Skelbiamas „Metų CEO“ finalininkų penketukas

Publikuota: 2021-10-26
Aliaksandr Alsheuski, aukštųjų technologijų įmonių grupė UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas; Viktoras Gurgždys, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas (kairėje); Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė (viduryje); Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui; Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius (dešinėje). VŽ koliažas.
svg svg
Aliaksandr Alsheuski, aukštųjų technologijų įmonių grupė UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas; Viktoras Gurgždys, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas (kairėje); Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė (viduryje); Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui; Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius (dešinėje). VŽ koliažas.
„Verslo žinios“
„Verslo žinios“

„Verslo žinių“ redakcija tradiciškai renka „Metų CEO“ – vadovą, per metus sukūrusį daugiausia vertės darbuotojams, akcininkams ir visuomenei. Tai – pagrindinė šių rinkimų nominacija.

Taip pat renkamas „Jaunasis metų CEO“, o VŽ skaitytojai atskirai balsuoja ir renka savo „Metų CEO 2021“.

VŽ redakcija, įvertinusi kandidatus, jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei, nusprendė, kad šįmet į „Metų CEO“ titulą pretenduoja (pateikiama atsitiktine tvarka):

Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Įmonė vadinama ekonomikos deimantu, ji, kai kurių ekonomistų vertinimu, pirmąjį šių metų ketvirtį ištraukė Lietuvą iš recesijos. Tai viena iš dviejų pramonės įmonių, kurios apyvarta perkopia milijardą – per praėjusius metus „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pardavimo pajamos pašoko nuo 440 mln. Eur iki 1,263 mlrd. Eur. 

„Aš – laimės kūdikis. Atėjęs čia turėjau aiškų tikslą: biotechnologijas padaryti reikšminga Lietuvos ūkio šaka. Buvau idealistas, tapau dar didesnis. Tik, priešingai nei prieš 20 metų, turiu svarios patirties ir platų matymo lauką, nes su kiekviena aukštesne pakopa pastebiu, kokių atsiveria galimybių ir kokią įtaką daro mano sprendimai, o taisyklės tik padeda save kontroliuoti“, – anksčiau VŽ yra sakęs A. Markauskas.

[infogram id="8fa70eb3-76bc-49a9-9bb0-677f447a5a25" prefix="PAF" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Algimantas Markauskas"]

Viktoras Gurgždys, programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas

Anot IT įmonės vadovo, skaidrumu grįsta įmonės kultūra tapo kertine dedamąja, kuri padėjo įveikti ir karantino iššūkius. Jo teigimu, darbuotojai visada įvertina vadovų atvirumą, drąsą atskleisti blogiausius scenarijus ir gebėjimą atsakingai planuoti ateitį.

Įmonė nuo įkūrimo pradžios kasmet vidutiniškai paauga apie 30%. Per artimiausius penkerius metus „Devbridge“ planuoja dar didesnę plėtrą – vien tik Vilniuje planuojama samdyti 200–300 naujų darbuotojų. Bendrovės Lietuvoje pardavimo pajamos 2020 m. sudarė 24 mln. Eur.

[infogram id="c250b1e6-8549-4185-9ebb-54e27c007cbf" prefix="Gyi" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Viktoras Gurgždys"]

Aliaksandras Alsheuski, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas

Įmonių grupė yra civilinės termovizijos gamybos pradininkė, kurios produkcija eksportuojama į daugiau nei 70 pasaulio šalių, šiuo metu siūloma daugiau nei 200 produktų.

Bendrovė gamina „Pulsar“ ir „Yukon“ prekės ženklų produkciją.

Grupę, kurioje dirba virš 1.200 darbuotojų, sudaro 9 bendrovės 7 pasaulio valstybėse, o pagrindinė yra Lietuvoje. Pernai įmonė gavo 112 mln. Eur pajamų (+28%), uždirbo 47 mln. Eur ikimokestinio pelno (+64%).

„Pasaulis orientuojasi į šiuolaikiškas technologijas, o ilgą laiką optikos sektoriuje buvo siūlomi tradiciniai gaminiai. Mes prieš 10–15 metų pasiūlėme modernių produktų civiliams pirkėjams. Suprantama, kad ne iš karto, tačiau vartotojai ilgainiui įvertino mūsų gaminius, atsisakė klasikos, elektroniniai prietaisai įgavo platesnį pritaikymą, o dabar paklausa tiesiog sprogo“, – neseniai interviu VŽ pasakojo A. Alsheuski.

[infogram id="b1f032f1-2a57-49a4-ab68-e6c71cd4b18d" prefix="x25" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Aliaksandr Alsheuski"]

Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius

Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine „Lidl Lietuvai“ vadovauja nuo pat vokiečių mažmeninės prekybos tinklo atėjimo į Lietuvą. Jo stažas „Lidl“ – 10 metų, prieš tai jis buvo atsakingas už pardavimus Vokietijoje ir Bulgarijoje, vėliau tapo regiono ir logistikos vadovu Kroatijoje.

Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“ tarp kitų 2016-2020 m. augo sparčiausiai Lietuvoje – jo rinkos dalis paaugo nuo 6% iki 15%. Bendrovė Lietuvoje 2020 finansiniais metais, palyginti su 2019 m., apyvartą padidino 23%, iki 578,3 mln. Eur. 

[infogram id="2ab32c58-da02-44a5-a51f-cb1f4136d907" prefix="0nN" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Radostin Dimitrov Roussev-Peine"]

Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė

Nors „Mars Lietuva“ yra korporacijos dalis, kur galioja aiškios taisyklės, vis dėlto A. Žemaitienė sako, kad ji turi galimybę puoselėti autentišką vadybos stilių. Korporacijoje įmonėms keliami tikslai, tačiau, kaip kiekvienas vadovas pasieks rezultatų, turi nuspręsti pats.

Bendrovė pandeminiu laikotarpiu gerino finansinius rezultatus. Pardavimo pajamos 2020 m. viršijo 185 mln. Eur ir buvo 7,6% didesnės nei ankstesniais metais. Bendrovės ikimokestinis pelnas 2020 m. siekė 17,8 mln. Eur.

„Norėčiau remtis mūsų korporacijos penkiais principais ir pagrindinis principas yra kokybė. Jeigu gamini kokybišką produktą ir nedarai kompromisų, tai ir yra ilgalaikė sėkmė. Vartotojas ar pirkėjas (mūsų vartotojai yra augintiniai, o pirkėjai – jų šeimininkai) labai greitai pamato, ar taupoma, ar daromos kažkokios išimtys kokybei. Šimtą metų gyvuojanti mūsų korporacija, galiu drąsiai teigti, tikrai į tokius kompromisus neina“, – yra sakiusi vadovė.

[infogram id="ff7efe71-6bff-4c08-9204-81e7855f4736" prefix="mmW" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Aušra Žemaitienė"]

Atkreiptinas dėmesys, kad paraleliai „Verslo žinių“ portale vyksta balsavimas, kuriame savąjį „Metų CEO“ renka skaitytojai.

Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 12 d. „Verslo žinių“ organizuojamos metinės konferencijos „Business 2022“ metu.

Kaip renkamas „Metų CEO“

„Metų CEO“ renkamas keliais etapais. Pirmiausia iš kiekvienais metais „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2020 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Lietuvos pramonininkų konfederacija, „Nasdaq Vilnius“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, asociacija „Lyderė“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), ir kt.) iš TOP 1000 sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus.

Reitingą, kuriuo siekiama įvertinti stipriausius rezultatus savo sektoriuose rodančias Lietuvos bendroves, „Verslo žinių“ analitikai sudarė pagal 6 skirtingus rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Trečiajame etape įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų skelbiami portale vz.lt, iš jų skaitytojai galės rinkti jiems labiausiai patinkantį vadovą (-ę).

Paraleliai vyks pagrindinės „Metų CEO“ nominacijos rinkimai, kuriuose kandidatus pagal jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei vertins redakcija. Aukščiausiai redakcijos komisijos įvertinti 5 vadovai pateks į paskutinį rinkimų etapą. Tuomet atrinktus 5 vadovus kviesime užpildyti atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Galiausiai VŽ komisija susirinks paskutinį kartą ir nuspręs, kas šiais metais taps „Metų CEO“ ir kam atiteks „Jaunojo metų CEO“ titulai. Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 12 d. „Verslo žinių“ konferencijoje verslo savininkams ir strategams „Business 2022“.

Kas anksčiau buvo tapę „Metų CEO“, galite sužinoti ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Rugsėjį studijas pradės daugiau pirmakursių, nors nemokamai studijuos 800 mažiau

Aukštosiose mokyklose pirmakursių šiemet bus daugiau nei pernai, nemokamas studijuos 800 mažiau studentų.

Vadyba
11:16
Kol „Apple“ gena darbuotojus į biurą, lietuviai ieško alternatyvų Premium 1

Hibridinis darbo modelis jau yra tapęs norma, tačiau ir jis įgauna naujų formų. Labiau „įrėminančių“...

Vadyba
11:01
Augantis franšizių populiarumas – saugesnė verslo pradžia sudėtingu metu? Verslo tribūna

Šie neramūs laikai sukuria daug ir įvairių verslo galimybių, tačiau tuo pat metu išaugusi infliacija,...

Vadyba
06:00
Loginės užduotys kandidatams: protu širdies nesuprasi, o ši atrankoje darosi svarbesnė Premium

Prašymas išspręsti lygtį, nesinaudojant skaičiuotuvu pasakyti, kiek yra 99 padauginus iš 99 ir panašios...

Vadyba
2022.08.16
Nedarbas Latvijoje antrąjį ketvirtį sumažėjo iki 6,6%

Nedarbo lygis Latvijoje šių metų antrąjį ketvirtį sudarė 6,6%, rodo šalies statistikos tarnybos reguliariai...

Vadyba
2022.08.16
Per penkmetį – 78 mln. Eur ikimokykliniam ugdymui

Valstybė 2022–2027 metais ikimokykliniam ugdymui skirs 78 mln. Eur Europos Sąjungos (ES) lėšų, savivaldybėse...

Vadyba
2022.08.16
Nedarbas Estijoje antrąjį metų ketvirtį paaugo iki 5,8%

Estija antrąjį šių metų ketvirtį turėjo vidutiniškai 41.700 bedarbių, vidutinis nedarbas buvo 5,8%, užimtumo...

Vadyba
2022.08.16
„Ignitis grupė“ optimizuoja trijų antrinių bendrovių valdyseną

Valstybės kontroliuojama energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ keis trijų antrinių bendrovių valdymo modelį –...

Pramonė
2022.08.16
Psichologė N. Norvilė: ne kiekvienas vadovas susimąsto, kad turi ekspertą Premium

Tyrimai rodo, kad dauguma vyresnio amžiaus lietuvių norėtų pasitraukti iš darbo rinkos vos gavę galimybę. Jie...

Vadyba
2022.08.16
Verslas ir vadovavimas Italijoje, JAV ir kitur – ką derėtų importuoti į Lietuvą? Premium

Verslo organizavimas ir vadovavimo principai dažnai yra nulemti aplinkos, kurioje organizacija veikia. Pirštu...

Vadyba
2022.08.15
Kad pakeltų darbuotojų produktyvumą, „Google“ darbuotojų klausia vos 3 dalykų 1

Vasarą darbuotojų produktyvumui sumenkus, Sundar Pichai, „Google“ vadovas, įmonėje pradeda naują „Paprastumo...

Vadyba
2022.08.14
Dėstytojų patarimai yra gerai, bet verslo realybė – visai kitokia Premium

Vien idėjos verslui sukurti neužtenka – reikia ir plano. Kai kurie jį susidėlioja dar studijų laikais,...

Gazelė
2022.08.14
Daugiausiai uždirbančiųjų algos JK šuoliuoja keliaženkliais skaičiais, o mažiausiai – vos 1%

Tyrimai rodo, kad Jungtinės Karalystės (JK) darbo rinkoje formuojasi dvi itin skirtingos darbuotojų grupės.

Vadyba
2022.08.13
Nedarbas Latvijoje pasiekė 6%

Registruoto nedarbo lygis Latvijoje praėjusį mėnesį padidėjo 0,1 procentinio punkto iki 6%, pranešė...

Vadyba
2022.08.13
A. Ragauskas: lyderiai rizikuoja, jeigu neprisitaiko – matome, koks ramus yra V. Zelenskis Premium 1

Pasaulis keičiasi, todėl vadovai privalo rasti tinkamus sprendimus netikėtose situacijose. Prof. dr. Arminas...

Vadyba
2022.08.12
M. Mozūras apie IT specialistų stresą: programuotojo darbas gali būti vienišas Premium

„EqualEngineers“ tyrimas atskleidė, kad informacinių technologijų (IT) srities darbuotojai, kurie dažniau...

Vadyba
2022.08.12
Liepą fiksuotas mažesnis aktyvumas Lietuvos darbo rinkoje

Rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnyboje registruota 158.700 neaktyvių darbingo amžiaus gyventojų.

Vadyba
2022.08.12
Kaip nepaklysti buhalterijos džiunglėse, kad paskui nereikėtų sumokėti savo turtu Premium

Pradedantieji verslą, ypač tie, kurie nėra sukaupę jam daug pinigų, dažniausiai renkasi dirbti pagal...

Gazelė
2022.08.12
NVSPL vadovas po darbuotojos skundo nušalino pavaduotoją R. M. Balčienę 1

Danas Bakša, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas, nušalino nuo pareigų...

Vadyba
2022.08.12
Per papildomą priėmimą studijuoti pakviesta dar 3.000 jaunuolių

Per papildomą priėmimą kvietimus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gavo 3.104 asmenys, pranešė...

Vadyba
2022.08.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku