FED kelia palūkanas 75 baziniais punktais, signalizuoja lėtesnius kėlimus, ramina dėl recesijos

FED antrą mėnesį iš eilės pakėlė palūkanas 75 baziniais punktais, kovodamas su sparčiausia per 40 metų infliacija.
Palūkanos pakeltos iki 2,252,5% rėžio. Sprendimas atitiko rinkos lūkesčius.
Praėjusį mėnesį JAV fiksuota 9,1% infliacija.
Pinigų politikos sprendime institucija pripažino, kad vėliausi išlaidų ir gamybos rodikliai susilpnėjo, tačiau darbo vietų kūrimas išlieka tvirtas, nedarbo lygis išlieka žemas. Praėjusį mėnesį JAV nedarbo lygis siekė 3,6%.
FED pripažįsta, kad infliacija išlieka aukšta ir atspindi pasiūlos ir paklausos disbalansus, susijusius su pandemija, padidėjusias maisto ir energetinių išteklių kainas bei bendrai kainų spaudimą. Rusijos karas Ukrainoje sukelia milžiniškus žmogiškuosius ir ekonominius sunkumus, pripažino FED.
Sprendimas dėl 75 bazinių punktų palūkanų pakėlimo rinkoje buvo laukiamas, todėl rinkų dalyviai pagrindinį dėmesį kreipia į tai, kokį tolesnį pinigų politikos kelia komunikuoja FED. FED sprendimų priėmėjai įsitikinę, kad tolesnis palūkanų kėlimas yra priimtinas, nurodoma sprendime.
Po pinigų politikos sprendimo vykusioje spaudos konferencijoje Jeromeas Powellas, FED valdybos pirmininkas, rinkoms pasiuntė signalą, kad po naujausio pakėlimo institucija gali sulėtinti palūkanų kėlimo tempą.
Pinigų politikos pozicijai toliau griežtėjant, tikėtina, kad bus tinkama sumažinti kėlimų tempą, kol vertinsime, kaip bendrai politikos pasikeitimas veikia ekonomiką ir infliaciją, sakė J. Powellas, tiesa, pripažindamas, kad neįprastai aukštas palūkanų kėlimas kitame posėdyje yra įmanomas, tačiau sprendimas dėl jo priklausys nuo ekonominių duomenų, kurie FED pasieks nuo dabar iki ateinančio posėdžio.
FED vadovas sakė, kad šiuo metu JAV darbo rinkoje situacija yra ypač įtempta, o infliacija yra gerokai per aukšta.
FED turi dvigubą mandatą užtikrinti tiek kainų stabilumą, tiek siekti pilno užimtumo tikslo darbo rinkoje.
Pinigų politikos griežtinimas vyksta komplikuotu metu institucija kovoja su kainų augimu tuo metu, kai šalies ekonomikai gresia recesija.
Trečiadienio vakarą J. Powellas sakė nemanąs, kad JAV ekonomika patiria recesiją.
Ir priežastis yra ta, kad yra pernelyg daug sričių ekonomikoje, kurios laikosi pernelyg gerai (kad kiltų recesija - VŽ). Darbo rinka laikosi labai stipriai. Nelogiška, kad ekonomika patirtų recesiją, kai vyksta tokie dalykai, - spaudos konferencijoje tikino J. Powellas.
Šiuos žodžius rinka galės įvertinti jau ketvirtadienį, kai bus paskelbti JAV antro ketvirčio BVP duomenys. Užteks antro ketvirčio duomenims parodyti susitraukimą, ir techniškai galės būti konstatuojama JAV ekonomikos recesija, kur fiksuojama BVP traukiantis du ketvirčius iš eilės. Pirmą ketvirtį JAV ekonomika traukėsi.
Užbėgdamas už akių J. Powellas tikino, kad preliminarūs JAV antro ketvirčio BVP duomenys turėtų būti priimti su žiupsneliu druskos.
Labai sudėtinga suskaičiuoti JAV BVP, tai yra didelė ekonomika, tam skiriama labai daug darbo ir atliekama daug vertinimo. BVP skaičiai dažnai yra peržiūrimi gana reikšmingai, - aiškino J. Powellas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti