaiškės lapkričio 12 d. – „Verslo žinių“ organizuojamos metinės konferencijos „Business 2022“ metu.

Skaitytojų balsavimas – tik viena rinkimų dalių. Specialios komisijos pagal konkrečius reikalavimus išrinktas „Metų CEO“ bei „Jaunasis metų CEO“. Į „Jaunojo metų CEO“ titulą pretenduoja CEO iki 35-erių, kurie bent 2 metus vadovauja pelningai, į TOP 1.000 patenkančiai bendrovei. Pagal šiuos kriterijus, šiemet komisija vertino bent keliasdešimt pretendentų, iš jų išrinkti du nominantai, pretenduojantys tapti „Jaunuoju metų CEO“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Augustas Gedgaudas, Klaipėdos UAB „Gedlito transportas“ direktorius

26-erių Augustas Gedgaudas darbą šeimos versle pradėjo dar būdamas 17-os, kai vasaromis po mokyklos „Gedlito transporte“ ėmėsi ir krovimo, ir administracinių darbų, o vėliau įgijo ir muitinės tarpininko pažymėjimą, kol pamažu užaugo iki bendrovės vadovo.

„Transporto sritis man visada buvo įdomi. Žinoma, verslas sudėtingas – šiame sektoriuje viskas keičiasi labai greitai“, – pasakoja A. Gedgaudas.

Pokyčiai sektoriuje ir uždaviniai, kuriuos sprendžia Klaipėdos verslas, tie patys, su kuriais susiduria ir kiti vežėjai: nuo Mobilumo paketo iššūkių ir vairuotojų trūkumo iki naujų vilkikų gamybos vėlavimo, stabdančio plėtrą.

„Darbuotojų rasti padeda personalo paieškos bendrovė, taip pat jie ateina dirbti ir per rekomendacijas. Vairuotojai žino, kad mūsų įmonėje dirbti reikia, bet galima ir užsidirbti, – sako A. Gedgaudas. – Dauguma vairuotojų atvyksta iš užsienio, nes Lietuvoje jų likę mažai – negalime jiems pasiūlyti tokių pinigų, kuriuos jie gali gauti dirbdami, pavyzdžiui, Norvegijos transporto įmonėje. Ir jų vis mažėja – lieka tik tie, kurie nori važinėti vietiniais maršrutais ir vakare grįžti namo. Ir mes tokių vairuotojų turime, nes važiuojame ir po Lietuvą.“

Įmonė taiko motyvacijos sistemą: vairuotojams skaičiuojami tikslai ir mokamas paskatinimas už nudirbtą darbą. Transporto įmonės vadovas užsimena ir apie kasdienes detales, kuriomis siekia gerų sąlygų darbuotojams.

Pavyzdžiui, vairuotojai gauna visus darbui reikalingus drabužius, o būsimame „Gedlito transporto“ pastate, logistikos centre, kuris statomas šalia Klaipėdos LEZ, kuriamos ergonomiškos darbo vietos.

„Suprantame, kad jeigu darbuotojas bus nelaimingas, pas mus jis ir nedirbs. Sakyčiau, bėgame maratoną, o ne trumpą nuotolį. Todėl laikomės žodžio, nežadame to, ko nepadarysime ir siekiame išpildyti komandos norus, motyvuojame darbuotojus, – vardija jis. – Svarbiausia – negalima pavesti savo komandos – jeigu susitarei, taip ir turi padaryti.“

Tokios nuostatos A. Gedgaudas sako laikosi ir kalbėdamas apie įmonės klientus. „Gedlito transportas“ daugiausia dirba Europoje ir Skandinavijoje, o pagrindiniai įmonės klientai – didžiosios transporto bendrovės, kurių užsakymus veža ir klaipėdiečių vilkikai.

„Laikomės požiūrio, kad negalime nuvilti, pavesti savo klientų. Transporte pasitaiko, kad kas nors nepasakoma, kad neteisingai pasakoma. Jeigu, pavyzdžiui, mes matome, kad sugedo vilkikas, kad vėluosime, informuojame klientus apie tai iš anksto, kad jie iš mūsų sužinotų anksčiau, negu išgirs kitur ar patys kreipsis. Transporte negali visko numatyti, tai – ne gamyba, kur viskas sudėliota minučių tikslumu. Bandome taikyti kuriamas naujas IT sistemas, kad galėtume geriau planuoti, bet sudėtinga“, – paaiškina jis.

Pastaraisiais metais bendrovė augo, o „Gedlito transporto“ vadovas sako, kad tai – bendras visų darbuotojų nuopelnas, kurie siekia ir asmeninio augimo.

„Mūsų tikslas, kad ir patys augtume. Žmogus gali keisti darbą, bet mes norime, kad jis išeitų iš įmonės kažką nauja joje sužinojęs, kažką išmokęs“, – apibendrina A. Gedgaudas.

[infogram id="c6eb0b98-ab5d-45cc-bfe3-0d8f748b7b87" prefix="7Fz" format="interactive" title="Laimėtojai. Jaunasis Metų CEO 2021: Augustas Gedgaudas"]

Ovidijus Jalonskis, Šiaulių UAB „Vilmers“ vadovas

Ovidijus Jalonskis, Šiaulių minkštų baldų UAB „Vilmers“ vadovas, svarsto, kad iki stojo prie įmonės vairo, pirmiausia tapo geru specialistu. Karjerą „Vilmers“ jis pradėjo nuo finansų analitiko pozicijos, vėliau dirbo pardavimų skyriaus vadovu, tada – vadovavo verslo plėtrai.

„Sakyčiau, esu žingeidus. Jeigu man įdomu – o ši įmonė buvo įdomi, – vadinasi, dienos ir nakties darbu domėjausi ja ir jos veikla. Matyt, darbas neskaičiuojant valandų, man ir atnešė pakankamą supratimą. Pirmiausiai tapau geru specialistu, kad suprasčiau, kad vyksta įmonėje. Pradedant nuo finansų analitiko pozicijos, kur stebi įmonės finansų būklę, kitus rodiklius, o tai atsako į klausimus, kad vyksta įmonėje, kas gerai, o kas – blogai“, – teigia O. Jalonskis.

Pašnekovas pasakoja, kad po tokio įmonės vertinimo, buvo pradėti stiprinti pardavimai, kurie tų metų pabaigoje ūgtelėjo 27%, vėliau jiems padidinti dar įjungta ir visiškai nauja rinkodara.

2018 m., kai O. Jalonskis iš laikinojo vadovo tapo vadovu, buvo sukurta ir organizacijos struktūra, kurią lydėjo ir komandos pokyčiai.

„Vilmers“ atsisveikino su dalimi žmonių – kai kurios darbo vietos buvo panaikintos, kitos – sukurtos naujai. Specialistai keitė pozicijas ir įmonės viduje. Kaip dabar apibendrina O. Jalonskis, liko tie darbuotojai, kurie norėjo augti, kaip pastaraisiais metais augo bendrovė.

„Buvo suburta komanda tokių žmonių, kurie nori pokyčių, dirbti energingiau ir sparčiau. Esame jauna įmonė ir neturime tiek laiko, kiek turi mūsų konkurentai, kurie gyvuoja po 100 metų. Susirinkome jaunuoliai, kurie supranta, kad 100 metų neturime, – norime padaryti viską kur kas greičiau ir aplenkti savo konkurentus“, – dėsto O. Jalonskis.

Įmonė, ieškodama naujų darbuotojų, ir toliau kviečiasi jaunų specialistų, o „Vilmers“ vadovas įsitikinęs, kad toliau augti padeda ir toks tikėjimas jais, kokio kadaise sulaukė ir pats O. Jalonskis.

„Sakyčiau, kad tai mūsų sėkmės istorija. Taip, kaip patikėjo manimi, taip ir aš patikėjau žmonėmis, kurie, atrodė, yra perspektyvūs, veržlūs ir greiti. Tie sprendimai iš tikrųjų labai pasitvirtino. Galbūt pirmaisiais mėnesiais tie žmonės neatnešė tokių rezultatų, kokių galėjo pasiekti senbuviai specialistai, bet jau po pusmečio jie aplenkė senbuvius vien dėl nestandartinių sprendimų, verslumo ir noro“, – dėsto jis.

Su tokia komanda įmonė imasi ir drąsių projektų. Pavyzdžiui, „Vilmers“ yra pirmoji Lietuvoje ir, pasak O. Jalonskio, greičiausiai ir Europoje, gamybos įmonė, kurie įdiegė ir naudoja naujausią verslo valdymo „Microsoft D365“ ERP sistemą. Tokia investicija šiauliečiams kainavo apie 1 mln. Eur ir 3 metus darbo.

„Mūsų komandos vertybės – skaidrumas, pasitikėjimas, lankstumas ir inovacijos. Visi tokie esame čia susirinkę – viskas turi būti greita, skaidru, lankstu ir inovatyvu, siekiame įgyvendinti kuo daugiau technologinių sprendimų. Be abejonės, tai traukia ir jaunesnio amžiaus darbuotojus, todėl pas mus nenuobodu“, – sako jis.

Šiaulių baldininkė siekia gauti ir mokymo įstaigos licenciją – akredituoti mokymo programą ir pati ruošti reikalingų specialistų tų sričių, kurių neruošia profesinio mokymo įstaigos.

[infogram id="4dc87888-cad4-4e16-b676-d14032f3a4c7" prefix="rKn" format="interactive" title="Laimėtojai. Jaunasis Metų CEO 2021: Ovidijus Jalonskis"]

Pernai daugiausia portalo skaitytojų simpatijų sulaukė Ramūnas Miliauskas, AB „Achema“ generalinis direktorius, o Tomas Okmanas, vienas iš „Tesonet“ įkūrėjų, pelnė „Metų CEO“ ir „Jaunojo CEO“ titulus.

Plačiau apie „Metų CEO“ atrankos taisykles skaitykite ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Gazelė“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Sukūrė restoranų platformą regionui: kaip žemaičiai, patys sau pasidarėme Premium 1

Darbuotojus paveikus prasidėjusiai pandemijai ir karantinui, dalis jų netruko pamatyti galimybę ir dar...

Gazelė
05:45
Verslas ir vadovavimas Italijoje, JAV ir kitur – ką derėtų importuoti į Lietuvą? Premium

Verslo organizavimas ir vadovavimo principai dažnai yra nulemti aplinkos, kurioje organizacija veikia. Pirštu...

Vadyba
2022.08.15
„Invega“ pristato naujas garantijų priemones: 700 mln. Eur leis skolinti aktyviau

Naujos valstybės teikiamų garantijų priemonės, pasak „Invegos“, skatins finansuotojus aktyviau skolinti...

Gazelė
2022.08.15
Kaip sugalvoti idėją verslui: dažniausiai ji tūno pašonėje Premium

Verslas mėgsta tikslius apskaičiavimus, tačiau pradedantieji, nors ir dėliojasi būsimos veiklos planą, nėra...

Gazelė
2022.08.15
Daugiausia darbo ginčų kilo transporto ir statybos sektoriuose

Pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3.000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp...

Gazelė
2022.08.14
Dėstytojų patarimai yra gerai, bet verslo realybė – visai kitokia Premium

Vien idėjos verslui sukurti neužtenka – reikia ir plano. Kai kurie jį susidėlioja dar studijų laikais,...

Gazelė
2022.08.14
Nauji ūkio subjektai: kokių veiklų renkamasi mažiau

Šių metų antrąjį ketvirtį įregistruoti 3.659 nauji ūkio subjektai, kai tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais –...

Gazelė
2022.08.13
Kai prekės ženklas ant prekystalio, bet jau aišku, kas atsiras vietoje jo Premium

Kai įkuri populiarų, gerai apgalvotos koncepcijos, gražų ir dar skanų restoraną, bet paskaičiuoji, kad jo...

Gazelė
2022.08.13
M. Mozūras apie IT specialistų stresą: programuotojo darbas gali būti vienišas Premium

„EqualEngineers“ tyrimas atskleidė, kad informacinių technologijų (IT) srities darbuotojai, kurie dažniau...

Vadyba
2022.08.12
Kaip nepaklysti buhalterijos džiunglėse, kad paskui nereikėtų sumokėti savo turtu Premium

Pradedantieji verslą, ypač tie, kurie nėra sukaupę jam daug pinigų, dažniausiai renkasi dirbti pagal...

Gazelė
2022.08.12
Milžino dominavimas biotechnologijose: leidžia kvėpuoti mažesnėms įmonėms ar jas smaugia? Premium

Didžiosios Lietuvos biotechnologijų įmonės pernai ir vėl didino apsukas, vienvaldžiu lyderiu išliko „Thermo...

Inovacijos
2022.08.11
Verslas lašinius keičia raumenimis 3

Dar nesibaigia vasara, bet dažnas gyventojas jau suka galvą, kaip reikės išgyventi žiemą. O ši žada būti ypač...

Nuomonės
2022.08.11
Kada nebankrutuoti restoranui: istorijos pamokos, pavojingiausias amžius ir Palangos fenomenas Premium

Šiemet restoranų bankrotų užfiksuota daugiau negu per visus 2021 m., tačiau šie skaičiai – ne blogiausi per...

Gazelė
2022.08.11
Kaip „Mobile.de“ nenusipirkti katės maiše ir pašokdinti pajamas nuo 3 iki 13 mln. Eur Premium

Naudoti automobiliai, bet patikimi – tokią automobilių pagal užsakymą paslaugą siūlanti UAB „Kokybiški auto“...

Gazelė
2022.08.10
Moteriški ir vyriški kolektyvai: lyčių įvairovė – būtina, bet komandos stiprybė – iš asmenybių įvairovės Premium

Kolektyvai, kuriuose dominuoja viena iš lyčių, pasak VŽ kalbintų vadovų ir psichologės, vis dar gali...

Vadyba
2022.08.09
Sprendimas pradėti veiklą JAV pasiteisino: lietuvės sukurtą startuolį jau įsigijo investuotojai Premium

UAB „Neorus“, veikiančią 6 metus, už neatskleidžiamą sumą įsigijo kita lietuviška UAB „Orbio World“. Abi jas...

Gazelė
2022.08.09
Kaip sudaryti saugią verslo sutartį, kai į akis žvelgia recesija Premium

Gausėjant ūkio nuosmukio ženklų, verslas turi ruoštis gyvenimui kur kas rizikingesnėmis sąlygomis. Sutartyse...

Finansai
2022.08.08
Kaip skolinasi verslas: atidumas, kitoks sėkmės vertinimas ir rudeninė pagalvė Premium

Verslas atidžiau planuoja investicijas ir atsisako tų projektų, dėl kurių sėkmės suabejoja. Mažėja...

Gazelė
2022.08.08
Nepateikusiems duomenų JANGIS – ne viskas taip baisu, be bankų paslaugų jie kol kas nelieka Premium 1

Apie 110.000 juridinių asmenų – du trečdaliai turėjusių tai padaryti – dar nėra pateikę duomenų apie savo...

Finansai
2022.08.08
Kaip išlaikyti balansą tarp stipraus augimo ir rizikos

Nors verslo plėtra yra kiekvieno įkūrėjo tikslas, tačiau kartais ji gali būti pražūtinga, nes nevaldomas...

Gazelė
2022.08.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku