Dėl „Jaunojo metų CEO“ titulo varžosi du kandidatai

Publikuota: 2021-11-09
Augustas Gedgaudas (kairėje), UAB „Gedlito transportas“ vadovas, ir Ovidijus Jalonskis, UAB „Vilmers“ vadovas. VŽ koliažas
svg svg
Augustas Gedgaudas (kairėje), UAB „Gedlito transportas“ vadovas, ir Ovidijus Jalonskis, UAB „Vilmers“ vadovas. VŽ koliažas

Jeigu įmonė nori suburti komandą, kuri padės augti, tai – maratonas, kuriame negali pažadėti ir netesėti. Jeigu nori kilti greitai – patikėti tais, kurie sutiks, kad 100 metų augimui pasiekti neturi.

Tokia patirtimi dalijasi du pretendentai šiemet tapti Jaunuoju metų CEO.

VŽ redakcija, kartu su skaitytojais, renka „Metų CEO“ ir „Jaunąjį metų CEO“. Abiejų titulų laimėtojai paaiškės lapkričio 12 d. – „Verslo žinių“ organizuojamos metinės konferencijos „Business 2022“ metu.

Skaitytojų balsavimas – tik viena rinkimų dalių. Specialios komisijos pagal konkrečius reikalavimus išrinktas „Metų CEO“ bei „Jaunasis metų CEO“. Į „Jaunojo metų CEO“ titulą pretenduoja CEO iki 35-erių, kurie bent 2 metus vadovauja pelningai, į TOP 1.000 patenkančiai bendrovei. Pagal šiuos kriterijus, šiemet komisija vertino bent keliasdešimt pretendentų, iš jų išrinkti du nominantai, pretenduojantys tapti „Jaunuoju metų CEO“.

Augustas Gedgaudas, Klaipėdos UAB „Gedlito transportas“ direktorius

26-erių Augustas Gedgaudas darbą šeimos versle pradėjo dar būdamas 17-os, kai vasaromis po mokyklos „Gedlito transporte“ ėmėsi ir krovimo, ir administracinių darbų, o vėliau įgijo ir muitinės tarpininko pažymėjimą, kol pamažu užaugo iki bendrovės vadovo.

„Transporto sritis man visada buvo įdomi. Žinoma, verslas sudėtingas – šiame sektoriuje viskas keičiasi labai greitai“, – pasakoja A. Gedgaudas.

Pokyčiai sektoriuje ir uždaviniai, kuriuos sprendžia Klaipėdos verslas, tie patys, su kuriais susiduria ir kiti vežėjai: nuo Mobilumo paketo iššūkių ir vairuotojų trūkumo iki naujų vilkikų gamybos vėlavimo, stabdančio plėtrą.

„Darbuotojų rasti padeda personalo paieškos bendrovė, taip pat jie ateina dirbti ir per rekomendacijas. Vairuotojai žino, kad mūsų įmonėje dirbti reikia, bet galima ir užsidirbti, – sako A. Gedgaudas. – Dauguma vairuotojų atvyksta iš užsienio, nes Lietuvoje jų likę mažai – negalime jiems pasiūlyti tokių pinigų, kuriuos jie gali gauti dirbdami, pavyzdžiui, Norvegijos transporto įmonėje. Ir jų vis mažėja – lieka tik tie, kurie nori važinėti vietiniais maršrutais ir vakare grįžti namo. Ir mes tokių vairuotojų turime, nes važiuojame ir po Lietuvą.“

Įmonė taiko motyvacijos sistemą: vairuotojams skaičiuojami tikslai ir mokamas paskatinimas už nudirbtą darbą. Transporto įmonės vadovas užsimena ir apie kasdienes detales, kuriomis siekia gerų sąlygų darbuotojams.

Pavyzdžiui, vairuotojai gauna visus darbui reikalingus drabužius, o būsimame „Gedlito transporto“ pastate, logistikos centre, kuris statomas šalia Klaipėdos LEZ, kuriamos ergonomiškos darbo vietos.

„Suprantame, kad jeigu darbuotojas bus nelaimingas, pas mus jis ir nedirbs. Sakyčiau, bėgame maratoną, o ne trumpą nuotolį. Todėl laikomės žodžio, nežadame to, ko nepadarysime ir siekiame išpildyti komandos norus, motyvuojame darbuotojus, – vardija jis. – Svarbiausia – negalima pavesti savo komandos – jeigu susitarei, taip ir turi padaryti.“

Tokios nuostatos A. Gedgaudas sako laikosi ir kalbėdamas apie įmonės klientus. „Gedlito transportas“ daugiausia dirba Europoje ir Skandinavijoje, o pagrindiniai įmonės klientai – didžiosios transporto bendrovės, kurių užsakymus veža ir klaipėdiečių vilkikai.

„Laikomės požiūrio, kad negalime nuvilti, pavesti savo klientų. Transporte pasitaiko, kad kas nors nepasakoma, kad neteisingai pasakoma. Jeigu, pavyzdžiui, mes matome, kad sugedo vilkikas, kad vėluosime, informuojame klientus apie tai iš anksto, kad jie iš mūsų sužinotų anksčiau, negu išgirs kitur ar patys kreipsis. Transporte negali visko numatyti, tai – ne gamyba, kur viskas sudėliota minučių tikslumu. Bandome taikyti kuriamas naujas IT sistemas, kad galėtume geriau planuoti, bet sudėtinga“, – paaiškina jis.

Pastaraisiais metais bendrovė augo, o „Gedlito transporto“ vadovas sako, kad tai – bendras visų darbuotojų nuopelnas, kurie siekia ir asmeninio augimo.

„Mūsų tikslas, kad ir patys augtume. Žmogus gali keisti darbą, bet mes norime, kad jis išeitų iš įmonės kažką nauja joje sužinojęs, kažką išmokęs“, – apibendrina A. Gedgaudas.

[infogram id="c6eb0b98-ab5d-45cc-bfe3-0d8f748b7b87" prefix="7Fz" format="interactive" title="Laimėtojai. Jaunasis Metų CEO 2021: Augustas Gedgaudas"]

Ovidijus Jalonskis, Šiaulių UAB „Vilmers“ vadovas

Ovidijus Jalonskis, Šiaulių minkštų baldų UAB „Vilmers“ vadovas, svarsto, kad iki stojo prie įmonės vairo, pirmiausia tapo geru specialistu. Karjerą „Vilmers“ jis pradėjo nuo finansų analitiko pozicijos, vėliau dirbo pardavimų skyriaus vadovu, tada – vadovavo verslo plėtrai.

„Sakyčiau, esu žingeidus. Jeigu man įdomu – o ši įmonė buvo įdomi, – vadinasi, dienos ir nakties darbu domėjausi ja ir jos veikla. Matyt, darbas neskaičiuojant valandų, man ir atnešė pakankamą supratimą. Pirmiausiai tapau geru specialistu, kad suprasčiau, kad vyksta įmonėje. Pradedant nuo finansų analitiko pozicijos, kur stebi įmonės finansų būklę, kitus rodiklius, o tai atsako į klausimus, kad vyksta įmonėje, kas gerai, o kas – blogai“, – teigia O. Jalonskis.

Pašnekovas pasakoja, kad po tokio įmonės vertinimo, buvo pradėti stiprinti pardavimai, kurie tų metų pabaigoje ūgtelėjo 27%, vėliau jiems padidinti dar įjungta ir visiškai nauja rinkodara.

2018 m., kai O. Jalonskis iš laikinojo vadovo tapo vadovu, buvo sukurta ir organizacijos struktūra, kurią lydėjo ir komandos pokyčiai.

„Vilmers“ atsisveikino su dalimi žmonių – kai kurios darbo vietos buvo panaikintos, kitos – sukurtos naujai. Specialistai keitė pozicijas ir įmonės viduje. Kaip dabar apibendrina O. Jalonskis, liko tie darbuotojai, kurie norėjo augti, kaip pastaraisiais metais augo bendrovė.

„Buvo suburta komanda tokių žmonių, kurie nori pokyčių, dirbti energingiau ir sparčiau. Esame jauna įmonė ir neturime tiek laiko, kiek turi mūsų konkurentai, kurie gyvuoja po 100 metų. Susirinkome jaunuoliai, kurie supranta, kad 100 metų neturime, – norime padaryti viską kur kas greičiau ir aplenkti savo konkurentus“, – dėsto O. Jalonskis.

Įmonė, ieškodama naujų darbuotojų, ir toliau kviečiasi jaunų specialistų, o „Vilmers“ vadovas įsitikinęs, kad toliau augti padeda ir toks tikėjimas jais, kokio kadaise sulaukė ir pats O. Jalonskis.

„Sakyčiau, kad tai mūsų sėkmės istorija. Taip, kaip patikėjo manimi, taip ir aš patikėjau žmonėmis, kurie, atrodė, yra perspektyvūs, veržlūs ir greiti. Tie sprendimai iš tikrųjų labai pasitvirtino. Galbūt pirmaisiais mėnesiais tie žmonės neatnešė tokių rezultatų, kokių galėjo pasiekti senbuviai specialistai, bet jau po pusmečio jie aplenkė senbuvius vien dėl nestandartinių sprendimų, verslumo ir noro“, – dėsto jis.

Su tokia komanda įmonė imasi ir drąsių projektų. Pavyzdžiui, „Vilmers“ yra pirmoji Lietuvoje ir, pasak O. Jalonskio, greičiausiai ir Europoje, gamybos įmonė, kurie įdiegė ir naudoja naujausią verslo valdymo „Microsoft D365“ ERP sistemą. Tokia investicija šiauliečiams kainavo apie 1 mln. Eur ir 3 metus darbo.

„Mūsų komandos vertybės – skaidrumas, pasitikėjimas, lankstumas ir inovacijos. Visi tokie esame čia susirinkę – viskas turi būti greita, skaidru, lankstu ir inovatyvu, siekiame įgyvendinti kuo daugiau technologinių sprendimų. Be abejonės, tai traukia ir jaunesnio amžiaus darbuotojus, todėl pas mus nenuobodu“, – sako jis.

Šiaulių baldininkė siekia gauti ir mokymo įstaigos licenciją – akredituoti mokymo programą ir pati ruošti reikalingų specialistų tų sričių, kurių neruošia profesinio mokymo įstaigos.

[infogram id="4dc87888-cad4-4e16-b676-d14032f3a4c7" prefix="rKn" format="interactive" title="Laimėtojai. Jaunasis Metų CEO 2021: Ovidijus Jalonskis"]

Pernai daugiausia portalo skaitytojų simpatijų sulaukė Ramūnas Miliauskas, AB „Achema“ generalinis direktorius, o Tomas Okmanas, vienas iš „Tesonet“ įkūrėjų, pelnė „Metų CEO“ ir „Jaunojo CEO“ titulus.

Plačiau apie „Metų CEO“ atrankos taisykles skaitykite ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Gazelė“
Rašyti komentarą 0
Kaip uždirbti daugiau, arba Klientų aptarnavimas „Deals on Wheels“ stiliumi: tik nemeluokite Premium 6

Pinigai gali ateiti natūraliai, lyg ir savaime, bet tai nereiškia, kad nereikės nieko daryti, primena...

Gazelė
2021.11.26
Garaže užgimusio „Voltas IT“ įkūrėjai šįmet planuoja apie 9 mln. Eur apyvartą Premium 3

Kauno UAB „Voltas IT“ prieš keletą savaičių pradėjo atlikti „Volkswagen“ automobilių diagnostiką per šios...

Inovacijos
2021.11.26
Darbuotojų naudų valdymo platformai MELP – 182.000 Eur investicija

Pernai įkurta UAB MELP, pasiūliusi programėlę įmonių darbuotojų naudų valdymui, pritraukė 182.000 Eur...

Inovacijos
2021.11.25
Kad VMVT ketinimai nevirstų sviestu sviestuotu 2

Desertinė „Daktaras desertas“ po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) mestelėtų strėlių dėl...

Verslo aplinka
2021.11.25
Parodų patirtis: sumažėjo lankstinukų rinkėjų, o į JAV pakliuvo per virtualią parodą Premium

Kai kurios tarptautinės verslo parodos sugrįžo į sales ir jau vyksta gyvai. Dalyviai pastebi, kad jos tampa...

Gazelė
2021.11.25
„Nordsreet“ įkurta „NS Pay“ gavo e. pinigų licenciją

Sutelktinio investavimo platforma „Nordstreet“ gavo Lietuvos banko (LB) elektroninių pinigų įstaigos...

Gazelė
2021.11.24
Palydi iki geriausių universitetų: kada pasiruošti stojimui jau svyla padai ir kokie nemokami įrankiai gali padėti Premium 1

Mitas, kad studijos geriausiuose pasaulio universitetuose yra pasakiškai brangios. Dar vienas mitas, – kad...

Gazelė
2021.11.23
„Sugiharos“ klinikos vadovė: grožio paslaugų rinka dar niekad nebuvo taip iškreipta Premium

Dėl verslo ribojimų dalis grožio paslaugų specialistų pasitraukė į šešėlį, taip paaštrindami nelygias...

Gazelė
2021.11.23
EIF susitarė su „Mano banku“ dėl 50 mln. Eur paskolų smulkiajam verslui

Specializuoto banko licenciją turintis „Mano bankas“ pasirašė portfelinės garantijos sutartį paskoloms pagal...

Finansai
2021.11.22
Startuolis plečia bendradarbiavimą su prekybos tinklais: daugumai už partnerystę sumoka pats Premium 1

Meistrų iškvietimo platforma „Getfix“ išplėtė partnerių ratą ir dirba su tokiais prekybos tinklais kaip...

Gazelė
2021.11.22
Įgijo didžiųjų vežėjų pasitikėjimą: jeigu ir vėluos – sužinos anksčiau, nei paklaus Premium 1

Prie sektoriaus pokyčių siekiančios prisitaikyti transporto bendrovės iššūkius sprendžia ir auga, bet planus...

Gazelė
2021.11.21
Pristigusios lėšų, įmonės dar randa pigesnių pinigų Premium

Prieš Kalėdas išauga didesnių apyvartinių lėšų poreikis, tad verslai vis drąsiau skolinasi ir naudojasi tam...

Gazelė
2021.11.20
Trečiąjį ketvirtį – rekordiniai Lietuvos startuolių sumokėti mokesčiai

Trečiąjį šių metų ketvirtį 638 Lietuvos startuoliai sumokėjo beveik 50 mln. Eur mokesčių – 54% daugiau nei...

Inovacijos
2021.11.19
Duomenų startuolis „Okredo“ pritraukė 1 mln. Eur

Atvirų duomenų platforma „Okredo“ pritraukė 1 mln. Eur investiciją. Lėšas bendrovė naudos plėtrai Europoje.

Gazelė
2021.11.19
Jaunasis metų CEO: vadovą Šiaulių įmonė rado universitete Premium

Jeigu nori augti greitai, reikia susitarti, kad verslas neturi tiek laiko, kiek turi ir po 100 metų...

Gazelė
2021.11.19
„Invega“ atnaujino dar vieną finansavimo įrankį: garantijų suma didėja iki 5 mln. Eur

Smulkiam ir vidutiniam verslui skirtų teikiamų individualių garantijų už paskolas maksimali suma padidinta...

Gazelė
2021.11.17
Pandemijos skolos „gyja“: grąžina ir pirma laiko, nors galima panaudoti kitaip Premium

Verslas per pandemiją gelbėjosi lengvatinėmis paskolomis ir skaičiavo, kaip reikės grąžinti nors ir su...

Gazelė
2021.11.17
„Citadele“ pristatė naujovę: mobilusis telefonas galės veikti kaip kortelių skaitytuvas 4

Bankas „Citadele“ antradienį pirmasis Lietuvoje pristatė mobiliąją programėlę, kuri leis verslininkams...

Inovacijos
2021.11.16
Net geriausi darbuotojai gali tapti verslo priešu: kaip apsisaugoti Premium 1

Vieną dieną – bendradarbiai, kitą – jau konkurentai. Dažniausiai dėl to nukenčia verslo įkūrėjai, nes buvę...

Gazelė
2021.11.16
Lietuvių startuolis „Omnisend“ įsteigė biurą JAV

Daugiakanalės rinkodaros automatizavimo įmonė „Omnisend“ atidarė klientų aptarnavimo biurą Pietų Karolinos...

Inovacijos
2021.11.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku