Skelbiamas „Metų CEO“ finalininkų penketukas

Publikuota: 2021-10-26
Aliaksandr Alsheuski, aukštųjų technologijų įmonių grupė UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas; Viktoras Gurgždys, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas (kairėje); Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė (viduryje); Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui; Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius (dešinėje). VŽ koliažas.
svg svg
Aliaksandr Alsheuski, aukštųjų technologijų įmonių grupė UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas; Viktoras Gurgždys, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas (kairėje); Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė (viduryje); Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui; Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius (dešinėje). VŽ koliažas.
„Verslo žinios“
„Verslo žinios“

„Verslo žinių“ redakcija tradiciškai renka „Metų CEO“ – vadovą, per metus sukūrusį daugiausia vertės darbuotojams, akcininkams ir visuomenei. Tai – pagrindinė šių rinkimų nominacija.

Taip pat renkamas „Jaunasis metų CEO“, o VŽ skaitytojai atskirai balsuoja ir renka savo „Metų CEO 2021“.

VŽ redakcija, įvertinusi kandidatus, jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei, nusprendė, kad šįmet į „Metų CEO“ titulą pretenduoja (pateikiama atsitiktine tvarka):

Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui

Įmonė vadinama ekonomikos deimantu, ji, kai kurių ekonomistų vertinimu, pirmąjį šių metų ketvirtį ištraukė Lietuvą iš recesijos. Tai viena iš dviejų pramonės įmonių, kurios apyvarta perkopia milijardą – per praėjusius metus „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pardavimo pajamos pašoko nuo 440 mln. Eur iki 1,263 mlrd. Eur. 

„Aš – laimės kūdikis. Atėjęs čia turėjau aiškų tikslą: biotechnologijas padaryti reikšminga Lietuvos ūkio šaka. Buvau idealistas, tapau dar didesnis. Tik, priešingai nei prieš 20 metų, turiu svarios patirties ir platų matymo lauką, nes su kiekviena aukštesne pakopa pastebiu, kokių atsiveria galimybių ir kokią įtaką daro mano sprendimai, o taisyklės tik padeda save kontroliuoti“, – anksčiau VŽ yra sakęs A. Markauskas.

[infogram id="8fa70eb3-76bc-49a9-9bb0-677f447a5a25" prefix="PAF" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Algimantas Markauskas"]

Viktoras Gurgždys, programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas

Anot IT įmonės vadovo, skaidrumu grįsta įmonės kultūra tapo kertine dedamąja, kuri padėjo įveikti ir karantino iššūkius. Jo teigimu, darbuotojai visada įvertina vadovų atvirumą, drąsą atskleisti blogiausius scenarijus ir gebėjimą atsakingai planuoti ateitį.

Įmonė nuo įkūrimo pradžios kasmet vidutiniškai paauga apie 30%. Per artimiausius penkerius metus „Devbridge“ planuoja dar didesnę plėtrą – vien tik Vilniuje planuojama samdyti 200–300 naujų darbuotojų. Bendrovės Lietuvoje pardavimo pajamos 2020 m. sudarė 24 mln. Eur.

[infogram id="c250b1e6-8549-4185-9ebb-54e27c007cbf" prefix="Gyi" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Viktoras Gurgždys"]

Aliaksandras Alsheuski, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas

Įmonių grupė yra civilinės termovizijos gamybos pradininkė, kurios produkcija eksportuojama į daugiau nei 70 pasaulio šalių, šiuo metu siūloma daugiau nei 200 produktų.

Bendrovė gamina „Pulsar“ ir „Yukon“ prekės ženklų produkciją.

Grupę, kurioje dirba virš 1.200 darbuotojų, sudaro 9 bendrovės 7 pasaulio valstybėse, o pagrindinė yra Lietuvoje. Pernai įmonė gavo 112 mln. Eur pajamų (+28%), uždirbo 47 mln. Eur ikimokestinio pelno (+64%).

„Pasaulis orientuojasi į šiuolaikiškas technologijas, o ilgą laiką optikos sektoriuje buvo siūlomi tradiciniai gaminiai. Mes prieš 10–15 metų pasiūlėme modernių produktų civiliams pirkėjams. Suprantama, kad ne iš karto, tačiau vartotojai ilgainiui įvertino mūsų gaminius, atsisakė klasikos, elektroniniai prietaisai įgavo platesnį pritaikymą, o dabar paklausa tiesiog sprogo“, – neseniai interviu VŽ pasakojo A. Alsheuski.

[infogram id="b1f032f1-2a57-49a4-ab68-e6c71cd4b18d" prefix="x25" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Aliaksandr Alsheuski"]

Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius

Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine „Lidl Lietuvai“ vadovauja nuo pat vokiečių mažmeninės prekybos tinklo atėjimo į Lietuvą. Jo stažas „Lidl“ – 10 metų, prieš tai jis buvo atsakingas už pardavimus Vokietijoje ir Bulgarijoje, vėliau tapo regiono ir logistikos vadovu Kroatijoje.

Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“ tarp kitų 2016-2020 m. augo sparčiausiai Lietuvoje – jo rinkos dalis paaugo nuo 6% iki 15%. Bendrovė Lietuvoje 2020 finansiniais metais, palyginti su 2019 m., apyvartą padidino 23%, iki 578,3 mln. Eur. 

[infogram id="2ab32c58-da02-44a5-a51f-cb1f4136d907" prefix="0nN" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Radostin Dimitrov Roussev-Peine"]

Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė

Nors „Mars Lietuva“ yra korporacijos dalis, kur galioja aiškios taisyklės, vis dėlto A. Žemaitienė sako, kad ji turi galimybę puoselėti autentišką vadybos stilių. Korporacijoje įmonėms keliami tikslai, tačiau, kaip kiekvienas vadovas pasieks rezultatų, turi nuspręsti pats.

Bendrovė pandeminiu laikotarpiu gerino finansinius rezultatus. Pardavimo pajamos 2020 m. viršijo 185 mln. Eur ir buvo 7,6% didesnės nei ankstesniais metais. Bendrovės ikimokestinis pelnas 2020 m. siekė 17,8 mln. Eur.

„Norėčiau remtis mūsų korporacijos penkiais principais ir pagrindinis principas yra kokybė. Jeigu gamini kokybišką produktą ir nedarai kompromisų, tai ir yra ilgalaikė sėkmė. Vartotojas ar pirkėjas (mūsų vartotojai yra augintiniai, o pirkėjai – jų šeimininkai) labai greitai pamato, ar taupoma, ar daromos kažkokios išimtys kokybei. Šimtą metų gyvuojanti mūsų korporacija, galiu drąsiai teigti, tikrai į tokius kompromisus neina“, – yra sakiusi vadovė.

[infogram id="ff7efe71-6bff-4c08-9204-81e7855f4736" prefix="mmW" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Aušra Žemaitienė"]

Atkreiptinas dėmesys, kad paraleliai „Verslo žinių“ portale vyksta balsavimas, kuriame savąjį „Metų CEO“ renka skaitytojai.

Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 12 d. „Verslo žinių“ organizuojamos metinės konferencijos „Business 2022“ metu.

Kaip renkamas „Metų CEO“

„Metų CEO“ renkamas keliais etapais. Pirmiausia iš kiekvienais metais „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2020 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Lietuvos pramonininkų konfederacija, „Nasdaq Vilnius“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, asociacija „Lyderė“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), ir kt.) iš TOP 1000 sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus.

Reitingą, kuriuo siekiama įvertinti stipriausius rezultatus savo sektoriuose rodančias Lietuvos bendroves, „Verslo žinių“ analitikai sudarė pagal 6 skirtingus rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Trečiajame etape įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų skelbiami portale vz.lt, iš jų skaitytojai galės rinkti jiems labiausiai patinkantį vadovą (-ę).

Paraleliai vyks pagrindinės „Metų CEO“ nominacijos rinkimai, kuriuose kandidatus pagal jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei vertins redakcija. Aukščiausiai redakcijos komisijos įvertinti 5 vadovai pateks į paskutinį rinkimų etapą. Tuomet atrinktus 5 vadovus kviesime užpildyti atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Galiausiai VŽ komisija susirinks paskutinį kartą ir nuspręs, kas šiais metais taps „Metų CEO“ ir kam atiteks „Jaunojo metų CEO“ titulai. Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 12 d. „Verslo žinių“ konferencijoje verslo savininkams ir strategams „Business 2022“.

Kas anksčiau buvo tapę „Metų CEO“, galite sužinoti ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Vadyba“

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Farmacininkas A. Blažys: tinkamo žmogaus pasirinkimas leidžia aplenkti konkurentus Premium 1

„Berlin Chemie Menarini Baltic“ nuolat atsiduria tarp VŽ renkamų „Geidžiamiausių darbdavių“, kurių atlyginimo...

Vadyba
2021.11.26
Įtakingoji I. Nooyi – apie stiklines lubas ir kompanijas kaip mažas respublikas Premium

Indrai Nooyi negazuoto vandens, ačiū. Dvylika metų vadovavusi „PepsiCo“ bendrovei, iš pareigų ji pasitraukė...

Laisvalaikis
2021.11.26
„Impact Brands“ sėkmės istorija: Amerikoje sėkmingą verslą įkūręs lietuvis įdarbina žmones iš viso pasaulio Verslo tribūna

Amerikoje verslą įkūręs lietuvis šiandien yra įdarbinęs daugiau nei 150 darbuotojų iš įvairių pasaulio šalių.

Vadyba
2021.11.26
E. Stralkus palieka Lietuvos monetų kalyklos vadovo pareigas 1

Valstybės įmonės Lietuvos monetų kalyklos (LMK) generalinio direktoriaus pareigas savo noru palieka Evaldas...

Vadyba
2021.11.25
Vieno metinio pokalbio nepakanka: kokių strategijų imasi IT įmonės  Premium

Metiniai pokalbiai daugelyje organizacijų yra įsišaknijusi tradicija. Tačiau neretai darbuotojams iškyla...

Vadyba
2021.11.25
Didžiausios spalio algų medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kurios šalies bendrovės dešimtąjį 2021 m. mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2021.11.25
Darbuotojų naudų valdymo platformai MELP – 182.000 Eur investicija

Pernai įkurta UAB MELP, pasiūliusi programėlę įmonių darbuotojų naudų valdymui, pritraukė 182.000 Eur...

Inovacijos
2021.11.25
Vidutinės darbo pajamos trečiąjį ketvirtį augo 11% 1

Vidutinės darbuotojų pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, padidėjo 11,4%,...

Vadyba
2021.11.25
S. Žilėnas perims vadovo pareigas „Reitan Convenience Lithuania“

Norvegiško kapitalo uždaroji akcinė bendrovė „Reitan Convenience Lithuania“, Lietuvoje valdanti prekinius...

Vadyba
2021.11.25
„Kelių priežiūra“ pildo paslaugų portfelį: kasmet po naują veiklą Verslo tribūna 1

Valstybinius kelius prižiūrinti „Kelių priežiūra“ jau kurį laiką greta pagrindinės veiklos vysto ir kelių...

Paslaugos
2021.11.25
M.Dubnikovas: Skiepai nuo gripo ir rūpestis darbuotojų sveikata atsiperka Verslo tribūna

Ar apsimoka rūpintis darbuotojų sveikata? Sveikatos draudimas tapo įprastu ir natūraliu pasiūlymu darbo...

Vadyba
2021.11.24
A. Žakas: influencerių agentūroms konkurencijos buvo gerokai per mažai  Premium

Sparčiai augant influencerių rinkodaros biudžetams, veiklą pradeda nauja specializuota agentūra „Relate“. Ji...

Rinkodara
2021.11.24
Palydi iki geriausių universitetų: kada pasiruošti stojimui jau svyla padai ir kokie nemokami įrankiai gali padėti Premium 1

Mitas, kad studijos geriausiuose pasaulio universitetuose yra pasakiškai brangios. Dar vienas mitas, – kad...

Gazelė
2021.11.23
GENERAL FINANCING BANKO patirtis: per Lietuvą išsisklaidžiusi, bet vieninga organizacija Verslo tribūna

Darbo vieta ne biure, o namuose ar kitur, galbūt kitame mieste ar net kitoje šalyje – šis modelis po beveik...

Darbdaviai ir profsąjungos: šeši mėnesiai darbo paieškai – per mažai 12

Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai sako, kad kryptis...

Vadyba
2021.11.22
Personalo valdymo ekspertė: „Pandemija mus išmokė lankstumo“ Verslo tribūna

Darbuotojai – kiekvienos įmonės didžiausias turtas ir drauge iššūkis. Pokyčiai darbo aplinkoje, personalo...

Rethink! Business
2021.11.22
Verslo atstovai palaiko užimtumo reformos kryptį, tačiau stinga aiškumo 1

Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą skatinant bedarbius greičiau susirasti darbą, verslo atstovai...

Verslo aplinka
2021.11.22
Rekordininkė – „Httpool Lithuania“, ryški lyderė – „Publicum“ Premium

Darbuotojų trūkumas, jų migracija tarp konkuruojančių agentūrų neaplenkia ir rinkodaros bei komunikacijos...

Rinkodara
2021.11.22
M. Dautartaitė paskirta „Nestle“ korporatyvinių reikalų vadove Baltijos šalims 1

„Nestle Baltics“ korporatyvinių reikalų vadove tapo Marija Dautartaitė. Šiose pareigose ji keičia iki šiol...

Vadyba
2021.11.20
„Yukon“ vadovas A. Alsheuskis: pinigų žmonėms gailėti nereikia Premium 3

„Žinote, nepatiriu streso. Na, gal kartais pakeliu balsą, draugiškai pasibaru, bet streso nejaučiu“, – sako...

Laisvalaikis
2021.11.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku