2023-06-19 23:05

Nesaldūs saldumynų karai: „Ferrero Rocher“ ir Ukrainos „Roshen“ ginčai

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Italijos saldumynų milžinė „Ferrero“ ginčijo Lietuvoje bandytą registruoti Ukrainos bendrovei „Kondyterska korporatsia „Roshen“ priklausantį prekių ženklą „Roshen Milk Chocolate“.

Italijos saldumynų gamintoja savo argumentus grindė tuo, kad jos turimi prekių ženklai „Rocher“ ir „Ferrero Rocher“ yra ankstesni už protestuojamą ženklą „Roshen Milk Chocolate“. Taip pat pažymėjo, kad jos ženkluose pagrindinis ir skiriamasis elementas yra žodis „Rocher“, o protestuojamame ženkle – elementas „Roshen“, nes junginys „Milk Chocolate“ yra nesaugomi elementai.

Pasak Italijos bendrovės, lyginant ženklų pagrindinius elementus „Rocher“ ir „Roshen“, akivaizdu, kad žodžiai yra tokio pat ilgio, sudaryti iš 6 raidžių, iš kurių 4 raidės yra identiškos, taip pat išdėstytos tose pačiose pozicijose, žodžiuose skiriasi tik 2 raidės, o grafiniai elementai ginčo ženkle tėra dekoratyvaus pobūdžio.

52795
130817
52791